Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: olena » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 17:59

czy ktos jest w stanie dotrzec do informacji o dokladnym terminie wydania decyzji ? Albo raczej o godzinach w ktorych moze miec miejsce posiedzenie
SEC nie podaje oficjalnie takich informacji na stronach - są zapowiadane tylko otwarte (public) spotkania.
Poprzednio najszybsze były zdaje się tweety od dziennikarzy - chyba cnbc lub bloomberg.

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 18:04

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 19:58

ekonokomik pisze: KAŻDY kto kupił BTC (lub jakikolwiek sensowny alt) przed listopadem 2017 i był wystarczająco cierpliwy, jest w tej chwili do przodu*. Każdy. Czujesz to?
Nie czuję tego, bo całe forum grzmiało tu przy 4.000usd, że bańka pęka, więc naprawdę w ogóle tego nie czuję, tym bardziej że i holdowałem i trejdowałem. To tak nie działa i nie ma co pisać bajek, a na forexach ten fakt to oczywistość i podstawa skąd ludzie tracą. Zachwalacie tak bardzo też alty, a od grudnia wiele z tych altów z całkiem ciekawych poziomów szura po prostu po dnie, zaś BCH to miał być drugi Bitcoin, a nawet pierwszy. Gdybym miał wierzyć w to wszystko co zostało tu napisane, dawno liczyłbym ale rany. Także, nie czuję tego, mimo że znam to od czasów Curexa.

Rozumiem Twoje intencje, jednak dla mnie to nie jest argument, bo brzmi i jest zupełnie taki "a co by było gdybym wtedy wszedł" i to że Ty zarobiłeś na górce czy też ja na przykład na altach, forkach to też nie jest ogółem sensownym argumentem, który kierowałbym do ludzi, zwłaszcza początkujących. Napisałbym prędzej, UWAGA. I nie na pękające bańki, tylko UWAGA NA TEN RYNEK i każdy rynek ogółem.

Żadne coco-jumbo i do przodu, chrońcie swój kapitał, swoje dane, regulacje i obostrzenia, tudzież ich brak, niedorozwinięte prawo w tej kwestii, hakerzy, giełdy bez licencji, oszuści i krętacze. Naprawdę ostrożnie.
ekonokomik pisze: Krypto to był dotąd bardzo specyficzny rynek, więc to co np. na forex może być prawdą (że większość traci 100% kapitału) tu do tej pory prawdą nie było.
Naprawdę nie widzę w tym nic specyficznego, tudzież niewiarygodnego, ot zwykła bańka, proste wykresy, rynek w miarę prosty-przewidywalny. Takie same bańki występowały/występują normalnie. Przykładów dawać nie trzeba, bo wszędzie się je znajdzie. Faktem jest zaś myślę, że mimo wszystko mieliśmy do czynienia z formą jakiegoś boomu i wcale nie wątpię w tego powrót, ale też się tak nie nastawiam i tak też się optymistycznie nie nastawiałem w poprzedniej bańce. Pękłem przy 16k, sporo też mnie ominęło przez swoje ciągle jednak niedoświadczenie.

W przesadne holdowanie, tak jak w pękanie też nie uwierzę. Natomiast poza pisaniem felietonów, warto rzeczywiście się znać na czymś co się robi, mieć strategię, narzędzia, 80% ludzi TRACI KAPITAŁ OGÓŁEM - możecie sobie to zeskalować, im bardziej swieży rynek tym więcej ofiar od rykoszeta w postaci pękającego grudnia i nawałnica szkoleniowców, co gorsza gamoni, którym zarabianie pomyliło się ze zbieraniem złota i maczug w world of warcraft.

Reszta to zwykłe kłamstwa.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 20:21 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 20:20

Dlatego tak warto często powtarzać, aby po wygranej wycofać kapitał i grać tylko górką, dzięki temu mogę spokojnie zaliczyć się do tych 20% ;) Co prawda zysk (wartość, nie ilość) i tak zmalał ale nadal nie płaczę po nocach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 20:25

mudol pisze: dzięki temu mogę spokojnie zaliczyć się do tych 20%
A daj mi spokój, w necie i na grupach fx każdy się zalicza do tych 20%, już mnie to nawet trochę śmieszy. I najlepsze na koniec " ;) "

FTW.

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 22:02

prap0n pisze: Co do etfow to wrzesien zapowiada sie gorąco :D

1. ProShares ETF - 23rd August 2018
2. Bitwise ETF - 7th September 2018
3. Direxion ETF - 21st September 2018
4. CBOE VanEck / SolidX ETF - 30th September 2018


Jak zrobi nam sie kombinacja odrzucen w krotkim czasie to mozemy mocno zanurkowac. Ewentualnie przy 30 wrzesnia mozemy byc na dolku i jakims cudem decyzja pozytywna bedzie powodem odbicia.

Ciezko mi uwierzyc w przypadek, ze tyle decyzji zostanie wydanych w tak krotkim terminie. Cos tu sie szykuje.
Te newsy beda pewnie tylko argumentami dla zrzutow zeby nie bylo ze "manipulacja" :)
To by moglo nawet sie zgadzac. :D Mi wychodzi z analizy 4,5k do konca wrzesnia a te daty jeszcze bardziej by to uwiarygodnily :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 23:06

Tak w sumie to jeszcze nie wypadliśmy z niby-kanału, który wrzucałem ze dwa tygodnie temu. Kto wie...

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 23:42

O co chodzi z tym boczniakiem ostatnich dni? Dawno nie było takiego spokoju, wręcz nuuuuudy na bitcoinie. Powolna dystrybucja? Niezdecydowanie?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:03

amneziahaze pisze:
ekonokomik pisze: KAŻDY kto kupił BTC (lub jakikolwiek sensowny alt) przed listopadem 2017 i był wystarczająco cierpliwy, jest w tej chwili do przodu*. Każdy. Czujesz to?


Nie czuję tego, bo całe forum grzmiało tu przy 4.000usd, że bańka pęka, więc naprawdę w ogóle tego nie czuję, tym bardziej że i holdowałem i trejdowałem. To tak nie działa i nie ma co pisać bajek, a na forexach ten fakt to oczywistość i podstawa skąd ludzie tracą.
[...]
80% ludzi TRACI KAPITAŁ OGÓŁEM
To ma być jakaś stała kosmiczna? Może ogółem i tak jest, nie wiem. Ale niekoniecznie na każdym rynku.
I co ma do tego 4000USD, co ma BCH czy alty tracące w tym roku?
Przeczytaj proszę jeszcze raz moje cytowane twierdzenie i wykaż, że jest nieprawdziwe. Ale nie na zasadzie "nie wierzę" tylko przedstaw jakieś sensowne dowody.
Bo za moim twierdzeniem stoją liczby. Co stoi za Twoim o 80% tracących?

Tak, rynek BTC był do tej pory specyficzny bo był rynkiem młodym, wschodzącej technologii, który miał od początku istnienia, aż do teraz ogromne wzrosty. Tysiące procent. Więc jeśli ktoś nie miał ogromnego pecha i słabych rąk, kupując na górce i oddając w dołkach, to choćby chciał NIE MÓGŁ stracić. (Oczywiście wielu nie zrealizowało zysków, czyli ich zysk jest na razie wirtualny. Ale to już ich sprawa). Pamiętaj, że dźwignie i shorty wymyślono na BTC względnie niedawno. Chyba dopiero te wynalazki pozwoliły graczom BTC tracić więcej ;)

Taka jest specyfika nowych, obiecujących rynków, że przypominają legalne piramidy: zyski pierwszych to ich premia za odwagę finansowana przez kolejnych graczy. Wykres to linia wychodząca od 0 i wybijająca w górę. Na tym po prostu ciężko jest stracić. Potem, gdy rynek dojrzeje, może mieć cykle liczone w dekadach, branża może zacząć podupadać, wtedy robi się trudniej. Ale nie na starcie.
Czy sądzisz, że 80% inwestorów, którzy wsadzili kasę w akcje Googla albo Apple przez pierwsze kilka lat ich istnienia, straciło?
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:05 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:04

Czytając ostatnie dwie strony w tym wątku odnoszę wrażenie ze tylko tak można to określić ( https://faktopedia.pl/506512 ) :)

Ogólnie to do listopada nam jeszcze daleko ale może na wykresie tez jakoś idzie to zobrazować : https://www.tradingview.com/x/SBfQSgNh/

Ps Mam nadzieje ze nikogo nie urażę tym wpisem, btw proszę o 5 :)

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: odoja » wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:09

Moim zdaniem ostatnia górka nie była do końca związana z medialnym szumem i natłokiem "inwestorów". Podając przykład, naprawdę wielu moich znajomych , którzy zaczęli się interesować dopiero od pułapu 15k- 20k, i wartością ostateczną (tutaj było nawięcej chętnych, czyli kto tak naprawdę nabijał wcześniej?? ),w tym lecącą od niej w dół . Poniżej 15 000 mało się kto interesował tym, a szumu solidnego właśnie nabrały znacznie powyżej 15 k. Zresztą , sami się przyznajcie ,że jak będzie w przyszłym roku czy za 2 lata kolejny szczyt, ile z nas sprzeda jakieś 50-70% krypto? :) Pewnie wszyscy ;) I tak też zrobi reszta w świecie mających spory w miarę świadomy zainwestowany kapitał, a pozostali oczywiści będą tracić bo my już będziemy ostro sprzedawać, skoro kasa się zgadza. I nastanie kolejna bańka , z naszej winy :D. I na co komu etf? Ktoś tak czy siak nabije sakiewkę z nimi czy bez nich. To jest pewne,a kiedy, któż to wie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:12

@ekonokomik, amneziahaze ma specyficzna forme wypowiedzi, ale ma racje.


To się nie mogło udać.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: __kot__ » wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:18

@adam1226,
Gdybyś zajmował pozycje PRZED pisaniem swoich postów to zostałbyś milionerem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:19

Na 1H jest najwiekszy wolumen od miesiaca a wiec znaczace :)
Na 5m to chyba jeszcze dluzej.

Odpalone 1500+ margin shortow. Polecam obserwowac wykres bo rosna non-stop.

Podobno ukryty bid zaabsorbowal z 10000+ btc za gotowke.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » wtorek, 21 sierpnia 2018, 01:02

Te zlecenia skupiły grubo ponad 10k BTC ale w końcu je zdjęto wraz z widocznymi ściankami na bidach. Ta sama osoba / grupa je stawiała. Także obrona nie wytrzymała.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » wtorek, 21 sierpnia 2018, 02:06

Aby powstrzymać rozwijanie się impulsowego ruchu spadkowego od maxa z 18.08 z zasięgiem trochę poniżej dołka z 14.08, byki muszą obronić dolną bandę potencjalnego trójkąta zniżkującego dającego im jeszcze szansę na falę C zygzaka od 14.08.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 21 sierpnia 2018, 07:21

adam1226 pisze: To się nie mogło udać.
Ale co sie nie udalo?
Mnie sie wydaje ze na razie wszystko idzie idealnie.
W nocy spadlismy do dolnego ograniczenia poziomego tunelu cenowego 6200-6600. Spadlismy o 200 USD jakbys nie zauwazyl. Tylko 200 USD.
Za to oszolom na finexie dolozyl 8% szortow :-) ktorym brakuje naprawde ciut-ciut do ATH. Wspaniale. Zacieram rece. Nawet doslalem troche BTC na bitmexa zeby w kluczowym momecie dolozyc longa.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » wtorek, 21 sierpnia 2018, 07:27

odoja pisze: Zresztą , sami się przyznajcie ,że jak będzie w przyszłym roku czy za 2 lata kolejny szczyt, ile z nas sprzeda jakieś 50-70% krypto? :) Pewnie wszyscy ;)
Z tym że chyba zapominasz, iż o tym, że to był szczyt, dowiadujemy się dopiero po fakcie, jak spadnie - ale wówczas wielu czeka na odreagowanie spadków, czyli kolejną górkę...
Chyba że miałeś na myśli osiągnięci nowego ATH? To jak dojdzie do 20 k sprzedaż jakieś 50-70% krypto, kiedy w perspektywie jawi się nowe ATH na 50 k, albo 100 k? Wówczas tak samo będziesz sobie pluł w brodę, jakbyś sprzedał za górką (a może nawet jeszcze odkupisz drożej). Co za różnica przed górką, czy po? Cena jest ta sama przed i za górką na danym poziomie. :)
Sęk w tym, że każdy inaczej, w innym momencie, innym miejscu, pod wpływem innych czynników, emocji, informacji, itp. podejmuje decyzję. A o trendzie decydują i tak grube portfele :( (musiałem to dodać).
Spoiler:
prap0n pisze: Co do etfow to wrzesien zapowiada sie gorąco :D

1. ProShares ETF - 23rd August 2018
2. Bitwise ETF - 7th September 2018
3. Direxion ETF - 21st September 2018
4. CBOE VanEck / SolidX ETF - 30th September 2018


Jak zrobi nam sie kombinacja odrzucen w krotkim czasie to mozemy mocno zanurkowac. Ewentualnie przy 30 wrzesnia mozemy byc na dolku i jakims cudem decyzja pozytywna bedzie powodem odbicia.

Ciezko mi uwierzyc w przypadek, ze tyle decyzji zostanie wydanych w tak krotkim terminie. Cos tu sie szykuje.
Te newsy beda pewnie tylko argumentami dla zrzutow zeby nie bylo ze "manipulacja" :)
@prap0n też w takie przypadki nie wierzę. Coś się szokuje, ciężko tu prognozować, ale jak bym musiał, postawiłbym, że któryś przejdzie (co najmniej jeden, niekoniecznie ten pierwszy) i spowoduje zmianę trendu na wzrostowy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 21 sierpnia 2018, 08:57

Don8000 pisze: O co chodzi z tym boczniakiem ostatnich dni? Dawno nie było takiego spokoju, wręcz nuuuuudy na bitcoinie. Powolna dystrybucja? Niezdecydowanie?
Dystrybucja tak blisko dołka? Raczej ostrożna akumulacja aby nie podbić ceny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 21 sierpnia 2018, 09:07

@kozaki_wiesi,

Chyba ze ktos wie ze to nie bedzie dolek. A na tych poziomach znajduje sie sporo kupujacych.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości