Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: TomaszT » czwartek, 6 września 2018, 20:57

Nowe ATH na BTC
https://comparic.pl/bitcoin-zalicza-nowe-ath-w-iranie/
Arbitraż :)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » czwartek, 6 września 2018, 21:02

Jeszcze nie doczekaliśmy się dna czy jak kto woli lower low. Wybicie jakby miało nastąpić - to już by nastąpiło - byki coś tam podbiły ale słabo. Zbliża się weekend - a przed weekendem szabas. Spodziewam się raczej spadków na co najmniej dwa takty. I być może jakiegoś flash crasha w sobotnią noc - i kto wie - może wrócimy do 7k w przyszłym tygodniu.
Wnioski z analizy wykresu ze wsparciem BB i ichimoku. Dodam też, że opłacalność wydobycia GPU całkowicie padła - a moc nie maleje... Krótko mówiąc - górnicy sporo dopłacają do interesu.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dawmit » czwartek, 6 września 2018, 21:19

Ja gram pod ostatnie odreagowanie przed ostatecznym pęknięciem




Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pionty » czwartek, 6 września 2018, 21:46

Jestem zapakowany, ale czuje po kosciach, ze tej nocy lecimy na 5900 co najmniej.
A jeśli ja tak czuje to znaczy, że jest nadzieja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 22:02

ergorg pisze: BBands mocno zwężone na 1h, czeka nas niedługo ruch w którąś stronę.

na 6467.5$ na finexie z miejsca rąbnięto hidden wall, wygląda raczej na setup pod wybicie, ale mex nie podąża, więc może się nie udać "wybijaczowi".

Zdaje się, że ostatnio tak jest grane, podbicie+hidden wall by podtrzymać zaintreresowanie na tyle długo, by mex dołączył. Już to któryś raz widzę. OFC nie zawsze im się udaje :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » czwartek, 6 września 2018, 22:16

damczech pisze:
2. Ponowny test 6512$, odrzucenie i spadek piętro niżej.
Obrazek
Piętro niżej - czyli gdzie? Bo tak naprawdę po mojemu, to poniżej tego poziomu, na którym jesteśmy teraz, jest tylko przystanek w okolicach 5800, a później już słabo, najbliższa ubita podłoga tak ok $3000.
Jak dla mnie to jest bear trap, będzie dołek wyższy niż sierpniowy, przebicie trójkąta w górę, potem retest od góry (dla spóźnialskich) i jednak jazda w górę.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 22:19

@ducatus mamy jeszcze trochę wsparć przed 3k. Mamy też LT (czerwona), która powinna działać jak wsparcie. Bitmex 1d

Obrazek

spadek z trójkąta zniżkującego powinien nas teoretycznie zaprowadzić aż do żółtej LT, no ale najpierw musimy przebić 5800 na dużym wolumenie.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 6 września 2018, 22:51

prap0n pisze:
ekonokomik pisze: Ja jednak uważam, że ten pik to jakaś anomalia.
Jaka anomalia? :D

Takie same dropy albo i wieksze byly juz przy ostatnich spadkach. Oto przyklad 2 swieczek w okolicach >= 10%.
Nasza obecna i tak nie jest szczegolnie mocna, brakuje jej pare procent do konkurentow.
Po kolei:
1. Wielkość spadku porównywałbym do wielkości wcześniejszego wybicia a nie w liczbach bezwzględnych. Tym razem mamy zniesienie w kilkanaście godzin wzrostów z kilkunastu dni.
2. Dynamika tego spadku jest nieprzystająca do obecnego miejsca w schemacie bańki.
3. W D1 spadki mogą wydać Ci się podobne, ale jak zmienisz skalę do H4 czy H6 to zobaczysz że spadki w poprzednich górkach zaczynały się dużo wolniej, dopiero po jakimś czasie rozpędzały się i zwiększały dynamikę. Tym razem dostaliśmy "ale urwał!" na samym początku.

Dla mnie, od początku lipca mamy wyraźnie na wykresie "coś nowego". Dwa ostatnie wybicia, a dokładniej wszystkie ich parametry (dynamika, kąty, obroty, zasięg) wymykają się ze schematu nakreślonego przez 3 poprzednie górki (pierwsza to ATH). Nie wiem czy to oznacza zmianę trendu, czy przygotowanie do dołka dołków, czy zejście na dłużej poniżej dotychczasowej podłogi, ale coś się dzieje i nie jesteśmy juz w figurze rysowanej od grudnia do czerwca.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » czwartek, 6 września 2018, 23:00

BitJanusz pisze: @ducatus mamy jeszcze trochę wsparć przed 3k. Mamy też LT (czerwona), która powinna działać jak wsparcie. Bitmex 1d

Obrazek

spadek z trójkąta zniżkującego powinien nas teoretycznie zaprowadzić aż do żółtej LT, no ale najpierw musimy przebić 5800 na dużym wolumenie.
Całkowita zgoda. I poniekąd mógłbym się zgodzić ze wszystkimi wieszczącymi spadki nawet do $2k i niżej, się jest jedno wielkie ALE, które ma tę chwilę neguje tę możliwość.
Czy ktokolwiek potrafiłby mi wskazać na wykresie RTN? Bo za cholerę go nie widzę, a bez niego to raczej ciężko o ten ostatni dip. Dlatego wg mnie będzie rajd w górę albo po nowe ATH, albo poniżej poprzedniego ATH, jako RTN I dopiero jak nie uda się zrobić nowego ATH to będzie dupnięcie, ale tak srogie, że... Np zniknie stąd 3/4 piszących. Ale jeśli tak się stanie, to następna bańka dopiero za 2 lata.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 23:02

RTN dla mnie to odbicie do 17.5 k w pierwszym etapie pękania bańki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 23:05

ekonokomik pisze: i nie jesteśmy juz w figurze rysowanej od grudnia do czerwca.
...bo jesteśmy w jej emanacji styczniowo-sierpniowej (w sumie już wrześniowej).
Niby coś się ruszyło w lipcu bo przebiliśmy LT spadkową, ale powróciliśmy, więc przebicie z gatunku zmyłek.
Podobnie niestety teraz, we wrześniu. Przebicie spadkowej LT po górkach marzec-maj, ale co z tego skoro dynamiczny powrót do zagrody.
ekonokomik pisze: Dla mnie, od początku lipca mamy wyraźnie na wykresie "coś nowego".
Raczej szansę na coś nowego zmarnowaną i powtarzanie po raz kolejny schematu spadkowego, z malejącymi wahaniami w zacieśniającej się figurze. To samo we wrześniu. Powrót znad LT. Jedyne z czym się całkowicie zgadzam, to aż taka dynamika spadku w tym miejscu teraz jako anomalia, bo po prostu spodziewałbym się malejącej dynamiki również na spadkach aż do totalnego wypłaszczenia. Więc zaskoczenie.

Niestety nie dzieje się nic nowego, były tylko 2 szanse na coś nowego zakończone tak jak wcześniej. Ale przy zachowaniu tego przeklętego 6k i okolic, coś nowego zacznie się dopiero dziać.

Kupiłbym na noc BTC ale strach a 2h snu w ciągu ostatnich 40h to trochę mało by szaleć druga nockę na orderbooku jak oszołom. :mrgreen:

Nadal uważam, że mamy szansę na wzrosty w mid bez pogłębiania dołka, ale przyjmę wszystko co będzie, ostatnio łatwiej mi nic nie zakładać bo koncentruje się na grze DT/na kilka dni a nie bagholdingu czy hodlingu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 6 września 2018, 23:25

BitJanusz pisze: RTN dla mnie to odbicie do 17.5 k w pierwszym etapie pękania bańki.
Chodzi o R2N w większych skalach D3, W1. Odpowiednik tego co było w drugiej połowie maja 2014.
Wymazywanie pisze: Niby coś się ruszyło w lipcu bo przebiliśmy LT spadkową, ale powróciliśmy, więc przebicie z gatunku zmyłek.
Podobnie niestety teraz, we wrześniu. Przebicie spadkowej LT po górkach marzec-maj, ale co z tego skoro dynamiczny powrót do zagrody.
Miotanie się kursu, walka na górze, zwiększone obroty i gwałtowne ruchy.
Czyli coś, co nazywam "stanem nieustalonym" ;) Żeby tylko nie czekało nas to przez 2 kolejne miesiące...

Dodano po 6 minutach 24 sekundach:
shinya56 pisze: Od jakiegoś czasu zakładałem scenariusz, że to co było od Stycznia do ostatnich dni to jest pierwsza fala spadkowa. Żeby nie było teraz tak, że wchodzimy w drugą fazę, która skończy się na - 60 %, -80 % od tego momentu. Kilka osób pisało o 2000-3000 $. Wcześniej możemy spodziewać się RTN.
Ano właśnie, wykres jest fraktalem w każdej skali, również w W1 czy M1 i między dwoma falami spadków powinna być fala wzrostów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 6 września 2018, 23:45

Już wcześniej o tym pisałem, moim zdaniem wchodzimy w piąty etap pobańkowy. Etap gdzie już większość myśli, że to koniec, odbicie się należy, a czekają nas takie spadki, że nawet hodlerzy będą wysyłać swoje btc na giełdy żeby sprzedać. Największa dynamika, pik do 3-5k$, jakieś odbicie a potem czeka nas nawet roczny:
Spoiler:




wersja alternatywna:
Spoiler:


Czwarty etap pobańkowy może i się różni, ale myślę, że ostatni będzie bardzo podobny.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 899
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9377
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 7 września 2018, 00:09

Jeśli trójkąt zwyżkujący w 4-ce się utrzyma to koniec 5-tki (a tym samym 1-ki wyższego stopnia), poprzez szacowanie fibo, wypada akurat w okolicach dolnej bandy dużego trójkąta.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 464
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 7 września 2018, 00:12

Samopełzającej opowieści o tysiącach BTC przerzucanych z portfeli na giełdy ciąg dalszy (wrzucam jeżeli ktoś jeszcze nie czytał)


https://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/16 ... c-na-rynek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » piątek, 7 września 2018, 00:13

https://www.cnbc.com/2018/09/06/goldman ... -news.html
ciekaw jestem jak rynek zareaguje ?
jeśli ten zjazd był związany z teraz wiadomo "fake newsem"
jak nie zareaguje bo przyczyna pewnie była inna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 7 września 2018, 00:27

@CRXEE8

Wiadomości, które czytamy są tylko przykrywką pod działania manipulatorów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 września 2018, 00:31

Może jak wszyscy zmienimy awatary na moon.jpg to mocniej odbijemy? :mrgreen:
A na poważnie odbicie było słabsze niż sądziłem. 6.6k wydawało się minimum a optymalnie ze 6.8k.
Jeśli będzie 3 silny impuls spadkowy chyba wypada zmienić położenie górnej linii spadku i wyjdzie taki dziwny BDW, w którym po 1 impulsie nawet nie dotknęło górnej linii a już leciało niżej.
LT888 jest już aż na wysokości 5.5k.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » piątek, 7 września 2018, 00:35

BitJanusz pisze: RTN dla mnie to odbicie do 17.5 k w pierwszym etapie pękania bańki.
To nie był RTN. To było odreagowanie. RTN pojawia się po dłuższym czasie, wtedy, gdy zdecydowana większość myśli "no, dobra, to koniec końca, idzie nowe, był dołek dołków, zaklepany i ubity. Już niżej nie spadnie, czas na nowe ATH." Wtedy pojawia się RTN i to jak napisał ekonokomik na innych skalach. Dopiero wtedy, jeśli nie pójdziemy po nowe KONKRETNE ATH możemy się spodziewać prawdziwego zjazdu do piekła. Dlatego jestem załadowany na full od dłuższego czasu, dokupuję dipy i czekam na rajd.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » piątek, 7 września 2018, 00:52

ducatus pisze:
BitJanusz pisze: RTN dla mnie to odbicie do 17.5 k w pierwszym etapie pękania bańki.
To nie był RTN. To było odreagowanie. RTN pojawia się po dłuższym czasie, wtedy, gdy zdecydowana większość myśli "no, dobra, to koniec końca, idzie nowe, był dołek dołków, zaklepany i ubity. Już niżej nie spadnie, czas na nowe ATH." Wtedy pojawia się RTN i to jak napisał ekonokomik na innych skalach. Dopiero wtedy, jeśli nie pójdziemy po nowe KONKRETNE ATH możemy się spodziewać prawdziwego zjazdu do piekła. Dlatego jestem załadowany na full od dłuższego czasu, dokupuję dipy i czekam na rajd.
Jestes w stanie wskazac RTN w twojej ocenie na poprzednich bankach?
IMO, szykuje nam sie powolny zjazd 30-40% wzdluz 3LTs, podobnie jak to bylo na poczatku Marca po przebiciu 1LTs i jakies ostateczne wyczyszczenie, co by wszyscy w koncu zabili bitcoina kolejny raz.

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 7 września 2018, 00:56 przez xtraderx, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blink i 64 gości