Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » sobota, 10 listopada 2018, 22:18

Załóżmy, że dysponuję określonym budżetem na koncie bankowym. Część tych pieniędzy zamierzam poświęcić na kupno kryptowalut. Na obecną chwilę Bitcoin wydaje się być w chuj drogi, a zatem mam do Was, moi kochani forumowicze pytanie. Mianowicie, czy lepszym wyjściem byłoby zainwestowanie w altcoiny np. Ethereum, Litecoin, Monero? Jaka jest szansa, że altcoiny mogą wzrosnąć tak samo jak na samym początku Bitcoin?

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: ekonokomik » sobota, 10 listopada 2018, 23:10

@luisicu, za późno, przecież one już tyle wzrosły w 2017 :P

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » sobota, 10 listopada 2018, 23:14

ekonokomik pisze: @luisicu, za późno, przecież one już tyle wzrosły w 2017 :P
Na 1 XMR na pewno mi starczy :D Monero jakieś strasznie drogie w porównaniu z innymi krypto nie jest ;-)

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: ekonokomik » sobota, 10 listopada 2018, 23:29

@luisicu, w życiu nie zrozumiem, czemu ludzie porównują bezwzględne ceny kryptowalut :shock:
Czyli "na 1 XMR mi starczy", a na 1 BTC nie, więc BTC jest drogi, a XMR tani. Więc kupię 1 XMR.

Idźmy tym tokiem myślenia, tylko weźmy surowce. 1 kg złota kosztuje w ch.., a na 1 kg węgla mnie stać. Czyli węgiel jest tani. To kupię 1 kg węgla, może wzrośnie tak jak złoto!

Logiczne?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » sobota, 10 listopada 2018, 23:37

Proszę mi wybaczyć za błąd. Po prostu chcę wiedzieć jakie są różnice jeśli chodzi o inwestowanie w Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Monero.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2074
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: Bemx2k » sobota, 10 listopada 2018, 23:43

luisicu

Zacznij od histori kursu za ostatnie 15 miesiecy z Top 20 kryptowalut na coinmarketcap.com i spróbuj wyciągnąć wnioski w co warto zainwestować.

Top 20 z coinmarketcap.com
BTC>ETH

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: redbog » niedziela, 11 listopada 2018, 00:02

luisicu pisze: Bitcoin wydaje się być w chuj drogi
luisicu pisze: Monero jakieś strasznie drogie w porównaniu z innymi krypto nie jest
Jeśli patrzysz na cenę za jednostkę i stwierdzasz że to jest drogie (albo tanie) to niestety nie rozumiesz całkowicie tego rynku w sumie i nie tylko tego. Jak już to patrz na marketcap, obroty i płynność choć to tez bardzo słabe ale na pewno lepsze od ceny za jednostkę.

Bitcoin ogólnie jest inwestycją bardzo wysokiego ryzyka oraz z mocno nie stabilną ceną (mimo chwilowej stabilizacji wbrew pozorom). Jak jesteś gotowy przeżyć z zaciśniętymi zębami od teraz spadek o 70% i czekać aż wróci do dzisiejszych poziomów to moim zdaniem istnieje mala szansa że stracisz(ale istnieje!) bo i tak jesteśmy już po dość długich spadkach(ale zawsze mogą być jeszcze dłuższe!).

Inwestycja w altcoiny to ryzyko to co w btc razy gdzieś 10(w zależności od altcoina) te co wymieniłeś to są w miarę nazwijmy to spoko ale na pewno będą tez takie które padną całkowicie. Wchodząc w rynek altcoinów musisz ogarnąć portfele do tego a czasem są problemy jakieś i przede wszystkim wystrzegać się walków bo jest ich pełno itp.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » niedziela, 11 listopada 2018, 00:25

Monero reklamuje się jako secure, private i untraceable - jednak ile jest w tym prawdy, nie wiem.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: redbog » niedziela, 11 listopada 2018, 01:04

@luisicu, W przypadku monero to jest w tym dużo prawdy. To jest alt który rzeczywiście wnosi coś więcej do świata krypto. Działa tam w praktyce anonimowość nie wiadomo kto, komu i ile monero wysłał do tego takie coś lub coś podobnego na takim samym poziomie anonimowości ciężko było by wdrożyć do bitcoina.

Ma to też wadę i średnia waga transakcji jest większa niż w btc co za tym idzie w razie zdobywania takiej popularności blokchain będzie puchł szybciej. Do tego powstaje prawdopodobnie konkurent monero który tej wady mieć nie będzie chodzi o praktyczną implementacje MibleWimble ale wiadomo to dopiero powstaje i pewnie będzie miał inne wady...

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » niedziela, 11 listopada 2018, 01:07

Właśnie dlatego myślę nad zainwestowaniem w Monero. Co do anonimowości Bitcoina to są przecież miksery i można przepuścić ruch w kliencie BTC przez 127.0.0.1:9050 (sieć Tor). Tak swoją drogą, w jaki sposób niby ta anonimowość w przypadku Monero działa?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: redbog » niedziela, 11 listopada 2018, 01:23

@luisicu, Ciężko byłoby mi to wytłumaczyć szczególnie ze sam nie wiem czy do końca to dobrze rozumiem .
Najprościej są robione fałszywe tropy dzięki temu obserwator z zewnątrz nie może stwierdzić która transakcja była ta prawdziwą.

Mikser to jest niższa liga dla obserwatora z zewnątrz on powoduje zabrudzenie bitcoinów przez to istnieje ryzyko że kiedyś w przyszłości bitcoiny podziela się na te czyste i te brudne z inną ceną i ewentualnymi konsekwencjami posługiwania się nimi.
Jeśli chodzi o mixery to bitcoin dorobił się portfela z implementacją Chaumian CoinJoin czyli mixera nie wymagającego zaufania dla 3 strony https://www.wasabiwallet.io/

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » niedziela, 11 listopada 2018, 01:28

W tym top 20 coinmarketcap.com mam patrzeć na Price, Market Cap, Volume, Circulating Supply czy Change?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: redbog » niedziela, 11 listopada 2018, 01:34

@luisicu, Jak działa monero poczytaj tutaj szczególnie o ring signatures i confidental transactions https://kryptopomocnik.pl/opis-monero-xmr/

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
luisicu pisze: W tym top 20 coinmarketcap.com mam patrzeć na Price, Market Cap, Volume, Circulating Supply czy Change?
Jak już i tak jestem to ja odpowiem na 99,9% dla kolegi @Bemx2k chodziło o to żebyś patrzył na market cap czyli tak jak masz standardowo ustawione.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: luisicu » niedziela, 11 listopada 2018, 01:39

Patrząc na wykresy ciężko cokolwiek wnioskować. Wszysto zmienia się tak samo chaotycznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestować w Bitcoiny czy altcoiny?

Postautor: benq » niedziela, 11 listopada 2018, 07:46

@luisicu,
Jeśli chodzi o back testing - fajna zabawa:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=29782

a tu wprowadzenie w życie:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=30367

Ale tu potrzebujesz większego kapitału niż 1 xmr, chyba że radykalnie ograniczysz liczbę monet.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Google [Bot] i 25 gości