Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3361
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 20 lutego 2018, 02:11

Wymazywanie pisze: Ja się trochę dziwie shorciarzom. Odkąd idziemy w górę od konsolidacji 8k, ciągle, niemal codziennie czytam tu jak różni ludzie piszą jak to otwierają shorty. Cena idzie w górę z raczej małymi korektami, już od korekty z 8.3k do 11.3 ponad 36% UP, a tu ciągle otwieranie shortów. To musi być niezła męczarnia, przecież przy tylu zielonych świeczkach i +36% w tydzień mniej więcej, dużo, dużo łatwiej zarabiać na dźwigniach long, nie short. :mrgreen: Coś chwalenia longami nie widać, ale shortami niemal codziennie.
Dokładnie, o ile ktoś nie siedzi non stop żeby wyłapywać wszystkie krótkie góra kilkunastogodzinne korekty o niewielkim zasięgu procentowym (niewielkim jak na krypto :D), to jest to katowanie się, statystycznie łatwiej załapać się na zieleń i odkupowanie drożej niż na trafiony short. Niektórzy chyba mylą pojęcie gry przeciwko rynkowi z grą przeciwko trendowi :) Przeciw rynkowi należy zagrać w momencie przesilenia trendu a nie gdy ma się w najlepsze. Oczywiście łatwo tak teoretyzować, sam nie wiem dokładnie kiedy przyjdzie większa korekta, ale coś mi mówi, że dopiero LT spadkowa od ATH w skali log zatrzyma nas na nieco dłużej (okolice 12k) niż kilka-kilkanaście godzin a tymczasem od poziomu 7300 nie kombinuję za dużo (jedynie trochę DT drobnicą dla rozgrzewki żeby mieć mobilizację do czytania wykresu na bieżąco) zgodnie z powiedzeniem "tnij straty, pozwalaj zyskom rosnąć" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 lutego 2018, 02:16

Ja rysuję te linię na cryptwatch na dużych skalach, samo łączy mi górki. Możliwe, że jest lekko inaczej, te auto łączenie z dużej skali często daje lekko co innego w małej. U mnie było lekko nad, w tej chwili jest na niej i przy tym bym pozostał, a jak wyraźnie wybije wszyscy zobaczymy i nie będzie miało znaczenia czy ktoś ma linię na 11400 czy 11500.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » wtorek, 20 lutego 2018, 02:18

@Wymazywanie, No tak, nie czepiam się drobnostek aczkolwiek to akurat ważne info :) Czy przebije czy nie. Właśnie nieśmiało podchodzi pod tę linię.. wg mnie przebije i pójdzie odbicie jak kilkadziesiąt minut temu - reasumując prognozuję 12k$ za jakąś godzinę/dwie.

Dodano po 41 sekundach:
Nawet już linii dotknęło i się odbiło 11512$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 lutego 2018, 02:25

U mnie wychodzimy lekko po raz 2 z tego klina wzrostowego od 6k co się budował (niektórzy rysowali zamiast klina kanał i to tez spoko, ale dla mnie bardziej to klin). Fajnie jakby nastąpiła do weekendu dynamiczna kontynuacja tych ruchów do 12k+ oraz choćby lekkie (+20%?:) rzucenie się na alty.

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
2 proste ale chyba ważne obserwacje z wykresu od czasu ATH w kontekście ostatnich 2 tygodni:

-obecny ruch od 6k jest najdłuższym wzrostowym fragmentem wykresu bez większych korekt
(największa korektę mieliśmy z 9k na 7.8k i to i tak mało widoczne przy poprzednich, licznych od czasów ATH),
-obecny ruch od 6k jest też największym ruchem wzrostowym od czasu ATH i wynosi aż +92%.

Wniosek może być ciut za daleko idący, ale powiedziałbym, że mamy dużą szansę na to, że to impuls wzrostowy nowej sekwencji a nie tej w obrębie spadków/pękania po ATH. Zresztą pisałem już o 3 boxach spadkowych od ATH* i o tym, że tworzymy coś nowego. Z każdym dniem tylko bardziej jest to widoczne. :)

* https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... xy#p454567
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » wtorek, 20 lutego 2018, 02:29

Przebiło, wróciło, ale myślę że nie na długo :) Alty w większości były dziś na zielono. Chociaż wcześniej nie sprawdzałem to właśnie wszedłem rzucić okiem co tam na altach i o dziwo sporo jest też tam czerwieni. Przynajmniej na binance, bo tam skupuje alty. Może polecisz coś lepszego od Binance? Na Finexie od grudnia weryfikują mi konto :shock:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » wtorek, 20 lutego 2018, 02:42

Chillout pisze: Na Finexie od grudnia weryfikują mi konto
A masz kapitał? :D Bo tam zasady się deko zmieniły :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » wtorek, 20 lutego 2018, 03:01

Tak, słyszałem, czytałem, mam :)

Oj nieśmiało kurs się wychyla za LT od ATH. Jakby sprawdzał czy za tym murem nie ma ruskich z AK47 :lol:
Już 2 razy wychylił knot. Do trzech razy... jak to mawiają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 20 lutego 2018, 03:53

Wymazywanie pisze: No w wątku dość cicho. Jeśli jest to ruch (to odbicie od 6k czy tam od 8.3k) ruch z gatunku pełnego spectrum emocji, to na końcu będzie euforia, duża pewność i rzucanie się przez późnych kupców. Jeszcze tego nie było, może się wydarzy. Oczywiście nie musi.
Pewnie tak bedzie i skonczy sie podobnie jak wczesniej, gdzie korekta.. cos dlugo nie bedzie sie konczyc :)
Sytuacja podobna do rajdu do 9-13k, gdzie potem bylo tyle bidow ze w sumie niemozliwe bylo rozwazanie scenariusza w dol.

Pewnie popelzamy sobie po lini spadkowej od ath jak wrzucal tutaj ktos wczesniej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » wtorek, 20 lutego 2018, 04:50

@Chillout, Własnie sytuacja na altach nie wygląda zbyt kolorowo. Większość niby lekko na zielono ale tylko dlatego że BTC ciągle rośnie. Cena w Satoshi od kilku dni spada. Ja nie wiem jak to zinterpretować ale nie ma już entuzjazmu do dalszych zakupów i chyba czeka nas korekta.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: suszini » wtorek, 20 lutego 2018, 06:48

Wymazywanie pisze:
Wniosek może być ciut za daleko idący, ale powiedziałbym, że mamy dużą szansę na to, że to impuls wzrostowy nowej sekwencji a nie tej w obrębie spadków/pękania po ATH. Zresztą pisałem już o 3 boxach spadkowych od ATH* i o tym, że tworzymy coś nowego. Z każdym dniem tylko bardziej jest to widoczne. :)

* https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... xy#p454567
Możliwe, sam tak zakładam, ale to co teraz widzimy to może być dopiero fala B, jako, że poprzednie fale 12345 były bardzo rozciągnięte w czasie, a obecna korekta trwa tylko 2 miesiące.
No chyba, że nie weszliśmy jeszcze w bessę i fala 5 właśnie się rozpoczęła.
Jestem fanem teorii fal, ale wszystko wygląda przejrzyście i fajnie dopóki pozostaje ona teorią :D

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » wtorek, 20 lutego 2018, 07:02

Formacja podwójnych szczytów została zanegowana.

Obrazek

Nie mam pojęcia co robić, realizować zyski na altach czy czekać....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 20 lutego 2018, 07:17

Teraz do 12500 mnostwo oporow - stare szczyty i dolki + spadkowa LT w log + gorne ograniczenie kanalu/klina od 6k. Energii specjalnie nie widac. Natomiast skonczylo sie na finexie dokladanie szortow. Wszyscy czekaja.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » wtorek, 20 lutego 2018, 08:11

Marthu1990 pisze: @Chillout, Własnie sytuacja na altach nie wygląda zbyt kolorowo. Większość niby lekko na zielono ale tylko dlatego że BTC ciągle rośnie. Cena w Satoshi od kilku dni spada. Ja nie wiem jak to zinterpretować ale nie ma już entuzjazmu do dalszych zakupów i chyba czeka nas korekta.
Jak nie wiesz jak zinterpretowac?
Opisywalem to dokladnie.

1. Wyzerowanie altow do zera, poprzez powolne zbijanie btc.
(alty tracily wiecej, dlatego specjalnie po chamsku to nie byl szybko spadek, tylko bylo widac non stop kupno i sprzedaz, aby btc spadal wolniej.(wiem co pisze bo ogladalem ten nieszczesny spadek pod lupa)

2.Alty wzgledem btc traca, w tym prawidlowym wybiciu nowego cyklu.
Btc odbija a nowicjusze co widzieli zysk w poprzednim cyklu na altach patrza i sie dziwia czemu traca, a mialo byc tak wspaniale.
Opisywalem ze alty odbijaja tylko zaraz po korekcie, a pozniej pelzna.

Rowniez pisalem pchajacy nie sa frajerami, pchaja btc zeby zarobic, i w alty wejda na wyzynach. Kiedy btc bedzie wysoko a alty w stosunku do btc spadna. Ponownie zobaczymy wystrzaly altow, dlatego wjechalem w naJtansze alty polowa, a reszta w btc, ktore wymienie po wybiciu.

Tak bylo juz kilka razy, i tylko mnie to utwierdza w przekonaniu ze rozpoczal sie nowy cykl.

Faza 1
Powolna korekta btc uwala alty pod wzgledem usd
Faza 2 szybki wzrost btc uwala alty wzgledem btc.
Faza 3 btc na wyzynach, pchanie altow
Faza 4 to wymiana wypchanych altow, za btc ktore wysoko stoi, i spieniezenie btc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » wtorek, 20 lutego 2018, 08:49

tak sobie myślę kto wie.. może Bitfinex planuje wpuścić w odpowiedniej chwili na swoim kantorze w jednej chwili nowo zweryfikowanych użytkowników... w sumie można tego by się spodziewać po nich. I tak np. 1 marca milion nowych użytkowników na Bitfinex... cuda na kiju po nich można się spodziewać.. ciekawe jak w innych kantorach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3361
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 20 lutego 2018, 09:31

@wizardking76

Giełda to nie kantor. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=10794 :)

Cuda na kiju to są Twoje pro wzrostowe prognozy oparte na coraz dziwniejszych przesłankach ;)

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » wtorek, 20 lutego 2018, 09:40

@akos, obserwuje wizarda od roku, jeszcze rok temu te posty miały jakiś sens, ale teraz to tylko i wyłącznie trolling.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 20 lutego 2018, 09:49

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 09:54

Spoiler:
kenioctiB pisze:
Marthu1990 pisze: @Chillout, Własnie sytuacja na altach nie wygląda zbyt kolorowo. Większość niby lekko na zielono ale tylko dlatego że BTC ciągle rośnie. Cena w Satoshi od kilku dni spada. Ja nie wiem jak to zinterpretować ale nie ma już entuzjazmu do dalszych zakupów i chyba czeka nas korekta.
Jak nie wiesz jak zinterpretowac?
Opisywalem to dokladnie.

1. Wyzerowanie altow do zera, poprzez powolne zbijanie btc.
(alty tracily wiecej, dlatego specjalnie po chamsku to nie byl szybko spadek, tylko bylo widac non stop kupno i sprzedaz, aby btc spadal wolniej.(wiem co pisze bo ogladalem ten nieszczesny spadek pod lupa)

2.Alty wzgledem btc traca, w tym prawidlowym wybiciu nowego cyklu.
Btc odbija a nowicjusze co widzieli zysk w poprzednim cyklu na altach patrza i sie dziwia czemu traca, a mialo byc tak wspaniale.
Opisywalem ze alty odbijaja tylko zaraz po korekcie, a pozniej pelzna.

Rowniez pisalem pchajacy nie sa frajerami, pchaja btc zeby zarobic, i w alty wejda na wyzynach. Kiedy btc bedzie wysoko a alty w stosunku do btc spadna. Ponownie zobaczymy wystrzaly altow, dlatego wjechalem w naJtansze alty polowa, a reszta w btc, ktore wymienie po wybiciu.

Tak bylo juz kilka razy, i tylko mnie to utwierdza w przekonaniu ze rozpoczal sie nowy cykl.

Faza 1
Powolna korekta btc uwala alty pod wzgledem usd
Faza 2 szybki wzrost btc uwala alty wzgledem btc.
Faza 3 btc na wyzynach, pchanie altow
Faza 4 to wymiana wypchanych altow, za btc ktore wysoko stoi, i spieniezenie btc


No chyba sobie jaja robicie? alty nie rosna? bitbay od dolka:
- eth - 80%
- lisk - 220%!!
- game - 114%
- bch - 120%
- btg - 112%
- ltc - 140%
- dash - 110%
- btc - 94%

byly momenty, w ktorych alty dziennie wybijaly sie o ponad 30% same odbicia byly mocniejsze, a to dalej nie ciagna to normalna sprawa btc jest w niebezpiecznym miejscu - niepewnym :)

@kenioctiB pokaz mi ta swoja 2 faze na wykresie kolego :) wraz z wybicie BTC nastepuje gwaltowny wybicie altow, najszybszy i najlepszy zarobek, reputacja mi totalnie zwisa, wiec smialo mozesz poprawic na -2 :D po prostu bzdura, a oczekiwanie, ze napompowane alty osiagna wiekszy poziom po takiej pompie to idiotyzm :) alty zalezne od btc ida za nim leb w leb, niektore dadza 80% niektore 200% faza 2 i 3 nie ma u Ciebie racji bytu, moze w pojedynczych jednostkach i glownie przez fomo, bo po szybkim wzroscie btc nie ma zadnego uwalania altow jest rownie szybki wzrost, widac to jak wola na pustej przestrzeni
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 12:13 przez Arhio, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » wtorek, 20 lutego 2018, 10:02

Oczywiście, że Alty rosną i to na Altach można było zarobić najlepszą kasę od korekty.
LTC pięknie urosło w nocy, ale jak patrzę na moje Liski, to aż serce się kroi ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 20 lutego 2018, 10:17

Imho, idzie jak po sznurku:



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Hoyden, lobor, remix, updownupdown i 18 gości