Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 6 grudnia 2018, 18:30

Bemx2k pisze: Wy tu ciągle wróżby odprawiacie wykresy z kija albo z sufitu a może czas zacząć poważniej podyskutować kto kręci tą całą sytuacje ? służby ? banksterka ?
Bo chyba w naturalny bieg wydarzeń nikt nei wierzy .
:D :D :twisted: :twisted:

Jak pompuja wam banke to nie interesuje was kto "kreci ta cala sytuacje", a gdy spada to nagle problem.. i "KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY?" :D



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 6 grudnia 2018, 18:42

@prap0n, "my retirement money is lost" :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » czwartek, 6 grudnia 2018, 18:45

Bemx2k pisze:Wy tu ciągle wróżby odprawiacie wykresy z kija albo z sufitu a może czas zacząć poważniej podyskutować kto kręci tą całą sytuacje ? służby ? banksterka ?
Bo chyba w naturalny bieg wydarzeń nikt nei wierzy .
:lol: :lol: :lol: :lol:

No tak, bo zastanawianie się nad spiskowymi wytłumaczeniami bessy to akurat nie są wróżby... Sory gościu, ale powiedziałeś coś głupiego do kwadratu, bo to właśnie bezsensowne dumanie "kto tym kręci" jest wróżeniem z fusów, które nic Ci nie da. Co najwyżej pozwoli uspokoić nieco steraną spadkami psychikę przerzucając odpowiedzialność za swoje błędne decyzje na jakichś tajemniczych "onych", którzy cię wkręcili. Niestety takie racjonalizowanie własnych błędów jest środkiem jedynie tymczasowym i leczy jedynie objawowo.

Spadkami "kręci" ten sam tajemniczy byt, który kręci wzrostami - rynek. Jest to jak najbardziej naturalny bieg wydarzeń, znany z wielu wykresów i historycznych i współczesnych, rynkiem zaś sterują głównie dwie przeciwstawne emocje: strach i euforia. Ta druga sprawia, że na szczytach wszyscy wierzą, że to "naturalny bieg wydarzeń", bo przecież coś w co ja inwestuję może tylko rosnąć. Ta pierwsza emocja z kolei nakazuje wypierać wiarę w naturalność spadków no bo przecież ja nie mogę się mylić, ktoś mający co najmniej władzę nad planetą mnie wrobił, rząd, służby, illuminaci, masoni...

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » czwartek, 6 grudnia 2018, 18:46

Falling Wedge
Dywergencja na RSI
Tygodniowe RSI poniżej 30
I pewnie jeszcze jedna figura się dorysuje za kilka dni jeśli dalej będzie jak jest.

Ale i tak każdy rysuje i widzi co chce :D. A to że BTC i inne krypto są sterowane? Co w tym nowego skoro instytucje finansowe manipulują na wielu innych rynkach i płaca za to kary ? Oczywiście są to kary mniejsze niż zyski to gdzie problem?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:03

@akos, oficjalnie wszystko co piszesz to prawda , kolega wrzucił wpis aby się odstresować ale jest w nim prawda.
Na rynkach nie ma czystych praw popytu i podaży bo pewien element jest wysyłany na rynek , którego podaż jest kreowana z powietrza. Gdybyśmy handlowali akcjami, surowcami, płodami rolnymi, kryptowalutami w parze do "normalnego" towaru np do złota to wtedy miałbyś juz całkowita rację. Natomiast finansjera i prywatna firma FED to stosunkowo nowa dziedzina i wszystko jest wyceniane w relacji do "nietypowego towaru" USD, który jest produkowany inaczej niż wszystkie inne towary.
Obecnie producent pieniędzy zorientował się że rośnie jemu genialna konkurencja, naiwne jest sadzić że prywatna firma FED która produkuje dolary z powietrza jest bierna wobec takiego wynalazku. Wynalazek tak przełomowy jak Tradycyjna poczta z listonoszem w stosunku do maila.
Oczywiście prawa o których piszesz nakładają się na to o czym ja piszę ale nie są jedynymi mechanizmami które tu działaja.

Mocno jest obecnie lansowane aby wyśmiewać "teorie spisku" , spisku nie ma ale zasady produkcji pieniedzy sa przeciez jawne oraz jawne i logiczne jest ze producenci pieniedzy mogą mieć wszystko co materialne oraz kupić kreatywność ludzka , siłę militarna itp w ramach swojej strefy wpływów (w krajach z "demokracją")
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:30

ale popyt też rośnie. Bitcoinwisdom pokazuje ponad 5300 btc na kupno na poziomie 3400$, jakieś 8% od kursu. Dotąd na takich poziomach widziałem około 2500 btc

Dodano po 5 minutach 36 sekundach:
A Roubini ogłasza oficjalnie pogrzeb bitcoina i całego rynku. Gdyby nie to, że tak to on pitoli od 2013 byłby to precyzyjny sygnał do wejścia.
https://www.pivot.one/share/post/5c06f0 ... ode=CVWPZS
nie mogę go obserwować bezpośrednio, bo mnie palant zbanował. Za takie mniej więcej twity :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:35

@koparki
Co robi FED w sprawie krypto nie wiemy, więc deprecjonowanie racjonalnych analiz wykresu na rzecz dywagacji "kto tym steruje" pozostaje bzdurą tak czy owak i o tym był mój post.

Po drugie, póki co na wykresach nie odbywa się żaden spadek, którego nie dałoby się wyjaśnić po prostu wcześniejszym wzrostem, ot bania pęka, trzaskają kolejne poziomy, które wydawały się nie do przebicia tym inwestorom, którzy myślowo nadal byli w hossie.

Co do tego, że banksterce i producentom fiatów nie po drodze z btc, to wiadomo, ale nijak się to ma do bieżących wniosków na temat kursu. Co więcej, być może równie naiwnie jest zakładać, że "producenci pieniędzy mogący mieć wszystko" już teraz strzelają z grubych dział do BTC a nie tylko się przyglądają. Gdyby faktycznie strzelali, to przy takich nieograniczonych możliwościach, jest wysoce prawdopodobne, że pacjent już by nie żył ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:40

Heh, przypomniało mi się gdybanie co jak tether okaże się scamem i to wtedy zobaczymy obecne poziomy, Inaczej nie ma opcji. I co? Mamy 3k$ a tether jak był, tak jest. :D

P.S.
Ja dalej czekam z zakupami. :P (Najwyżej odkupię trochę drożej)

P.S.2
Przy okazji warto obserwować inne rynki bo to się dzieje na indeksach to strzyżenie owiec.

/e

Jeszcze jak patrze na kąt nachylenia spadków, to ten fraktal:

Ostatnio zmieniony czwartek, 6 grudnia 2018, 19:50 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:42

Wszystko już było, naprawdę:

"Panikarze pozbyli/pozbywają się monet, Ci co mają mocne nerwy skupują bo ktoś je skupić przecież musiał, rynek załamał się po fali panicznej sprzedaży czyli tyle co zostało sprzedanych zostało też kupionych. Rynek oczyszcza się z jednostek słabych podatnych na każdą spekulację. To tak jak w naturze, stado schorowane dopada choroba i zostają najsilniejsze osobniki więc staje się mocniejsze, potrzeba tylko czasu. Jeżeli kurs jest zmienny, jeżeli wywindował do 30$ to dlaczego nie do $2 ? Kurs cały czas się zmienia taka jego natura. Jak BTC był za $30 to euforia była że bitcoin taki super i każdy bronił go jak fanatyk religijny, teraz 2$ i wszędzie słychać jaki to bitcoin jest do du... Każdy kij ma 2 końce, jak jest dołek trzeba kupować, jak górka można sprzedawać, dołek też ma przecież swoje plusy, można tanio kupić. Jak kurs był $30 myślałem sobie kurcze spóźniłem się bo jakbym kupił za 2$ wcześniej to bym był teraz tyle do przodu, myślałem że już za późno, że kurs nigdy już nie będzie tak niski, a tu taka niespodzianka, znowu mam szanse kupić tanio :) Taki niski kurs to jak druga szansa która może się szybko nie powtórzyć, zamiast płakać cieszcie się i z niej korzystajcie póki nie jest za późno. Jak kurs raz był $30 to dlaczego nie mógłby być drugi raz ? Jest szansa, że będzie powtarzał się cyklicznie, wszystko w rękach mediów. Teraz piszą o nim źle, ale dobrze że w ogóle piszą, więcej ludzi się o tym dowie i jest szansa, że się zainteresuje, a jeśli tak będzie kurs znów poszybuje w górę. Gdybym teraz dowiedział się o istnieniu bitcoina i że kiedyś był po 0.5 $ potem 30$ a teraz po 2$ chętnie bym w niego zainwestował"

Bitmar z 19 października 2011 r
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=23452#p23452

to dla zachowania dystansu i refleksji wklejam

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:56

@akos, póki co przedstawiciel fed wypowiedział sie że zmienność cen krypto sprawia że krypto nie moze być pieniądzem. Pewnie to im na razie wystarczy , zakazywanie lub jawne niszczenie wzbudzą protest społeczny a może też potrzebna im technologia blockchain wiec jej gaszenie nie wchodzi w grę. O tym że była bańka spekulacyjna nie dyskutuje ale finansjera inicjuje i gasi bańki równiez na nieruchomościach i innych aktywach , jest dostępnych wiele opracowań na ten temat. Bańka spekulacyjna i jej upadek nad tym nie dyskutuję do tego nie można mieć pretensji .

Dodano po 6 minutach 33 sekundach:
Bit-els pisze: Gdybym teraz dowiedział się o istnieniu bitcoina i że kiedyś był po 0.5 $ potem 30$ a teraz po 2$ chętnie bym w niego zainwestował
Gdybym teraz dowiedział się o istnieniu bitcoina i że kiedyś był po 300 $ potem 16000$ a teraz po 3500$ chętnie bym w niego zainwestował ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » czwartek, 6 grudnia 2018, 19:58

@Bit-els,
Odpowiedź do tego posta, którego zacytowałeś, jest jeszcze lepsza:
Ci którzy mieli zarobić i zarobili już dawno sprzedali, teraz sprzedaja ci sprzedają BTC tak aby jeszcze wyjść do przodu, co poważniejsi inwestorzy już wcześniej zrealizowali zyski (w okolicach 20$-30$), teraz mamy doczynienia ze spóźnialskimi którzy sprzedają z małym zyskiem lub tną straty. Oczywiście kupować ktoś musi (bo zawsze istnieje druga strona transakji). Teraz zostały tylko płotki i leszcze którzy wierzą że, musi się odbić. Mowią tak, bo wiedzą, że bez kolejnych dawców kapitału, nie odrobią strat. A w miedzy czasie próbują jeszcze desperacko podbić cenę. Gdybym teraz dowiedział się o istenieniu bitcoina i że kiedyś był po 0.5 potem 30$ a tearz 2$, to wiedział bym, że bańka spekulacyjna już mineła, i kupa ludzi została z BTC których nie mają gdzie upchnąć za wyższą cenę niż kupili, że przybywa BTC prawie 35% rocznie i będą nawoływali, że się opłaca kupić bo dołek, ale dołek może sięgnąć nawet 100 BTC za 1 centa. (bo dlaczego nie). Trzymał bym się z daleka dopóki nie będzie poważnych podstaw fundamentalnych do rozwoju projektu.
autor: Kazik » środa, 19 października 2011, 11:36
ponad 7 lat temu
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=8&t=444

Kolejny:
A Bitcoin nie jest drogi? Aktualnie niecale 2.5$ przy jeszcze paru centach 2 lata temu, to nie jest duzy skok? Bitcoin jest bardzo drogi i sadze, ze jeszcze sporo spadnie jego wartosc.
autor: wooyas » środa, 19 października 2011, 14:27
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=8&t=444

Ehhh, takie stare posty to skarb. Ludzka psychika się nie zmienia. Dlatego książki nt. analizy technicznej sprzed pół wieku są często nadal aktualne.

edit
Ostatnie archiwalne wspominki i już nie zamulam.
Miejsce akcji: Bitcointalk. Czas akcji: 24 lipca 2010 - tydzień po starcie Mt. Goxa i 12 dni po szalonym wzroście ceny BTC z 0,008 USD do 0,08 USD. Tak. za 1 dolca można było kupić 125 BTC. A wspomnianego 24.07.2010 już "tylko" 12,5 BTC.
Pan Melvster dostał po uszach, bo jego prognoza o realnej cenie 1$=1BTC została wyśmiana.
I dont see much wrong with a fair value of $1 USD for each bitcoin ...
Dude, if you're buying at that price, have I got some bitcoins for you!!! If you're not buying at that price and no one else is, then that is the problem. Seriously send me a message or email if you're buying at that price.
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 24#msg5524
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 grudnia 2018, 20:26 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » czwartek, 6 grudnia 2018, 20:15

15min:
Obrazek
1d:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » czwartek, 6 grudnia 2018, 20:26

Widziałem tutaj ostatnio podobny post do Kazika w stylu "kto miał zarobić, już zarobił". Aż miałem lekki ubaw jak czytałem ten post, pokazuje on, że zachowania ludzkie są takie same, zmienia się tylko cena.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 grudnia 2018, 20:37

A za kilka dni może być podobnie. Tylko razy 1000 :-)
"Właśnie też oczy przecieram przy porannej kawie, przez nockę 3,18 do 3,7 $ :) Miałem już sprzedawać z braku nadziei na dalszy wzrost, a tu proszę idzie w górę."
Smok z 29.10.2011

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kamiloski » czwartek, 6 grudnia 2018, 21:29

pisałem tu parę miesięcy temu o palladzie, że jego cena spadła poniżej ceny z kryzysu z 2009, chyba nawet poniżej 800 usd, aktualnie gdyby wtedy ktoś kupił, byłby zarobiony prawie +50%.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Superfly2000 » czwartek, 6 grudnia 2018, 21:43

Ciekawy punkt widzenia -

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 6 grudnia 2018, 21:48

Kamiloski pisze: pisałem tu parę miesięcy temu o palladzie, że jego cena spadła poniżej ceny z kryzysu z 2009, chyba nawet poniżej 800 usd, aktualnie gdyby wtedy ktoś kupił, byłby zarobiony prawie +50%.
a wiesz, że jakbyś kupił BTC 6 lutego 2018 roku i sprzedał 2 tygodnie później byłbyś zarobiony +100%?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 grudnia 2018, 21:55

CRXEE8 pisze:a wiesz, że jakbyś kupił BTC 6 lutego 2018 roku i sprzedał 2 tygodnie później byłbyś zarobiony +100%?
a wiesz, że gdybyś kupił akcje AMD w kwietniu 2018 i sprzedał 4 miesiące później, to byłbyś zarobiony +200%? 8-)

BTC nie urywało pupska w 2018... nawet na największym odbiciu.

Kiedy duże stocki robią więcej, niż wiodąca kryptowaluta, to trochę smutek ogarnia kryptoduszę ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » czwartek, 6 grudnia 2018, 22:23

ETF VanEck-SolidX - decyja do 27 lutego https://www.coindesk.com/sec-again-dela ... itcoin-etf

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 6 grudnia 2018, 22:30

Obrazek
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], luk1999 i 20 gości