Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13366
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 11 lutego 2018, 10:36

kadexor pisze: @eknokomik pytanie brzmi co jeśli jednak Tethery będą scamem? Wielu uważa że cena BTC wystrzeli w górę bo ludzie kupią bitki PKC za te śmieciowe Tethery. Tylko że w tej sytuacji odpłynie mnóstwo fiatów z tego rynku i po takim wystrzale cena szybko spadnie. Sam nie wiem czy mając wiedzę o tym że Tethery są scamem i jutro takie info ujrzy światło dzienne to czy wszedłbym allin aby zarobić na wyprzedaży tetherow.
Dla mnie to trochę naiwność. Tethery są "fiatami giełd". Jeśli okaże się, że są scamem to sądzę, że giełdy, które się na nich opierają natychmiast staną, a co najmniej zablokują możliwość handlowania tetherami i możliwość wypłacenia BTC.
Na takim wydarzeniu stracą wszyscy (oprócz insiderów rzecz jasna).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 11 lutego 2018, 10:48

Bitgrail został zhackowany i okradziony, więc mamy bad newsa, który na pewno nie pomoże.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » niedziela, 11 lutego 2018, 11:01

BitJanusz pisze:Bitgrail został zhackowany i okradziony, więc mamy bad newsa, który na pewno nie pomoże.
seryjnie to zaczyna wyglądać.
tylko czekać aż jakąś duża giełdę to spotka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 11 lutego 2018, 11:20

ekonokomik pisze: Co sądzicie?
Pisałem wcześniej. 18-27tygodni w sumie jako BAD NEWS i krach, 8-16tygodni pi razy drzwi gruba korekta i powrót. Co do % to nie wiem i mam dość, bo są ciekawsze możliwości, a tu możemy się kisić do nieskończoności tak długo jak będzie się wahać albo konsolidować. I ponadto, obstawiasz w górę, a nie w górę i w dół, przynajmniej na większości giełd, więc kolejny jak dla mnie mankament, podobnie dźwignia[tak, wiem, że są te narzędzia na giełdach, ale mam na myśli całkoształt]. Do tego Steve Woźniak sprzedał w połowie stycznie BTC z zyskiem na 1400%, a Rafał Zaorski wczoraj albo przedwczoraj zrobił milion pln na DAX'ie, a piszę o tym tylko dlatego, bo znalazłem go dzisiaj na stronie głównej WP, LOL. Skoro są do tego kontrakty na BTC i nawet lewar w PL 1:100 dla kamikaze, możliwości te same i brak ostrzeżeń ze strony KNF, mniej scamów itd itp to nad czym się w sumie zastanawiać. Aktualnie sobie wiszę w krypto i czekam, czekam i jeszcze raz czekam. Coś za czym mocno nie przepadam i gdyby nie portfele krypto to pewnie bym nie wytrzymał nerwowo. Giełdom kryptowalutowym nigdy nie ufałem i nigdy ufać nie będę. Pozdro.

Sądzę poza tym, że muszę to tu wkleić, dlatego trejding to coś wielkiego jak dla mnie, a ten gość to już w ogole jest w mojej opinii poza skalą: Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 lutego 2018, 11:40 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 11 lutego 2018, 11:27

W PL mbank zamknął konto biznesowe powiązane z krypto, więc mamy trzeci bank, który zachował się w ten sposób. Oczwywiście do ceny BTC ma się to nijak, bo Polska ma w niej praktycznie zerowy udział, jednak jeśli ktoś myślał, że rząd odpuści kryptowalutom - to IMHO się przeliczy. Chociaż pewnie jedynym efektem będzie wyjazd poważnych graczy z firmą do innego kraju, ergo brak dochodów podatkowych dla krótkowzrocznych polityków.

Mi obecna sytuacja rażąco przypomina zjazd do 6000$, więc na razie się wstrzymałem z handlem. Poza tym - poniedziałek już-tuż.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 11 lutego 2018, 12:32

@BitJanusz, przecież to news sprzed dwóch/trzech dni...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 11 lutego 2018, 12:38

Zostało 30 min do zamkniecia 12h, na Finexie wygląda to nieciekawie, ciekawy jestem czy byki dadzą sobie zjechać na 6k jak kolega wyzej pisze, czy moze jednak teraz trwa wyleszcz przed jazdą w góre, rynek wyjaśni

Poki co fiaty i szukam okazji na wejscie, ale takowej narazie nie widac, zjazd do 6k albo i nawet nizej byloby jak otrzymanie walentynki od bitcoina ;)
I jeszcze chciałem dodac ze jest mozliwosc ze po zjezdzie kursu ponizej 6k cena moze tam utknac w strefie popytu

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 11 lutego 2018, 12:40

Teraz trzeba uważać bo nie dość że weekend się kończy co praktycznie przez ostatnie 2 miesiące wiązało się z spadkami do tego nieubłaganie zbliżamy się do 14 lutego jeśli się nie mylę to wtedy będzie przesłuchanie bitfinexa i tethera. Puki co spełnia się scenariusz o którym mówiłem czyli podjazd na 9k-10k zaliczony teraz zjazd do 7k i ponowne odbicie tylko to przesłuchanie wisi w powietrzu i nie wiemy co z niego wyniknie. Może być ucieczka ludzi z tether w btc co może pociągnąć kurs w górę ale to pewnie nie odbije się na btc/usd tylko btc/usdt jeśli wyjdzie coś nie tak a jeśli sprawa zakończy się pozytywnie to wrócimy spokojnie na drogę wzrostów do 12k i później powolne opadanie do 4-5k przez kolejne miesiące. Trochę kusi mnie zagrać w poniedziałek/wtorek na to odbicie jeśli przyjdzie tylko to przesłuchanie może bardzo namieszać

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4301
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 11 lutego 2018, 12:50

Panowie, czy ktos zwrocil uwage, ze na 1d rysuje sie nam formacja inv. cup&handle? Jesli sie sprawdzi to czeka nas mocny zjazd w kierunku dolka...

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » niedziela, 11 lutego 2018, 13:21

Nastroje na forum są raczej bearish, a póki co zakładana przeze mnie wcześniej odwrócona głowa z ramionami się zaczyna powoli tworzyć :)

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... S-pattern/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 11 lutego 2018, 13:27

Wrzucał ktoś takie ładne oparcie o dolną wstęgę na D4?

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » niedziela, 11 lutego 2018, 13:33

@Vilv, Przesłuchanie nic nie wyjaśni, ta sprawa będzie ciągnąć się miesiącami, jeśli nie latami. My musimy obserwować giełdy i to, czy rezygnują z par z usdt (co też nie stanie się szybko i jednocześnie).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 11 lutego 2018, 13:35

@new06, wygląda jak retest i kontynuacja bańki :D



[======= stopka =======]
44k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu | Obrazek@Anagamidev
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 11 lutego 2018, 13:38

@anagamidev, możliwe. Możliwe też, że teraz robimy po prostu dolny knot obecnej świecy. Formalnie kurs porusza się od wstęgi do wstęgi, więc teraz powinna być środkowa ;) .
Brave New World

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 11 lutego 2018, 13:46

Sądzę że kurs może jeszcze powalczyć aby na tygodniowej wyrysował się młotek.
Co prawda 2 tygodnie temu nie wiele to dało ale kto wie może tym razem : )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3365
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 11 lutego 2018, 13:58

ekonokomik pisze: Bo jeśli tym razem nie dojdzie do równie niszczącego, traumatycznego wydarzenia jak upadek goxa (czyli np tethery nie okażą się scamem, nie będzie likwidacji giełd i bana na Zachodzie), to mielibyśmy pewną wiedzę gdzie powinna być granica spadków i długości trwania bessy.
Inaczej mówiąc: bez tak silnego czynnika jak upadek goxa, kurs nie powinien spaść aż tak nisko, a bessa nie powinna być tak długa.
Czyli, jeśli wtedy spadło o -87%, to teraz nie powinno spaść bardziej, a realnie, "naturalnie" byłoby ile? -70%, -75%? Czyli 4k5 - 6k jako dno bessy. Pamiętajmy, że nie rozważam teraz obecnego dołka, tylko ten po przewidywanym odbiciu widocznym w skalach 3d i 1w, czyli za kilka miesiecy - w dnie "bessowej misy".
Co sądzicie?
Przy korzystnym rozwoju sytuacji (brak destrukcyjnie negatywnego wydarzenia i motor wzrostów dalej w grze - szerzej o tym pisałem wcześniej) dalszy przebieg kursu mógłby wyglądać tak jak w dwóch zaznaczonych przypadkach poniżej (strzałka niebieska wskazuje dołki-odpowiedniki aktualnego dołka na 6000, strzałka zielona - kolejne najniższe dołki):

Obrazek

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » niedziela, 11 lutego 2018, 14:19

Można sie pokusić na szybki zysk czuje że bedzie up do 9k i zjazd, taki bull trap mały ;p

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » niedziela, 11 lutego 2018, 14:25

Kolejny bullish sygnał to double bottom na 1h

Obrazek

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Aeon » niedziela, 11 lutego 2018, 14:26

Wszystkei giełdy na świecie prawie obecnie są napompowane na xxx % przez wydrukowane z powietrza fiaty, wiec pompa BTC przez USDT to nic szczegolnego, acz rynek krypto jest duzo bardziej emocjonalny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 11 lutego 2018, 14:35

@oiron666, to nie jest double bottom. DB jest po mocnych spadkach. Ten jest, można powiedzieć, po wzrostach. Ale kształcik budzi miłe skojarzenia :D .
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], Paweł, Pretendin i 18 gości