Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adamII » wtorek, 16 października 2018, 21:56

LibertyLust pisze:
Wymazywanie pisze: Przecież była bańka, nic dziwnego było o tym pisać. A to, że się nie wiedziało jakie będzie ATH - przecież nikt nie wiedział. Ci, co krzyczeli wtedy, że tylko UP, dziwnie przepadli od miesięcy. Jakoś ci ostrożni (m.in. ja) nie zniknęli.
Kiedyś się zastanawiałem nad tym, że niektórzy przestają dawać oznaki życia na forum. Wiadomo, powodów jest tyle ile ludzi, ale zastanawia mnie jaki jest stosunek ludzi którzy odeszli bo wtopili do ilości ludzi którzy kładą ch*a na to forum bo są zarobieni. Znam zarówno jednych i drugich ale byłbym ostrożny w osądach, że tudemuniarze przestali pisać bo byli nieostrożni.
A po co maja sie tu udzielac tudemuniarze holderzy? Przeciez wiekszosc postow tutaj dotyczy daytradingu albo zaklinania rzeczywistosci na podstawie wykresu z wczoraj...
Holder sie tu udzieli na szczycie banki to wszyscy nagle chca potwierdzenia wstrzelenia sie w dolek, inaczej zrownaja cie z blotem. Udzielanie sie teraz? Po co? Jedyne co od takiej osoby uslyszycie to zeby trzymac i czasem skupywac, czyli nuuuda.
Proste myslenie prawie nikogo tutaj nie interesuje, za to bezwartosciowy wykresik zapakowany w gruba warstwe demagogi... mniam!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 października 2018, 22:28

@benq, Nie wiem, które stable są lepsze, które gorsze, bo nie badałem tematu, ale na pewno mają różnego rodzaju gwarancje, które jednak przecież ma i tether. Chodzi mi o to, że taki twór jak stablecoin ma spore możliwości do nadużywania jego dystrybucji i inflacji, czemu nie sądzę, by łatwo było się oprzeć na takim rynku (twórcom, emitentom).

Ogólna idea jest jak najbardziej zasadna - przecież taki crypto stable to dla nas obrót crypto a nie fiat, więc łatwiej rozliczać się podatkowo, do tego stable można wysłać poza bankiem, fiatów nie można. Ale sam mechanizm jest doskonały do nadużyć, chyba, żeby nad emitentem stablecoina stała 24/7 komisja kontrolująca (i nieprzekupna, co też nie jest oczywiste).
W zasadzie nie wiem o czym rozmowa, ogólnie chodzi mi o to, że inne stable nie są rozwiązaniem nadużyć tethera, bo - wiem, że bardzo sceptycznie - zakładam jako możliwe podobne nadużycia jakie rzekomo ma tether (rzekomo, bo - możecie mnie zjeść - ale nie ma jeszcze 100% dowodów na to, pewnie dopiero byłyby jak się cyrk wywrócił, jak Gox).
LibertyLust pisze: Kiedyś się zastanawiałem nad tym, że niektórzy przestają dawać oznaki życia na forum. Wiadomo, powodów jest tyle ile ludzi, ale zastanawia mnie jaki jest stosunek ludzi którzy odeszli bo wtopili do ilości ludzi którzy kładą ch*a na to forum bo są zarobieni. Znam zarówno jednych i drugich ale byłbym ostrożny w osądach, że tudemuniarze przestali pisać bo byli nieostrożni.
Jasne, że brak pisania to niekoniecznie tracenie czy odcięcie się od giełdy. Ale jesteśmy dorosłymi ludźmi, znamy trochę psychikę ludzką i jak ktoś siedzi tu dzień w dzień na bańce i smaruje posty niemal tylko o dalszym wzroście a potem jak bania pęka go totalnie nie ma, to nietrudno połączyć kropki, że cosik nie wyszło w grze i humor nie do pisania. Jak widzę, że są ludzie, co potrafią gadać o cenie w każdym trendzie a nie tylko krzyczeć na baniach, że lecimy moon a potem przepaść, to nietrudno zgadnąć kto jest poważniejszy. Jest grupa graczy co tylko na bańce grają, bo poza nią nie potrafią (i to też spoko, niech każdy gra kiedy mu wychodzi, grunt by zarabiać).
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 22:44 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » wtorek, 16 października 2018, 22:33

koparki pisze:
No ale każdy fiat jest tym samym co tether, gównem które jest łykane przez nieświadome masy,
No nie bardzo. Mimo wszystko prawilny USD, EUR czy PLN ma oparcie w sile gospodarki oraz są powszechnym, prawnym i uznawanym środkiem płatniczym, wymiany, określania wartości oraz gromadzenia oszczędności wraz z mechanizmami kontroli. Inflancja oraz deflacja nie są zależne wyłącznie od dodruku. A sam dodruk nie jest taki zły w określonych sytuacjach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 22:40 przez Don8000, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krisodrigo » wtorek, 16 października 2018, 22:39



Być może już widzieliście ale polecam ten film. Generalnie trzyma się to kupy co gość mówi.
Konkluzja - przyszłość BTC zdaje się rysować w jasnych barwach.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » wtorek, 16 października 2018, 23:34

krisodrigo pisze:

Być może już widzieliście ale polecam ten film. Generalnie trzyma się to kupy co gość mówi.
Konkluzja - przyszłość BTC zdaje się rysować w jasnych barwach.
Kupy? Bez obrazy, ale ten materiał to totalna bieda i mam wrażenie jakby to była tylko jedna kwestia zapętlona...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » środa, 17 października 2018, 00:14

Wymazywanie pisze: Ogólna idea jest jak najbardziej zasadna - przecież taki crypto stable to dla nas obrót crypto a nie fiat, więc łatwiej rozliczać się podatkowo, do tego stable można wysłać poza bankiem, fiatów nie można. Ale sam mechanizm jest doskonały do nadużyć, chyba, żeby nad emitentem stablecoina stała 24/7 komisja kontrolująca (i nieprzekupna, co też nie jest oczywiste).
NIestety nie jest to oczywiste, ponieważ nowe stablecoiny mają charakter pieniądza elektronicznego - a to nie jest waluta wirtualna - czyli wymiana na stablecoiny podatkowo - może być równoznaczne z wymianą na fiaty. Tether ma zmienny kurs wymiany i to go powinno chronić przed taką klasyfikacją.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 17 października 2018, 03:13

To ja tylko zostawię na dobranoc wszystkim miśkom :twisted:

Obrazek
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 17 października 2018, 07:22

LibertyLust pisze:Kiedyś się zastanawiałem nad tym, że niektórzy przestają dawać oznaki życia na forum. Wiadomo, powodów jest tyle ile ludzi, ale zastanawia mnie jaki jest stosunek ludzi którzy odeszli bo wtopili do ilości ludzi którzy kładą ch*a na to forum bo są zarobieni. Znam zarówno jednych i drugich ale byłbym ostrożny w osądach, że tudemuniarze przestali pisać bo byli nieostrożni.
Grunt to się nie przejmować - koko dżambo i do przodu :)

Obrazek

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » środa, 17 października 2018, 11:40

LibertyLust pisze:
Wymazywanie pisze: Przecież była bańka, nic dziwnego było o tym pisać. A to, że się nie wiedziało jakie będzie ATH - przecież nikt nie wiedział. Ci, co krzyczeli wtedy, że tylko UP, dziwnie przepadli od miesięcy. Jakoś ci ostrożni (m.in. ja) nie zniknęli.
Kiedyś się zastanawiałem nad tym, że niektórzy przestają dawać oznaki życia na forum. Wiadomo, powodów jest tyle ile ludzi, ale zastanawia mnie jaki jest stosunek ludzi którzy odeszli bo wtopili do ilości ludzi którzy kładą ch*a na to forum bo są zarobieni. Znam zarówno jednych i drugich ale byłbym ostrożny w osądach, że tudemuniarze przestali pisać bo byli nieostrożni.
Sam jestem tego przykładem. Po zarobku na nxt ograniczylem swoja aktywność na forum. Jaki sens jest siedziec tutaj, dzielic sie czymkolwiek i czytac szydzenie w swoim kierunku, Co ma taka osoba tutaj robić, dorobiwszy sie na bance? Spierac sie z tymi "ostroznymi" którzy maja niedosyt bo dla nich banka to bylo 3k$?

Pare godzin przed wystrzalem o tysiac dol napisałem ze kurs wygląda kolejny raz jakby zdychal i ze zaraz zacznie "biegac". Ze nie bedzie free fallu zeby prywaciarze sie dolaczyli i zarabiali z dzwignia na bitmexie. A cala akcja ma na celu wyleszczenie aby odkupić bitki drożej.

I co sie naczytalem? ze jestem bag holderem, ze usprawiedliwiam swoja pozycje hehe.. Bez komentarza.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 17 października 2018, 11:49

kenioctiB pisze: Po zarobku na nxt ograniczylem swoja aktywność na forum. Jaki sens jest siedziec tutaj, dzielic sie czymkolwiek i czytac szydzenie w swoim kierunku, Co ma taka osoba tutaj robić, dorobiwszy sie na bance?
:D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 13:05

kenioctiB pisze: Sam jestem tego przykładem. Po zarobku na nxt ograniczylem swoja aktywność na forum. Jaki sens jest siedziec tutaj, dzielic sie czymkolwiek i czytac szydzenie w swoim kierunku, Co ma taka osoba tutaj robić, dorobiwszy sie na bance? Spierac sie z tymi "ostroznymi" którzy maja niedosyt bo dla nich banka to bylo 3k$?
Cóż, ostrożność na giełdzie ma i wady i zalety. Odpisuję, bo chyba do mnie pijesz. Ostrożność jest dobra przy niepewnym trendzie, a przy silnym niedobra, bo za wcześnie się realizuje zyski. Ale ma ona jedną formalna przewagę nad grą przeciwną czyli nieostrożną czyli grą ryzykancką: znacznie trudniej prowadzi do strat. Prowadzi równocześnie do zmniejszania zysków ale też i unikania strat lub ich ograniczania. Każdy kij ma dwa końce.
dorobiwszy sie na bance?
Uważasz, że się dorobiłeś na bańce? Jak definiujesz "dorobić"? Bo pisałeś ostatnio, że wrzucasz 10k w alty jakby to była duża kwota, a to nie jest dużo. Dla mnie, dorobienie się to byłby taki zarobek, że realizując zysk nie musisz kompletnie nic robić do końca życia (nie mówię, że to dobre i tego chcę, ale że ma się na to zakładając dożycie tak do 70 r. ż., posiadanie rodziny i brak hiperinflacji (co niestety nie jest oczywiste). W warunkach polskich i dość dostatnim poziomie życia jak na ten kraj, to taki poziom gwarantuje bardziej już 8 cyfrowa kwota niż 7 cyfrowa. Liczę, że kiedyś się nam uda. :)
kenioctiB pisze: Pare godzin przed wystrzalem o tysiac dol
Nie było żadnego wystrzału o 1000$, był wystrzał o ok. 1500 tetherów załamujących swoją cenę, a na giełdach dolarowych - np. Bitstamp - o 600$. Wielkie wybicie sugerowałeś już kilka dni temu, pisząc o wyszczale EOSa, obrażając potem mnie, bo wyśmiałem jakikolwiek duży ruch na EOSie. Faktycznie dobry powód do obrażania się.

Jak poważna osoba tu by pisała "wystrzał", to wiem, że wejdę na wykres i widzę +20% na alcie. Ty z szumu 2-4% sugerowałeś eksplozję. Przecież to ewidentna podnieta małym ruchem pewnie wskutek własnego bagholdingu.

Widzisz, jak czyta się poważną osobę, której zdanie tu się ceni i pisałaby ona o wystrzale, to jest to dla nas informacja by ASAP wejść na wykres danego waloru i to zobaczyć, może zagrać jak jest potencjał a ruch dopiero startuje (ja osobiście tak nie gram, ale wiem, że ludzie grają*). Po Twoim poście musiałem szukać na wykresie EOS ruchu bo prawie nic nie było widać. Więc nie rób z siebie ofiary, bo również, jak większości z nas, zdarza Ci się pitolić tu niemiłosierne głupoty i ludzie na to maja prawo reagować krytycznie i nie ma o co się obrażać.

*masz tu kupca EOS po Twoim "sygnale na tacy" (którą ja - cham - odtrąciłem nabijając się, że nie ma wystrzału), który teraz jaki pisze, kisi ten wyszczał, ale ma polewkę, bo dużo nie kupował:
Badoomdangboi pisze: Sam na udowodnienie sobie tego kupiłem kilka dni temu (tydzień?) za drobniaczki raczej 2 coiny polecane przez tutejszych użytkowników - ZIL i EOS, które póki co się kiszą rekordowo długo jak na mój portfel, dłużej kiszę tylko STEEM i nieszczęsną MANĘ od września Co prawda myślę, że z tych wszystkich 4 coinów się prędzej czy później ukręci, no ale jest jak jest.
Spoiler:
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 13:20

Wymazywanie pisze: Ostrożność jest dobra przy niepewnym trendzie, a przy silnym niedobra, bo za wcześnie się realizuje zyski.
Wypróbuj strategię częściowych TP, najpierw bierzesz zysk z połowy aktywów , potem nie ograniczasz zysków i znów z tej pozostałej Ci połowy dajesz kolejny TP , jak dojdzie to super - znów dzielisz na pół ... jeśli się cofnie do poziomu poprzedniego TP to kasujesz zysk i się tak już nie bawisz.
Mówił przecież wujek Soros żeby nie ograniczać zysków ;) a stratne wejścia szybko skracać bo potem to już tylko gorzej ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 13:49

@koparki, Tak, to oczywista taktyka. Ale wiesz jak to na crypto. Grając ostrożnie zagrasz z korygującym podejściem jakie opisujesz, a walor leci na pysk. Innym razem zagrasz znów ostrożnie a leci w górę. Chyba większość z nas zresztą wie, jaki co cyrk i jak bardzo przewrotnie potrafi zachować się rynek. Co do bańki, wychodzi na to, że do końca życia będę musiał tłumaczyć, że byłem ostrożny na bańce. ;) No cóż, nie każdy wie, że będzie dalej szybko rosło...

...ale zostawię Wam ciekawostkę. 13 września 2017, cena koło 3800-4100$ (2 tygodnie po ATH $4970$):
Ciecho pisze:Chłopaki jak myślicie dokąd dąży kurs w perspektywie długoterminowej ?
Wymazywanie pisze:Do przedziału 500-20000$ w ciągu najbliższych 4 lat.
Post: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 24#p364947

Nawet jako sceptyk, zakładałem, że może być tak duży wzrost, ale nie w ciągu kilku kolejnych tygodni, tylko raczej na kolejny halving, te rejony. Był dużo wcześniej, to nie moja wina ani zasługa. Cytat pokazuje jednak, że wcale nie jestem taki misio pisząc przy 4k i po ATH 5k, że stawiam na taki przedział, że max. do 20k. Szkoda, że nie miałem przeczucia, że to tak szybko, a dałem temu aż 4 lata (teraz pozostały ok. 3 lata). Nie jest to żadne proroctwo, ale pokazuje że miałem świadomość cen znacznie wyższych, tylko dawałem im więcej czasu niż potrzebowały.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 17 października 2018, 14:03 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 17 października 2018, 14:02

OBV 4H 2H 1H sugeruje akumulację. 6600 dziś?

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » środa, 17 października 2018, 14:42

Wymazywanie pisze: Cóż, ostrożność na giełdzie ma i wady i zalety.
Zgadzam sie calkowicie, ale to jaka sie zalozylo strategie nie powinno byc powodem do komentowania strategii innych w negatywnym swietle. Niestety potrafie takie cos odczuc z twoich postów. I tu nie ma nic personalnego. PODOBA mi sie jak piszesz na temat KURSU BTC i przedstawiasz swoje spostrzeżenia, troche gorzej wyglada to jak analizujesz czyjs post:)
Wymazywanie pisze: Uważasz, że się dorobiłeś na bańce? Jak definiujesz "dorobić"? Bo pisałeś ostatnio, że wrzucasz 10k w alty jakby to była duża kwota, a to nie jest dużo.
ze wrzucam/zostawiam 10k w altach to po bance i wyplacie kapitalu.
Nigdy nie podalem tutaj kwoty i nie podam, natomiast przed banka dodawalem zdjecie portfela z loscia NXT w liczbie 160 000 (cena 0.055 $) i namawialem wielokrotnie zebyscie tez kupili. Nie bede koloryzowal ze sprzedalem na szczycie przy kursie 1.8$ zarabiajac 1 100 000 pln. Bo sprzedawalem czesciowo podczas wzrostu. Zreszta pisale to juz.

Wymazywanie pisze: Nie było żadnego wystrzału o 1000$, był wystrzał o ok. 1500 tetherów
Byl rowno pare godzin po tym jak pisalem ze kurs BTC zdycha i zaraz zacznie biegac, i ze to wyleszcz. Nie mnie to oceniac co czym bylo, nie wiemy dokladnie czemu finex mial wieksza pompke niz inne gieldy. Fakt jest taki ze po tym poscie napisales ze bagholduje dlatego naganiam.
Wymazywanie pisze: Wielkie wybicie sugerowałeś już kilka dni temu, pisząc o wyszczale EOSa,
Troche mylisz pojecia, pisalem ze gielda krzak ktora jest OTC marketem, robi rekordowe wolumeny na eosie. Nikogo nie naganialem na EOSa jak na NXT. Tylko o tym wspomnialem.

Wymazywanie pisze: *masz tu kupca EOS po Twoim "sygnale na tacy" (którą ja - cham - odtrąciłem nabijając się, że nie ma wystrzału), który teraz jaki pisze, kisi ten wyszczał, ale ma polewkę, bo dużo nie kupował:
Chlopak pisze ze kupil 2 EOSY wydal 11 dolarów. Cena jest taka sama jak wtedy, i zali sie ze kisi swoj kapital juz tydzien. 11 dolarów kisi tydzien przezemnie. Mam wielkie poczucie winy. Moglbys tego nie pisac bo to bardziej jak zart jest:) Mylimy pojecia z naganianiem, a opisywaniem na forum sygnałów. Ja podalem sygnal ze cos sie dzieje. Naganiac to naganialem raz w zyciu tylko na nxt, w kilkudziesieciu postach. Wrecz prosilem zebyscie kupowali:)



@kozaki_wiesi, no niestety tak to wyglada. Dlatego kolega co kupil 2 eosy zabardzo sie przejmuje.

pozdro:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 17 października 2018, 15:29

Na dobrą sprawę, GDYBY się nam jakimś cudem udało załapać na kolejną banię (ale taką prawdziwą BANIĘ, a nie popierdółkę do 20k z obecnych poziomów - tylko 100k albo więcej), to i te 10k PLN wrzucone w odpowiednie alty z poziomu 6-7k bądź tradowane pod wystrzały na Binance (co kto woli) powinno dać sumę siedmiocyfrową. Wcale nie trzeba obracać kwotami a la @Wymazywanie @Ahr czy inni :P chociaż jak oni postawią all in to zostanie im w życiu wybieranie kolorów kolejnych maybachów.

Liczę to w ten sposób: bania na BTC (jakieś x10 bądź więcej z obecnych poziomów - z 10k robi się 100k) oraz bania na altach (przynajmniej powrót do połowy ATH na parze z BTC - co już na wielu powinno dać x10) i mamy milion.

Nie sądzę, że alty przebiją ATH w parze z BTC, widać po bańce z 2017 że wiele starych altów nie osiągnęło swojego maxa z wcześniejszych lat, np. NXT czy Golem. Więc nie liczę na x50-100 z altów w parze z BTC.

Mam jednak wciąż nadzieję na większe spadki. O ile z 6k do 60k może udać się niezły zarobek, o tyle z 1-2k do 60k to już "ustawiacz życia" i to bez ryzykowania ogromnych pieniędzy, te 2-3 pensje da się przeboleć :lol:

Dlatego nie cieszą mnie wystrzały, wolałbym zobaczyć rzeźnię, zamknąć oczy, kupić i liczyć na to, że wyjdę na tym jak Wymazywanie w 2013. :D Przy takim 1k... ech, marzenia.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 17 października 2018, 15:36

BitJanusz pisze: O ile z 6k do 60k może udać się niezły zarobek, o tyle z 1-2k do 60k to już "ustawiacz życia"
Ej no nie rob jaj. W pierwszym przypadku to 54k zysku, a w drugim to 58k zysku :)
Te 4k roznicy ustawi Cie do konca zycia i kupisz lambo? Chyba takie...

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 17 października 2018, 15:38

Jak Ty to liczysz? z 1k na 60k jest x60, z 6k na 60k jest x10 :)

aaa bo Ty myślisz że to o kwoty chodzi... nieee, chodzi o wzrost BTC z 1-2k do 60k $.

Obrazek

stamp 1h
oczekuję podbicia do ~ 6530$ jeśli nadal mamy się bujać w tym kanale akumulacji, a jeśli nie to zjazdu do ~6250.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 15:39

BitJanusz pisze: Nie sądzę, że alty przebiją ATH w parze z BTC
ja jestem tego pewien że alty przebiją ath na parach alt/btc (max 3lata), przynajmniej jeśli chodzi o te najbardziej wartościowe.
---

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 17 października 2018, 15:42

BitJanusz pisze: Jak Ty to liczysz? z 1k na 60k jest x60, z 6k na 60k jest x10
Dokladnie tak samo licze. Wsadzasz 1k i wyciagasz 60k (zarobiles 59k) albo wsadzasz 6k i wyciagasz 60k (zarobiles 54k). Ale faktycznie x10 albo x60 wyglada ladniej ;P
Bez sensu. Przeciez wiadomo, ze lepiej za te 6k kupic 6BTC w cenie 1k niz 1BTC w cenie 6k ;) Shame on me. Czas do domu :)
Ostatnio zmieniony środa, 17 października 2018, 15:54 przez japu, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, odoja, pavlo4444, Sałata, shinya56 i 25 gości