Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 4 sierpnia 2019, 17:35

New high lokalne :D

XMR/USD, może jest jakąś wskazówką :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7685
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 4 sierpnia 2019, 17:41

anagamidev pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 17:35XMR/USD, może jest jakąś wskazówką


Za duzo przypadkowosci.
Wczesniej LTC fajnie wyprzedzalo ruchy BTC. Ostatnio niby SV. Poprzednie wybicie pierwsze wybilo BCH ale to takie szukanie na sile ;-)

w kazdym razie see you in 11500
Spoiler:

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 8 września 2014
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chmura86 » niedziela, 4 sierpnia 2019, 17:56

A kiedy nastąpi czas booomby na 6-7k $ :?: :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FuraTeściowej » niedziela, 4 sierpnia 2019, 18:29

chmura86 pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 17:56A kiedy nastąpi czas booomby na 6-7k $


Podpinam sie pod pytanie ;)

Pomijając wykresy ciekaw jestem jak wieloryby rozegrają okazję związaną z Bakkt'em. :geek: Teoretycznie wszystko sprzyja aby BTC rósł - Bakkt ma ruszyć w ciągu 60 dni...myślicie ,że zrobimy jeszcze pullback na 7-9k $ a następnie powoli po ATH?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zeroBTC » niedziela, 4 sierpnia 2019, 18:50

chmura86 pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 17:56 A kiedy nastąpi czas booomby na 6-7k $ :?: :mrgreen:
@chmura86

czas bomby 6-7k był na początku maja - wtedy czekałeś na 4k
dużo lepszy czas jeszcze większej bombom 3-4k był od grudnia do kwietnia ...tak wiem , wiem wtedy czekałeś na 1,8k :P
za niedługo walnie 20k będziesz czekał na czas bomby 11k

zastanawiam się po co pisać takie idiotyzmy zamiast korzystać z dużych ruchów dziennych np. dziś prawie +500 $ na bitku ,
nie potrzeba czasu bomby by ustukać dobrych parę stówek ( tysięcy ) baksów dziennie
a jeśli naprawdę czekasz na 6-7 to też tak naprawdę liczysz na nowe ATH ,
wiec lepiej załadować i ugrać parę stówek na 10,5 niż czekać na 6-7k które według mnie na pewno już nie nadejdzie
to było by zbyt oczywiste i zbyt proste ( 80-90%) luda na to czeka , a zobaczysz , że ci czekacze , zamiast 6-7k będą zładować się w pośpiechu przy 16-17k ..... :lol:
Bo to jest bitkujn i jego nie możesz ogarnąć :mrgreen:

e:
@pael myślę , że minimum na jakie możemy jeszcze liczyć ( z naciskiem na możemy) przed pchaniem kursy już w naprawdę wysokie poziomy to okolice 9400 ( gdyby miało być mniej to już by było w drugiej połowie lipca )
teraz zdecydowanie akumulacja na obecnych poziomach - pod nadchodzące "mega bycze" wydarzenia jak : Bakkt , Halving

@chmura86
łoj te halvingi nic cię chyba nie nauczyły :D (norma , że halving nic wielkiego nie wniesie przez co ująłem go w cudzysłów )
niemniej nie możesz zaprzeczyć , że jest on "byczy" i pod niego będzie grana akumulacja i zapewne finalna pompa ( resztę zrobi fomo )
PS
nie oceniaj " świeżaków " po dacie rej. :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 sierpnia 2019, 19:46 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 8 września 2014
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chmura86 » niedziela, 4 sierpnia 2019, 19:31

@zeroBTC
Zastanawia mnie jedno jak to świeżaczek naucz handlu :mrgreen: o mnie się nie martw. A to że zadałem pytanie nie znaczy że nie jestem załadowany na pokładzie po niższych cenach :geek: Co do dat i cen stanowczo mogłeś sobie tego darować znam ten wykres bardzo dobrze :mrgreen: Słowami "pod nadchodzące "mega bycze" wydarzenia jak : Bakkt , Halving" uświadomiłeś mnie że zbyt jeszcze mało wiesz o BTC aby się ciut wymądrzać :twisted: Poczekaj, poczekaj ile to już Halvingów za mną? z 50 bitow na 25 z 25 na 12,5 i iii nadchodzi kolejny. I wiesz co ci napiszę że na halving napalają się właśnie płoteczki najarani na to że cena w to wydarzenie musi stanowczo skoczyć 8-) A jakie przychodzi zdziwienie kiedy to Byki rynku rozgrywają to zupełnie inaczej :mrgreen:
@zeroBTC
No już coś z sensem :idea: dopisałeś :mrgreen: kumulacja pewnie będzie oj będzie daj Boże aby bituś przekroczył moje wymarzone 100k zł :D ( oczywiście nie biorąc pod uwagę 800k+ zł :ugeek: na Bubelku :mrgreen: chyba 2-3 lata wstecz )

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 993
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wamak » niedziela, 4 sierpnia 2019, 21:32

Niedawno mieliśmy 8 świeczek dziennych zielonych pod rząd, co też historycznie nie jest rzadkością. Kieruję tą uwagę dla shorciarzy :)
Jestem ciekawy, czy ktokolwiek shortując Bitcoina wychodził na plus ze wszystkich shortów.

Nawet mocno nie odbiło się od 11000, idzie, jak czołg, powoli i do przodu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 sierpnia 2019, 21:51

Przypominam, że jeszcze niedawno BTC był po 3k $. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Fundamentalnie jest w tym samym miejscu. Adopcja - pewnie nawet gorzej, niż było (od czasów zdjęcia BTC ze Steam nie było niczego wow). O halvingu to chyba każdy słyszał i nawet kilka po drodze już było. To co widzicie to (nadal) spekulacja, a ona ma wyleszczać, a nie dawać lambo.

Dlatego jeśli ATH, to raczej nie takie, by misio z 4chana sobie lambo kupił. IMO cokolwiek w granicach 30k byłoby dość chamskie ze strony rynku. Bo skoro minie ATH to oczekiwania będą raczej "anagamidevowe" a tu może być ZONK... w :mrgreen:

Jednak to wczorajsze było dystrybucją, tyle, że lokalną. Kurs jest już wyżej. Taki bezustanny ruch up jest dość mocno byczy. Jeszcze zrobią 11,2k i spokojnie czekam na retest 14k.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:13

BitJanusz pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 21:51Przypominam, że jeszcze niedawno BTC był po 3k $. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Fundamentalnie jest w tym samym miejscu. Adopcja - pewnie nawet gorzej, niż było (od czasów zdjęcia BTC ze Steam nie było niczego wow). O halvingu to chyba każdy słyszał i nawet kilka po drodze już było.
Ja pier... gdzie ja jestem...

Obrazek
BitJanusz pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 21:51 To co widzicie to (nadal) spekulacja, a ona ma wyleszczać
Mówisz na podstawie własnego doświadczenia? Więcej tracisz niż zarabiasz?
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:14 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:13

@BitJanusz a nie zastanawia Cie dosc slaby vol tej tygodniowej wspinaczki?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: murlok » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:37

@BitJanusz
Jest jedna różnica. Bogaci ludzie mogli dostać dwie analizy. Pierwszą, że zbliża się kryzys (spójrz na dane FEDu o prawdopodobieństwie recesji w 2020, jest wyższa niż w 2008). Druga, że btc w czasie recesji wystrzeli. Kryzys obejmie nie tylko usa, ale też biedniejsze państa, które mogą mieć problemy ze swoimi walutami. Fakt, że klasa średnia będzie lokować wtedy w bezpieczne instrumenty, ale bogaci mogą przenieść kasę z akcji na bitcoina. Zresztą nawet biedni w obliczu fomo mogą wykupywać btc. Może powstać bańka wszystkich baniek o której będą pisać w podręcznikach do historii ;)

BTC jeszcze nigdy nie funkcjonował w czasie światowej recesji.

Weteran
Posty: 7685
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:40

argument vol padal juz poprzednio i roslo mimo to

-nie podoba mi sie ichi na 4h
-1d bardzo obiecujace
-1w na ten moment BE
-korekta do 10400 w piku dalaby fajne pole do dalszych wzrostow

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:41

Dolna krawedz kanalu + chmura ichimoku swietnie zadzialaly w przypadku jezeli ktos chcial zalozyc pozycje.
W tym momencie upatrywalbym zysku z otworzenia kontraktow CME - powinno to pociagnac kurs jeszcze troche w gore.

Tym samym, przelamany zostal potencjalny trojkat. (jednakze widze w tym wybiciu mala szanse na bycie fake'iem - i potencjalny powrot po otworzeniu kontraktow CME -> bylbym za tym scenariuszem rowniez ze wzgledu na sytacje jaka mamy na 1W).
Obrazek

@pael 4h faktycznie nieciekawie, ale moze to wygladac podobnie do tego jak lecielismy po 14k.
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vulcs1 » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:51

murlok pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:37Zresztą nawet biedni w obliczu fomo mogą wykupywać btc. Może powstać bańka wszystkich baniek o której będą pisać w podręcznikach do historii ;)
problemem nadal jest przepustowość :) a @anagamidev żyje w innym świecie xD dla niego wszystko jest takie proste i jasne po fakcie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:53

Moim skromnym zdaniem 11k to miejsce z którego kurs może jeszcze śmiało zawrócić (Bitmex). Testowanie górnej krawędzi trójkąta + MA50 + testowanie od dołu LT. W sumie to ostatni dzwonek dla niedźwiedzi chyba, bo jak na moje oko na 4h zrobiło się double bottom które jeśli nie będzie zanegowane, da w mojej opinii gwarancję kontynuacji trendu wzrostowego na co uważam jest jeszcze za wcześnie.



Na dziennym interwale wyrysowałem sobie takie dwa kanały dla RSI, cały czas czekam żeby przekonać się czy obecny zniżkujący się sprawdzi..


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 sierpnia 2019, 23:08

@Drobniak Na Bitfinex do tej linii spadkowej na górze jest aż 1000$ na obecnej świeczce 1d.

Aaa nie... ...ściąłeś sobie drugiego knota, by wyszło, że teraz dotykamy linię? :) Hihi.
Wczoraj sprzedałem ETH, bo męczył się i męczył. Obecnie czekam - nie wiem na co jeszcze, ale się dowiem. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 sierpnia 2019, 23:20

@Wymazywanie do czego konkretnie masz zarzuty w mojej wypowiedzi, bo nie zrozumiałem? ;)

@xtraderx udzielam się rzadziej, bo i poziom merytoryczny wątku trochę osłabł. Idzie mi nieźle, póki co trzymam longa od 10200$ i wciąż sobie powtarzam, że już czas zamknąć... i odwlekam, a kurs rośnie :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 4 sierpnia 2019, 23:33

@Wymazywanie wiem ile jest bo analizuje również na Bitfinexie, Coinbasie, Bitstampie i BraveNewCoinie. Analiza jednej osoby tutaj skłoniła mnie aby bardziej się przyjrzeć wykresom Bitmexa i sprawdzić pewną hipotezę.
Ten trójkąt tak właściwie ściąłem o knot, jak najbardziej, tak samo jak to zrobiłem przy jego dolnej krawędzi. Uznałem, że w ten sposób kreśliłbym LT więc tak samo również narysuje i trójkąt. Staram się być elastyczny.
Bardziej jednak niż na trójkącie skupiam się na kanale RSI i double bottom które się lokalnie wyrysowało ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » niedziela, 4 sierpnia 2019, 23:35

Spoiler:
@BitJanusz mysle, ze te ostatnie zawirowania w tym watku wyjda na +. Zrobi sie troche oczyszczenie, odejda Ci, ktorzy sa zmeczeni, badz nie chca sie udzielac, zaczna udzielac sie Ci, ktorzy chca. Mniej klotni wiecej analiz i wszyscy bedziemy szczesliwi, a odnosze wrazenie, ze mielismy juz moment kulminacyjny jezeli chodzi o klotnie :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 sierpnia 2019, 23:36

@BitJanusz O halvingach fragment, zaznaczyłem. Bagatelizujesz je bardzo. Owszem, teraz zmiana w podaży nie wydaje się duża, zwłaszcza przy tej popularności jaką BTC ma od 2017, ale odwróć sobie te dwa czynniki: zmniejsz popularność i zwiększ podaż. To są ważne rzeczy, podobnie jak adopcja, a Ty piszesz o nich tak nonszalancko jak o prawie niczym.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości