Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:24

Wolumen odbić nie powala (finex 1h)
Spoiler:
Obrazek
to 'zaledwie' skupione 2000 BTC w ramach podążania za likwidacjami shortów na mexie (bo wiadomo, że trzeba skroić zbyt napalone miśki lewarach > x50 :) widać lepiej na mniejszej skali

na większej lepiej widać spadek wolumenu "odbicia" ogólnie, finex 4h

Obrazek


wsparcia (bitmex 1h)

Obrazek

widać odrzucenie kursu przy podejściu do trójkąta, z którego ów kurs wypadł. Wsparcie 6000-6100 jest tradycyjnie bardzo silne.

Między 6100 a 6400 praktycznie brak wsparć i oporów, wielokrotnie już była długa dzida up/down w tej strefie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: informatyk123 » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:47

Analizując kurs, zauważyłem pewną prawidłowość powtarzającą się od wielu lat, na interwałach co najmniej 1D.
Mianowicie każde następne ekstremum (dołki i górki) są ze sobą powiązane prostym wzorem.

Jeśli mamy na wykresie 4 ekstrema (A,B,C,D), to ostatni (najbardziej po prawej stronie) jest równy iloczynowi środkowych przez pierwszy, czyli:
D = B*C/A
Czasami tylko w dość dobrym przybliżeniu, a niejednokortnie co do jednego dolara.

Zobaczcie:


Obrazek

Weźmy dla przykładu ekstrema 1 2 3. Chcemy poznać 4-ty dołek.
1140*465/658 = 805

Po ostatniej bańce na spadkach ten wzór też działa, chociaż w większości przypadków w przybliżeniu +- 10%. Jasne, zdarzy się że myli się nawet o 40%, ale myślę że to i tak bardzo dobry wynik, bo w większości przypadków, sprawdza się naprawde dobrze, a w kilku przypadkach trafił w punkt.

Wynika z tego, że dołek po tej bańce będzie na poziomie 2500-3000 (biorąc pod uwagę bańki 2014,2017 i dołek między nimi) a ostatnie spadki z 8500 zatrzmają się na poziomie 4900 (8500*5770/9950=4900).

Ważne jest, żeby dobrze wyznaczyć ekstrema, i być uważnym kiedy niejasne jest, co jest dołkiem/górka przy dużych wahaniach.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sierpnia 2018, 23:56 przez informatyk123, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:52

Oczywiście możemy lecieć dalej w dół, pikiem lub miesiącami, ale...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 00:21

@Bit-els wydymają Was jak kaczki :mrgreen: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych odbije, ale z zupełnie innych pułapów cenowych niż mamy dzisiaj. Ja obstawiam 4+
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 00:31

socjolog2008 pisze: @Bit-els wydymają Was jak kaczki :mrgreen: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych odbije, ale z zupełnie innych pułapów cenowych niż mamy dzisiaj. Ja obstawiam 4+
Ciężko się nie zgodzić. Na foreksie czy etf zabawa zaczyna się od kilkudziesięciu tysięcy dollarów w górę, a nie hodl 5% średniej polskiej krajowej ;) Nie ma co się oszukiwać. Jak czytam niektóre wątki altów czy slysze ludzi, którzy kupili i trzymają lub uśredniają :shock: po bańce topiąc coraz więcej to aż żal się robi. Poki nie ma regulacji i jawnych instytucji trzeba korzystać z wahań kursu na BTC dających zarobić nawet małym kapitałem.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:15

@socjolog2008, no to gdzie tu dymanie hodlerów jak znam takich co kupowali bity po 150$ XD? I po bańce w 2013 też uśredniali i też się z nich większość śmiała. A dzisiaj kto by chciał wszamać bitcoiny po 1200$? :D. Cierpliwości. Giełda to takie miejsce, gdzie pieniądz płynie od ruchliwych do cierpliwych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:30

@miso20,
socjolog2008 pisze: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych
Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
no i po odbiciu.. perfidne czyszczenie shortow :/
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:38

@adam1226, a 2013 rok był zupełnie innym poziomem w porównaniu do 2011... same, same again and again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:58

lecimy na nowe low
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 12 sierpnia 2018, 02:55

Troche to wyglada jak proba wymeczenia traderow przed wiekszym ruchem. Najlepiej przeczekac albo odpalic 12h

Cene pcha do gory ciagle zawodnik od shortow, ktore ciagle spadaja (obserwujcie 15m shorts).
Zamknal juz z 5000.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 12 sierpnia 2018, 03:32

@prap0n,
Biorąc pod uwagę że kurs "zepchnięto" z 6800 shortami a nie spotem (tak jak 10VI z 7200) to całkiem rozsądne posunięcie z jego strony. Być może to ten sam typ.
Do tego pewnie niewiele osób pamięta że w tym miesiącu ostateczna decyzja SEC ws jednego z ETF (proshares) która już była trzykrotnie odsuwana maksymalną ilość czasu a w przyszłym następny deadline - dla graniteshares ETF. Tak więc wóz albo przewóz. Nie mówi się o nich tyle bo to nie są "fizyczne" kontrakty jak te z solidx ale zawsze to ETF.
Wygląda na to że może wreszcie zacznie ostro bujać jak za starych dobrych czasów :mrgreen:
Ja tam nie mam nic przeciwko 5k ani 50k. Byle skończyła się ta kaszana z trzymaniem kursu godzinami przez algoboty w wąskim przedziale a później wzrosty/spadki bez korekt
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 07:37

socjolog2008 pisze: wydymają Was jak kaczki
Kaczki się "wystrzeliwuje"? :shock:
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 sierpnia 2018, 08:20

@informatyk123, czekaj moment, Ty na serio ułożyłeś ten wzór na podstawie ostatniej bańki czy ja tylko śnie.
miso20 pisze: Giełda to takie miejsce, gdzie pieniądz płynie od ruchliwych do cierpliwych.
No tak, tylko w którą stronę. Bo jak lecisz na stracie to co holdujesz dalej? Czy może w nadziei na świetlaną przyszłość dokładasz do pozycji? No nie wiem, jakoś do mnie to nie przemawia. :)

Dodano po 9 minutach 11 sekundach:
Nożownikiem nie jestem, ale przedział 6400-6800 może spokojnie odwrócić ten trend.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » niedziela, 12 sierpnia 2018, 08:34

@informatyk123, wzór na pierwszy rzut oka dziwny, ale oznacza to: jeżeli górki wzrosły o ileś procent to dołki też o tyle procent wzrosną. Wystarczy przestawić C/A (ile razy wzrosło) i pomnożyć B (dołek)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 sierpnia 2018, 08:53

@ekonokomik, Vilv napisał o poszczególnych altach, natomiast
ekonokomik pisze: Aha, zapomniałem o pierwszym alcie, czyli LTC: w czasie bańki pod koniec 2013 napompowany z $3 do $40. Wszyscy graliśmy pod wejście LTC na Goxa i czekaliśmy na mityczne $100. Ale Gox padł. LTC spadał i spadał i jak już się wydawało, że osiągnął dno to przebijał je i spadał... Aż wrócił do ceny sprzed bańki do $3. Potem chyba nawet do $2.
To był w opinii większości koniec LTC.
ekonokomik pisze: Chcecie udowodnić, że to koniec Bitcoina, a przynajmniej początek wieloletniej bessy, to znajdźcie inne argumenty.
Może być dużo gorzej, Bitcoin możliwe, że nawet się jeszcze nie narodził.

BTC jest marką, choć szczerze.. tak poza spekulacją to jak dla mnie na teraz niedopracowany projekt, w którego nie będę bezgranicznie wierzyć, i tak samo podchodziłem przy ostatniej bańce. A raczej mniej podchodziłem aniżeli do wcześniej wspomnianego LTC czy BCH.

Dużo altów zniknęło lub zniknie. Jest sporo altów, których cena świadczy dosłownie o tym, że są shitcoinami, choć wiadomo blockchain to i tak zaleta dla takiego shitcoina - w sensie mozna to zagospodarować kapitałem jak gówniane spolki na newconnect, który i tak jest niebo wyżej.
ekonokomik pisze: Ale jeśli bańka na akcjach pęknie, albo nakręci się inflacja USD to nie wierzę, że kasa przepłynie w kierunku kryptowalut. Raczej odwrotnie: jako najbardziej ryzykowna i awangardowa inwestycja oberwą pierwsze.
Czyli nie wierzysz w pierwotną ideę Satoshiego? :(
dannu pisze: @benq, Ja np. właśnie jestem w takiej sytuacji, trzymam bitki nadal zakupione po 19k. Nie mam zamiaru sprzedać nawet jak kurs zanurkuje jeszcze bardziej - jedynie na co czekam to DOKUPIĆ więcej, żeby sobie uśrednić cenę wkładu ogólnego :)
No, i to rozumiem!
prawdziwy HODLER.
fusywszklanejkuli pisze: Jeśli miałbyś to robić, to tylko pod warunkiem, że potrafisz błyskawicznie powrócić do odpowiedniego stanu mentalnego, kiedy nadejdzie właściwy moment(...) Niedługo później, jak wzrosty ruszyły pełną parą, uznałem, że pociąg mi odjechał. Co prawda i giełdą, i krypto interesowałem się cały czas, ale brak czucia pulsu rynku mnie całkowicie obezwładnił. Pędzących ekspresów nie chciałem gonić, ale nawet nie kupiłem LTC, który wystartował spóźniony dopiero na samym końcu marca! Jakże pozbawiony wtedy byłem poprawnych nawyków spekulanta!
Czyli co... sprawdzisz sobie czasem kurs, dasz analizę na forum, czasami pograsz i tak sobie patrzysz i patrzysz... jak rozbudowują peron, stawiają pendolino, przechodzą na turbo napęd, a Ty dalej nic, silne masz nerwy serio, ja bym chyba padł na miejscu albo nie wiem skończył gdzieś jako pustelnik.

Naprawdę co poniektórzy tutaj to naprawdę mają jaja tyle wysiedzieć przy wykresach bez jakiegokolwiek overtrejdingu nawet.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » niedziela, 12 sierpnia 2018, 09:06

socjolog2008 pisze: @Bit-els wydymają Was jak kaczki :mrgreen: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych odbije, ale z zupełnie innych pułapów cenowych niż mamy dzisiaj. Ja obstawiam 4+
Czyli, że co - będzie trudniej spekulować? A teraz jest łatwo? :D
A teraz nie ma cwaniaków z rynków kapitałowych, grubasów, którzy manipulują kursem?
4+ to są zupełnie inne pułapy cenowe, niż mamy dzisiaj? Może nieco inne, ale nie takie zjazdy były i nie takich pułapów się tu ludzie spodziewają - wymieniane często jest też 3k, 2k, a nawet 1k lub niżej (w co osobiście nie wierzę - uważam, że 3k jest mało prawdopodobny, ale możliwe i dopuszczam taką możliwość, zresztą podobnie jak pozostałe w jakimś tam niewielkim stopniu prawdopodobieństwa).

Zresztą taka jest specyfika tego rynku i raczej większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę i rozumie, że szanse, perspektywy wysokich zysków idą w parze z dużym ryzykiem. A jak ktoś nie rozumie, to wcześniej czy później zrozumie, nauczy się na własnych błędach. Niektórzy innej szkoły nie znają.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 12 sierpnia 2018, 09:43

Lester pisze:
socjolog2008 pisze: @Bit-els wydymają Was jak kaczki :mrgreen: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych odbije, ale z zupełnie innych pułapów cenowych niż mamy dzisiaj. Ja obstawiam 4+
Czyli, że co - będzie trudniej spekulować? A teraz jest łatwo? :D
Z roku na rok jest trudnej (z chwilowymi obniżkami w czasie bańki, gdy wchodzi ulica), to normalne.
Ale nie o to chodziło w poście @socjolog2008 Po prostu to on gra na Forex i na rynkach kapitałowych, co lubi często, gęsto podkreślać, choć już parę osób delikatnie mu sugerowało by dał se siana :D A im bardziej mu w danym okresie wchodzą transakcje, tym bardziej czuje się "cwaniakiem z FX", więc pisząc "wydymają Was jak kaczki" zapewne już widział się w roli dymiącego :twisted:
Swoją drogą ciekawa freudowska pomyłka, jak zauważył @vjankuv parę postów wyżej 8-)

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » niedziela, 12 sierpnia 2018, 09:58

Moim zdaniem rynek fundamentalnie nie dostrzega powstawania nowych giełd(w szczególności szwajcarskiej oraz Bakkt). Już mamy tego pozytywny odzew w postaci obniżki prowizji przez Bitfinex za transakcje typu Taker(z 0,1% na 0,055%). Moim zdaniem wojna cenowa miedzy giełdami będzie narastać w dalszym ciągu prowizje od handlu BTC będą maleć. Dlaczego to takie ważne? A na dlatego,że dzięki taniej będzie coraz taniej płacić bitcoinem i konwertować go na krajowe waluty. Już czuć, iż ten proces następuje. Kiedyś płatność w sklepie bitcoinem oznaczała 5% straty wobec jego kursu. Teraz jest to ok. 1% i cały czas to maleje(dzięki narastającej konkurencji). Możliwe,że dzięki dalszej konkurencji niedługo najbardziej naturalną czynnością podczas wyjazdu w nieznane będzie kupno Bitcoina. Co to by oznaczało dla kursu raczej mówić nie muszę ;)

Ponadto jest jeszcze kwestia obrotu miedzynarodowego. Dzięki polityce USA niedługo USD może po prostu przestać być walutą służącą do rozliczania transakcji. Możliwe,że niektóre podmioty(przykładowo chińskie, irańskie, rosyjskie, teraz jeszcze tureckie) zaczna poszukiwać neutralnej waluty w której nikt im nie może zablokować rozliczeń(to co wywołało nałożenie sankcji na Rusal i pogrożenie natychmiastowym zakazem używania USD chyba mówić nikomu nie trzeba mówić). Oczywiście nie mówię,ze tą walutą będzie Bitcoin, ale taka możliwość istnieje. Jest to jedyna waluta "pewna" podczas płatności międzynarodowych i nie budząca strachu u kontrahentów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:09

graczyk pisze:Możliwe,że niektóre podmioty(przykładowo chińskie, irańskie, rosyjskie, teraz jeszcze tureckie) zaczna poszukiwać neutralnej waluty w której nikt im nie może zablokować rozliczeń(to co wywołało nałożenie sankcji na Rusal i pogrożenie natychmiastowym zakazem używania USD chyba mówić nikomu nie trzeba mówić). Oczywiście nie mówię,ze tą walutą będzie Bitcoin, ale taka możliwość istnieje. Jest to jedyna waluta "pewna" podczas płatności międzynarodowych i nie budząca strachu u kontrahentów.
Co do poszukiwania nowych from rozliczania się przez kraje chcące uwolnić się od hegemonii dolar i roli w tym kryptowalut, bardzo fajny i ciekawy post wrzucił wczoraj @bitloteiros (dwie strony temu).
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:13 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:12

Lester pisze:
Czyli, że co - będzie trudniej spekulować? A teraz jest łatwo? :D
Oczywiście, że on ma rację. Teraz jest łatwo, a było jeszcze łatwiej i będzie trudniej.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot], kemot80 i 11 gości