Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 22:04

A ja z trochę innej beczki



Luka zamknięta co do dolara, można lecieć w górę (oczywiście możemy też zlecieć na pysk więc long ale z rozsądnym SL ;) )
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » wtorek, 11 grudnia 2018, 01:04

Obrazek

po 2013 roku kurs zawitał poniżej 80% ATH dosłownie na kilka dni, u nas poziom 20%ATH to 4000 dolarów, widać, jakby nasza adopcja dla 4 tysięcy dolarów była na niższym poziomie, niż ówczesne 20%ATH dla tamtejszych graczy, czego nie rozumiem, ponieważ w 2013 roku kurs w ciągu 12 miesięcy urósł z 10 dolarów do 1300 dolarów (130x!), podczas, gdy u nas ledwie 20x (1k ->20k), dla mnie jest to zaskakujące, w mojej ocenie aktualny bitcoin powinien sprawiać wrażenie dużo bardziej bezpiecznego aktywa niż miało to miejsce w 2014 roku, a jednak dla inwestorów jest inaczej, dodając do tego fakt upadku Mt Goxa oraz świadomość, że tamtejsza bańka była nadmuchana sztucznie przez bota to już w ogóle tego nie ogarniam, dlaczego teraz występuje mniejszy popyt i większa dystrybucja przy NIEPORÓWNYWALNIE lepszych fundamentach? Może ma ktoś koncepcję?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 11 grudnia 2018, 01:21

@leszek555, raczej 200x :D 200$ -> 20k$, analogicznie kolejna bańka z 1k-4k$ to 200k-800k$ :D Just saying :D Może McAfee ma rację, kto to wie :D Ogólnie z czasem rośnie liczba HODL'erów, którzy są świadomi i wiedzą, że wartość rośnie z czasem. Dodatkowo, co 4 lata jest halving, który zmniejsza inflację na BTC dwukrotnie :D BTC wkrótce może zachowywać się jak dojrzałe rynki, albo po prostu index'y, taki index crypto i może rosnąć mając jakieś chwilowe szybkie korekty, bez długiego wypłaszczenia(chociaż nie wiem czy kiedykolwiek takie było tak naprawdę) :D Mając przykładowo 10 BTC, przy cenie 100k$, opłaca się skupować po 10-38% korekty, bo przy tej cenie to już jest całkiem ładny roczny przychód, plus nie ryzykuje się wypadnięciem z pociągu na księżyce :D Oczywiście jest jeden warunek konieczny do spełniania, BTC nie upadnie, a będzie się wznosił i będzie istniał tyle co Internet czyli można założyć, że wiecznie przynajmniej nie musimy się martwić w tym życiu :D

Praktycznie każda bańka jest resetem rynku, 80-90% korekta, rozkład normalny Gaussa :D Czyli można założyć, że jest porównywalna liczba osób wygranych jak i przegranych, zatem Ci przegrani zawsze będę mieli interes, żeby BTC istniał, z drugiej zaś strony Ci wygrani będą reinwestować, gdyż chciwość jak i emocje są bardzo silnymi energiami w życiu człowieka, które go napędzają :D
Spoiler:
Spoiler:
Być może spadniemy jeszcze pod 3k$, realizując bearish flag :D

https://bitcoin.live/video/bitcoin-btc- ... te?aid=110
Spoiler:
Trochę granie teraz tego bear flag'a, przypomina mi innego bullish flag'a :D

Obrazek
https://twitter.com/Anagamidev/status/9 ... 9485854720
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » wtorek, 11 grudnia 2018, 02:16

@anagamidev, jeśli liczysz od rozpoczęcia wzrostu, to 160$ - 20k$ daje 130x, ale jeśli zrobimy to samo z 2013 rokiem to wychodzi ruch 2$-1300$, więc 600x i to w krótszym czasie, a więc teoretycznie adopcja ceny na poziomie 4k$ powinna być większa, niż adopcja ceny 250$ w 2014 roku, a tak ewidentnie nie jest, najprawdopodobniej popełniam gdzieś błąd logiczny lub po prostu to nie jedyny czynnik determinujący cenę po bańce, natomiast dodając fundamenty nadal wychodzi mi, że aktualny spadek powinien być bardziej łaskawy dla hodlerow niz w 2014.


Edit. Jedyny logiczny argument, który przychodzi mi do głowy, to taki że w 2013 roku wieksza częśćweak handow pozbyla się towaru bezpośrednio po pęknięciu bańki, rzeczywiście pierwsze załamanie było dużo bardziej okazałe, następna fala miała miejsce przy upadku mt goxa. U nas widać, że weak handy nie miały kiedy wyjść w dużej większości, przez co dump musi być dłuższy i bardziej konkretny. Możliwe, że upadek tethera spowodowałby, że kolejna bańka byłaby szybciej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 grudnia 2018, 02:25

leszek555 pisze: po 2013 roku kurs zawitał poniżej 80% ATH dosłownie na kilka dni, u nas poziom 20%ATH to 4000 dolarów
No nie wiem czy tak na parę dni, 80% z 1150 to 230 dolarów:
Obrazek

Licząc szybko wyszło mi ok. 70 dni to jest łącznie ponad 2 miesiące w różnych okresach. Obecnie poniżej 3933$ (20% z 19.666$) to 13 dni:
Obrazek

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » wtorek, 11 grudnia 2018, 03:01

@Pleasek89, tak masz rację, patrzyłem to bardzo na oko, odchylenia 5 procentowe nie brałem pod uwagę, widać jednak ewidentnie, że kurs schodzil mocniej poniżej 80%ath tylko na chwilę, zobaczymy czy tym razem będzie podobnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 11 grudnia 2018, 03:41

leszek555 pisze: dlaczego teraz występuje mniejszy popyt i większa dystrybucja przy NIEPORÓWNYWALNIE lepszych fundamentach? Może ma ktoś koncepcję?
Kurs BTC jest obecnie silnie skorelowany z większymi altami jak np LTC czy ETH. Co więcej często się zdarza że to nie BTC je ciągnie w górę czy w dół ale to one wykonują pierwszy ruch (oczywiście % większy) pozwalając wytworzyć efekt domina - ich rynki są płytsze więc potrzebny jest do tego mniejszy kapitał. Dołóż do tego trwającą bessę/korektę na tradycyjnych rynkach i strach inwestorów przed wielkim krachem. Każdy w takim wypadku woli mieć gotówkę i lokować ją dopiero w te walory które okażą się stabilne
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 11 grudnia 2018, 08:34

Marcinu pisze:
Bit.wizz pisze: Napięta sprężyna prędzej czy później musi wystrzelić
Albo nastąpi trwałe odkształcenie materiału na skutek zbyt mocnego napięcia ;)
Albo się zerwie ;-)

Wracając do tematu - porównujemy tu ciągle sytuację cenową do poprzednich baniek, próbując odgadnąć w jakim mniej więcej czasie i do jakich poziomów wystrzeli następna. Czy ktoś z Was próbował przekopać historyczne wykresy z różnych aktywów i szukać, jak tam sprawdza się "powatarzalność" schematu - bania / dołek i ich odstępy czasowe ?

Wiem, w teorii coś takiego istnieje, ma swoje wskaźniki, ale na przykład - tulipany, dotcomy, a idąc tropem "lokaty kapitałowej" - złoto, srebro (na tej parze to już raczej korelacja), nieruchomości, diamenty, etc?

Bo mam wrażenie, ze szukamy zależności na siłę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 grudnia 2018, 08:57

Nie ma żadnych pewności, że będzie kolejna bania, jednak mamy (jeszcze) nieregulowany rynek, na którym można odwalać totalne przewały dysponując "ledwie" kilkoma milionami $ (dla niektórych altów nawet mniej). Nadal podtrzymuję, że przebicie 20k w najbliższym czasie (~2 lata) wydaje mi się bardzo, bardzo mało prawdopodobne, ale możemy mieć jakiś elegancki uptrend np. do 12-14k, bo niby czemu nie? :)

Jest dużo szortów i ludzi, którzy będą shortować odbicie, będąc potencjalnymi dostawcami kasy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » wtorek, 11 grudnia 2018, 10:25

Spoiler:
BitJanusz pisze:Nie ma żadnych pewności, że będzie kolejna bania, jednak mamy (jeszcze) nieregulowany rynek, na którym można odwalać totalne przewały dysponując "ledwie" kilkoma milionami $ (dla niektórych altów nawet mniej). Nadal podtrzymuję, że przebicie 20k w najbliższym czasie (~2 lata) wydaje mi się bardzo, bardzo mało prawdopodobne, ale możemy mieć jakiś elegancki uptrend np. do 12-14k, bo niby czemu nie? :)

Jest dużo szortów i ludzi, którzy będą shortować odbicie, będąc potencjalnymi dostawcami kasy.
Nigdy nie zrozumiem takich założeń cenowych. "Przebicie 6000 wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, nowe ath wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, upadek bitcoina wydaje się bardzo mało prawdopodobny". Jestem ciekaw jak wiele osób jest w stanie powiedzieć więcej o swojej przyszłości niż przyszłości bitcoina, bo ja np osobiście nie mam pojęcia gdzie będę za rok i co będę robił. Takie "założenia" są bardzo zgubne, bo nastawiają nas na konrketne ruchy. Jedyne co tak na prawdę powinno się liczyć, moim zdaniem, to określenie obecnego trendu na rynku - bessa/hossa. A czy to będzie >20k czy <2k co to zmieni?

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 11 grudnia 2018, 10:52

xtraderx pisze:...Nigdy nie zrozumiem takich założeń cenowych.....
Ale sposób patrzenia, analizy zależy tu od tego co chcesz robić. Uprawiasz daytrading to wystarczy patrzeć na trendy. Ale chciał byś inwestować , założyć wielką kopalnię, rzucić pracę i zając tylko się handlem krypto to analiza Bitjanusza jest jak najbardziej zasadna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 grudnia 2018, 11:01

@xtraderx,

Nie zrozumiesz bo cierpisz na tzw. bullish bias :) O tym samym dyskutowaliśmy przy 6k, tylko atakowało mnie wtedy masa mega byczo nastawionych osób, bo panował "denial" w cyklu bańkowym: próba wyparcia niedźwiedziego trójkąta i przekonywanie siebie/innych, że od jednej kreski vel LT888 będzie odbijać w nieskończoność (do absurdalnych kwot), bo odbiło dwa razy. Przyznam, że sam trochę zasugerowałem się tym gadaniem i zacząłem doszukiwać się fejkowego wyjścia górą w stronę 8k, zamiast przyjąć ściśle niedźwiedzi punkt widzenia, jakże zasadny z punktu widzenia gigantycznego trójkąta zniżkującego rysującego się w oczywisty sposób na wykresie! No cóz, my bad. Rację miał m.in. @new06, który pisał, że wysoko-dźwigniowy short w okolicach 6500$ jest kuszącą opcją.

Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobny dla mnie scenariusz to - po wygaśnięciu spadków - budowa bazy pod nowy uptrend, a to zajmuje masę czasu. Dlatego piszę, że nie bardzo widzę na ten moment ATH w ciągu 2-3 lat. Daje temu scenariuszowi (brak ATH w ciągu 2-3 lat) jakieś 70-80% szans. jak widać, nie jestem aż tak pewien ;) ale o wiele bardziej przemawia do mnie wizja pobańkowej suszy - "typowe" następstwo samej bańki - patrz mt.gox, bańka dotcomowa i inne bańki. Mieliśmy długą hossę. Możemy mieć bardzo długą bessę z cholernie długim "boczniakiem po dnie", bo niby czemu nie?

Natomiast przed pobańkową suszą powinno być jeszcze jakieś odreagowanie, tak do 0.5 - 0,618 fib spadków, z którego widziałbym wolne opadanie aż do niewiadomego mi dna. Pod to gram, inaczej dawno by mnie tu nie było, zerkałbym tylko raz na miesiąc czy już mamy wypłaszcz. To niestety "typowa" bańka, więc na ten moment chowam magiczne fejki do kieszeni i uznaję, że największe prawdopodobieństwo ma właśnie scenariusz do bólu typowy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » wtorek, 11 grudnia 2018, 11:44

Teraz wszyscy widzą wieczne spadki albo długie długie nic.
Zamiast skupiać się głównie na analizie technicznej ,to może lepiej skupić się na faktach?
Przypominam o manipulacji związanej z Bakktem ,przez cudowne małżeństwo.
Przetrwaliśmy rok to i przetrwamy do stycznia-lutego przy kursie skaczącym między 3-3.5k.
Po czym zobaczymy w końcu większe odreagowanie. :lol:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2018, 12:05 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kobol5 » wtorek, 11 grudnia 2018, 12:03

Zauważyłem ciekawą korelację między najważniejszymi indeksami a btc
SP500 i Dax w dół = Btc w dół
SP500 i Dax w górę = Btc w dół
Spoiler:
kappa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 11 grudnia 2018, 12:13

@CRXEE8
Masz swoje odbicie weekendowe, kanał wzrostowy..u mnie na przykładze DASH.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 11 grudnia 2018, 13:12

Ciekawostka z ogarniętej protestami Francji:

Finansista Max Keiser sugeruje, że protesujący Francuzi powinni użyć bitcoina, by naciskać na rząd i banki. Twierdzi, że nadszedł czas na wycofanie się z tradycyjnego systemu walutowego sterowanego przez wąskie grupki bankierów oraz rządy i zacząc kryptowalutową rewolucję przez likwidowanie depozytów bankowych.

https://metro.co.uk/2018/12/10/french-p ... t-8227305/

Gdyby ludzie go zaczęli słuchać UE miałaby pewnie dobry pretekst do zakazania bitcoina
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 11 grudnia 2018, 13:38

Gdy ludzie go posłuchają będzie to dobra podstawa do odwrócenia trendu. Samo z siebie zakazanie może być trudne (choć nie niemożliwe), ale na pewno będzie dobre do ogłoszenia kryzysu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 grudnia 2018, 13:41

Używanie bitcoina jako czego, waluty? Na bessie chętnie, ale sprzedający raczej nie będzie chciał tego typu zapłaty. Odwrotnie na hossie :roll: tego nie da się raczej pogodzić, musiałaby być stabilizacja. Paradoksalnie najlepiej jako waluta nadają się twory typu USDT, USDC, Pax...

ewentualnie "przyjazne bankom" Ripple bądź projektowane od początku jako waluta (brak ograniczonej ilości coinów) XLM.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 11 grudnia 2018, 13:49

Nie wiem czy finansiście nie chodziło o wycofanie swoich aktywów które sa na rachunkach oszczędnościowych Francuzów oraz wszelkich z których nie korzystają na tu i teraz, a resztę obracać gotówką. Cała reszta zamiast w banku to na krypto portfelach co rzeczywiście spowodowało by krach a banki by się nie podniosły. Ale kto by nie przekonywał to jest to nierealne aby społeczeństwo bezmyślnie poszło w tym kierunku kiedy rynek krypto jest tak nie stabilny.
Ale Bitjanusz masz rację że jedyna alternatywą mogły by być wymienione waluty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » wtorek, 11 grudnia 2018, 14:43

Skoro o bankach, to coś w temacie:


Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KaTa90, nobik i 37 gości