Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 lutego 2018, 17:51

domator pisze: @ekonokomik, To co narysowales oznaczaloby ze tym razem bedzie inaczej. W kazdej poprzedniej bance jednak predzej czy pozniej przebijalismy spadkowa LT i kurs rysowal wzrosty a dopiero potam byla wielka smuta. Zakladasz ze bedzie inaczej?
Tak, sądzę oczywiście, że ją przebijemy. Niezmiennie obstawiam przecież odbicie widoczne w skali 3d i 1w. We wszystkich poprzednich bańkach tak było, jak piszesz. Myślałem o 12k, bo to dałoby 100% wzrostów do 6k, ale ponieważ prawie już to liznęliśmy, jestem skłonny szacować szczyt odbicia nawet na 14-16k. Czyli praktycznie "return to normal"
ALE skoro ma to być odbicie widoczne w 1w, to powinno potrwać kilka tygodni. W poprzednich bańkach to były ze 2-3 tygodnie. A ta bańka jest przecież wolniejsza. Jeśli więc ma to być odbicie trwające przez 4 - 5 tygodni, to przed tym może być jeszcze spadek będący korektą ostatnich wzrostów o 80% od 6k, prawda?
A skoro spadek to może i trójkąt ;)

Ale to była tylko propozycja, hipoteza. Jeśli 6k to był pierwszy, "histeryczny" dołek tej powolnej bańki, to możemy wybić do 14-16k bez korekt widocznych w 1w (jak to bywało w ostatnich bańkach).

Póki co dość dobrze wyczuwam lokalne dołki i szczyty i zajmuję pozycje, więc się dostosuję.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » niedziela, 18 lutego 2018, 18:04

@domator wczoraj zauwazyl ze te schody do nieba z poziomow 11 000 -11300 to moga byc shorty.
Zostaly wykupione, wiec ktos zaczal zrzuty?

Jakis gruby co ma za malo kapitalu by cos zmienic na wykresie, natomiast 3000-5000 btc wystarczylo by uwalic kurs ktory potrzebowal korekty.

Ustawic dzwignie i zrzucac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 18 lutego 2018, 18:07

@kenioctiB, No tak , tylko ze ilosc szortow caly czas rosnie. Tak wczoraj jak i dzisiaj. Wiec to raczej nie ten scenariusz. Jest niepewnosc.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » niedziela, 18 lutego 2018, 19:25

Obrazek dosc dlugo stoimi w tym rejonie, wiec w najblizszym czasie spodziewalbym sie byczej reakcji i tego, czy ludzie chca ciagnac dalej kurs i przebic rejon, w ktorym duzo osob realizuje zyski, intuicja podpowiada mi jednak, ze powinnismy jednak zejsc nizej i przetestowac wsparcie w okolicach 10k by sprawdzic, jak solidne moze byc tym razem i czy dotarcie do rejonu 11500 jest warte zyskow w stosunku do ryzyka, jakie mozemy tam miec

@Wymazywanie, wspomniales w wczorajszym poscie o tym, ze ktos straszyl scianka 3500 BTC na poziomie 11k, niestety nie zdazylem uchwycic tego wzrokiem, ktos wystawil ask na taka sume BTC?

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » niedziela, 18 lutego 2018, 19:31

pchanie 1000btc
Jak w tej piosence
Mam te moc, mam te moc

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » niedziela, 18 lutego 2018, 19:33

to ze ktos wystawil 1000btc nie znaczy, ze ma ochote skupowac, wydaje mi sie, ze to raczej wczorajszy gosc, ktory wystawial aski co 10$ na 100btc teraz wystawia co 5$ na 50

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » niedziela, 18 lutego 2018, 19:36

Poprostu zrobil 5swieczek zielonych na 150btc kszda (coin wisdom) a kurs nie moze przebic 10700 wiec troche chcial popchac.

Zarowno wczoraj byla walka o te 10700jak i dzisiaj z tymi okolicami jest bardzo ciezko.

duzo swieczek z knotami w tej okolicy sugerujacych walke.

Szybkie spojrzenie na wykres, a tu prosze kurs spadl z 19700 na 10700 i to jest ten opor, ktory wtedy byl wsparciem.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » niedziela, 18 lutego 2018, 19:39

tylko, ze dzisiaj ruch jest wiekszy i ciezej sie gra, jest spora szansa na mocne pociagniecie w gore, ale tez szybki zjazd nizej, moglibysmy pomeczyc sie w tym rejonie na mniejszym wolumenie, a walke przeniesc na alty, zeby Bit zlapal kilka wiekszych oddechow

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » niedziela, 18 lutego 2018, 19:54

Tego to juz dawno nie bylo, kupione 900BTC, a kurs nawet nie poszedl o 100$ w gore :>

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 18 lutego 2018, 20:19

W ciągu minionego tygodnia kapitalizacja Bitcoina wzrosła o ponad 10 miliardów dolarów, a dominacja BTC spadła o niespełna 1 punkt procentowy. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC stoi niemal w miejscu. Pierwsze 6 tygodni nowego roku okazuje się wielkim testem dla „hodlerów”.




Z technicznego punktu widzenia wybiliśmy góra klin spadkowy o którym pisaliśmy tydzień temu.



Niestety nie doszło do testu wparcia 9 500 dolarów nie dając nam okazji do zajęcia pozycji długiej.

Cena dotarła już niemal do górnego ograniczenia kanału spadkowego, o którym również wspominaliśmy tydzień temu. Z tego miejsca powinna nastąpić korekta docierając do wsparcia 9 500 dolarów. Jeżeli byki będą tak mocne że wybiją góra kanał górne ograniczenie kanału spadkowego, to dobrym miejscem do kupna będzie test wsparcia 12 000 dolarów od góry.



Już jutro standardowo udostępnimy klientom brokera XM nasze szablony dla platformy MT5 z gotową analizą.

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.


Analiza jest również dostępna na TradingView PL: LINK
Analiza jest również dostępna w języku angielskim na naszym profilu Steemit: LINK
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 20:21

Arhio pisze: dzisiaj ruch jest wiekszy i ciezej sie gra
No proszę cię. Takie prezenty jak te dwa IHS pod rząd w kilka godzin kiedy jeden wynikał z drugiego to dla przeciętnego DT tygodniowy zarobek jak nie lepiej. Dobry mógł z nich wyciągnąć 150% na longach i shortach ;) .
Jak pisałem wcześniej ważne aby nie zamknąć dzisiejszej dziennej poniżej 10200 i trzeba to było podciągnąć wyżej żeby bidy się odbudowały. Chociaż 17-18 ktoś i tak próbował uwalić a w ciągu ostatniej godziny zamknęło się 1000BTC longów. Shorty wciąż rosną. Przypuszczam że najbliższe 5 godzin to walka o dzienną właśnie bo jak spadnie jutro to już co innego. Rynek przyjmie to jako zwykłą korektę ale engulfing byłby b groźny dla byków. Od jutra napływ gotówki na giełdy więc dziś misie mają ostatnią szansę przed atakiem spadkowej imo
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 lutego 2018, 20:23

kenioctiB pisze: pchanie 1000btc
Jak w tej piosence
Mam te moc, mam te moc
Athread4 pisze: Tego to juz dawno nie bylo, kupione 900BTC, a kurs nawet nie poszedl o 100$ w gore :>
O jakiej Wy giełdzie mówicie? Niczego takiego nie zaobserwowałem.

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » niedziela, 18 lutego 2018, 20:23

@kenioctiB,Przyjmując scenariusz, że ten dołek z 22 grudnia (bitstamp, 11200 $) jest falą 1 , a miejsce w którym jesteśmy to fala 4 to walka powinna być naprawdę zacięta bo nie dość , że będziemy walczyć z linią trendu spadkowego od ATH to będziemy też walczyć o zanegowanie licznika wydaje się budowanego pięciofalowego impulsu spadkowego.Z tego co mi wiadomo to jedni twierdzą , że fala 4 nie może zachodzić na falę 1 , natomiast inni twierdzą, że fala 1 i 4 mogą zachodzić na siebie, ale tylko knotami i licznik nadal będzie poprawny.To taki mój scenariuszek. Zaznaczam, że nie jestem specem.Konstruktywna krytyka mile widziana. http://ifotos.pl/z/qnxhwqq/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 20:29

Athread4 pisze: Tego to juz dawno nie bylo, kupione 900BTC, a kurs nawet nie poszedl o 100$ w gore
Jeśli to bitfinex to washtrading jest tam zwykłą praktyką. Czasem ma na celu podpuszczenie ulicy a czasem "tylko" nabicie vol
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » niedziela, 18 lutego 2018, 20:36

@ekonokomik, BitFinex.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » niedziela, 18 lutego 2018, 20:38

Dla @jpktraders i ich analiz technicznych jeszcze jest za tanio, żeby kupić, muszą się upewnić, że jest trend wzrostowy i przy 12k wchodzą, także pompować, niech każdy ma szanse wbić w bitka, pozwólmy i im... @.@

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 20:39

jpktraders pisze: W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC stoi niemal w miejscu
:shock:
Nie no rzeczywiście spadek o 10% w ciągu 7h to kto by zauważył :mrgreen:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 18 lutego 2018, 20:48

@leszek555 w zeszłym tygodniu pokazywaliśmy agresywny scenariusz pod kupno, który się zrealizował, więc zadaj sobie chociaż tyle trudu, żeby przeczytać to co komentujesz. Narysowane scenariusze to te, które niosą najmniejsze ryzyko. Zaawansowani spekulanci będą potrafili wykorzystać nasze poziomy bez nich ;)
@bitloteiros dane z coinmarketcap są w analizie i jest tam napisane jak byk 0,79% :)
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » niedziela, 18 lutego 2018, 20:53

@jpktraders
Ja widze ze dominacja btc rosnie powoli, a wy piszecie ze spadla o 1%. Moze to ja jestem slepy niewiem?

@prosto998
Wlasnie ladnie ta linie umiejscowiles.
Dzieli to wykres na 2 swiaty.
Gorna czesc po bankowa, dolna spadkowa.

Fakt ze jeszcze nie spadamy po wystrzale z 6000 umacnia mnie w przekonaniu ze ta linie przekraczamy powoli.

Rowniez co do bitfinexa i bittrexa. Dodali te same coiny, dziwnym trafem bardzo tanie typu tnb, trx, mana, data, sng, rcn, snt, ada.

Dostajac od devow tokeny za dodanie na gielde.
Tak jak poprzednio san, eos. Ktore wybily 10-30x

Dla mnie to nie przypadek wiec kupilem to co najtansze, bo wedlug mnie jest to przygotowanie do kolejnych pomp na tych najtanszych krypto.
Ltc mi nie wzrosnie 20-30x a te syfy jak najbardziej:))

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 20:55

@leszek555,
Ich poziomy wejścia są b dobre i przejrzyście rozrysowane, nawet nie trzeba tłumaczyć co i dlaczego. To nie jest analiza dla DT a obecnie jesteśmy w tzw no trading zone kto wszedł i trzyma to czeka ze sprzedażą kto zaspał lub się spóźnił czeka na wejście
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Jahu i 43 gości