Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1620
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:04

Vetz pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 17:53w przypadku zjazdu, jesli zamknie sie ponizej bede czekal na zakup na 32,5

L u mnie 33070 , czemu ty czekaszna ma21 i ma200 i to jeszcze się teraz zbiegają na 4h
wejście w długą marzenie do 34020 czy 33918 teraz i zobaczy się co potem z ichi na styku :arrow: bo jak tak to 36326 i zły czas na S przez kilka godzin

Dodano po 45 minutach 6 sekundach:
Obrazekwalka na ema144 na 1h i jak dobrze pójdzie up up up

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:14

Spoiler:
Fibo pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 19:12 Kurs ponownie podbijając do okolic ML dużego kanału, przy okazji zanegował impulsowość spadku od 14.01. Z resztą poważne ostrzeżenie o powyższym sygnalizowało już ponad 38.2% zniesienie spadku 19-22.01, chwilę później 22.01.
Elliottowski obraz zmienił się o tyle, że rynek od ATH porusza się już tylko trójkami i aby osiągnąć zakładany cel, musiałby zostać uruchomiony trzeci spadkowy zygzak Z w ramach formacji potrójnego zygzaka od ATH.
Mniejszy kanał to tylko orientacyjny kanał, bez większych zobowiązań... ;)

Obrazek
Do tego na 12h wyraznie widac, ze fala C jest 5 stopniowa.

Obrazek

@Vetz mniej sie udzielam, za duzo sprzeczek tu jest, a mniej emocji == lepszy trejding.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 464
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:28

Nie wiem czy było (oraz w sumie nie wiem gdzie to wrzucić więc nie bijcie :D ale dotyczy to zapewne dużej części forum) - dzisiaj oficjalnie został opublikowany i wszedł w kolejny etap, projekt ustawy która jeszcze bardziej reguluje wiele aspektów z walutami wirtualnymi w tle na terenie RP, kwestie licencji dla DG, KYC/AML dla wypłat powyżej 1000 euro w pewnych przypadkach itp.... - nie wchodząc w szczegóły link do procesu poniżej oraz link do samej ustawy jeżeli ktoś chce się zapoznać.

Na podsumowanie po przegłosowaniu część zmian wchodzi w życie w ciągu 14 dni od publikacji w dzienniku ustaw, reszta po 3 miesiącach a finalnie do 6 miesięcy od publikacji - pozostałe.

Zadziwiający jest fakt że przez rok (od marca 2020) nikt ze środowiska "krypto" nie zgłosił uwag do ustawy a zrobiły to m.in jakaś Kancelaria Prawna - pod siebie w kwestii która ją interesowała czyli nieruchomości.

Uwagi do projektu zgłosiły następujące organy i podmioty:
1) Komisję Nadzoru Finansowego,
2) Narodowy Bank Polski,
3) Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
4) Rzecznik Finansowy,
5) Bissnes Center Club,
6) Izba Domów Maklerskich,
7) Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami,
8) Krajową Radę Notarialną,
9) Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową,
10) Polska Organizacja Niebankowych Instytucji Płatności Związek Pracodawców,
11) Piotr Jaśkiewicz Counsel Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.,
12) Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji,
13) Polską Izbę Ubezpieczeń,
14) Związek Banków Polskich.


Przebieg procesu:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/Przeb ... 68004DAA81

Projekt ustawy:
https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0 ... le/909.pdf
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:50 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 73
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Skrilex » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:44

Tomasz_Es pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:28Zadziwiający jest fakt że przez rok (od marca 2020) nikt ze środowiska "krypto" nie zgłosił uwag do ustawy a zrobiły to m.in jakaś Kancelaria Prawna - pod siebie w kwestii która ją interesowała czyli nieruchomości.
Przeciez srodowisko i tak gunwo moze. (nie)Rzad dal ostatnio zludne odczucie, ze "mielismy" jakis wplyw na ustalenie podatku od sprzedazy krypto -> fiat na 19% (+opcjonalne 4%), a tak naprawde od samego poczatku to byl ich target. A niektorym do dzis sie rece poca na mysl, ze grozilo im PCC od setek tysiecy transakcji. Aczkolwiek z drugiej strony przyznaje sie bez bicia, ze nie mialem nawet swiadomosci, ze taka ustaw(k)a czai sie w Sejmie od prawie roku - byly jakies informacje na polskich stronach poswieconych krypto?
A Twoj post powinien chyba wpasc tutaj: viewtopic.php?f=79&t=34780&start=20


Aha, BTC moze bedzie kosztowal 400tys. USD. Ale moze tez kosztowac 100 USD :ugeek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 22:51

@Tomasz_Es ale przecież to jest bardzo, ale to bardzo pozytywna informacja :D Cyfrowe waluty są traktowane poważnie i są nazywane po imieniu :D BTC 288k$ soon :D W zasadzie wynika z tego, że możesz prowadzić działalność gospodarczą i rozliczać się w crypto :D Prawdziwa adopcja tuż za rogiem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 464
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:02

@anagamidev Nie twierdzę że pozytywna/negatywna - post czysto informacyjny że coś w tej materii się dzieje. Ja po moim rozliczeniu z US bardzoo długi czas temu nie dotykam crypto i przeskoczyłem na inny rynek a tu tylko zaglądam co jakiś czas oczekując 1000$ jak to "Socjo" mawiał, - (wiem że teraz niektórzy spadają ze śmiechu z krzeseł) a jak nie będzie to trudno, na GPW też można zarobić :)

Co do kursu samego BTC i twojego "288k$ soon" to pierwszy raz mogę powiedzieć że to możliwe :mrgreen: zwłaszcza że "analitycy" z USA (z różnych banków) jak to ładnie lata dzisiaj w eterze, twierdzą że na świecie widzą oznaki początku bańki "wszystkiego" - więc kto wie gdzie dodruk pustych pieniędzy - wszędzie na świecie, zaprowadzi BTC.

@socjolog2008 dzięki i również "wysokich zielonych lotów" ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2021, 20:55 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:10

@Tomasz_Es oczywiście spekulować można wszędzie :D Jestem jak najbardziej zwolennikiem dywersyfikacji :D Poza tym sam dzięki krypto zacząłem inwestować na GPW, oraz na amerykańskich i niemieckich giełdach :D I powiem Ci, że crypto jest w tym momencie bardziej cywilizowane niż New York Stock Exchange czy NASDAQ, vide GameStop, Kodak czy Tesla czy jakieś TLRY :D Poza tym to co działo się na NewConnect czy też nawet na PKO BP to typowe takie pompeczki jak na crypto swego czasu :D Tak naprawdę żyliśmy kiedyś przekonaniem, że to crypto jest takie zmienne i pompastyczne, a tak naprawdę tam gdzie podaż walczy z popytem dochodzi do różnych nieefektywności krótkoterminowych :D
Spoiler:
### edited: 2021-01-25 23:15 ###
Życzyłbym sobie takich pompek na crypto jak na BIOMED'zie :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:16 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:12

Przy okazji dodam jeszcze to, ciezko nie oprzec sie wrazeniu, ze robi nam sie parabola/cos jakby ishs z linia na 30700.

Obrazek

*Nie shortuje, jestem bullish, ale uwazam ze dopoki kurs nie nabierze trendu to nie ma sensu sie z nim szarpac, dopiero co skonczyl nam sie weekend i super wzrosty na DEFI
AAVE :twisted:
**Na pewno czesc z was widziala (a moze nawet zarobila) na rajdach GME czy blackberry - to tez jest sygnal z majorsow. Wiec moim zdaniem na tych terenach ostroznie z duzymi pozycjami.
***Jest tu moze ktos kto siedzi w opcjach i sledzi tematy ich wygasania i tzw gamma squeeze? (przyklad GME, ale nie tylko bo rowniez wzrosty na bitcoinie byly tym spowodowane, byly duze call'e na 36k)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:29

Spoiler:
Zeyt pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 13:29 Ja tam wciąż widze opcje spadków, na 1h wygląda znajomo :lol:
Obrazek
Obrazek
Tym razem nawet dynamiczniej niż sie spodziewałem, nawet nie pomuliło u góry tylko momentalna zawrotka, oj ten knot coraz częściej mi po głowie chodzi
Godzinówka przełamująca opór na 33k ze zwiększonym wolumenem, 33k to miejsce ostatniego wybicia do ATH 42k na interwale dziennym, nacięta 2 razy, czyli generalnie żaden opór, a nawet i można sklasyfikować to jako wsparcie dla niedźwiedzi ;)

Edit: no jest jeszcze opcja że trzepią longi :D
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:43

RSI na 1d dość fajnie się schłodziło :D Tutaj jeszcze może być flaga :D Chociaż niewykluczone, że będzie tak jak wyżej na Biomedzie :D Aczkolwiek im niżej spada i im bardziej wychładza się RSI na 4h, 1d tym warto bardziej łapczywie kupować czy dokupować, bo potencjał zysku rośnie :D Nie bójcie się przecen tylko dokupujcie rozsądnym kapitałem i realizujcie zyski na pomniejszych szczytach lokalnych :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 26 stycznia 2021, 08:22

@xtraderx obstawiam ca. te same poziomy mialem pisac ale mnie uprzedziles. docelowo te 19k z hakiem .

U nie wynika to stad ->
Spoiler:
i stad ->
Spoiler:
kolory lini czerwien przypadkowy.

usunalem docinki to zly nawyk
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2021, 16:29 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 26 stycznia 2021, 10:21

pierwszy raz od szczytu widzę że spada bez paniki

wielkie boom przed nami?

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: yaretzky » wtorek, 26 stycznia 2021, 12:10

Dystrybucja czy akumulacja ?? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2333
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 26 stycznia 2021, 13:43

yaretzky pisze: wtorek, 26 stycznia 2021, 12:10Dystrybucja czy akumulacja ??

Na tą chwilę obstawiałbym akumulację z ostatnim możliwym szybko wykupionym dumpem (nawet poniżej aktualnego dołka).

Tak czy siak nie rozumiem ludzi, którzy po takich spadkach dalej sprzedają BTC. No, ale cóż - trzeba się pozbyć martwego drewna zanim pójdziemy wyżej. :o
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2021, 14:10 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7705
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12992
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 26 stycznia 2021, 14:38

No to chyba idziemy po 25000-27000$. Eth również spadkowo.





Dodano po 45 minutach 4 sekundach:
Ale zanim to nadejdzie, to możemy jeszcze pomielić na tych poziomach.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

JCD
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 14 stycznia 2021
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JCD » wtorek, 26 stycznia 2021, 14:53

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pisiont_groszy » wtorek, 26 stycznia 2021, 15:13

Czyli co? Wszyscy oprócz mnie i @Pleasek89 wyprzedani?
@Vetz Ty też nie wierzysz w test górnej lini kanału fibo na 32750? Dla mnie do 30,5 jest spokojnie i tam ewentualnie dokupię.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » wtorek, 26 stycznia 2021, 15:15

1M nie bardzo zachęca do zakupów... wczorajsza dniówka też.
@ergorg nie wiem kto kupuje w oparciu o 1M, ja wiem kto nie kupuje. Nie wiem też jak widzisz "dalsze up"(rozumiem, że nowe szczyty) po przebiciu dołka z 4stycznia, i w sumie złamaniu trendu. To, że będzie jakieś odbicie i się ludzie ustawiają z koszykiem, spoko tylko czy na pewno dalej up.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2021, 15:50 przez emescool, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7705
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12992
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 26 stycznia 2021, 15:35

Nie wiem kto kupuje w oparciu o 1M, a nawet jeśli to z kolegami znowu się śmiejemy, że rysują nam świecę "dajcie frajerzy po niższych cenach". Do tego wg ichi na 1M możliwy test 25k$ i dalej up.



Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Ichi weekly 25,9k$



Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Ja przybrałem skórę niedźwiedzia chwilowo, bo wczoraj szybko zgasiliśmy wzrosty i wróciliśmy do konsolidacji. Oczekuję teraz wyjścia dołem, ale gdzie dokładnie się zatrzymamy - wyjdzie w praniu.



Dodano po 7 minutach 53 sekundach:
Na stampie grubo rozstawieni poniżej 28k$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7705
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12992
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 26 stycznia 2021, 16:05

Konsola wybita i powrót, tak bym to widział dalej:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości