Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 20.02.2020 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:15

<9000$
18
16%
9000-10000$
23
20%
10001-11000$
41
36%
>11000$
33
29%

Liczba głosów: 115
Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3798
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 14 lutego 2020, 09:59

@ekonokomik jak możecie kreślić długoterminowe trendy w skali liniowej??
Przy wzrostach rzędu tysięcy razy.

Nie bierzecie pod uwagę możliwość załamania ceny w okolicach halvingu? Zawsze tak było, nie tylko na btc.

I to jest rzecz naturalna, bo skokowa zmiana trudności jest swego rodzaju zaburzeniem dość stałego układu.

A jeśli ceny runą ze 20-50%, to trend tak szybko się nie pozbiera. 2-3 miesiące minimum

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3863
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 10:02

ekonokomik pisze: piątek, 14 lutego 2020, 08:58W wakacje 2017 ja tak się dałem nabrać w okolicach 3-4K - ze to już pionowe wzrosty i koniec bliski ;) Tak wyglądał wykres z oddali. A potem zaledwie przez 5 miesięcy wykres wzrósł x5 (z 5K do 20K).
Nie obawiasz się, że wpadniesz przez to w pułapkę chęci bycia sprytniejszym ("teraz już się nie dam! Teraz będę dzielnie trzymał pionowe wzrosty!") i zostaniesz brutalnie wyruchany, przyhodlowując górkę i wychodząc na SL z jakimś nikczemnym %? ;)

Bo to takie dość typowe psychologicznie, myślę, że taki sam mechanizm kieruje większością permabulli z tego tematu, tj. dupa ich piecze, żę nie kupili po 100$ na drodze do 20k$ i teraz chcą być sprytniejsi i kupić korektę, która przecież musi ich zdaniem skończyć się kolejną banią. Oni teraz będą sprytniejsi bo już wiedzą, na podstawie dwóch baniek z przeszłości, że to tylko kwestia czasu :mrgreen: chęć "odegrania się" za straconą okazję jako motywacja inwestycyjna, to dość typowy mechanizm nie tylko na bitku... i często dość brutalnie wykorzystywany przez rozmaitych MM.

Ps. Proszę nie interpretować powyższego jako złośliwość czy nawet jakaś analiza (bo może i będzie bańka, nie wiem) -> odnoszę się tylko do pułapek poznawczych, tak z czysto psychologicznego punktu widzenia. @prap0n z naszych forumowiczy czuje ten temat chyba najlepiej i zauważcie, że bywa przez to bardzo skuteczny.

@Bit-els Wykoszenie permabulli w okolicy halvingu, załamanie FOMO i bańka z dupy po kilku m-cach byłoby bardzo bitcoinowe... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Reputacja: 268
Reputacja postu: 
6

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 10:07

Będzie bańka bo kasy tyle drukują że już nie ma co z nią robić. Wszystko jest pompowane do poziomu absurdu. Po prostu mamy wielka dewaluację fiatów. Realna wartość wcale nie musi się zmienić po prostu fiaty są każdego dnia co raz bardziej gówno warte. Wystarczy wybrać się do sklepu i się przekonać na własnej skórze czy spróbować kupić mieszkanie.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3798
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bit-els » piątek, 14 lutego 2020, 10:13

@Vilv do połowy kwietnia to zadlugo. Bo własnie wtedy halving przejdą bch i bsv. I wszyscy zobaczą co się będzie dziać z mocą i ceną.
To kto będzie czekał z btc. Tylko ci, co mówią, a teraz będzie inaczej.

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 10:28

Zobaczymy z tym kwietniem już niebawem. Biorą to też pod uwagę jak i wiele innych scenariuszy. Na razie spokojnie obserwuje rozwój sytuacji. Jedyne co mnie martwi że tak szybko wystartowaliśmy z tym pompowaniem. Liczyłem na start na początku lutego a tu takie cuda :D. Chyba że to napompują nie do 11k-11,6k a do 14k.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 10:37

Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 10:07Wystarczy wybrać się do sklepu i się przekonać na własnej skórze czy spróbować kupić mieszkanie.
To są realia polskie, nie światowe. Mamy drastycznie rosnącą inflację,a na mieszkaniach jest bańka, bo każdy Janusz chce być rentierem i żyć z wynajmowania.

Wygadany
Reputacja postu: 
2

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 10:59

@BitJanusz Nie tylko w Polsce, oglądałeś ten Chiński Biznes?? tam ceny też lecą w górę na maxa i to nie tylko żywności. Mówił że mieszkania kosztują po 10 000 $ za metr..(5 lat wstecz kosztowały 1k-2k) W Niderlandach też jest wysoka inflacja, ceny mieszkań historycznie wysokie, Węgry podobnie. Takich państw są dziesiątki. To nie tylko w Polsce zaczyna szaleć inflacja a na całym świecie. Kraje UE z euro mają jeszcze w miarę stabilną sytuacje ale pogarsza się ona ze względu na dodruk. To są bańki ale napędzane dodrukiem bezwartościowych fiatów i kredytem który też jest dodrukiem.

PS. GUS podał właśnie dane o inflacji "Inflacja w styczniu 2020 r. wyniosła 4,4 proc. - podaje GUS. To najszybszy wzrost od grudnia 2011r." jesteśmy już prawie 2x powyżej celu inflacyjnego NBP i nic nie robią by chronić nasze oszczędności. Stopy procentowe zostały na tym samym poziomie. Tak się dba o dobro obywateli. Ważne żeby banki mogły wciskać tanie kredyty i pompować sobie zyski. A jak już nie będzie komu brać kredytów to się podniesie stopy procentowe...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 11:26 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Reputacja: 7227
Reputacja postu: 
14

Postautor: ekonokomik » piątek, 14 lutego 2020, 11:05

Bit-els pisze: piątek, 14 lutego 2020, 09:59@ekonokomik jak możecie kreślić długoterminowe trendy w skali liniowej??
Przy wzrostach rzędu tysięcy razy.

Wykres jest w skali liniowej, ale linia trendu, którą omawiamy wykreślona już w skali log :) Rozmawialiśmy właśnie o tym, że w skali liniowej wzrosty wzdłuż tej linii mogą wyglądać pozornie bardzo stromo.
Bit-els pisze: piątek, 14 lutego 2020, 09:59Nie bierzecie pod uwagę możliwość załamania ceny w okolicach halvingu? Zawsze tak było, nie tylko na btc.
I to jest rzecz naturalna, bo skokowa zmiana trudności jest swego rodzaju zaburzeniem dość stałego układu.
A jeśli ceny runą ze 20-50%, to trend tak szybko się nie pozbiera. 2-3 miesiące minimum

Ale czytałeś co pisaliśmy? Krzywa trendu wyznacza nowe ATH za półtora roku. paromiesięczne korekty na drodze do niego są jak najbardziej ok.
Choć spadek o 50%, a dokładniej <8K naruszyłby być może tę linię i zrobiłoby się nieciekawie.

Dodano po 12 minutach 16 sekundach:
BitJanusz pisze: piątek, 14 lutego 2020, 10:02Nie obawiasz się, że wpadniesz przez to w pułapkę chęci bycia sprytniejszym ("teraz już się nie dam! Teraz będę dzielnie trzymał pionowe wzrosty!") i zostaniesz brutalnie wyruchany, przyhodlowując górkę i wychodząc na SL z jakimś nikczemnym %?

Nie raczej się nie boję ;) Przeżyłem już kilka baniek.
Jak za wcześnie odpuścisz - zarobisz ale mniej. Bywa. To nie strata.

Jak przeciągniesz na maksa i bania pęknie, to i tak zarobisz jeśli tylko kupiłeś odpowiednio wcześnie (zobacz kiedy i przy jakim kursie napisałem ten post przewidując że to dobry moment na zakupy: viewtopic.php?p=554005#p554005 ;) ).

A jeśłi nawet kupisz trochę później i do tego przehodlujesz pęknięcie, to i tak zarobisz, pod warunkiem, że zachowasz zimną krew i poczekasz na pierwszy solidny RTN (w przypadku ostatniej bańki był to 2018-01-06). A jeśli nawet tego nie wyczujesz, to zdarzą się kolejne odbicia. Popatrz, nawet na początku marca 2018 można było sprzedać >10K, czyli za połowę ATH (a było to odbicie po spadku do 6K, które chyba wszystkich wyleczyło z myślenia "to tylko korekta"). To imho świetna cena. Sprzedaż za tyle pozwoliłaby zarobić prawie wszystkim, oprócz tych, którzy naprawdę wsiedli na ostatniej prostej bańki.

Tak więc, w czasie bańki nie boję się ani tego, że sprzedam za wcześnie, ani tego, że za późno :)

Boję się tylko trzech rzeczy, na których udało mi się stracić:
- grania przeciw trendowi (np. shortowałem tuż przed finałem bańki),
- emocji, które kazały mi po dobrze wykonanej analizie zachować się inaczej
- utraty pieniędzy na giełdzie,

Oprócz tych 3 rzeczy nie widzę innej możliwości by stracić na bańce.

A jak kupię niby nisko a kolejnej bańki nie będzie tylko spadki i spadki? No cóż... Wtedy wszyscy podziękujemy za parę lat dobrej zabawy i się rozejdziemy ;) Swoje już i tak zarobiliśmy.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 11:20 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 337
Reputacja postu: 
2

Postautor: Majkos » piątek, 14 lutego 2020, 11:18

A czy tu nie bedzie powturki z rozrywki - fraktal

Kurs idzie bokiem dump, cofka, dump, idzie bokiem do lini oporu (zielone) i ja przebija.

Zaznoczone strzalkami
Spoiler:

Początkujący
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1

Postautor: pchelka » piątek, 14 lutego 2020, 11:31

Majkos pisze: piątek, 14 lutego 2020, 11:18A czy tu nie bedzie powturki z rozrywki - fraktal

BCH juz ma skok do góry, możliwe że i BTC za chwilę będzie miał strzała

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 13:16

Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 10:59A jak już nie będzie komu brać kredytów to się podniesie stopy procentowe...
Przecież banki dają same stały WIBOR na kilka lat (np. 5) i można negocjować więcej.

Jak ktoś bierze na 25 lat to niestety prosi się o problemy ;)

Wygadany
Reputacja postu: 
7

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 13:20

To powodzenia w spłacaniu 500k-800k w 5 lat. Większość kredytobiorców spłaca po 15 lat a okres stałej stopy jest tylko w nie których bankach na max 5 lat, nie słyszałem żeby ktoś dawał na dłużej. Jeśli znasz taki to podeślij ofertę chętnie się z nią zapoznam.

Eth
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0

Postautor: Eth » piątek, 14 lutego 2020, 13:40

@Bitjanusz masz stały, ale kosztem wyższego o ok 1-1,5% oprocentowania.
Nie słyszałem żeby stały WIBOR był dawany na więcej jak 10 lat.

Weteran
Reputacja: 2532
Reputacja postu: 
5

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 14 lutego 2020, 15:28

Sprzedawać! Bitcoin umiera, odcinek 2137 ;)

https://www.fxmag.pl/artykul/bitcoin-cz ... H6J8XNTgsQ

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 16:18

Spoiler:
Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 13:20 To powodzenia w spłacaniu 500k-800k w 5 lat.
Czemu akurat te kwoty?
Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 13:20Większość kredytobiorców spłaca po 15 lat
Źródło?
Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 13:20a okres stałej stopy jest tylko w nie których bankach na max 5 lat, nie słyszałem żeby ktoś dawał na dłużej. Jeśli znasz taki to podeślij ofertę chętnie się z nią zapoznam.
Nie ma w ofercie, musisz negocjować. Jak nie masz wkładu własnego i występujesz o coś przekraczającego Twoje możliwości to nic nie wynegocjujesz.
Nie wydaje wam się, że korekta wzrostów z głowy i niedługo będzie finał finałów czyli ruch w kierunku (na ten moment) 10700$? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5517
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » piątek, 14 lutego 2020, 16:28

@Fibo, jak z regułą, że 3 fala nie może być najkrótsza? Przy ED również działa? Czy niezależnie od długości fal dojdziemy do górnej granicy klina, a prędzej nawet ją przebijemy aniżeli jej nie dotkniemy?
BitMEX - 10% fee discount for 6 months
Więcej piszę tutaj: https://discord.gg/bprGqz (nowy link)

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Początkujący
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0

Postautor: wloczykij78 » piątek, 14 lutego 2020, 18:02

Tak patrząc przez analogię na wykresy różnych altów i halvingów, przypomnę, że załamanie kursu po przedhalvingowym rajdzie następuje zwykle przed halvingiem, nie po. Jak dla mnie, niedługo powinno zacząć spadek, a następne wzrosty gdzieś jesienią? Rajd od stycznia, wliczając eth, bch i bsv uważam za owocny, zebrałem plony, 2/3 wkładu out z giełdy żeby nie kusiło :-)
A, tradycyjnie już kolejna kopareczka przy okazji:-)

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 18:09

Masz rację ale wiele wskaźników wskazuje że raid dopiero się zaczyna a nie kończy. A 2 miesiące to sporo czasu jak na krypto warunki.

Początkujący
Reputacja: 278
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » piątek, 14 lutego 2020, 18:23

Vilv - też tak uważam. Poza tym, więszkość kupiłem w samym dołku i podchodzę long-term. Nie będę ryzykować, że zrealizuję zyski, a wszystko cały czas będzie rosło...

Początkujący
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0

Postautor: wloczykij78 » piątek, 14 lutego 2020, 18:27

Dlatego też nie wyszedłem całkiem na fiat, a część zysku kopie :-) Ale halving już za trzy miesiące, to wcale nie jest dużo. Tutaj i tak zmiana kursu 24h o dajmy na to 20% to pestka :-) Teraz, pojadę na spokojnie drabinką do góry... A jak pierdyknie, to nie zaboli ;-)

Wróć do „Przedszkole”