Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » środa, 19 września 2018, 14:12

@discipuli,
1. masz adres na który zostały przesłane środki- pełne bezpieczeństwo.

2. Z adresu wykonano przelew wychodzący. Klucz publiczny musi byc w takim wypadku ujawniony. Teoretycznie kwantówka mogłaby wyliczyć z adresu i klucza publicznego priva.

Portfele działają tak, że gdy wysyłasz komuś 0.5 btc z adresu na którym masz 1 btc, to idą 2 przelewy.
Pierwszy do odbiorcy, drugi na adres wewnętrzny portfela. Czyli reszta, która zostaje po dokonaniu przelewu tych 0.5 btc zostaje przeniesiona na nowy adres. Który nigdy nie rozgłaszał transakcji, czyli nie ujawniał klucza publicznego

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: monocykl » środa, 19 września 2018, 14:24

hs to formacja wystepujaca na szczycie - po wzrostach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 19 września 2018, 14:29

@monocykl,

Oczywiscie, ale przypominam ze jestesmy na bitcoinie. Tutaj czasami wychodzimy gora z kanalow wzrostowych i wszystkich innych struktur ktore "powinny" dzialac inaczej.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » środa, 19 września 2018, 14:50

@Wymazywanie @Bit-els

Obejrzyjcie ten filmik Andreasa zanim odpowiecie. W skrócie jak ja to rozumiem, są 2 typy algorytmów użyte w BTC.
1. Hashing SHA-256
2. ECDSA (Elliptic Curve Digital Signature Algorithm)
Adres jest rezultatem podwójnego hashowania sha-256, a podpisywanie transakcji to ECDSA.
W pierwszej kolejności więc bedą narażone adresy, które posiadają BTC i były z nich robione transakcje, bo ich adres będzie posiadał public key i podpis. Tutaj właśnie chodzi o to ECDSA. Dobrą praktyką jest więc używanie adresu tylko 1x. Komputery kwantowe prawdopodobnie będą mogły złamać ECDSA, ale nie sha-256, przynajmniej nie na początku.
Aby odzyskać BTC np. z konta Satoshiego, komputery kwantowe musiałyby złamać sha-256, a nie ECDSA, bo tam nie ma podpisu. No i tu Andreas mówi, że to jest dużo trudniejsze, być może niewykonalne, ale nie można tego stwierdzić na 100% w tym momencie.
Napisałem tego posta, jedynie, abyście wzięli pod uwage, że istnieje szansa, że te BTC zostaną "odzyskane", i jeżeli tak się stanie, to będzie to miało ogromny wpływ na cenę, nawet za 10 czy 15 lat. I jeżeli jest choć cień szansy, to trzeba to po prostu mieć na uwadze.

@Zbyszek_gd
Ja nie mówię, że to będzie już, ale bardziej o 10-15 latach. Nie mam też na myśli, kowalskiego, który idzie kupić komputer i w domu łamie sha-256. Przyjmijmy hipotetyczną sytuację, w której BTC się przyjął i jest globalnie używany, powszechny na świecie. Obecnie panuje wyścig nuklearny, zbrojeniowy, gospodarki rywalizuja między sobą. Myślisz, że tajne projekty rządowe, rozwijając komputery kwantowe coraz bardziej, nie próbowałyby przy okazj położyć łap na ~30% BTC? Scenariusz jak z Sci-Fi, ale jest możliwy, nie można go wykluczyć.

@Lais,
Zgadzam się, to jest głupie, ale ja powiedziałem, że widzę w tym potencjał na hype, właśnie tak jak powiedziałaś, obiecując ludziom gruszki na wierzbie, udziały w reklamach itd. temat na pewno warty obserwowania. W 2013 tak patrzyłem na ICO Ethereum, miałem przeczucie, ale oglądałem filmiki z Vitalikiem, który wyglądał wtedy jak student politechniki, nad którym się znęcali w akademiku i odpuściłem. Teraz mam podobne przeczucie. Co mi szkodi zainwestować kilka stówek. Oczywiście nie w bentyn coin i jego stronę, ale raczej spoglądać w ten trend na rynku i patrzeć co się dzieje. Po wywiadzie z Philem Koniecznym, w komentarzach pod filmem wszyscy go nakłaniali by założył swój coin, jestem pewny, że zyskiwałby on szybko na wartości. Wyobraź sobie co by się działo na CT, gdyby tam się ludzie ztokenizowali i płatne grupy operowały na zasadzie tokenów prywatnych. Potencjał na wciskanie ludziom ciemnoty jest tutaj nieograniczony.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 19 września 2018, 14:59

OT: bełkot w radiu zet:

W fabryce amfetaminy policja odkryła "kopalnię bitcoinów" - ustaliło Radio ZET. Kilkanaście połączonych ze sobą komputerów łamało hasła do kryptowalut. Policjanci mówią o jednym z największych ciosów w przestępczość narkotykową w ostatnim czasie. O nielegalnej działalności związanej z bitcoinami na razie milczą.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/M ... kop-poleca

To chyba rekord świata w ilości bzdur na linijkę tekstu. To zresztą nieważne, ważny jest kontekst jaki przebije się do czaszek ulicy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 19 września 2018, 15:14

@kozak_wiesi

Myślałem, że drugi etap już mamy za sobą. Jak widać jeszcze są niedobitki.
https://cryptochatcom.wordpress.com/201 ... -of-grief/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » środa, 19 września 2018, 15:21

kozaki_wiesi pisze:OT: bełkot w radiu zet:

W fabryce amfetaminy policja odkryła "kopalnię bitcoinów" - ustaliło Radio ZET. Kilkanaście połączonych ze sobą komputerów łamało hasła do kryptowalut. Policjanci mówią o jednym z największych ciosów w przestępczość narkotykową w ostatnim czasie. O nielegalnej działalności związanej z bitcoinami na razie milczą.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/M ... kop-poleca

To chyba rekord świata w ilości bzdur na linijkę tekstu. To zresztą nieważne, ważny jest kontekst jaki przebije się do czaszek ulicy.
A tam rekord. Proponuję wejść na stronę/fejsbuka jakiejkolwiek jednostki policji w mniejszej miejscowości i poczytać newsy 'narkotykowe': woreczek z 5 gramami zielska opisywany jako 100 porcji handlowych narkotyku, a wśród innych zabezpieczonych przedmiotów ząbkowany nóż do chleba (w sensie jako maczeta do karczowania krzaków), 4 puste woreczki strunowe, bibułki i dostępna w każdym kiosku i sklepie z elektroniką waga elektroniczna za 20 zł :roll:

Taki kraj, takie służby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 września 2018, 15:31

kozaki_wiesi pisze: OT: bełkot w radiu zet:

W fabryce amfetaminy policja odkryła "kopalnię bitcoinów" - ustaliło Radio ZET. Kilkanaście połączonych ze sobą komputerów łamało hasła do kryptowalut. Policjanci mówią o jednym z największych ciosów w przestępczość narkotykową w ostatnim czasie. O nielegalnej działalności związanej z bitcoinami na razie milczą.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/M ... kop-poleca

To chyba rekord świata w ilości bzdur na linijkę tekstu. To zresztą nieważne, ważny jest kontekst jaki przebije się do czaszek ulicy.
O cholera. Rury na górze są ułożone w masońskie znaki. :shock:
@Bit-els, @Lester, poproszę o fachową analizę rury.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 19 września 2018, 16:02

kozaki_wiesi pisze: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/M ... kop-poleca

To chyba rekord świata w ilości bzdur na linijkę tekstu. To zresztą nieważne, ważny jest kontekst jaki przebije się do czaszek ulicy.
To pierwszy w kraju przypadek, że przestępcy z narkotyków finansują wyrafinowaną przestępczość internetową - mówi Krzysztof Liedel, ekspert ds. przestępczości.
Aż strach kopać... :roll:
Spoiler:
[youtube][/youtube]
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 19 września 2018, 16:06

Kopali bitcoina żeby koparki ogrzały uprawy, duch przedsiębiorczości w czystej postaci :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 19 września 2018, 16:57

A na BTC standardowo. Wyjście dołem, szybciutki powrót kursu w to samo miejsce, z którego wyszedł + wyleszczenie tych, którzy pod trójkąt zagrali :roll:

Obrazek

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 19 września 2018, 17:06

Bardzo bym chciał żeby BTC spadł, ale żeby tak się stało chyba zatwardziali hodlerzy musieliby się wyprzedawać, lub ktoś musiałby zrobić zrzut na ogromnym wolumenie. Bo póki co na 6200 ktoś ustawia ścianki po kilkaset / kilka tys bidów przy spadaniu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 19 września 2018, 17:14

Z drugiej strony Pan Podłoga stawiał ścianki na 2k BTC co 50$ i też spadło. I to jeszcze z jakim przytupem. Nie pomógł jego market buy za 10k BTC nawet na samiutkim topie ruchu :lol:

O ile nie jest to scam giełd i rzeczywiście ktoś kupuje a nie bot za drukowane tethery wciąga, to o ile podaż przeważy możliwości ściankowiczów, to pierdyknie z hukiem takim, jak na 7k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 września 2018, 17:16

@BitJanusz, A to nie był ten Pan, który kupował by odpalić potem bardzo duże pozycje short?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 19 września 2018, 17:22

@Wymazywanie, chyba ten sam ;) Mam na myśli, że obserwacja czyichś zakupów bądź ścianek bez wiedzy, co ta osoba właściwie planuje osiągnąć może dać mylne wyobrażenie o ruchu kursu. Nie wierzę, że ten market buy (zdaje się celem napełnienia własnego shorta? ;)) nie naciągnął kilku osób na "uptrend będzie bo gościu dziesiątki milionów w BTC ładuje".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 19 września 2018, 17:31

no chwila prawdy :) ostatnia szansa misiów :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 września 2018, 17:40

BitJanusz pisze: @Wymazywanie, chyba ten sam ;) Mam na myśli, że obserwacja czyichś zakupów bądź ścianek bez wiedzy, co ta osoba właściwie planuje osiągnąć może dać mylne wyobrażenie o ruchu kursu. Nie wierzę, że ten market buy (zdaje się celem napełnienia własnego shorta? ;)) nie naciągnął kilku osób na "uptrend będzie bo gościu dziesiątki milionów w BTC ładuje".
Zgadzam się. Przecież kilka osób tu mocno się podniecało nim i odczytywało to jako wzrostowe - nie Ty też przypadkiem? :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 19 września 2018, 17:46

Wymazywanie pisze:Zgadzam się. Przecież kilka osób tu mocno się podniecało nim i odczytywało to jako wzrostowe - nie Ty też przypadkiem? :P
Nie przypominam sobie, bym uważał to za wzrostowe, co najwyżej szokujące w zakresie "bezpośredniości", bo jednak duży market buy robi wrażenie chyba na każdym ;) Aczkolwiek na bank dopuszczałem, że to może być jakiś insider z wiedzą o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy. A wyszło jak wyszło - czy to czasem nie okazał się (znaczy, przypuszczalnie) jakiś cwaniaczek z Goldman Sachsa, który najpierw puknął shorty, a potem wypuścił newsa? ;)

Pewnie jak poszperasz, to mnie zawstydzisz jakimś cytatem ;) Cóż, mimo wszystko po roku doświadczenia market buy 10k BTC w ciągu godziny-dwóch powoduje lekką zawieszkę ;) ale nie wszedłem wtedy, tzn. byłem załadowany od 6100 do 6600, z czego wyszedłem finalnie stop lossem na 6800 z żadnym prawie zyskiem :(

@Dovakhiin

Hmm, 4 dni temu mogliśmy narysować coś takiego i nazwać to decydującym ;)
Spoiler:
Obrazek
i w zasadzie możemy to rysować za każdym razem, kiedy nie zadziała poprzednia ;) IMHO to nic nie znaczy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 19 września 2018, 17:49

@BitJanusz,
niby tak, tylko wtedy im dluzej przy tej linii buja sie kurs (bez przebicia znacząco) to kurs... zlatuje.
teraz doczołgaliśmy się bokiem (i jesteśmy niżej + bliżej kąta) bez znaczącego up... dla mnie to chwila prawdy "września".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 września 2018, 17:55

@BitJanusz, Spoko. Jasne, że duże zakupy działają na wyobraźnię, ale może lepsze wnioski daje obserwacja botów pchających czy spychających kurs niż samych market buy dużych. Dla mnie w orderbooku i historii jest za dużo szumu, by wyłowić łatwo przydatne wnioski, ale niektórzy potrafią z tego uczynić swoją główną metodę. Tape reading to się nazywa - dobrze kojarzę? https://www.investopedia.com/terms/t/tape-reading.asp
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 18 gości