Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3361
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 3 lutego 2018, 02:15

Uwaga, niedługo bitek po 20$. Profesor ekonomii nie może się mylić :mrgreen: Ratuj się kto może!

https://www.wykop.pl/link/4145029/bitco ... 0-dolarow/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 3 lutego 2018, 02:51

A czytaliście jak to wylicza? To dość ciekawe. Może to jakiś standardowy akademicki sposób wyliczania takich rzeczy, nie wiem.
akos pisze: Uwaga, niedługo bitek po 20$.
Ale on nie mówi, że po tyle będzie. On oblicza wartość jaką realnie ma jego zdaniem i jaka może być.
Taki artykuł (tytuł) to też trochę sianie głupoty, pewnie mało kto przeczyta a wielu wykopowiczów zapieje, że profesor dureń i co on gada i pewnie ma ból dupy itp. Ciekawe jakie wartości wyszłyby dla innych kryptowalut z tej formuły hehe. Podejrzewam, że byłaby masakra totalna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nashdrake » sobota, 3 lutego 2018, 03:29

Tak analizując sytuację ze wzrostów do obecnych mocnych spadków, to dużo osób wtedy mówiło o "opiekunach" kursu, którzy nie pozwalali kursowi spaść poniżej pewnych krytycznych poziomów. Część osób tłumaczyło wtedy sytuację dodrukowanymi Tetherami, które pompowały kurs w górę. Tymczasem w ostatnim miesiącu zostały dodrukowane rekordowe ilości Tetherów, w sumie to więcej niż w poprzednie dwa lata razem wzięte, a kurs nawet za bardzo nie drgnął w przeciwnym kierunku. Chyba już dziś możemy dojść do pewnych wniosków, że sytuacja z Tetherem jest troszkę bardziej skomplikowana niż na pierwszy rzut oka się wydaje.

Natomiast co do naszych "opiekunów" kursu to wyraźnie sobie od przeszło miesiąca wzięli wolne. Ma się wrażenie, że rynek pozostawiony jest samemu sobie, boty poszły na wakacje, volume spada, bity przechodzą systematycznie ze słabych rączek do silnych, a cena tankuje w dół. Dla grubasów to jest istny raj, bo obłowią się niesamowicie, ale warto skupić się na wyniku popytu i podaży, czyli cenie. Jeśli byłbym takim grubasem i myślał jak grubas to zrobiłbym prosty zabieg w celu przetestowania rynku, na dołku spompował kurs o 500$ i resztę zostawił ludziom. Jeśli cena się wybroni to może być oznaka tego, że jesteśmy gotowi na nowe wzrosty, a jeśli dalej tankuje, to wciąż jest na rynku zbyt wiele słabych rączek i zbyt wysoka podaż. Kluczowe jest to jak po tym wczorajszym impulsie/odbiciu zachowa się właśnie cena, ona musi się przynajmniej utrzymać aby dać grubemu sygnał do wejścia, inaczej by musiał w kolejne wzrosty angażować zbyt dużo własnych środków. Dlatego nie liczyłbym teraz na jakieś "interwencje" grubych w cenę, bo tutaj wyraźnie z ich strony jest pasywność, czekanie na moment kiedy zmieni się ten kluczowy stosunek popytu do podaży. Tak w nawiązaniu do tych "opiekunów" kursu, to nie chcę wszystko zwalać na nich, ale widać, że w tych spadkach/korekcie głównie drobnica gra - nie tylko wzrosty/odbicia nie miały mocy często, ale i same spadki.

Co do samej ceny, to jest troszkę lepiej niż po ostatnim odbiciu, ale wciąż możemy przetestować ostatni dołek, jeszcze ta cytrynka nie została do końca wyciśnięta chyba, przywołując tę analogię. Patrząc z perspektywy grubasów to nie jest dobry moment do wejścia bo ta cena wciąż ma oznaki słabości. Nam, czyli pionkom w tej grze pozostaje czekać lub hodlować :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3361
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 3 lutego 2018, 03:37

Wymazywanie pisze: A czytaliście jak to wylicza? To dość ciekawe. Może to jakiś standardowy akademicki sposób wyliczania takich rzeczy, nie wiem.
Tak, zadałem sobie trud przeczytania streszczenia tego wywodu profesora:
Richard Jackman, profesor ekonomii w London School of Economics, na łamach wczorajszego “Financial Times”, prezentuje silny argument za tym, że wartość najpopularniejszej z kryptowalut może wynosić 20 dolarów. Wg artykułu miesięcznie przeprowadza się obecnie transakcje w bitcoinach o wartości 100 mln dol., czyli 1200 mln dol. rocznie. W cyrkulacji jest także ok. 15 mln “monet”, a zakładając wykorzystanie każdego bitcoina cztery razy w ciągu roku (analogicznie jak zwykłych pieniędzy), otrzymujemy 60 mln transakcji bitcoinem. Te 60 mln wspiera wartość transakcji w wysokości 1200 mln dol., co wymaga, by każdy bitcoin w teorii był wart 20 dolarów, czyli ponad 400 razy mniej niż jego bieżąca cena rynkowa.
ale nic z tego nie kumam :) Może późna pora a może to nie na moją głowę a może słabe jest to streszczenie i trzeba by sięgnąć po pełny artykuł w FT, ale niestety nie mam subskrypcji.

Przede wszystkim nie wiem skąd to magiczne "4" w tym wyliczeniu. Mam też wątpliwości co do 15 mln w "cyrkulacji". No i wreszcie, przecież wartość sumy transakcji wyrażona w USD to nic innego jak

ilość przesłanych środków * wartość jednostki w USD

więc jeśli bitcoin miałby np. już teraz tą słuszną cenę 20$ czyli 430 razy mniejszą niż obecna to i ta roczna wartość transakcji wynosiłaby nie 1,2 mld tylko 2,79 mln a wtedy profesor wziąłby swój magiczny wzór i wyliczył, że wartość 1 btc to: 2,79 / 60 = 0,0465$

A gdyby bitek był po 4,7 centa to profesor by obwieścił, że jest wart coś około 0 centów. No ciekawe, ale ja tego nie łapię :?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » sobota, 3 lutego 2018, 04:59

Jak jest hossa i kurs idzie w górę to ludzie piszą o kolejnych mega wzrostach typu 50 tys $ za BTC albo więcej. Jak mamy besse i pogłębiające się spadki to już od razu do 4$ albo że Bitcoin kompletnie zniknie, o ATH to już tylko można pomarzyć bo nawet za 10 lat nie osiągniemy. Nie wiem z czego to wynika ale ludzie uwielbiają wyolbrzymiać i potęgować obecny stan panujący na rynku kryptowalut.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 3 lutego 2018, 05:31

Obecny spadek słuzy do dokupienia brakujących bitów.
Jeśli ktos ma chęć uczestniczyć w ewentualnych przyszłych wzrostach to jeżeli spóźnił się na dołek to miejsce na dokupienie jest moim zdaniem właśnie tutaj ( przy założeniu przyszłych wzrostów).
Ta fala służy własnie do wytrzepania z bitów ostatnich niedobitków i do zapełnienia wypchanych już po brzegi portfeli.

Dodano po 10 minutach 33 sekundach:
Na Bitfinexie korekta zniosła już 78,6% ruchu od dołka na 7960$, na Bitstampie, 61,8% ruchu od dołka na 7625$. Moim zdaniem to już dobre miejsce do zakupów na tej fali spadkowej. Teoretycznie ta fala korekcyjna może dotrzeć nawet do poprzednich dołków - także należy to mieć na uwadze. Tutaj chodzi o zamarkowanie chęci pogłębienia spadków. Ale widać, że nie ma podaży także spadek nie powinien być tak głęboki i szybko powinniśmy odbić.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » sobota, 3 lutego 2018, 05:35

Robią z nami co chcą, ciekawe czy będą chcieli przebić tą ścianę na 7,8k na finexie. Jak będą już okolice mniejsze niż 8k to twierdzę że tak się stanie.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 3 lutego 2018, 05:37

@sha256,
Ja wciąż będę się upierał, że są korzystniejsze inwestycje niż BTC na tym rynku, po prostu nie widzę tego, w sensie BTC za rok, dwa. Moim zdaniem będzie jeszcze więcej problemów. Oczywiście rozumiem schemat bańkowy i że był spowodowany czystą spekulacją, ale Bit tu posłużył za naganiacza swoją marką i teraz lepiej zoorietowani Janusze, inwestorzy, instytucje itp, tak chętnie nie przeleją tam środków, ale ogólnie żadna panika, rynek krypto w 2018 urośnie jeszcze większy, niż w 2017 i to wciąż mądra inwestycja,,dla ludzi z mocnym żołądkiem, sha zgadzam się, choć moim zdaniem spadniemy niżej, ale te poziomy już są optymalne na wejście. Wciąż jestem zdania, że 2018 będzie rokiem ETH, myślałem, że zgadzamy się w tym sądząc po Twoich ostatnich postach.
E: Ewentualne DB
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lutego 2018, 05:43 przez NYpost, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: twelv3 » sobota, 3 lutego 2018, 05:39

Siedze zaladowany od $7900, mam silna nadzieje, ze ujrzelismy w koncu dno tej korekty. Dotychczas kazda faza wzrostow od chyba $400 byla znoszona przez spadki do poziomu szczytu poprzedniej i tam nastepowalo odbicie i powrot powolny do wzrostow. To wlasnie sie dzisiaj stalo, do tego prawie dotarlismydo dlugoterminowej linii trendu po dolkach, wiec to tez pomaga.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 3 lutego 2018, 05:59

@bitloteiros, dziękuję za Twój komentarz.
Słusznie zauważyłeś, że jak ktoś się nie bał to dokupił. Z pewnego dystansu gra czy inwestowanie to też po prostu zarządzanie strachem.
Wiedza dotycząca mechaniki rynku pozwala na opanowanie tego strachu i podejmowanie logicznych decyzji. Stąd prosty wniosek, że trader to zajęcie pozwalające na głębokie poznanie zakamarków swojej osobowości ;)

Dodano po 16 minutach 3 sekundach:
NYpost pisze: @sha256,
Ja wciąż będę się upierał, że są korzystniejsze inwestycje niż BTC na tym rynku, po prostu nie widzę tego, w sensie BTC za rok, dwa. Moim zdaniem będzie jeszcze więcej problemów. Oczywiście rozumiem schemat bańkowy i że był spowodowany czystą spekulacją, ale Bit tu posłużył za naganiacza swoją marką i teraz lepiej zoorietowani Janusze, inwestorzy, instytucje itp, tak chętnie nie przeleją tam środków, ale ogólnie żadna panika, rynek krypto w 2018 urośnie jeszcze większy, niż w 2017 i to wciąż mądra inwestycja,,dla ludzi z mocnym żołądkiem, sha zgadzam się, choć moim zdaniem spadniemy niżej, ale te poziomy już są optymalne na wejście. Wciąż jestem zdania, że 2018 będzie rokiem ETH, myślałem, że zgadzamy się w tym sądząc po Twoich ostatnich postach.
E: Ewentualne DB
Pewnie są korzystniejsze inwestycje na tym rynku ale czy oferują porównywalna płynność i szeroką wymienialność?

Patrzę się na wykres i szum informacyjny, który opisałeś buduje wyłącznie strach, o którym pisałem wcześniej nawiązując do obecnej korekty.

ETH wykracza poza rynek kryptowalut i jest wyjątkowy pod tym względem. Oprócz BTC zwracałbym uwagę właśnie na ETH - potwierdza to również jego wykres. Ale czy to nie pozwala mi inwestować w BTC czy interesować się innymi rzeczami? Nie twórzmy z inwestowania religii, bo nie zarobimy, a nawet stracimy. Dostrzegajmy okazje inwestycyjne jeśli się pojawiają. Nie trzymajmy się kurczowo wyłącznie jedynej słusznej opcji.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xbagi » sobota, 3 lutego 2018, 06:05

sha256 pisze: Obecny spadek słuzy do dokupienia brakujących bitów.
Jeśli ktos ma chęć uczestniczyć w ewentualnych przyszłych wzrostach to jeżeli spóźnił się na dołek to miejsce na dokupienie jest moim zdaniem właśnie tutaj ( przy założeniu przyszłych wzrostów).
Ta fala służy własnie do wytrzepania z bitów ostatnich niedobitków i do zapełnienia wypchanych już po brzegi portfeli.

Dodano po 10 minutach 33 sekundach:
Na Bitfinexie korekta zniosła już 78,6% ruchu od dołka na 7960$, na Bitstampie, 61,8% ruchu od dołka na 7625$. Moim zdaniem to już dobre miejsce do zakupów na tej fali spadkowej. Teoretycznie ta fala korekcyjna może dotrzeć nawet do poprzednich dołków - także należy to mieć na uwadze. Tutaj chodzi o zamarkowanie chęci pogłębienia spadków. Ale widać, że nie ma podaży także spadek nie powinien być tak głęboki i szybko powinniśmy odbić.
Też tak myślę, i warto zwrócić uwagę na nastroje w obecnej sytuacji wciąż nie są radosne, nikt nawet nie pomyśli, że bitcoin będzie rósł, na twitterze też żartów jakby mniej, nie ma już to the moon, czy coś o lambo teraz to już bitek tylko do piachu i w ogole jest be mimo, że spadł 60% od szczytu i choćby rozdawał jak ulotki to nikt nie chce. Myślę, że to dobrze wróży i pomału będziemy szli do przodu, ku zaskoczeniu tych co przestawili koszyczki na niższe poziomy. Z drugiej strony ciężko nie zwątpić gdy mocno korekci wczorajsze odbicie.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 3 lutego 2018, 06:10

Oczywiście rozumiem, jeżeli o mnie chodzi to nie zamierzam posiadać BTC, bo nie uważam by miał znacząco rosnąć, osoby zainteresowane store of value, czy typowym systemem płatności mają dziś inne, lepsze opcje i wydaje mi się, że market cap BTC ulegnie powolnej kanibalizacji przez swoje rodzeństwo i klony, widać to nawet na bounce-backu...BTC systematycznie traci. Ja planuję inwestycję w platformy jak NEO i ETH, zwróciłbym uwagę także na ICX (to koreański odpowiednik tych platform), ETH wiadomo, że jestem dość spóźniony, ale jeżeli ma się rozkręcić kolejna bańka to jako lidera widzę w tym ETH. Tak czy siak gratulację dla tych co się nie poddają i nie skreślają krypto.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 3 lutego 2018, 06:17

@xbagi, doskonale opisałeś ten strach i zwątpienie. I wydłużający się czas na rozstrzygniecie degraduje psychikę.
@NYpost, we wzrostach do tej pory uczestniczyły wszystkie krypto. Obecnie te lepsze ( powiedzmy, że z lepszymi ocenami wg rankingu Weiss) powinny szybciej zyskiwać na wartości. Ja jestem bardzo ciekawy zachowania ETH. Pamiętajmy, że ETH też dotyczy analiza techniczna i też da się opisać falowo. Dziękuję za opis Twojego stanowiska i opis krypto na jakie zwracasz uwagę.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Martinez » sobota, 3 lutego 2018, 07:52

NYpost pisze: Oczywiście rozumiem, jeżeli o mnie chodzi to nie zamierzam posiadać BTC, bo nie uważam by miał znacząco rosnąć, osoby zainteresowane store of value, czy typowym systemem płatności mają dziś inne, lepsze opcje i wydaje mi się, że market cap BTC ulegnie powolnej kanibalizacji przez swoje rodzeństwo i klony, widać to nawet na bounce-backu...BTC systematycznie traci. Ja planuję inwestycję w platformy jak NEO i ETH, zwróciłbym uwagę także na ICX (to koreański odpowiednik tych platform), ETH wiadomo, że jestem dość spóźniony, ale jeżeli ma się rozkręcić kolejna bańka to jako lidera widzę w tym ETH. Tak czy siak gratulację dla tych co się nie poddają i nie skreślają krypto.

Dobrze, że nie jestem sam :)

Siedzę w tym wątku, śledzę większość newsów ale w bitka nie mam zamiaru inwestować.
Obserwuję z racji potężnego wpływu BTC na cały rynek i czekam kiedy w końcu pępowina zostanie przecięta i alty zaczną żyć całkowicie swoim życiem.
Podobnie spóźniony (mocno) na ETH szans upatruję przede wszystkim w rozwoju NEO, ICX i ADA ale mam też środki w kilku innych "perspektywicznych" projektach - a może po prostu tych z dobrym marketingiem? ;)
Tak czy inaczej mimo, że nie siedzę długo w krypto to idea HODL przemawia do mnie jak żadna inna i mimo sporej (teoretycznej) straty w tej chwili ze spokojem patrzę w przyszłość bo jeśli nie w ciągu najbliższego roku to w ciągu dwóch-trzech dokona się zmiana na pozycji lidera krypto, rynek dojrzeje, a pieniądze, zgodnie z mottem W. Buffeta, trafią od niecierpliwych do tych którzy cierpliwie czekali :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 3 lutego 2018, 08:03

Trochę pobawiłem się kreskami w longterm na Stampie. Jestem pewny, że jakiś czas temu coś podobnego wrzucał @soulnecturn w formie pitchforka.
W każdym razie udało mi się wyznaczyć górną linię kanału na Stampie - niebieską. Wbrew pozorom nie było to takie proste, nie chodziło o to, żeby była ładna i równoległa do fioletowej, ale o to jak na nią reagowały poszczególne świece. No i ostatecznie wyszło na to, że jest ładna i równoległa do fioletowej :) . Punkty 1, 2 i 3 świadczą dla mnie o tym, że ta linia jest respektowana przez rynek. Faktem jest, że w punktach 2 i 3 knoty nie opierają się ładnie o tą linię, ale były to jej początki, w tych rejonach widać kształtującą się linie wyznaczającą harmonię poruszającego się kursu.

W każdym razie pytanie brzmi: "Czy obecna sytuacja przypomina bardziej pomarańczowy, czy jasno zielony kwadrat w kontekście bańki z 2013-2014 roku?" Budda powiedział: „Cokolwiek myślisz, że będzie, zawsze będzie to coś innego”. Nie chodzi o to, że obecna sytuacja ma się powtórzyć jak ta z 2013-2014 jeden do jednego. To jest już inny rynek. Linie trendu są potężnym narzędziem służącym nie do przepowiadania przyszłości, ale do badania obecnego stanu kursu - jego siły trendu, anomalii zachowania, itd. Niebieska linia trendu, która według mnie może być traktowana jako formalna, respektowana przez rynek, pokazuje, że ATH z grudnia 2017 nie było żadną anomalią, a normalnym poruszaniem się w kanale wzrostowym. Oczywiście w takim wypadku kurs wcale nie musi przebić górnej linii kanału, jak to miało miejsce w latach 2013-2014. Najbardziej oczywistym scenariuszem jest spadek do dolnej linii kanału. Trzeba też z ostrożności traktować obecną sytuację jak pękanie bańki - do momentu, aż ten scenariusz nie zostanie w pełni zanegowany. Ale uważam, że rok 2018 może nas zaskoczyć jeszcze bardziej niż poprzedni.

Obrazek

Na Finex kurs przebija środkową wstęgę bbands na godzinnych. Mamy wyrysowany potencjalny double bottom.
Spoiler:
scibi pisze: @new06 nie poszlo, gdyz poniewaz iz nikt go nie zglosil, a jak pisalem nizej mialem zasluzona przerwe od forum i krypto co by troszke odpoczac bo ladnej jezdzie i nie sledzilem watku :). Fakt nie brzmi jak opinia polityczna, ale jak ocena ludzi nami rzadzacych juz bardziej, mysle ze wiemy o co chodzi.
@scibi, mój komentarz w plusie odnosił się do edycji Twojego posta przez @maxi82.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 06:47 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 3 lutego 2018, 08:28

Coraz bardziej na tyg zaczyna to przypominać olbrzymią byczą flagę. Realizacja to około 42K, a więc prawie opis Angmideva:P

@new06,
Co myślisz o teorii, ponieważ brak jest wykresów dot marketcapu, że można uznać wykres BTC jako odpowiednik wykresu całego rynku krypto do około grudnia/stycznia tego roku, bo bit posiadał olbrzymią przewagę na rynku i rozpatrując Twój wykres możemy wiele się dowiedzieć o całym marketcapie, niekoniecznie o BTC, które DO TEJ pory było synonimem, ale niekoniecznie musi ten status utrzymać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 3 lutego 2018, 08:41

@NYpost, niezależnie od tego jak przebiegał wykres dominacji BTC na rynku crypto, to Bitcoin jest najstarszą walutą - mamy więc ciągłość. Ponadto wszystkie crypto są ze sobą skorelowane pod względem wzrostów i spadków w przedziale powiedzmy midterm. Więc ta ciągłość połączona z korelacją BTC z całym rynkiem crypto daje dość dobry pogląd na temat sytuacji ogólnej branży, którą graficznie najlepiej chyba oddaje ten kanał wzrostowy na Stamp 1W log.
Brave New World

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » sobota, 3 lutego 2018, 08:47

Ja nie wierze w to odbicie po tym co widzialem jak kurs byl sterowany i jaka ilosc byla sprzedawana na niewidocznych zleceniach. Nie widze sensu, moze ktos mi powie cze akcja ktora byla robiona na bitfinexie z dystrybucja moze swiadczyc choc w 1% o wzroacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 3 lutego 2018, 08:51

@bartek6949, na Finex były zrzuty w ukrytych zleceniach? Wydawało mi się, że Finex raczej trzyma kurs w górze, a ewentualna dystrybucja leci na innych giełdach. Kiedy to widziałeś?

Tak, czy inaczej po takich spadkach nalezy się odreagowania. Nikt nie mówi o robienie ATH. Ale okolice 10k są według mnie jak najbardziej realne.
Brave New World

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 3 lutego 2018, 09:08

Nie pamiętam już sytuacji, w której nie rosłoby na weekend, ale około 17-18 przypada rozwiązanie trójkąta, z którego wydaje mi się wyjdzie dołem. Nie pasuje mi to zupełnie do końca korekty.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 39 gości