Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.06.2019 znajdzie się w przedziale:

<8000$
28
23%
8000-9000$
19
16%
>9000$
75
61%

Liczba głosów: 122
Weteran
Reputacja: 6051
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 czerwca 2019, 08:58

maeo pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 08:46Tylko że GlobalCoin wychodzi dopiero 2020 roku. Wszyscy trombiną o Facebooku ale to tylko FOMO (kupuj plotki sprzedawaj fakty). Fb w tym miesiącu ma ogłosić na czym polegać będzie GlobalCoin.

Dzięki za to sprostowanie. Nie wiem dlaczego byłem przekonany, że mają odpalić tę platformę w ciągu tygodni. Teraz doczytałem, że jedynie ogłoszą założenia.
To faktycznie odwlecze w czasie ewentualną miłość do krypto, którą fb mógłby zarazić miliony swoich użytkowników.

PS. Jako posiadacz shorta czuję się po Twoim sprostowaniu ciut lepiej ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 555
Reputacja postu: 
1

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 13 czerwca 2019, 09:35

@maeo tylko tak każdy porównuje te poprzednie wychodzenie z bera marketu dla bitcoina + teraz ty porównujesz sytuację z halvingiem na ltc i sęk w tym, że akurat tu historia się coś ostatnio mało powtarza i dla btc i dla ltc. Dla btc są permanentne wzrosty od lutego i korekty (takiej widocznej dla tego ruchu) to jeszcze nie było. To samo ltc, przed poprzednim halvingiem pompa zaczęła się jakies 2,5 miesiąca przez samym halvingiem i właśnie miesiąc już przed nim był ten ostry zjazd, teraz mamy już praktycznie 6 miesięcy stabilnych wzrostów więc też całkowicie inna sytuacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1492
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21

ekonokomik pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 00:12Oczywiście nie mam żadnych innych argumentów, które przemawiałyby za takim scenariuszem, ale czuje się w powietrzu pewną niepewność i brak zdecydowania.
W sensie po prostu prognozujesz swoje odczucia niepodparte niczym zupełnie?
ekonokomik pisze: środa, 12 czerwca 2019, 23:01Oczywiście wyrwanie się z kreślonego od miesiąca szczytu (?) górą i dalsze wzrosty pod podobnym kątem co w pierwszej połowie maja zaskoczyły by mnie jeszcze bardziej.
Dlaczego by Ciebie zaskoczyły? Co w tym jest takiego zaskakującego? Są jakieś argumenty przeciw poza oczywiście tym że Bitcoin to scam? Ludzie tego nie wiedzą i średnio ich to interesuje. Tylko że BTC to nie całe krypto, tylko jego większa część. Archaiczna i przesadnie rozpopularyzowana.
ekonokomik pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 00:12Facebooka (GlobalCoin)
a to już jest zupełny cyrk. Globalcoin istnieje od dawna https://coinmarketcap.com/currencies/globalcoin/

----------------
Moim zdaniem dowiemy się mniej więcej na 7900usd, tj. czy będzie w stanie obronić ten pułap.

Orator
Reputacja: 254
Reputacja postu: 
0

Postautor: Awesomist » czwartek, 13 czerwca 2019, 12:43

Nie sądzę, że FB będzie zaprzątał sobie głowę czymś takim jak CMC, wycena tokenu, publiczny blockchain itd ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 13:38

@Awesomist
Spoiler:
uważam się cały czas za amatora, na pewno nie spekulacja, jednak cały ten cyrk w krypto jest dla mnie ogółem niepojęty, bo z założenia taka marka jak facebook wystarczyłoby przecież by wesprzeć kryptowalutę już zaadaptowaną i ze sprzyjającą w zastosowaniu technologią. A takich krypto trochę jest, więc po cholerę budować coś od zera. Nie wiem, za głupi pewnie jestem.

Poza tym analogicznie, wielkie firmy upadają i ich akcje, małe firmy są niewidoczne dopóki nie wejdą do czołówki, przy każdym skoku ceny do góry ludzie idą dokładnie tam gdzie jest górka, psychologia tłumu, tak jakby nie dało się oszacować, przeliczyć, nawet sugerować się intuicją, która kryptowaluta rzeczywiście miałaby szanse zaadaptować się do świata i jednocześnie nie ulegnie na przykład zablokowaniu w trakcie procesu. Taki Facebook i Amazon teraz znaczą bardzo wiele, jednak spółek technologicznych, które upadły jest cała masa, poza tym obie te spółki są krótko na rynku, a traktowane są już jak Microsoft. Ciężko mi uwierzyć, że akurat komunikator internetowy jest firmą na 100lat i dłużej.
Wątek dotyczy rzeczywiście kursu BTC, ludzie źle to interpretują, zakładając na przykład że od BTC zależy inne krypto(bo trzyma wartość, dużo hodlerów itd.). Nawet forum jest pod BTC, co jest moim zdaniem nieporozumieniem w perspektywie więcej lat.

Poza tym sorry, ale nie wyobrażam sobie jak można pisać tylko i wyłącznie w kontekście BTC, gdzie na typowej spekule najwięcej się zarabia(tudzież traci) na altach.

Weteran
Reputacja: 6051
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 czerwca 2019, 14:31

amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21W sensie po prostu prognozujesz swoje odczucia niepodparte niczym zupełnie?

Nie niczym zupełnie ani odczuciami, tylko analogiami do podobnych okresów na trzech poprzednich bańkach - patrz obrazek: viewtopic.php?p=578600#p578600
Napisałem tylko, że nie mam innych argumentów, czyli wynikających z aktualnego wykresu, bo na tym etapie kreślenia figury nie mogę ich mieć.
amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21Dlaczego by Ciebie zaskoczyły? Co w tym jest takiego zaskakującego? Są jakieś argumenty przeciw poza oczywiście tym że Bitcoin to scam? Ludzie tego nie wiedzą i średnio ich to interesuje.

Mnie też to mało interesuje. Patrzę głównie na kształt wykresu. Wyjście z tej figury górą ma u mnie niskie prawdopodobieństwo. Aczkolwiek nie na tyle niskie, bym się nie zabezpieczył na taką ewentualność.
amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21a to już jest zupełny cyrk. Globalcoin istnieje od dawna https://coinmarketcap.com/currencies/globalcoin/

A to już pytaj fb czy mają prawa do nazwy ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
1

Postautor: Jahu » czwartek, 13 czerwca 2019, 14:48

amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 13:38więc po cholerę budować coś od zera
Po to żeby mieć pełną kontrolę i dostosować rozwiązanie do potrzeb, co nie wyklucza kopiowania istniejących krypto. Pewnie chodzi tylko o konkretną funkcję jaką to ma spełniać dla użytkowników FB i nic więcej.
amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 13:38Nawet forum jest pod BTC, co jest moim zdaniem nieporozumieniem w perspektywie więcej lat.
A niby dlaczego? BTC jest królem i z pewnością królem pozostanie przez najbliższe lata, a nawet dziesiątki lat, wystarczy tylko że będzie działać. Kluczem jest tu zaufanie i nie ma znaczenia, że będzie istnieć 1000 lepszych altów skoro ludzie nie będą mieli do nich zaufania.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:02

Cos czuje w kosciach ze dzis up... :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:31

Jahu pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 14:48A niby dlaczego?
Bo BTC przy całym market cap to żaden król. Do tego niepewny jak na dzisiejsze standardy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 czerwca 2019, 15:33 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
2

Postautor: dvdx95 » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:33

Mnie tam bardziej interesuje to co się dzieje na USDT bo według wielu tylko i wyłącznie to ma wpływ na up ceny na krypto. top adres na usdt posiada jeszcze ponad 240mln USDT do wydania i w całym maju prawie 150k BTC weszło na ten adres, co koreluje się ze wzrostami na btc https://www.blockchain.com/pl/btc/addre ... oAcDGqQPsP
https://www.omniexplorer.info/address/3 ... oAcDGqQPsP

Wraz ze wzrostem kapitalizacji usdt wygląda to dziwnie bo nawet jeśli ktoś miałby $ to po co chciałby wymieniać praktycznie 1BLN ( o tyle wzrosła kapitalizacja w USDT ) na Tethera, skoro może kupić btc (bo na tym są głównie volumeny usdt robione) na rynkach fiat. no chyba ze chodziło oto aby to jedna jednostka kontrolowała te $ i nie pozwoliła na ewentualnie za szybki spadek w razie mocnej pompy co tez się stało.
Ja tam słyszałem tylko o jakimś małym funduszu który na początku kwietnia wszedł ze 180mln$ tylko wtedy na USDT kapitalizacja nie wzrosła a cena wystrzeliła do 5k.
Wieć kto wpompował prawie 800mln w USDT tego nie wiadomo a jakoś wszyscy na razie milczą na ten temat i nikt nie szuka kto to a trochę to dziwne.

Grubymi nićmi szyty ten wzrost tak jakby ktoś chciał namówić ulicę żeby kupiła od niego te BTC za $ a nie tethery, po wysokiej cenie a potem będzie miał w nosie co się z ceną BTC stanie bo kasa będzie już u niego.
Nikt nie przyłapał jeszcze na tym że Tether tworzy dolary z powietrza, chociaż już sami przyznali że nie mają pokrycia w 100% a jedynie w 75% z czego i tak to są tylko ich słowa bo może się okazać że tak naprawdę to i te 75% nie ma pokrycia.

Dla mnie jest to bardzo dziwne , popatrzcie sobie co wywołało pierwszą pompkę w 2017 roku, oczywiście że był to Tether, zobaczcie sobie na wykresy one nie kłamią i porównajcie to do tego co dzieje się teraz. Przecież to wygląd dokładnie tak samo.

Pozdrawiam i miłego czwartku.

Początkujący
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
1

Postautor: krakan » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:33

https://medium.com/bakkt-blog/putting-b ... e381b7dda1
On July 22, two days after Apollo 11’s 50th anniversary, Bakkt will initiate user acceptance testing for its bitcoin futures listed and traded at ICE Futures U.S. and cleared at ICE Clear US.
:roll:

Weteran
Reputacja: 1524
Reputacja postu: 
5

Postautor: prap0n » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:48

Szansa podbicia do 8400-8500 (wick przez wyrzucenie SL) wciaz jest w ramach tej struktury

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 13 czerwca 2019, 16:08

@prap0n typowa bearish flag, ogólnie zmieniłeś nastawienie czy ten scenariusz ze spadkiem poniżej 3000$ uważasz dalej za całkiem prawdopodobny?
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 czerwca 2019, 16:08 przez CRXEE8, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: dvdx95 » czwartek, 13 czerwca 2019, 16:08

Na wykresie 4h MA(99) jest dołująca zobaczmy za 12-16h gdzie poszybujemy, możliwe że będą dalsze wzrosty po przebiciu MA

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3275
Reputacja postu: 
5

Postautor: anagamidev » czwartek, 13 czerwca 2019, 16:21

@dvdx95
Psy szczekają, karawana jedzie dalej - Odpowiedź posiadaczy rosnących akcji do tych, którzy zaklinają kurs twierdząc, że wzrosty nie mają uzasadnienia.
http://dwamiliony.blogspot.com/2012/09/ ... zonka.html
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 13 czerwca 2019, 16:23

Mamy na pokładzie sternika :mrgreen:

Weteran
Reputacja: 1524
Reputacja postu: 
8

Postautor: prap0n » czwartek, 13 czerwca 2019, 16:29

@CRXEE8

Dlugoterminowo nie zmienilem nastawienia, ale ja mam rozny kapital na short term a inny na long term.
Nikt nie robi takiego rajdu charytatywnie. :) Historia pokazala ze takie rajdy typu RTN juz sie pojawialy po "fake bottom" no i potem bylo niemilo.
Nie musi sie tak stac, ale moze.

Mysle ze cala "przyszlosc" rozegra sie gdzies na poziomach 5xxx$ za pare miesiecy i zobaczymy co sie w rzeczywistosci wydarzy.

@CRXEE8
CRXEE8 pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 16:32a nie uważasz, że im bliżej halvingu tym ten scenariusz będzie mniej prawdopodobny? zobacz co się zadziało na LTC, fomo straszliwe, a na BTC już tylko niecały rok do halvingu i powtórka scenariusza na przykładzie LTC wydaje się dość prawdopodobna.

Byc moze minerzy typu "znajomi krolika", dostali taka okazje sprzedazy juz teraz aby zabezpieczyc sie na dluga zime. A nieznajomi po prostu umrą :)
Musialbym przeanalizowac jaki jest wplyw i timing halvingu, czesciowo na pewno masz racje ze jest to prowzrostowe.

Jak widac nie ma jakiejs konkretnej zaleznosci co do czasu i miejsca na wykresie.

Jestem zdania ze po peaku w 2017r gdzie weszlo na rynek naprawde wiele osob, teoria cyklow bitcoina ulegnie zalamaniu - co nie oznacza ze rajdow nie bedzie. Beda, tyle ze np z 2500$ na 6000$. Natomiast ci zfixowani na punkcie liczb typu 6k czy 10k - totalnie je przegapia.

Oczywiscie zaraz sie ktos odezwie, ze zawsze byl peak - i zawsze banki mialo nie byc, ale byla.
I dlaczego ta w 2017 jest taka specjalna...

No to otwieramy google trends i widzimy w sposob jasny, kiedy tak naprawde ludzie zainteresowali sie bitcoinem i jak drastyczny byl to skok zainteresowania, w stosunku do poprzednich baniek. Widac od razu - dlaczego banka z 2017 byla tak wyjatkowa.

PS. Zreszta zobacz sobie którzy użytkownicy na forum najwiecej, pragną wzrostów - na podstawie ich daty rejestracji.
W wiekszosci przypadkow sa to osoby zarejestrowane w peaku banki 2017 - co nie oznacza oczywiscie ze nie byly na rynku wczesniej.
Ale widze taka zaleznosc na forum. ;) Ciebie to akurat nie dotyczy, bo zakladasz rozne scenariusze - ale malo jest takich "otwartych".

A obecna psychologie graczy rynkowych subiektywnie opisalem tutaj
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 czerwca 2019, 17:27 przez prap0n, łącznie zmieniany 31 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 13 czerwca 2019, 16:32

a nie uważasz, że im bliżej halvingu tym ten scenariusz będzie mniej prawdopodobny? zobacz co się zadziało na LTC, fomo straszliwe, a na BTC już tylko niecały rok do halvingu i powtórka scenariusza na przykładzie LTC wydaje się dość prawdopodobna.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2158
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 13 czerwca 2019, 17:22

@ekonomik trzymam za Ciebie kciuki (za twoje shorty) niech moc będzie z Tobą. To się najadło szaleju (to ma takie potencjały na wachlarzu (9600-9800) że prędzej czy później i ja wyjdę z krzaków i się zaczaję na shorta, LTC zrealizowałem małe zyski i znowu wewnętrzny spokój bez pozycji na dźwigniach. ,dlatego ja wyłącznie
Spoiler:
ZEC Hodl ;)
a jako ciekawostkę pamiętajcie że przy okazji 18.06 jest przyjazny fork i powstaje zupełnie nikomu nie potrzebny do niczego Ycash, co może i napędzić tutaj crypto Januszy : https://www.ycash.xyz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
Cena : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość , oferowana przez jednego z użytkowników za 7% fee/ u mnie free/ref link

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 19:21

prap0n pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 16:29No to otwieramy google trends i widzimy w sposob jasny, kiedy tak naprawde ludzie zainteresowali sie bitcoinem i jak drastyczny byl to skok zainteresowania, w stosunku do poprzednich baniek. Widac od razu - dlaczego banka z 2017 byla tak wyjatkowa.
Każdy wjazd ceny o 1000usd na BTC przyciąga ludzi i media różnego typu. Typowy efekt kuli śnieżnej tylko że na północ. Można sobie zadać pytanie co było pierwsze cena BTC czy trend w google.
prap0n pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 16:29Oczywiscie zaraz sie ktos odezwie, ze zawsze byl peak - i zawsze banki mialo nie byc, ale byla.
I dlaczego ta w 2017 jest taka specjalna...
Pytanie na czym była większa, czy na BTC czy na kryptowalutach.

Na poprzedniej bani był podobny schemat z tą różnicą, że było gaszenie nowych entuzjastów i starych optymistów - razem wymieszanych, to co opisujesz, podejrzewam że nikt nie był przygotowany aż na 19k, przy 7k wieszczono tu koniec bańki i szczegółowo uzasadniano. Samemu wytrzymałem do 16k, mimo że byłem ostro zdygany na tych shortach. Stres i nieprzespane noce jest zdecydowanie dla kogoś innego.

Zupełnie obok, jak tu się paliło i waliło, rynek krypto ogółem robił na tygodniówce około 180% co podjazd.

Gdyby nawet od jutra miałaby się zacząć długo oczekiwana korekta to 6100-6400 uznałbym teraz za promocję, zakładając że wyszliśmy z bessy. W cudowanie typu konsole to nie wierzę, bo to jest mocno zmienny rynek. Poza tym nie patrzyłbym na wyniki przez pryzmat "doświadczenia", bo tu mógł(może) zarobić każdy kto kupił i zapomniał, skala wzrostów była silna i długa, a prawdziwy szał zaczął się mniej więcej od grudnia 2016, kiedy to kurs wszedł w drugą najsilniejszą strefę wzrostów. Aktualnie znajdujemy się w pierwszej, tej niższej. Zresztą rynek potrzebował zaledwie 2-3miesięcy, by do niej wrócić.

Wróć do „Przedszkole”