Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
5
21%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
38%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
42%
 
Liczba głosów: 24
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maciej8612 » niedziela, 18 lutego 2018, 08:41

Witam.
Mam być może banalne pytanie dla was.
Ile musi minąć czasu zanim wejdzie oferta którą wystawiłem na rynek ?

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MegaMol » niedziela, 18 lutego 2018, 08:46

@maciej8612 Na normalnej giełdzie mija przeważnie jakieś pół sekundy.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maciej8612 » niedziela, 18 lutego 2018, 08:54

KOrzystam z bitbay
Chodzi mi o to ze np wystawiam ofertę że chce kupić btc po 40000 i ile czasu zanim to wejdzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 08:55

@maciej8612,
Tyle aż znajdzie się ktoś chętny na twoją ofertę. Może chwilę może nigdy
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mattbigblue » niedziela, 18 lutego 2018, 09:24

Damn it, wróciłem w nocy zmęczony i pomyślałem, że rano sprzedam, a tu taki zjazd. Hmm nie wiem czy teraz czekać czy część sprzedawać..ale chyba będę się kierował zasadą, że jak wszystko na czerwono to trzymam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 18 lutego 2018, 09:27

Dalej niepewność, nawet w 15m. To odbicie też jakoś nie dało czadu w drugą stronę, na razie sobie po prostu wisi. Kupno nawet na dołku kompletnym może okazać się zgubne w tej sytuacji.

Przy okazji natknąłem się na ciekawy artykuł, jeżeli ktoś lubi wykresy: https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ze/twe7xf8 zadziwiające jest jak mocno Chiny się zadłużają, idąc wręcz wzorcowo za USA. Krach finansowy w Chinach będzie oznaczać niezłą zadymę na całym świecie.

edit\ chyba jednak to nie koniec spadkow.

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kuzmin » niedziela, 18 lutego 2018, 10:01

Teraz beda pisac Ci co czekaja na 4k :lol:

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » niedziela, 18 lutego 2018, 10:31

Po takich wzrostach MUSI być odreagowanie. Ja zacząłem zakupy i ustawiłem targety od 10,400 do 9,500.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 18 lutego 2018, 10:35

ekonokomik pisze:
sha256 pisze: Oprócz Polski, bo na nasz rynek wpływa polityka rządu, która powoduje niestety, że z naszego rynku ewakuuje się kapitał zamiast pompować nowe szczyty.
Przykro mi to pisać ale to co teraz jest w Polsce to szczyt koniunktury z dużym prawdopodobieństwem. A i to polityka zabija.
Ośmielę się nie zgodzić. Chyba że patrzysz na wyniki giełd, które są wg mnie kompletnie oderwane od rzeczywistości i w wypadku giełd USA, UK, Japonii i pozostałych największych pokazują ilość dodrukowanego od 2008 pieniądza, a nie siłę gospodarki.
Czyli: na świecie giełdy przeżywają właśnie swoje szczytowanie, ale ich gospodarka ma się mocno tak sobie (a na pewno nie usprawiedliwia giełdowej bańki), a u nas odwrotnie: gospodarka radzi sobie bardzo dobrze (o ile ufać wskaźnikom GUS), a giełda tak sobie.
Który wariant wolisz gdy balonik zostanie przebity?

Wracając do kursu: moje granice w tej chwili to 10655 i 10885. Oczywiście punkty sprzedaży kupna mam trochę przesunięte.

Ja do tej pory obstawiałem w short raczej spadek niż dalszy wzrost z prawdopodobieństwem 70/30.
Po wybronieniu się kursu około 21:30 te proporcje zaczęły się odwracać. Megafon został zanegowany i zmienił się w prostokąt.
Ale ponieważ mam shorta otworzonego dość wysoko to nie robię niepotrzebnych ruchów tylko czekam spokojnie na decyzję rynku.

W skali mid obstawiam niezmiennie wzrosty widoczne w 3d i 1w. Do 12k to już właściwie spacerek, więc może 14k w ciągu marca? To już wielce optymistyczne wg mnie.

@sha256 - czy Ty w czasie ostatnich spadków do 6k, nie przestraszyłeś wszystkich swoimi przewidywaniami dalszych spadków do 4k?
Minął tydzień i aż tak zmieniły się okoliczności, że przy 10k mówisz o ATH?
Tak, patrzę się na wyniki giełd. A jak wiadomo, sytuacja na giełdach wyprzedza wyniki gospodarki o ok. 6 miesięcy.
Piszesz o dodruku pieniądza. Tak, cały wzrost, o którym piszesz finansowany jest dodrukiem pieniądza właśnie. I wyniki gospodarek. To, co widzisz to kreatywna księgowość, zaniżanie realnej inflacji, która zjada oszczędności. Robisz zakupy? Zauważasz wzrost cen za usługi etc.?

Co stanie się kiedy kapitał zacznie uciekać z tej tzw. mocnej gospodarki i spadną zamówienia eksportowe, zmaleje popyt wewnętrzny? Wtedy zobaczysz siłę gospodarki ;)

Co do spadków do 6kusd to tak, mieliśmy realne zagrożenie pogłębienia spadków do ok. 4kusd. Czy kogoś przestraszyłem to nie wiem.
Jak widziałeś na pewno na rysunku okoliczności zmieniły się i powstała nowa sytuacja: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 50#p452535
Rynek zadeklaruje co zrobi. I to warto obserwować. Jak sam wiesz należy dostosowywać się do rynku cały czas. Gdy tego nie robimy to tracimy kapitał i co niektórzy muszą zmieniać przysłowiowe majtki. Nie raz i nie dwa zostałem skarcony za grę przeciw rynkowi.
Tak jak dostrzegałem zagrożenie, tak teraz dostrzegam szansę na kontynuacje wzrostów. Daleki jestem od piania peanów na cześć BTC.

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » niedziela, 18 lutego 2018, 10:47

Moim zdaniem w tym momencie dwie możliwości będą rozgrywane. 38% zniesienia fali 3 w okolice 10k będzie walka. 50 % fali 3 do okolic 9.500 najbardziej bym tego oczekiwał bo jest zdecydowana większość za tym scenariuszem.
Coś takiego widzę tylko głębiej.
https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/4S0hzsv7/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » niedziela, 18 lutego 2018, 10:47

"Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny." Zamknąłem w końcu shorta z zyskiem, wymęczył mnie trochę, ale w sumie to mam wrażenie, że jeszcze postraszy nas trochę.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 lutego 2018, 10:49

A ja rozważam jeszcze taki scenariusz. Ewentualnie wyjście górą do dużego odbicia widocznego w najwyższych skalach wcześniej, w pierwszej połowie marca, ale jednak po bardzo poważnym spadku (w tej chwli szacowałbym go na 7k5 - 8k) zajmującym cały luty.

Nie mówię, że obstawiam ten scenariusz, ale bardzo uważałbym z ładowaniem się na średnim poziomie 10k (chyba, że z myślą o pierwszym odbiciu w najbliższych kilkunastu godzinach).

Sytuacja jest dla mnie niejasna, pozostaję bez zajętej pozycji.
fin4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 18 lutego 2018, 10:52

@ekonokomik, To co narysowales oznaczaloby ze tym razem bedzie inaczej. W kazdej poprzedniej bance jednak predzej czy pozniej przebijalismy spadkowa LT i kurs rysowal wzrosty a dopiero potam byla wielka smuta. Zakladasz ze bedzie inaczej?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » niedziela, 18 lutego 2018, 11:02

Zakladam miedzy innymi cos podobnego jak ekonomik i ogolem obstawial bym spadki. Wszystko w tej bance dzieje sie dluzej wiec zejscie pod lt moze byc tak naprawde za kilka miesiecy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 18 lutego 2018, 11:04

@bartek6949, Co ty piszesz? Zejscie pod jaka LT?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » niedziela, 18 lutego 2018, 11:06

Ja uwazam, ze rysownik tego swiata purpurowy zbija sobie tygodnia swieczke, zeby latwiej budowac nastepna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 11:21

Zamknięcie dzisiejszej dziennej poniżej 10200 (bearish engulfing) mogłoby urealnić scenariusz @ekono. Ja bardziej stawiam na ten z mojego posta. Trzeci kruk niedługo się zamknie na 4H. Indykatory schłodzone, koszyczki załadowane, shakeout z późnych longów odbębniony to można jechać na spotkanie z lt ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » niedziela, 18 lutego 2018, 11:24

Czyżby rysowanie oRGR na 5m? Zasięg 11.150. Całkiem prawdopodobne zakończenie 4 fali.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » niedziela, 18 lutego 2018, 11:33

Ja tu widze teraz coś takiego, po wybiciu z 6k mieliśmy całkiem sporą akumulację w przedziale 8-9k, potem wybiło w górę i rozpoczęła się faza dystrybucji, która może zawierać się w obecnym przedziale 10-11k. Potwierdzałoby to, że mieliśmy ścianki co 10$ po ok. 100-200 BTC + ukryte aski blisko 11k USD, bykom udało się to zjeść, ale jak widać nagle zabrakło paliwa i zaczęły się zrzuty. Jako, że wiele osób czekało z wejściem jak będzie korekta tego odbicia to teraz wygląda na to, że będą mieli okazję wejść i to może podtrzymywać fazę dystrybucji powyżej 10k. Na rysunku poniżej przerywana niebieska to taka linia, która obecnie ma 2 punkty podparcia, ale uważam, że odegra sporą rolę, gdyż pewnie wielu inwestorów zacznie doszukiwać się głowy z ramionami i to byłby neckline (okolice 10k). Zatem fazę dystrybucji widziałbym jako taki trójkąt symetryczny, z którego "liczę" że wyjdziemy dołem.


Obrazek

W skali 3D no można powiedzieć, że dotykamy już tej linii spadkowej od ATH (w skali linearnej, bo w skali log to jeszcze daleko). Ta linia raczej dla wielu będzie istotna i dlatego może zadziałać. Dodatkowo wydaje mi się, że faza despair jeszcze przed nami, ponieważ powinna trwać trochę dłużej i mieć nieco łagodniejszy wzrost niż był od tych 6k. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że wolumem był wtedy ogromny i że to był dołek dołków, ale przecież nikt nie powiedział, że na niższym poziomie ten wolumem nie będzie jeszcze większy od tego na 6k.

Co do ewentualnego dalszego kontynuowania ruchu w górę to mam obawy czy wystarczy paliwa bykom, by to ciągle skupować, może i wystarczy, ale sceptycznie podchodzę do tej opcji.

Ja obecnie na fiatach, jeśli spadnie do 10k wejdę za 1/3 kapitału, ale z dużą ostrożnością, jak będzie spadać dalej to szybko wycofam, bo może to być początek spadków. Ogólnie strach wchodzić, przy takim optymizmie po tylu zielonych świeczkach, a wydaje mi się, że za mało czasu minęło by dmuchać kolejną bańkę. Podsumowując, w najbliższym czasie spodziewam się boczniaka w przedziale 10-11k, za kilka dni wybicie w dół i kontynuacja spadkowego trendu od ATH ciągle w tym kanale z wykresu 3D, ale trzeba być świadomym, że kiedyś trzeba z niego wyjść, gdyż prowadzi on do zera, a to niemożliwe.

Dodatkowo, chińczycy zaczęli nowy rok, z tego co wiem to świętują go przez ponad tydzień, z tego powodu ich ruchy na giełdach mogą być obniżone, co może ująć paliwa do dalszych wzrostów. Jeżeli będą spadki to warto też wiedzieć, że chińczycy są tetrafobami (unikają liczby 4, bo brzmi ona w ich języku podobnie do słowa "śmierć"), przez co w przypadku spadku do okolic 5k USD byłaby z ich strony obrona wielkiego muru chińskiego by cena nie zeszła do 4xxx.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 lutego 2018, 11:38

@gieerka,
Zasięg tej z 5m to niecałe 10600 (właśnie się rysuje prawe ramię). Pewnie chodzi o tą większą ale tam jeszcze nie ma nawet głowy więc póki co nie ma o czym mówić. Jeśli niedługo dojedziemy do 10600 to można zacząć rozważać
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, kontener i 39 gości