Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Polak » czwartek, 23 maja 2013, 19:48

Witam, wpisałem na goxie dane do przelewów w PLN, konkretnie przelewy miały wychodzić do ING. Wpisałem w pole IBAN wszystko tak, jak powinno być, kod swift również. Zaznaczyłem opcję international, czyli te (chyba) szybsze z prowizją 2000 jenów. Konto w rozwijanej zakładce stało się aktywne i zleciłem przelew. Stan mojego konta na goxie zmniejszył się o tą kwotę, którą chciałem wypłacić, myślałem, że wszystko jest ok, ale teraz widzę, że przywrócono mi tą kwotę i pojawiła się informacja "Cancel of: Withdraw to account ING BANK SLASKI SA PLN transfers are not possible via INTL wire". Co to jest INTL? Bardzo bym prosił o pomoc...

ogi
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: ogi » czwartek, 23 maja 2013, 19:53

INTL to zapewne wspomniany przez ciebie wcześniej "international".

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Deep » czwartek, 23 maja 2013, 20:23

Borykam się z podobnym problemem. Ja wybrałem International jednak okzajue się że to jest tzw. POL czyli coś co nazywają w swoim FAQu 'PLN Funds'. Otóż wysyłają te przelewy z BZ WBK a trwa to od 2-3 TYGODNI!!!
Twierdzą, że bank wprowadził limity na ilości wypłat. Wg mnie to ściema. Bank limitujący wypłaty to bankrut a WBK chyba ma się dobrze. Coś mi śmierdzi z tym Goxem. W ogóle pełno oszustów w otoczeniu bitcoina. Koresponduję z nimi od 2 dni i powtarzają głupawe tłumaczenia. Napisałem im, że g. mnie obchodzi że wg japońskich norm, przelewy mogą trwać 3 tygodnie. Tu jest nowoczesny kraj i przelewy powinny docierać niezwłocznie. Zobaczymy co odpowiedzą chociaż podejrzewam, że nie odzyskam pieniędzy.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Polak » czwartek, 23 maja 2013, 20:43

Aktualnie próbuję z OKpay. Ciekaw jestem jak pójdzie z weryfikacją, bo rachunki, które przychodzą na mój adres meldunku są wystawiane na mojego ojca... wysłałem im zaświadczenie o zameldowaniu, po polsku. Ciężki temat z tym mtgoxem ogólnie.

ogi
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: ogi » czwartek, 23 maja 2013, 20:52

@Deep

"śmierdzą" jak to określiłeś takie posty jak ten twój - poczytaj pierw sobie inne wątki na forum, pomyśl przez moment, to naprawdę nic nie kosztuje i wbrew pozorom nie boli. Jestem ciekaw jak według Ciebie mają wysłać twoje pieniążki jeśli przed tobą utworzyła się kolejka, a pieniążki na polskim koncie się skończyły przez ilość zleconych wypłat... i właśnie, co według Ciebie mają zrobić? Wyczarować? W innych wątkach wspominano, iż prawdopodobnie wypłaty mogą być bilansowane wpłatami (jeśli ich jest mniej - pomyśl), a do tego owszem, iż mają limity i nie mogą przelewać lecz z japońskiego konta na polskie większej ilości gotówki, tylko jakąś określoną i limitowaną. Ludzie chcą wypłacać i klops, ale przecież to tak trudno zrozumieć.

@Polak - ja się weryfikowałem przez polski dowód osobisty + rachunek za gaz bodaj, w całości po polsku lecz zgodnie z ich opisem i nie było problemu poza długą kolejką.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Deep » czwartek, 23 maja 2013, 21:36

ogi pisze:@Deep

"śmierdzą" jak to określiłeś takie posty jak ten twój -
Ok przesadziłem (mam nadzieję). Nikogo nie ostkarżam. Mimo wszystko upieram się, że "kolejka" to może być w warzywniaku a nie w instytucji finansowej. Może Gox nie jest instytucją finansową sensu stricto, ale jako największa giełda bitcoina, powinna chyba trzymać jakieś standardy. 3tygodnie to czas jaki można czekać na realizację czeku z USA (bo w tym nowoczesnym kraju czeki są bardzo popularne). Trzeba jednak pamiętać, że czek fizycznie płynie lub leci z Polski do USA więc czas jakiś można na to dać. Przelew z polskiego banku do polskiego banku nie może trwać 2-3 tygodnie.
Twoje tłumaczenie, że nie mają na daną chwilę kasy na koncie jest chyba nie do końca przemyślane. Zresztą nawet oni się tak nie tłumaczą. Piszą bowiem: "Polish bank imposed limits". A zatem bank jest winny. Gdybym prowadził biznes np. warzywniak a moi dostawcy czekali by 2-3 tygodnie na przelew, to albo oberwałbym po mordzie, albo zbankrutował albo zmieniłbym bank.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: servantes » czwartek, 23 maja 2013, 21:58

Deep pisze:
ogi pisze:@Deep

"śmierdzą" jak to określiłeś takie posty jak ten twój -
Ok przesadziłem (mam nadzieję). Nikogo nie ostkarżam. Mimo wszystko upieram się, że "kolejka" to może być w warzywniaku a nie w instytucji finansowej. Może Gox nie jest instytucją finansową sensu stricto, ale jako największa giełda bitcoina, powinna chyba trzymać jakieś standardy. 3tygodnie to czas jaki można czekać na realizację czeku z USA (bo w tym nowoczesnym kraju czeki są bardzo popularne). Trzeba jednak pamiętać, że czek fizycznie płynie lub leci z Polski do USA więc czas jakiś można na to dać. Przelew z polskiego banku do polskiego banku nie może trwać 2-3 tygodnie.
Twoje tłumaczenie, że nie mają na daną chwilę kasy na koncie jest chyba nie do końca przemyślane. Zresztą nawet oni się tak nie tłumaczą. Piszą bowiem: "Polish bank imposed limits". A zatem bank jest winny. Gdybym prowadził biznes np. warzywniak a moi dostawcy czekali by 2-3 tygodnie na przelew, to albo oberwałbym po mordzie, albo zbankrutował albo zmieniłbym bank.
Czego nie rozumiesz ? Ograniczenia są na ilość pln/USD/EURO jakie mogą wyjsc z konta danego dnia. Jeżeli jest więcej, to jest kolejka.

Jakie ty dajesz przykłady ? To jest wolny rynek, możesz sprzedać na bitcurex i mieć na jutro kasę, ale tracisz 10%. Rozumiesz to ? Czekasz na MtGox i zyskujesz 10%.

Dłużej czkasz, więcej dostajesz.

Zmień bank. Idź na bitcurex i sprzedaj 10% taniej. Po co narzekasz ?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Deep » czwartek, 23 maja 2013, 23:23

Tępy jestem i nie rozumiem jak bank może ograniczac przelewy. Rozumiem jeszcze jakgbym chcial wyjechac cieżarówką pełną banknotów, ale przelewy?! Trochę żałosne tłumaczenie.
Ok servantes nie bede sprzeczal. Chcialem troche poarbitrazowac ale w tym tempie to sie raczej nie da. Poczekam te moje 3 tygodnie i dam sobie z goxem spokój dopóki sie troche nie ogarną.
Pozdrawiam

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: BoBi » piątek, 24 maja 2013, 03:08

Deep pisze:Tępy jestem i nie rozumiem jak bank może ograniczac przelewy. Rozumiem jeszcze jakgbym chcial wyjechac cieżarówką pełną banknotów, ale przelewy?! Trochę żałosne tłumaczenie.
Ok servantes nie bede sprzeczal. Chcialem troche poarbitrazowac ale w tym tempie to sie raczej nie da. Poczekam te moje 3 tygodnie i dam sobie z goxem spokój dopóki sie troche nie ogarną.
Pozdrawiam
Chyba malo obcujesz z bankami, tak szybko z google
http://www.goldenline.pl/forum/1697870/ ... e-przelewy
http://indywidualni.bzwbk.pl/bankowosc- ... akcji.html

Wiec jednak moze, poza tym bylo gdzies wytlumaczone ze ich limity ( Gox'a ) byly ustalane jak BTC stal okolo 10$, sam sprawdz jaka jest teraz cena, wystarczy poszukac i poczytac a byly tylko tu na forumsetki podobnych tematow.
Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Deep » piątek, 24 maja 2013, 10:46

Ok fani Goxa. Przekonaliście mnie. Czepiam się bo zostałem oszukany na samym wstępie przygody z bitcoinem i dlatego trochę nerwowy jestem.
Koresponduję z Goxem regularnie. Odpowiadają więc to dobrze rokuje.
Powiedzcie:

1. Jak długo trwa przelew w praktyce.
2. Ile naprawdę wynosi prowizja (piszą że 50 gr. ale ich strona FAQ jest popieprzona i w dodatku nie wiadomo jaki typ przelewu tak naprawdę wybierasz: zawsze jest to international a potem się okazuje, że kij wi co.

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: BoBi » piątek, 24 maja 2013, 11:37

o ile dobrze pamietam to kosztuje wlasnie te 50 gr a przelewy potrafia isc prawie miesiac
Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

ogi
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: ogi » piątek, 24 maja 2013, 18:19

Deep pisze:Powiedzcie: ...
Nadal śmiecisz w cudzym wątku i problemie, a odpowiedzi na swe pytania masz na forum.
Wystarczy chwilę poszukać i sobie poczytać.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: doooku » piątek, 24 maja 2013, 21:29

Wątpię żeby Mt Gox miał określone limity przelewy w banku. Wg mnie istnieją 4 opcje:
- któraś rządowa agencja weryfikuje operacji mtgoxa i to trwa (mało prawdopobne, bo małe kwoty leciałyby na bieżącą)
- mtgox inwestuje gdzieś zebraną kasę (bardziej prawdopodobne, moim zdanie za duże ryzyko w stosunku do potencjalnych zysków)
- jak wsześniej ktoś wspomniał na MTGOXie skończyły się PLN, kantor pewnie trzyma kapital zapasowy w walutach obcych i zwyczajnie nie opłaca mu się przewalutowanie żeby zaspokoić kilku userów
- mtgox za PLN/USD użytkowników inwestował w BTC, gdyby to okazało się prawdą, mielibśmy właściwie koniec BTC

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: Deep » niedziela, 26 maja 2013, 00:21

ogi pisze:
Deep pisze:Powiedzcie: ...
Nadal śmiecisz w cudzym wątku i problemie, a odpowiedzi na swe pytania masz na forum.
Wystarczy chwilę poszukać i sobie poczytać.
raz śmiece a raz śmierdzę. a moglbys sie tak zwyczajnie odpierd... i byloby po problemie. ale tychyba masz jakas misję do spełnienienia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Problem z kontem bankowym na Mt Gox.

Postautor: robithc » niedziela, 26 maja 2013, 13:29

Deep pisze: Napisałem im, że g. mnie obchodzi że wg japońskich norm, przelewy mogą trwać 3 tygodnie. Tu jest nowoczesny kraj i przelewy powinny docierać niezwłocznie.
nowoczesny kraj :mrgreen: sorry za offtop ale musiałem :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: balagan i 49 gości