Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 01.04.2020 znajdzie się w przedziale:

<6000$
67
46%
6000-8000$
50
34%
>8000$
29
20%

Liczba głosów: 146
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5734
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 marca 2020, 09:44

Ok, co widzę na wykresie?

-diament
-kanało-klin wzrostowy
-trójkąt zwyżkujący

Dopiero przy przebiciu niebieskiej ukośnej zacznę się martwić swoimi longami.
BitMEX - 10% fee discount for 6 months
Więcej piszę tutaj: https://discord.gg/bprGqz (nowy link)

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: kempina » czwartek, 26 marca 2020, 09:47

Zapraszam na analizę techniczną BTC od Arkadiusza Jóźwiaka z Krypto Raport i Comparic.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
6

Postautor: Antrepair » czwartek, 26 marca 2020, 10:13

Obrazek Ehh, jakbym nie miał problemów z grą na giełdzie i zapominaniem o całym świecie w trakcie tej gry to bym sobie zagrał dziś :)

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
Ale, żeby było merytorycznie.. Grałbym teraz S nawet od tego miejsca. Jako negację swojej gry ustawiłbym punkt 6800-6900 i w tym miejscu uznałbym, że rynek jednak idzie w górę i przerzuciłbym ze stratą shorta w longa.

Eth
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0

Postautor: Eth » czwartek, 26 marca 2020, 10:38

A z poziomu 6.8-6.9 k idzie zrzut i Cię nie ma na rynku ^^

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Antrepair » czwartek, 26 marca 2020, 10:42

Eth pisze: czwartek, 26 marca 2020, 10:38A z poziomu 6.8-6.9 k idzie zrzut i Cię nie ma na rynku ^^
E tam, takie pierdolenie. Zakładając gdziekolwiek jaką kolwiek pozycję może być zrzut, cokolwiek i cię nie ma :lol: Ważne, żeby mieć swoją strategię reagowania i pracować nad nią niż starać się idealnie przewidzieć co zrobi rynek.

Warto spojrzeć na to z innej perspektywy. Zaznaczyłem miejsce odrzucanego oporu Obrazek Z tym shortem poczekałbym na zamknięcie obecnej świecy 12H Jeżeli się zamknie jak na obrazku, poniżej MA3x3-czerwona linia to nie zastanawiałbym się. W sumie tu nigdy nie ma co się dłużej zastanawiać , albo trafisz albo nie :lol: ;)

Początkujący
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0

Postautor: tomaroc » czwartek, 26 marca 2020, 10:49

Bitbay off-line od godziny..
Spoiler:

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: balu1988 » czwartek, 26 marca 2020, 11:11

odnośnie bitbay zaraz ma być wszystko ok taką informacje dostałem

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 119
Reputacja postu: 
0

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 26 marca 2020, 12:32

jondoexxx pisze: środa, 25 marca 2020, 21:44W stanach jutro mają ogłosić dane o bezrobociu, prognozują rekord wszechczasów.

Możesz dać jakiś link gdzie śledzisz to info?

Weteran
Reputacja: 802
Reputacja postu: 
4

Postautor: bl4ck » czwartek, 26 marca 2020, 12:34

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4083
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 marca 2020, 13:24

Jeśli rozwijające się w USA ognisko epidemii nie spowoduje zahamowania wzrostów, to raczej jestem optymistą co do dalszego kursu na najbliższe tygodnie. Ale może być naprawdę różnie, gdy zaczną się cyrki FED celem powstrzymania kryzysu.

Nie zdziwi mnie zrzut do 5k.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Reputacja: 802
Reputacja postu: 
2

Postautor: bl4ck » czwartek, 26 marca 2020, 13:33

Ponad 3 mln bezrobotnych w USA, prognoza była 1 mln.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 380
Reputacja postu: 
1

Postautor: xtraderx » czwartek, 26 marca 2020, 13:46

Blisko decyzji jestesmy to na pewno mozna powiedziec..

@BitJanusz wchodzilbys w tego "shitcoina" ;)?
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 marca 2020, 13:51 przez xtraderx, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0

Postautor: zeroBTC » czwartek, 26 marca 2020, 13:47

BitJanusz pisze: czwartek, 26 marca 2020, 13:24Jeśli rozwijające się w USA ognisko epidemii nie spowoduje zahamowania wzrostów, to raczej jestem optymistą co do dalszego kursu na najbliższe tygodnie.
@BitJanusz

optymistą :shock: piszesz poważne ?? co w obecnej sytuacji widzisz optymistycznego ??
że niby nadrukowali biliony "pustaka" i pójdzie cześć tego w krypto ??

......moim zdaniem pomimo , że jestem mega bullish , zanim tak się stanie ( czyli sytuacja COV zostanie opanowana ) a ludziska otrząsną się z tego szamba ( fala bezrobocia - upadki firm itd.) to większości rynków , a tym bardziej krypto , jeszcze kilka razy stanie na krawędzi przepaści ... :x

@xtraderx

dokładnie - decyzję powinniśmy dostać dość szybko ...

Obrazek

jeśli nie teraz w dół to max tej korekty widział bym pod ~~8k
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 marca 2020, 14:24 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: łabondź2020 » czwartek, 26 marca 2020, 14:07

BitJanusz pisze: czwartek, 26 marca 2020, 13:24Nie zdziwi mnie zrzut do 5k.
A mnie nie zdziwi zrzut poniżej 3500$, jak zacznie się znowu panika to polecą szpile na btc. Sam ustawione mam kupno na 3460$. A swoją drogą, skąd taki optymizm w obecnej sytuacji, że poleci zaledwie do 5000$? Ostatnie dwa mocne zrzuty pokazały jaki jest potencjał spadków.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: JARAZZ » czwartek, 26 marca 2020, 14:20

https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ys/4pmn27y

"Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła o 3 mln do 3,283 mln - poinformował Departament Pracy USA
To największy przyrost osób bez pracy w historii tego kraju
To oznacza, że USA muszą się zmagać z potężnym kryzysem. Nie brakuje głosów, że nawet większym niż w 2008 r."
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 marca 2020, 14:22 przez JARAZZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Antrepair » czwartek, 26 marca 2020, 14:53

Fajnie ta 12h się zamknęła.
Spoiler:
Ja bym się już ładował w S
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3342
Reputacja postu: 
2

Postautor: akos » czwartek, 26 marca 2020, 15:05

Statystyki covid-19 w tradingview: https://www.tradingview.com/blog/pl/cha ... -19-17275/
Spoiler:
Fibo pisze: środa, 25 marca 2020, 20:03 prognozy co do przyszłości wynikające z EW wydają się niebezpiecznie zazębiać z interpretacjami i analizami przepowiedni Nostradamusa na czasy obecne.
O w mordę, co ja pacze? :shock: Zaskakujący coming out poważnego analityka, EW i Nostradamus w jednym worku. Cóż, właściwie to chyba nawet nie powinno mnie to dziwić :roll: Obie metody mają sporo wspólnego, choć przepowiednie N. wydają się bardziej racjonalne z uwagi na posiadanie kryteriów falsyfikacji - w EW w razie braku spodziewanego końca cywilizacji zmieni się oznaczenia i można wieszczyć dalej. Kto wie, może to N. wynalazł EW przed Elliottem? :lol:
Jest jednak jeden pozytyw takiego podejścia - opierając się na przepowiedniach Nostradamusa mniej musimy się obawiać mroków "nowego średniowiecza", ponieważ mentalnie już w nim jesteśmy ;)
"We wszystkich krajach świata skąpstwo i niesprawiedliwość książąt i państw suwerennych zmniejszyły stopniowo rzeczywistą ilość metalu zawartego początkowo w monetach." Adam Smith

Weteran
Reputacja: 7447
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » czwartek, 26 marca 2020, 15:07

Ciekawe że mimo tych informacji o rekordowym wzroście bezrobocia w USA, tamtejsze giełdy właśnie zazieleniły się od samego otwarcia.

@akos jak to wytłumaczysz? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3342
Reputacja postu: 
5

Postautor: akos » czwartek, 26 marca 2020, 15:17

@ekonokomik

Standardowo, od strony AT 2300-2400 to support na SPX, od strony fundamentalnej rynek wycenił niepewność a teraz mamy coś lepszego od niepewności czyli z jednej strony fatalne, ale pewne i w jakiejś mierze spodziewane dane a z drugiej przyklepane lub prawie przyklepane porozumienie dot. heli-money. Nie nastawiałbym się jednak na dłuższy i stabilny uptrend, raczej bujanie.
"We wszystkich krajach świata skąpstwo i niesprawiedliwość książąt i państw suwerennych zmniejszyły stopniowo rzeczywistą ilość metalu zawartego początkowo w monetach." Adam Smith

Nas
Początkujący
Reputacja: 191
Reputacja postu: 
1

Postautor: Nas » czwartek, 26 marca 2020, 15:23

@ekonokomik Pytasz co prawda @akos, ale moim zdaniem to rozpaczliwe trzymanie kursu na aktualnym poziomie do zamknięcia I kwartału, a później chyba armagedon. Nie rozumiem po co czasami na siłę wspomagać gospodarkę... Efekt będzie tylko taki że jebnie z większymi fajerwerkami. Już kryzys 2008 byl na siłę załatany a moim zdaniem zdrowsza byłaby konsolidacja po tamtym kryzysie niż praktycznie ostra pompa i teraz mamy efekt bańki a dobrze wiemy z 2017 roku jak kończą się bańki, więc moim zdaniem chyba czas na kryzys w USA. A Chiny wyjdą obronną ręką. Oczywiście ich kryzys też dosięgnie, nie mniej kto wie czy to nie jest ten moment, kiedy Chiny przejmą pałęczkę.
Co do BTC, ostatnio nie wychodzi mi trejding, ale każda passa kiedyś się kończy. Uważam podobnie jak @prapOn, że najmniejszy wymiar kary to testowanie aktualnego dołka. Jestem już na Shorcie ze świadomością, że możemy podbić do 7.5-8k. Ale short malutki, raczej nie bedę odwracał pozycji tylko dokładał do stratnego shorta bo nie wierzę w rajd do góry z tego poziomu i na tą chwilę. A jak będzie zobaczymy. Plus kwarantanny jest taki, że non stop przy kompie i można reagować w miarę szybko

https://twitter.com/Flynchenberg/status ... 3788414977

@snajper pożyczyłem link z komentarza, uważam dokładnie tak samo apropo zielonego koloru w Stanach

Wróć do „Przedszkole”