Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » środa, 31 stycznia 2018, 20:45

Czy spadający wolumen przy podejściu do linii wsparcia/oporu nie oznacza mniejszej szansy jej przebicia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
122
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 31 stycznia 2018, 20:49

Kilka refleksji na szybko, po dłuższych przemyśleniach i zabawie z kreskami...

1) Jako że BTC jest bardziej aktywem inwestycyjnym, do spekulacji, przechowywania wartości, itd, niż do realnego wykorzystania, to:

skala log > skala liniowa

Dotyczy to przede wszystkim większych interwałów (minimum 1D). Na mniejszych TF różnica pomiędzy tymi skalami nie jest tak wyraźna. Większość osób kupujących i sprzedających BTC w 2017 bardziej interesował % jaki zarobili / stracili, niż za ile muszą kupić BTC, żeby zapłacić za jakiś towar.

2) Figura, jaką kurs poruszał się przez znaczną część roku 2017 nie była kanałem, lecz zwyżkującym klinem, który wyglądał jak poniżej.

Obrazek

Generalnie górna linia klina jest oczywista i bezsprzeczna. Problemów może nastręczać jednak narysowanie dolnej linii figury, a to ona ma teraz większe znaczenie, gdyż górna tl została już przebita. Większość (w tym ja) rysowała do tej pory kanał. Jednak dolna linia kanału oparta jest jedynie na dwóch punktach. To za mało, żeby uznać ją za pełnoprawną linię trendu *. Według mnie jedyna linia, która ma co najmniej trzy punkty oparcia, to dolna linia klina pokazanego przeze mnie wyżej. Jak pokażę później, kurs BTC porusza się klinami zwyżkującymi od 2015 roku. Kliny odpowiadają też większej dynamice aktywa niż kanały. Poniżej wrzucam dwa obrazki z omówieniem początkowej i środkowej fazy klina oraz przede wszystkim punktów podparcia dolnej linii.

faza początkowa

Obrazek

faza środkowa (wraz z wyjściem z klina górą)

Obrazek

Tutaj tylko mały disclaimer - podkreślam pewne zachowania kursu względem fibo rozłożonego do ATH. Zachowania te były jednak przed zrobieniem ATH. Dla mnie oznacza to tylko tyle, że są w ruchach danego aktywa zapisane pewne poziomy, które potem budują harmoniczną całość. Nie jest to według mnie tłumaczenie przez pryzmat wydarzeń, które miały miejsce później.

* Nie mówię, że ta linia nie zatrzyma kursu. Staram się jednak dyskutować o tym, co jest faktem. Linia mająca dwa punkty potwierdzenia działa na naszą wyobraźnię dlatego, że jest równoległa do wyższej linii trendu. Jednak z technicznego punktu widzenia potrzebne są trzy odbicia - do tego czasu ta linia pozostaje naszą fantazją, a nie czymś, pod co można grać. Niemniej jednak linia ma potencjał, sam ją rysowałem. @Smule, który ją przypomniał w tym poście zasługuje na mocne zaplusowanie:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=446005#p446005

3) Z perspektywy klina mamy pęknięcie bańki. Nastąpiło ono 22. stycznia po przebiciu dolnej linii klina (po nieudanym reteście jego górnej linii i "zawrotce" kursu). Wrzucam analizę końcówki klina - nieudanego retestu. Widać, że ta linia była grana przez rynek.

Obrazek

4) Ostatnią deską ratunku jest fibo 0,5 rozłożone od 17.sierpnia 2015** (z dokładnością do 7 dni, ten poziom na bitcoinwisdom mogę wyświetlić tylko na 1W. Jednak cena od której go rysuję jest dokładna) do ATH, które mieliśmy 17. grudnia 2017. Zaznaczyłem je na czerwono. To właśnie ono tłumaczy, dlaczego body dzisiejszej dziennej jest krótsze od wczorajszej - czyli mamy wyhamowanie ruchu spadkowego. Jeśli bykom nie uda się obronić tego poziomu myślę, że definitywnie będzie można mówić od pęknięciu bańki. Fibo 0,5 znajduje się na poziomie 10032 $. Wszyscy, którzy używają tego narzędzia wiedzą, że jest ono dość efektywne oraz, że przekroczenie poziomu 0,5 oznacza, że nie jest to zwykła korekta, tylko prawdopodobnie odwrócenie trendu. Poniżej wrzucam wykres z pokazanym rozrysowanym fibo dla kursu z lat 2015 -2017.

Obrazek

Obecnie widać, że kurs walczy z tym poziomem. Na przedostatnim obrazku pokazałem, że dotąd żadne body świecy dziennej od momentu zrobienia ATH nie zostało zamknięte poniżej tej linii. Być może dzisiejszy dzień jest decydujący.

**Jest to najniższy punkt po pęknięciu wcześniejszej bańki i początek budowania wzrostów, których prawdopodobną kulminację mieliśmy w 2017 roku.

5) Gdzie może znaleźć oparcie spadający kurs w przypadku przebicia fibo 0,5? Pierwszą opcją jest kanał pokazany przez @Smule. Ale myślę, że na chwilę obecną jest to bardziej coś, czego byśmy chcieli - nie mamy na razie uzasadnienia technicznego tej linii (chociaż podkreślam jeszcze raz - ma ona potencjał. Jednak otwieranie na tej linii pozycji długiej bez mocnych sygnałów odbicie może być bardzo ryzykowne). Na ostatnim obrazku widać jak pękała wcześniejsza bańka - to nie był nagły spadek, ale powolne opadanie kursu (które niestety jest najgorszą opcją - powolna utrata zainteresowania graczy - w tym kontekście szybkie szarpnięcie w dół byłoby lepsze - ale znów - to prawdopodobnie tylko to, czego byśmy chcieli, niekoniecznie coś co ma duże szanse się sprawdzić). Oparcie i powolne budowanie ewentualnych dalszych wzrostów mogłoby zacząć się od kontaktu kursu z którąś z linii wcześniejszego klina z lat 2015-2017 (zaznaczony na niebiesko na wcześniejszym obrazku). Dla przykładu w przyszłym tygodniu górna linia tego klina będzie na poziomie 2617 $. Z kolei 07. października 2018 będzie przecinać się z fibo 0,786 na poziomie 4376 $. Inną opcją jest data 25. lutego 2019, kiedy klin ten będzie zamykany na poziomie 5636.

Oczywiście jest to tylko spekulacja. Chętnie poznam Wasze zdanie, szczególnie osób, które grały w okresie wcześniejszej bańki oraz w latach 2015 - 2017.
Ostatnio zmieniony środa, 31 stycznia 2018, 21:17 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6762
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 31 stycznia 2018, 21:16

@new06

jak zapewne wiesz, wciąż słabo się orientuję w dość głebokiej analizie, więc spróbuję skomentować "mniej technicznie".

1. Bardzo fajnie, że chciało Ci się to opisać. Duży plus dla Ciebie.
2. Problemem dla mnie jest tutaj ciągłość. Pewne formacje wyglądają inaczej w skali normalnej, a inaczej - w logarytmicznej. Mam tutaj obawy pewnej niespójności, tj. doszukiwania się figur na jednym wykresie przy jednoczesnym zaprzeczeniu tych figur na drugim. Mam na myśli przede wszystkim to, że - zdaje mi się - prowzrostowe formacje takie jak flagi i dzikie wybicia z tych flag na wykresie logarytmicznym przyjmą formę właśnie klina zwyżkującego, czyli zapowiedź spadku - dwie sprzeczne informacje.
3. z narysowanego klina nastąpiło bardzo mocne wyjście górą, więc czy w takim przypadku nie należy uznać, że taka figura została zanegowana?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 31 stycznia 2018, 21:31

@BitJanusz,
odnośnie drugiego punktu. Sporo się zastanawiałem nad tym, czy bardziej miarodajny jest kurs pokazany w skali log, czy liniowej. I na chwilę obecną dochodzę do wniosku, że jednak log jest lepsza, chociaż do tej pory rysowałem wszystko w skali liniowej. Jeden z argumentów podałem na początku poprzedniego posta. Trochę dziś o tym czytałem i być może w najbliższych dniach założę osobny temat w dziale "Analiza Techniczna", który by tą kwestię omawiał - bo jest to dla mnie bardzo interesujące. W każdym razie po zrobionym dziś researchu stwierdzam, że spora ilość traderów grających od dłuższego czasu na BTC używa skali log. Stąd wziął się mój dzisiejszy post. Na skali liniowej widziałem zupełnie co innego. Te formacje na log też widziałem, głównie dzięki @ekonomik, ale cały czas grałem pod liniową. Oczywiście sygnały na jednej i na drugiej mogą być sprzeczne. Trzeba wybrać. Ja na chwile obecną wybieram log (aczkolwiek nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, muszę nad tym posiedzieć). Faktem jest jednak, że skala log jest "czystsza". Ludzie grający w tej skali byli w stanie lepiej przewidzieć np. zasięgi korekt w 2017. Oczywiście chodzi tu o duże interwały, minimum 1D (I wynika to z tak potężnej zmienności BTC w 2017 roku - ten rok po prostu trzeba rozpatrywać w log!). Na mniejszych TF rozbieżności między tymi skalami nie są aż tak duże.
Na chwilę obecną polecam link do szybkiego artykułu o log na BTC. Sporo fajnych wypowiedzi można też znaleźć na Reddit/BitcoinMarkets.

https://steemit.com/bitcoin/@bullofcryp ... ale-charts

Odnośnie punktu 3. No właśnie niekoniecznie. M.in. dlatego, że górna linia klina powinna być poprawnie zretestowana od góry (przebicie jej nie jest jednoznaczne z jej zanegowaniem - tak się dzieje bardzo często. Linia, która stanowiła opór po przebiciu może być mocnym wsparciem). Jeżeli kurs przy reteście przebija górną linię i spadnie niżej, nie opierając się również o dolną linię, to niejako wzrosty zbudowane na tym klinie stają się "zagrożone".


Poza tym, jakkolwiek klin, który pokazałem może przejść w kanał, który wrzucał @Smule, to jednak przebicie fibo 0,5 rozłożonego od sierpnia 2015 do ATH jest już poważnym i obiektywnym problemem dla dalszych wzrostów
Brave New World

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » środa, 31 stycznia 2018, 22:36

Ja się tylko zastanawiam dlaczego uważasz że przebicie fibo 0.5 jest oznaką zmiany trendu, osobiście wydaje mi się ze krypto lubią większe wahania I spokojnie może odbic przy 0. 61 będzie wyczekiwany 8k i potem do góry, tylko nie wiem na ile

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 31 stycznia 2018, 22:52

Aż wstyd cokolwiek wrzucać po takich esejach @new06. Świetna robota! :D

Patrząc na wykres 1H zbliżamy się do linii oporu. Wstęgi Bollingera zwężone, więc w ciągu najbliższych godzin powinniśmy obrać kierunek. Patrząc na poprzednie świeczki 1D, jeśli tę zamkniemy jako doji, są duże szanse na wzrosty następnego dnia.



Obrazek
1D finex
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 31 stycznia 2018, 23:01

Jeszcze jedna kwestia odnośnie potencjalnej dolnej linii kanału wrzucanego przez @Smule. Napisałem, że linia trendu technicznie powinna mieć trzy punkty oparcia - jest to logiczne. W przeciwnym wypadku na wykresie można by narysować milion linii łączących dwa różne punkty. Jej dodatkowa równoległość do wyższej linii trendu jest raczej tu czymś, co działa na naszą wyobraźnię, nic więcej. Czy kanały są szczególnie często występującymi formacjami? Częściej niż kliny? Nie wydaje mi się.
Widzę jednak opcję na potencjalną linię trendu kanału, która mogłaby być rysowana tak, że z grubsza miałaby trzy punkty podparcia. Wrzucam ją na tym samym interwale, co @Smule, czyli 3D oraz Bitsatampie (kluczowy dla tej linii środkowy punkt podparcia wygląda identycznie na Bitfinex - takie same dwie świeczki w tym miejscu). Żeby ją narysować trzeba złapać knoty z 25.03 oraz 15.09.
Spoiler:
Obrazek
Układ punktów odbicia knot - body - knot ma w sobie pewną logikę. Szczególnie jeżeli to trzecie oparcie knotem jest ostatnim przed wyjściem górą z danej formacji. (Pierwsze oparcie knotem - zainicjowanie, drugie oparcie - body - potwierdzenie i trzecie - lekkie muśnięcie linii knotem przed wyjściem z figury).
Problem z tą linią trendu leży gdzie indziej.
W 2017 roku BTC urósł 2200% w przeciągu dwunastu miesięcy. To bardzo krótki okres czasu, a właśnie on jest dla nas obecnie kluczowy. Wydaje mi się, że najważniejszym interwałem do rozpatrywania różnych formacji jest 1D. Wyższe mogą być za duże i pewne rzeczy zaokrąglać, ucinać, ukrywać. Dlatego to, gdzie są zamykane body, dokąd dochodzą knoty na tym interwale jest dla mnie kwestią kluczową przy rozsądzaniu jaka linia trendu jest realnie grana przez rynek. Interwał 1D jest też jednym z popularniejszych i szeroko używanych. Takie interwały jak 3D, lub 1W są dość egzotyczne (nie tylko na crypto, ale też na starszych aktywach jak FX).
Widać więc, że z tą linią jest problem w przypadku środkowego punktu odbicia - 16.07 świeca dzienna została zamknięta poniżej linii trendu. Identycznie wygląda to na Finex.
Spoiler:
Obrazek
Wydaje mi się, że w przypadku jednak grania przez rynek kanału ta linia wrzucana przeze mnie jest najbardziej optymalną, a środkowy punkt jest do wybaczenia (przebicie body jest w przypadku świecy podobnej do doji - więc tym bardziej).

W każdym razie tak, jak napisałem wcześniej, ta linia ma potencjał na odbicie kursu. Jutro np będzie znajdować się na poziomie 7850$ i bardzo blisko fibo 0,618. Niemniej jednak zamknięcie body świecy poniżej fibo 0,5 może przynieść bardzo przykre konsekwencje dla byków.
Na koniec wrzucam dzisiejszą obronę Częstochowy na godzinnych. Do zamknięcia dziennych jeszcze dwie godziny.

Obrazek

Good night & good luck!
Brave New World

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Selecto » środa, 31 stycznia 2018, 23:02

ergorg pisze: Aż wstyd cokolwiek wrzucać po takich esejach @new06. Świetna robota! :D

Patrząc na wykres 1H zbliżamy się do linii oporu. Wstęgi Bollingera zwężone, więc w ciągu najbliższych godzin powinniśmy obrać kierunek. Patrząc na poprzednie świeczki 1D, jeśli tę zamkniemy jako doji, są duże szanse na wzrosty następnego dnia.



Obrazek
1D finex
"więc w ciągu najbliższych godzin powinniśmy obrać kierunek" Od miesiąca jest to samo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3369
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 31 stycznia 2018, 23:09

new06 pisze:Linia mająca dwa punkty potwierdzenia działa na naszą wyobraźnię dlatego, że jest równoległa do wyższej linii trendu. Jednak z technicznego punktu widzenia potrzebne są trzy odbicia - do tego czasu ta linia pozostaje naszą fantazją, a nie czymś, pod co można grać.
Ja zawsze myślałem, że do narysowania linii wystarczą 2 punkty ;) Kolejne potwierdzenia oczywiście wzmacniają trend, ale nie powiedziałbym, że < 3 to fantazja. Poza tym jest tu pewien haczyk ze względu na który dolne ograniczenie jest dyskusyjne. Mianowicie przy odbiciu od 3k zadziałało wsparcie wyznaczone przez wcześniejsze ATH i cena nie dobiła do trendu choć niewiele brakowało. Wrzucałem obrazek jeszcze w listopadzie: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 51#p390051

Teraz w obliczu nowych faktów przydałaby się konkretna aktualizacja, ponieważ wybicie górą z tego kanału pozwala nam spojrzeć na kilkuletni ruch z nowej perspektywy gdzie klin wzrostowy wyrysowany przez letnio-jesienne przyspieszenie trendu jest tylko fragmentem i w moim subiektywnym przekonaniu na ten moment już miniętym przez cenę, za to wspomniana mediana, obecnie na poziomie około 9200, wydaje mi się miejscem na które warto zwrócić uwagę. Poniżej robocze kreski, zrobione na razie na szybko więc sorki za dość luźny styl i może niedokładnie co do piksela narysowanie całości:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 21 kwietnia 2018, 17:54 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 31 stycznia 2018, 23:41

Coś drgnęło, istnieje szansa na zielony młotek co było by byczym zwiastunem dnia jutrzejszego :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 31 stycznia 2018, 23:43

@Chillout, za mały cień, żeby mógłby być młotek, MUSI być 2x większy niż body świecy.

Przy okazji zauważyłem, że za każdym razem przy poprzednich doji, odbijaliśmy do góry praktycznie taką samą/trochę większą wysokość jaką wynosił dolny cień doji.
Spoiler:
P.S.
Trwa właśnie walka przy linii oporu. Została przebita, ale na ten moment wystaje tylko cień, 5 minut do zamknięcia świecy 1H.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 31 stycznia 2018, 23:56

@akos, czy dobrze rozumiem, że mediana to pitchfork (median line)? To trochę inna bajka niż linie trendu. Powiem tak. Dla mnie Pitchfork jest czarnym koniem AT na BTC. Może nawet AT ogólnie - czytałem tematy na forex factory, w których działał bardzo dobrze. Jednak jest to niezbyt popularne narzędzie. Więcej osób gra pod czyste świece i klasyczne linie trendu oraz poziome wsparcia / opory.

Odnośnie tego odbicia na 3k właśnie postrzegałbym to jako bardzo czysty poziomy opór (robione wtedy ATH), który potem stał się wsparciem. No ja do tej dolnej linii kanału tez mam wątpliwości, jak też do samego kanału. Jeszcze raz wrzucam ostatni obrazek z wcześniejszego posta. Powiedz co widzisz: kanały czy kliny (wiem, że kliny są zaznaczone, ale tam po prostu nie ma żadnych kanałów).
Spoiler:
Obrazek
Widać jak kurs miał bardzo podobne wyjście z niebieskiego klina. Jego górna linia została zretestowana poprawnie od góry i zaczęło się rysowanie drugiego klina pod większym kątem (żółty kwadrat). To, co było pod koniec 2017 to takie samo wyjście z klina górą, ale potem nieudany retest od góry i przebicie całej formacji (pomarańczowy kwadrat). Z tej perspektywy to wygląda dość czysto i wyraźnie.

Odnośnie poziomu ~ 9200 $. Widzę taką linię jak niżej. Jutro będzie na poziomie 9192 (podobna cena dla Stampa i Finex. Ta podana akurat dla Stampa). Więc tam coś może się zadziać...
Spoiler:
Obrazek
Jest to potencjalna linia, bo właśnie ma dwa punkty podparcia ;) . Będę się jednak upierał przy tych trzech. Nie tylko dlatego, że o tym czytałem, ale też z jednego powodu: Jak są trzy to na 101% wiadomo, że mamy linię trendu. A dwa punkty podparcia można sobie dobrać dosłownie w dziesiątkach wersji w jednym miejscu.

@ergorg, zgadzam się co do potencjalnego wybicia w przypadku wyrysowania doji na dziennych. Kluczowy jest poziom fibo 0,5, który wrzucałem. Żadnego fibo nie byłem dotąd tak pewny (pod względem rozstawienia), jak właśnie tego.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 31 stycznia 2018, 23:57

Wydawało mi się że cień jest około 2x dłuższy niż oczekiwane body. Co do tego odbicia o którym wspomniałeś to faktycznie, słuszne spostrzeżenie. Ważne aby nie zamknęło się poniżej opisanego wcześniej przez @new06 fibo 0.5 ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 1 lutego 2018, 00:19

Żeby nie było - ja nie polecam wchodzić jeżeli obecna dzienna będzie zamknięta ponad tym poziomem. Patrzcie na godzinne - wygląda na to, że to jest bronione od 29 godzin! Po zamknięciu świecy byki mogą to po prostu puścić i zacząć odratowywać np. po południu. Więc po obronieniu tego poziomu może narysować się jeszcze długi knot w dół.
Chociaż jeżeli nie wybijać z fibo 0,5 - to skąd? (faktem jest, że body świec jak do tej pory nie były zamykane tak blisko tego poziomu)
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 1 lutego 2018, 01:13

Wczoraj pierwszy raz zamknęliśmy 1D poniżej dołka 22 grudnia, możliwe, że ten poziom (10700-10800$) będziemy jeszcze testować od dołu.

Trochę się pobawiłem pitchforkiem na log:
Spoiler:
Wcale nie jest łatwe ustawienie tych linii, by pasowały do siebie idealnie :(

Dodano po 48 minutach 53 sekundach:
Zamknęliśmy przy okazji 1M:


wersja log:
Spoiler:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3369
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » czwartek, 1 lutego 2018, 02:15

new06 pisze: @akos, czy dobrze rozumiem, że mediana to pitchfork (median line)?
Precyzyjnie mediana to środkowa cena (pomiędzy ekstremami) i faktycznie pochodzi zdaje się z koncepcji pitchforka (głębsza rozkminka: http://analizy.investio.pl/andrews-pitchfork/). @ergorg nawet to całkiem nieźle narysował, szkoda, że w spoilerze, ale to nie jest najważniejsze czy to pasuje do pitchforka czy nie. Istotne, że na tej środkowej cenie wielokrotnie już kurs zawracał przez ostatnie pół roku, stąd pomysł, że warto ją obserwować.
new06 pisze: Odnośnie tego odbicia na 3k właśnie postrzegałbym to jako bardzo czysty poziomy opór (robione wtedy ATH), który potem stał się wsparciem. No ja do tej dolnej linii kanału tez mam wątpliwości, jak też do samego kanału. Jeszcze raz wrzucam ostatni obrazek z wcześniejszego posta. Powiedz co widzisz: kanały czy kliny (wiem, że kliny są zaznaczone, ale tam po prostu nie ma żadnych kanałów).
Widzę i kanały i kliny, chociaż na tak ściśniętym obrazku ciężko jest klarownie wszystko pooznaczać. W każdy razie jedno drugiego nie wyklucza. Jeśli trend przyspiesza w kanale to może sformować klin, ale późniejsze wybicie z klina wzrostowego w dół może sprawić, że ponownie do gry powróci kanał zaś wybicie w górę może dać punkt zaczepienia dla większego kanału - na moim rysunku szczyt z czerwca 2016 i grudnia 2017.

Niezależnie od ilości punktów podparcia poszczególnych równoległych linii w tym kanale (kanałach? a może pitchforku?) sam fakt, że da się je ładnie i w sensownych odstępach poprowadzić równolegle względem linii, które mają wiele punktów podparcia (wspomniana mediana i górne ograniczenie ponad które kurs wyszedł w listopadzie 2017) też w jakimś sensie dodatkowo potwierdza, że, jak się wyraziłeś, "mają potencjał". Znalezienie takich potencjalnych linii / figur odpowiednio wcześnie zanim cały rynek zauważy po 100 odbiciach, że są grane też daje niekiedy pewną przewagę, no bo jak już wszyscy wiedzą, że się od czegoś odbija, to właśnie wtedy rynek lubi zrobić niespodziankę i coś przebić albo odbić się wcześniej ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 1 lutego 2018, 06:48

Finex, 1h (log)

Obrazek

Możliwe, że rysuje się double bottom na godzinnych. Byłoby to odbicie po spadkach od 28.01 godz. 07:00. Linia potwierdzenia na niebiesko. Miejsce odbicia bardzo mocne, bo fibo 0,5, o którym pisałem. Jednak ze względu na malejący volume ten double bottom nie jest wcale taki pewny.

Ogólnie po zamknięciu dziennej sytuacji nie jest taka pewna. Z jednej strony kurs jest pod klinem. Z drugiej zostało wyrysowane doji na fibo 0,5.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 1 lutego 2018, 08:49

Już dawno nie było takiej sytuacji, żeby kurs był praktycznie w tym samym miejscu przez całą noc. Kwestia czy to akumulacja czy dystrybucja.

Skłaniałbym się jednak za akumulacją patrząc na wolumen.

Dodano po 1 godzinie 16 minutach 56 sekundach:
Opór i wsparcie, imho zamknięcie świeczki poniżej lub powyżej tych linii powinno wyznaczyć kurs.

Obrazek

Finex 4h


Przy okazji na 1W dotknęliśmy środkowej wstęgi Bollingera.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sockpuppet12 » czwartek, 1 lutego 2018, 09:13

http://i65.tinypic.com/28wj86e.jpg

chodzi o to, ze raczej pójdzie w górę jak w pierwszym przypadku bo dodatkowo jest kanał/klin, fibo 50, volumen i ogólnie dość już spadków?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: RE: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » czwartek, 1 lutego 2018, 09:31

Dość już spadków? Jeszcze nie zwątpiłem w przyszłość BTC więc dalej w dół. To tak z autopsji poprzednich baniek
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 33 gości