Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 27.02.2018 znajdzie się w przedziale

Czas głosowania minął piątek, 23 lutego 2018, 21:34

<8000$
27
12%
8001-10000$
56
24%
10001-12000$
60
26%
12001-14000$
62
27%
>14000$
24
10%

Liczba głosów: 229
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 698
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 lutego 2018, 19:15

ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta Z porządną grą trzeba czekać na wyjście z trójkąta (8k czy 9k).

A 10k to pies? Czyli co? Wychodzimy ponad 9200 i wchodzisz grubo? Czy dopiero po przebiciu i utrzymaniu 10k? No ale wtedy o ile większy zasięg będzie miał potencjalny ruch w górę niż obecna zona 7700-9000? Do 12k rzut beretem :lol:

Dodano po 17 minutach 48 sekundach:
BTW na 4H ciekawa formacja nam się rysuje. Po 3 krukach doji i zielony grubas. Jak uda się zamknąć świeczkę 8600+ to spodziewałbym się ponownej próby ataku na 9k. Młotek w 1H o 11, utrzymanie lokalnej lt (dołki 11 i 12 luty) i udany retest od góryspadkowej lt 6I i 28I też jakby to sugerowały

Początkujący
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ludolfin » wtorek, 13 lutego 2018, 19:40

Ciekawe. Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1

Postautor: cyclone » wtorek, 13 lutego 2018, 19:40

amneziahaze pisze:@scibi , @GetBitCoin_pl, takie pytanie, dlaczego orion666 ma bana i drugie pytanie czy @Bitcoinek kiedykolwiek tu wróci czy też ma bana dożywotniego? Pytam, bo mimo że przegiął ostro no to jego wkład w postaci wróżek przynajmniej poprawiał nieco humor.

Bitcoinek jest pod innym kontem, też brakowało mi jego analiz i całkiem innego acz ciekawego spojrzenia

Weteran
Reputacja: 1903
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 13 lutego 2018, 20:33

bitloteiros pisze:Przejdź do cytowanego posta
ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta Z porządną grą trzeba czekać na wyjście z trójkąta (8k czy 9k).

A 10k to pies? Czyli co? Wychodzimy ponad 9200 i wchodzisz grubo? Czy dopiero po przebiciu i utrzymaniu 10k? No ale wtedy o ile większy zasięg będzie miał potencjalny ruch w górę niż obecna zona 7700-9000? Do 12k rzut beretem :lol:

10k nie jest dla mnie żadną znaczącą wartością. Żadne kreski mi tam na razie nie wypadają, a w okrągłe liczby nie wierzę.
9k też nie wybrałem bo jest okrągłe, tylko tam mniej więcej wypda górne ograniczenie quasi-trójkąta w którym poruszamy się od kilku dni.
Jestem przekonany, że szybkie wejście po przebiciu tej linii będzie dla mnie bezpieczne. Kurs pójdzie w górę i da mi komfort bezstratnego SL, nawet gdyby wybicie okazało się fejkowe i para skończyła po paru setkach.

Teraz też można pograć, choć trochę bardziej ryzykownie i godzinowo. Można np wejść teraz z SL na poziomie 8300, a wysiadką pod 9k.
Ale zrobiło się już tak ciasno w tej figurze, że dla mnie zarobek chyba nie jest wart ryzyka, szczególnie, że większe szanse daję wyjściu dołem niż górą.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 825
Reputacja postu: 
3

Postautor: ergorg » wtorek, 13 lutego 2018, 20:43

Chciałbym na coś zwrócić uwagę - jesteśmy już tydzień od dołka, a mimo wszystko przy tej fali nawet double-bottom nie było. Przy dwóch pierwszych falach mieliśmy wybicie przez kilka dni, po czym zaraz był spadek i db. W tym momencie, od kilku dni jednak utrzymujemy się miedzy 8-9k$, co dla mnie samo w sobie już jest sukcesem. (A i zgadzam się, z wcześniejszymi wpisami, że na ten moment to no-trade zone.)

Więc albo wykraczę i zaraz będziemy mieć DB, albo tym razem będzie inaczej.

Początkujący
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1

Postautor: kAArter » wtorek, 13 lutego 2018, 21:18

Mam pytanie, czy w waszej ocenie możliwe jest aktualnie formowanie niedźwiedziej flagi ?
SVG Image

Początkujący
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0

Postautor: Arhio » wtorek, 13 lutego 2018, 21:24

@kAArter, Obrazek

Początkujący
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0

Postautor: kAArter » wtorek, 13 lutego 2018, 21:29

@Arhio, Nie mówię o byczej fladze a o niedźwiedziej SVG Image rys2

I czy nie jest grane to co ostatnio

SVG Image

Początkujący
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0

Postautor: Arhio » wtorek, 13 lutego 2018, 21:37

no dobrze, ale skoro punkt flagi zaczynasz od polnocy, to cala formacja jest naciagana, ale to moje zdanie, ja obstawiam dosc powolna realizacje formacji glowy i ramion, ktora czyha na jutrzejsza randke w Hameryce, bo jesli Hamerykanie wysla na swiat pozytywne "newsy" to sie przyczyni do innego spojrzenia na caly rynek, na razie to, co obserwujemy to typowy boczniak i niepewnosc rynku, jutro wazny dzien, ja zostawiam alarmy i czekam na ponowne testowanie oporu na poziomie 9k jeszcze dzisiaj, ale kazdy widzi to co chce widziec :) grunt to obiektywnie spojrzec na cala sytuacje, na dniach kilka projektow wchodza w kluczowa faze, wiec poziom bita sie zachowa w granicy 8-9k, nie wiem, jak wy ale ja na tych spadkach wiecej zarobilem niz na hossie :) spadam, dobranoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 997
Reputacja postu: 
6

Postautor: new06 » wtorek, 13 lutego 2018, 21:54

@bitloteiros, od kogo Tom Hardy dostał taką bombę w nos :shock: ? Już na poprzednim awatarze nie wyglądał za dobrze :|

No i co robimy z tym jajnikiem panie doktorze? Ja widzę taki potencjalny scenariusz. Oparcia linii zaznaczyłem kropkami. Opcja: poruszanie się w klinie do 15.02. wyjście dołem i oparcie w okolicach fibo 0,618, które przecina się w tym dniu z pomarańczową linią trendu (co do tej linii - jest dziwna, ale lubię takie dziwne linie zainicjowane przez długie knoty odstające od pozostałych.Szczególnie, jeżeli są narysowane na ładnym wolumenie. Właściwie została przebita, ale potem kurs znalazł na niej oparcie. Może coś jest na rzeczy).

Obrazek

+ na dziennych takie poruszanie się w klinie przez dwa dni spowoduje zwężenie bbands, które mogłoby wyglądać jak poniżej. Środkowa zbija na dół, dolna łapie i odbija, potem wyjście górą :) .

Obrazek

Problemem jest jednak timing. Musiałoby to zostać zrobione w ciągu jednego dnia - nie ma sprawy. Ale taka duża czerwona świeca prosiłaby się o dalsze spadki, więc kicha ze wsparciem...

+ 15.02 akurat zaczyna się łikend :D

Nie jest to scenariusz pod który gram, bo jeśli kurs porusza się w klinie (a wszystko na to wskazuje), to w końcówce lepiej czekać na wyjście. Tak, czy siak chyba wart odnotowania - mamy kolejną magiczną datę: 15.02 (kolejna to 01.03).

PS. @dgtmarket.com, jaja sobie robicie z tymi strefami SD? Wrzucam pomoc naukową. Może następna analiza będzie bardziej udana.

Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 825
Reputacja postu: 
2

Postautor: ergorg » wtorek, 13 lutego 2018, 23:06

Nie wiem, czy ktoś już to wrzucał, jeśli tak to przepraszam, ale zrobiłem sobie ostatnio trochę wolnego, i cieżko nadrobić wszystko. :P

Wygląda na to, że dzisiaj testowaliśmy lt od góry na 1D, którą wczoraj przebiliśmy.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 698
Reputacja postu: 
1

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 lutego 2018, 23:12

ekonokomik pisze:Przejdź do cytowanego posta 10k nie jest dla mnie żadną znaczącą wartością. Żadne kreski mi tam na razie nie wypadają, a w okrągłe liczby nie wierzę.

No jest jedna ważna kreska

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1

Postautor: Chillout » środa, 14 lutego 2018, 00:22

Jakoś tu nadzwyczaj spokojnie, a kurs powoli zaczyna swoją huśtawkę :)
Co myślicie o obecnej sytuacji?
Wg mnie jeżeli kurs ma spać do okolic 7k$ to powinien jeszcze raz zaatakować 9k$
To co dzieje się teraz wygląda na tzw. wyleszcz ew. czyszczenie longów/shortów co zresztą widać po wykresach long/short.

Swoją drogą czy też widzicie jakieś podobieństwo czy to już ja doszukuje się na siłę?
(podobieństwa oznaczone w niebieskich kwadratach) :)
Obrazek

I na końcu nawiązując do posta @Arhio
07.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
08.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
09.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
10.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek
11.02 od 01:00 spadek w dzien wzrost
12.02 od 01:00 wzrost w dzien spadek

Dzisiaj będzie odwrotnie, kwestia tylko o której rano rozpoczną się spadki.

Orator
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0

Postautor: MegaMol » środa, 14 lutego 2018, 07:21

Praktycznie wszystkie alty już podjeły decyzję. Spójrzcie chociażby na LTC który robi obecnie +12% w porównaniu do wczoraj.
Wczoraj ten delikatny zjazd można było określić jako bear trap, chociaż bardziej samo forum o tym przekonywało już wykres :)

Mimo wszystko nie mówię hop!, do górnego ograniczenia jeszcze z 2% up :geek:

Początkujący
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0

Postautor: GoPro » środa, 14 lutego 2018, 07:30

MegaMol pisze:Przejdź do cytowanego posta Praktycznie wszystkie alty już podjeły decyzję. Spójrzcie chociażby na LTC który robi obecnie +12% w porównaniu do wczoraj.
Wczoraj ten delikatny zjazd można było określić jako bear trap, chociaż bardziej samo forum o tym przekonywało już wykres :)

Mimo wszystko nie mówię hop!, do górnego ograniczenia jeszcze z 2% up :geek:

LTC jest przed wprowadzeniem uslugi LitePay oraz przed Hardforkiem Litecoin Cash, stad ten wystrzal.

Twoje stwierdzenie o altach jest mocno na wyrost.

Początkujący
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
2

Postautor: Martinez » środa, 14 lutego 2018, 07:43

@GoPro, nie ma żadnego forka Litecoin Cash, sam Charlie Lee zdementował te rewelacje nazywając je skamem - https://twitter.com/satoshilite/status/ ... 89?lang=en

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1

Postautor: czajaPL » środa, 14 lutego 2018, 07:51

@Gopro

Kod: Zaznacz cały

Jak podaje twórca Litecoina Charlie Lee na swoim twitterze, zespół kryptowaluty Litecoin nie przeprowadza żadnego forka. Przestrzega również, że każdy fork nazywający się Litecoin [dowolna końcówka, np. cash] to scam!

https://bithub.pl/altcoin/litecoin-cash ... i-oszusci/

jpr
Wygadany
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
0

Postautor: jpr » środa, 14 lutego 2018, 08:10

Martinez pisze:Przejdź do cytowanego posta @GoPro, nie ma żadnego forka Litecoin Cash, sam Charlie Lee zdementował te rewelacje nazywając je skamem - https://twitter.com/satoshilite/status/ ... 89?lang=en

Hehehe ale co moze Czarli? To tak jakby nagle Core powiedzialo ze fork BCH jest nie wazny bo oni go nie planowali :lol:
Czarli nie ma tu nic do gadania.

Początkujący
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » środa, 14 lutego 2018, 08:31

czy linia poprowadzona po szyi tej odwróconej głowy z ramionami jest jakimś wsparciem, oporem? Nie wiem na jaką kreskę teraz patrzeć po tych męczących bujaniach.
No i kiedyś była teoria, sprawdzająca się zresztą parę razy, że wystrzał na LTC gasi światło czyli że może być w dół... ale czy to teraz można brać na poważnie to nie wiem bo to raczej ociera się o wiarę w czary niż analizę hehe

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
5

Postautor: Areck1 » środa, 14 lutego 2018, 08:42

https://twitter.com/iamjosephyoung/stat ... 9954084865
Koniec straszenia przynajmniej w Korei.

Wróć do „Przedszkole”