Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 8 listopada 2018, 20:25

@jpktraders obserwacja jest włączona 8-) w XMR idzie, ale i Zcash i na innych podobnie przez ten tydzień uciekało.., anonimy ogólnie.
Tu dane : https://exchangewar.info
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » czwartek, 8 listopada 2018, 22:23

W nawiązaniu od mojego ostatniego postu, kurs BTC opuścił zielony trójkąt bez wielkich emocji a obecny spadek to na razie ruch powrotny do jego górnej bandy. Ewentualny dalszy ruch na północ może już spowodować przebicie górnej bandy dużego trójkąta i tu byki mogą zafundować niedźwiedziom już dużo większe emocje.
W odróżnieniu od moich wcześniejszych wpisów jest to scenariusz wyraźnie prowzrostowy, ale nadal pozostaje spory dylemat do rozwiązania w świetle długoterminowego EW, który brzmi: czy okres niemowlęcy (dokładnie do listopada 2011r.) może zostać wykreślony z dotychczasowego życiorysu BTC?

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wirknc » piątek, 9 listopada 2018, 00:06


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 9 listopada 2018, 07:46

@wirknc,
Tylko szkoda, ze poki co kursowo nie przelozylo sie to na wzrosty... aczkolwiek w niedalekiej przyszlosci legalny obrot i placenie btc w Chinach moze wytworzyc dodatkowy popyt na btc.. = skok ceny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 listopada 2018, 09:09

Tylko nikt nie chce płacić w BTC, w końcu z jakiegoś powodu zamknęli płatności Steam ;)

Store of value i spekuła... nic więcej

@Fibo

Może po prostu czas na zmianę narzędzia ;)

mityczny duży trójkąt ma całkiem niemityczne wady:

1. wygląda inaczej w parze z USD i USDT
2. wygląda inaczej dla każdej giełdy, nawet w ramach tej samej pary
3. w logu i w linear punkty jego przebicia są zupełnie różne
4. do tego wszystkiego można go narysować na wiele sposobów - po knotach, po body, jako trójkąt zniżkujący, jako trójkąt opadający...

wniosek z tego taki że IMO nie ma momentu w którym można powiedzieć ZOSTAŁ PRZEBITY na 100%.

Dlatego ja stosuję taką zasadę: owszem, jest coś trójkątopodobnego mielone. Ale co dokładnie - cholera wie. Wyjście ponad 6840$ (ostatnia górka) będzie oznaczało wyjśćie górą. Wyjście poniżej 5750$ (low tego roku) będzie oznaczało wyjście z niego dołem.

wtedy mam w nosie czy już przebiło na giełdzie A, ale nie przebiło na giełdzie B... jak osiągnięte zostaną powyższe warunki, to będzie wyjście górą/dołem niezależnie od sposobu rysowania.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 listopada 2018, 09:31 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » piątek, 9 listopada 2018, 09:30

Czuję strach i niepewność na rynku, ale przede wszystkim zmęczenie. Pora na zakupy kolejnych 10% BTC ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » piątek, 9 listopada 2018, 09:56

Rownież wchodze w alty na małym lewarze. Mam nadzieje ze 6400 utrzyma.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 listopada 2018, 10:37 przez Mski, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4787
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 9 listopada 2018, 10:19

Obrazek
Obrazek

@krakan

Wykadrowany juz znalazlem na whalepool, nawet nie wiem skad to pochodzi.
Ja mam zupelnie inne style na TV

Nie mam czasu szukac zrodel. To forum to nie praca naukowa
Ostatnio zmieniony piątek, 9 listopada 2018, 10:58 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 7474
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2761
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » piątek, 9 listopada 2018, 10:29

BitJanusz pisze: Tylko nikt nie chce płacić w BTC, w końcu z jakiegoś powodu zamknęli płatności Steam
Ja bym bardzo chcial, problem w tym, ze na BTC nie mozna polegac. Abstrachujac od kursu btc(np. kupuje telefon za usd to tez ponosze ryzyko kursowe, ze zaraz wytna jakis numer i bedize +-1%) to czesto cholera wie czy teraz bede czekal na przelew minute czy 2 dni, czy zaplace za niego 0.00001gr czy 85zl bo akurat jest banka na fee.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 9 listopada 2018, 10:35

Zeby btc byl pelnoprawnym srodkiem platniczym to nie moze ustosunkowywac sie do wartosci waluty fiat np dolara.

No samochod uzywany kosztuje 1.2 btc.. bez przeliczania ile to dolarow kosztowaloby to mnie.

Ale to odlegla przyszlosc ktora niekoniecznie musi sie ziścić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » piątek, 9 listopada 2018, 10:41

@Dovakhiin,
Niby tak, ale samochód teraz kosztuje powiedzmy 100,000 zł
26,000 usd
20,000 gbp
625,000 czk
4 BTC

A jak kurs dolara poszybował z 3,3 na 3,8 to ceny samochodów w salonach się drastyczne nie zmieniły ze względu na kurs, dla Amerykanów wciąż 26,000 usd, dla Polaka 100,000 zł. Jedyny wpływ to na import/export.
Podobnie mogłoby być z btc, ale bez wpływu na handel zagraniczny, bo btc walutą żadnego kraju nie jest. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 listopada 2018, 10:41

prawie wbito target wyjścia dołem z klina/kanału na mexie

Obrazek

Odbicie widziałbym albo teraz, albo zgodnie ze scenariuszem @prap0n ok. 6200.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 9 listopada 2018, 10:58

@damczech, no jakie to piękne!
I niech mi ktoś powie jeszcze, że "AT nie działa" ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » piątek, 9 listopada 2018, 11:20

ekonokomik pisze: @damczech, no jakie to piękne!
I niech mi ktoś powie jeszcze, że "AT nie działa" ;)
Ja ciagle lece swoim schematem, ktory wrzucalem jeszcze przed tym zjadem, ale jakos nikt nie zwrocil uwagi i raczje nastawienie bylo na "patrzenie na bitfinex" i log. a na ln wszystko sie ladnie sklada.

Obrazek

AT musi dzialac, bo jezeli mamy swiadomosc dzialania botow na gieldach, to boty nie graja nie inaczej niz z AT. Nie ma tam zadnej magii, tylko algorytmy alogrytmy algorytmy. Widac to od poczatku stycznia. Wystarczy znalezc schemat i na calej bessie mozna bylo na prawde z dosyc spora pewnoscia zarabiac. Oczywiscie, wylaczyc emocje itd itd. Chcemy zarabiac, to samy musimy myslec maszynowo. Gielda nie dla ludzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 listopada 2018, 11:51

xtraderx pisze:Wystarczy znalezc schemat i na calej bessie mozna bylo na prawde z dosyc spora pewnoscia zarabiac.
Ja byłem pewien, że schemat znalazłem, miałem 2 miesiące koszenia, a potem boty zmieniły sposób gry i skończyłem z kilkoma wyleszczeniami pod rząd :roll: i dałem sobie spokój.

Żeby to było takie proste... niestety, nie jest :)

Ludzi jest dużo, rywalizują o kasę wszyscy, "przeciętny człowiek" zawsze spotyka się z talentem/forsą/możliwościami kogoś lepszego od siebie i przegrywa, sztuką jest więc ugrać trochę dla siebie, schematu nie znajdziesz bo o tym decydują homo superior.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » piątek, 9 listopada 2018, 12:03

Spoiler:
BitJanusz pisze:
xtraderx pisze:Wystarczy znalezc schemat i na calej bessie mozna bylo na prawde z dosyc spora pewnoscia zarabiac.
Ja byłem pewien, że schemat znalazłem, miałem 2 miesiące koszenia, a potem boty zmieniły sposób gry i skończyłem z kilkoma wyleszczeniami pod rząd :roll: i dałem sobie spokój.

Żeby to było takie proste... niestety, nie jest :)

Ludzi jest dużo, rywalizują o kasę wszyscy, "przeciętny człowiek" zawsze spotyka się z talentem/forsą/możliwościami kogoś lepszego od siebie i przegrywa, sztuką jest więc ugrać trochę dla siebie, schematu nie znajdziesz bo o tym decydują homo superior.
No wlasnie! Dales sobie spokoj, zamiast retoryka zaorskiego, schowac sie, zalozyc garde i uderzyc kilka razy porzadnie. Tak jak nie lubie jego gadania motywacyjnego, tak to porownanie mi sie bardzo podobalo. Schematy musza sie zmieniac i beda sie zmieniac. Dlatego trading jest taki trudny, bo musisz byc przygotowany na ciagle zmiany, czyli cos czego ludzie nienawidza.

edit:
I w odpowiedzi do new06 (za punkt rep) - jasne masz racje, bardziej chodzi mi o to, ze jednak musza grac pod jakis schemat, nie mamy przeciez jednego bota, ktory to nakreca, one nawzajem ze soba konkruja i musze sie uczyc non stop, wiec na pewno dzialaja z MI. Skanowanie internetu w poszukiwaniu newsow, wydarzne, dat, biora pod uwage wszystko co mozna znalezc. Mozna powiedziec, ze uzywaja sztucznej inteligencji (choc sam termin AI jest mocno overhyped w tym momencie i nie lubie go uzywac), ale najwazniejsze co powiedziano poki co o sztucznej inteligencji, to to ze jest sztuczna i niezbyt inteligentna. Na tak wczesnym etapie rozwoju jestesmy w stanie zauwazyc te schamty, wylapac sygnaly i podlaczyc sie do grania.

edit2:
Chcac nie chac, jestesmy jeszcze na bardzo wczesnym etapie traidingu przy uzyciu botow. Spojrzmy na globalne markety, co to za idiotyzm, ze granie odbywa sie tylko w okreslonych godzinach?! Tak jakby w konrketnych miesjach na swiecie, swiat sie zatrzymywal na kilkanascie godzin (a juz w ogole nie mowiac o weekendach) i nie robil nic! Dzisiejszy swiat zmienia sie w ogromnym tepie, mamy dostep do wszystkiego na wyciagniecie reki, mozemy poleciec w kazde dowolne miejsce i nie tylko ludzie zamozni, ale nawet Ci, ktorym srednio idzie.
W moim odczuciu krypto to ogromne pole testowe dla nowych zastosowan, ktorych nie mozna wprowadzic do zycia od tak.

no i edit3:
I zgadzam sie bodajze z @new06 lub @wymazywanie (nie pamietam, kto to napisal), co do kwestii marnowania czasu na czyste spekulacje kierunku ruchu. Ja przegladam wasze posty codziennie, raczej w poszukiwaniu inspirajcii, ale wiele tematow, to czysta klotnia miedzy jednym podejsciem a drugim. Serio, jezeli mamy tak cudowny czas jak teraz, kiedy na rynkach nie dzieje sie nic lub bardzo malo to musimy to poswiecac na doksztalacanie sie. Czytanie ksiazek, uczenie sie o analizach, poznawanie nowych jezykow programowania, tworzenia prostych algorytmow do chociaz troche lepszego zrozumienia obecnego mechanizmu gry itd. itd.

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » piątek, 9 listopada 2018, 15:29

I weź tu wygraj z botami :-) Tak jak piszecie szanowni przedmówcy - analiza techniczna jest podstawą rynków na których grają boty, a ktoś kto potrafi ją zastosować w praktyce i ma do tego jeszcze nosa, może ta walkę wygrać. A dla takich żuczków jak ja, zostaje czekanie na okazje (jak zawirowania z tetherem i forkomania na BCH i XMR ostatnio), czy rozstawienie "głupich" pozycji i czekanie aż jakiemuś botowi się algorytm wywali, ewentualnie uważna lektura wrzutek forumowych zawodowców i rysowanych przez nich oporów i wsparć :-) . Grając ostrożnie, można coś ugrać, a zawsze to i tak wyjdzie lepiej niż jakaś śmieciowa lokata w banku. Ostrożnie, mam na myśli bez lewara - to zostawiam zawodowcom.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4787
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 9 listopada 2018, 15:43

Swoja droga zobaczcie jak zweza sie wykres w skali 3D. Powinnismy miec niedlugo rozwiazanie

Wicki zostaly wylaczone aby usunac "szumy".



Troche to wyglada jakbysmy ustanowili LH na 3D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 9 listopada 2018, 15:57

Może to być też taka mała wkręta, na osłabienie BCH i dokupienie przed forkiem (co średnio logiczne, bo jak się dzieli na 2 częsci powinno spadać ale tu logiki nigdy wielkiej nie było..). Chwilę się pobawią i wystrzał. Ja już nie wierze w żaden zdrowy rynek na kursie BTC. Póki większość podąża jak rzep za Bitkiem, postrzegam te micro zjazdy jako nic innego jak manipulacje. Tu już dawno nie zagląda,ani podaż, ani popyt. Racja z tymi botami. Rynek FX się nam za kilka godzin zamyka, Bitcoin i crypto to przez najbliższe 2 dni jedyna rozrywka dla DT, będzie się działo na Bitku w weekend (skok o 100$ może, efekt wow, ale zawsze coś ;) )
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robithc » piątek, 9 listopada 2018, 16:29

Ale mnie dzisiaj wywieźli na bitmexie ;) zdecydowanie zmienność wróciła. Nic tylko wyłączyć emocje i grać ;)
get rich or die trying

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, anagamidev, Bing [Bot], bMh i 14 gości