Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
11
33%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
11
33%
Spadnie sporo poniżej 65k
11
33%
 
Liczba głosów: 33
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 25 stycznia 2018, 00:51

Temat często się przewija i ma wiele wspólnego z kursem BTC czyli tethery.


Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » czwartek, 25 stycznia 2018, 01:12

sspshmm pisze: czy to jest poprawnie "narysowane" - @spamboy...
Poczułem się niejako w odpowiedniości odpowiedzieć Ci skoro niejako wywołałem lawinę. Na początek odniosę się ogólnikowo do intencji mojej wypowiedzi. Nie chodziło mi o to, że "nowi" nie mają prawa się wypowiadać - nic takiego nawet nie zasugerowałem. Napisałem jedynie, że zanim się coś (cokolwiek) napisze z pozycji nowicjusza, warto by sięgnąć po jakieś minimum wiedzy, inaczej bardziej doświadczonym kolegom będą puszczać nerwy bo ile razy można powtarzać że " 'a' na początku zdania pisze się dużą literą"?
Spróbujcie zrozumieć, że wy wiedziecie wątek forum z perspektywy tu i teraz, ewentualnie kilku miesięcy, a starsi starzem koledzy tłuką te same banały od kilku ładnych lat. A niewielu z Was sięga do postów archiwalnych - a to bardzo źle, bo tam kupa wiedzy zalega!
Poniekąd rozumiem niechęć do przekopywania się wstecz, bo przedrzeć się przez te tysiące postów to duża sztuka. Ale właśnie to jest problemem! Im więcej postów nic nie wnoszących lub wątpliwej natury jakości, tym gorzej dotrzeć do tych wartościowych. Jeśli ktoś ma dylemat co powinien pisać, a co nie, to proponuję autotest w postaci samodzielnego przewertowania archiwum – jeśli spędzicie tam godzinę lub dwie czytając posty hronologicznie, to gwarantuję, że szybko zrozumiecie jakie posty są tymi „złymi”.

Teraz odnośnie samych "rysunków".
Analizę prowadzimy zazwyczaj w kilku perspektywach. Sprawdzamy jak te same kreski wypadają na rożnych giełdach. Ponieważ może nam się pojawić zupełnie inny obraz w zestawieniu giełdy na której gramy z giełdą np. prowadzącą. Szczególnie ta uwaga dotyczy krótkich i bardzo krótkich terminów i giełd o różnej głębokości.
Kolejna rzecz, to iz podczas tworzenia analizy zazwyczaj kreślimy sobie różne scenariusze dla różnych interwałów czasowych. Ważne by widzieć sprawę nie tylko pod lupą ale i w szerszej perspektywie. Wraz z odejściem od wykresu (większy interwał) układa się priorytetowość okrełśonych formacji. To co w skali 5min może wydawać się na formacje wzrostową, w interwale godzinnym, kilkugodzinnym lub dziennym, może wskazywać na coś zupełnie innego. Dlatego interwał też będzie miał wpływ na skalę/zakres ruchu. Niby oczywiste ale jednak nie dla wszystkich.
Tu uwaga dla @sspshmm i Twojego wykresu o kóry pytałeś - trudno szacować duże zasięgi analizując figurę w niskim interwale lub figurę stosunkowo małą w większych interwałach. Zasięg wybicia ma przeważnie określone proporcje w stosunku do kreślonej figury. Któryś z kolegów napisał Ci, że on tego tak nie widzi. Ja osobiście też nie upierałbym się akurat przy tej formacji jako dykutującej obecne zachowanie rynku (ale to już subiektywne przeczucie). Nie tyle, że jest źle narysowana, tylko inne figury wydają się bardziej znaczące. W bardzo krótkich interwałach jest prościej spekulantom wykreować lub zanegować (nierzadko jednym nieznacznym ruchem) dany pattern , niż próbować zmieniać wykres na przestrzeni dni czy całych tygodni. Zatem rysujac, nie skupiaj się wyłącznie na nowo budowanje figurze (ta lubi czasem ewoluować) ale patrz też szerzej. I oczywiście zasiegi wyliczaj adekwatnie do skali figury, a nie do tego co sam chciałbyś zastać.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 04:06 przez spamboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: warchlakozaur » czwartek, 25 stycznia 2018, 01:57

@spamboy (+inni ogarnięci :D) - aż stwierdziłem, że założę konto (będzie offtop ale może przyda się na przyszłość) - ja na przykład jestem ślepy albo nie widzę, ale sam z chęcią przeczytałbym jakąś dobrą książkę, która by nauczyła mnie mnie chociaż jakichś podstaw odnośnie analizy. Wiadomo, że można zje....chać i stwierdzić, że "Google po coś przecież masz", ale skoro widać, że np. Ty czy inni (nawet względnie liczni bym powiedział) użytkownicy "z niejednego pieca chleb jedli" i wiedzę takową posiadają, to wiadomo, że lepiej właśnie ich zapytać o to, co warto przeczytać. Bo analogicznie jak z przebijaniem się przez pierdyliard postów, o którym wspomniałeś, to jak ktoś ma czas ograniczony, chęci chęciami, ale podejmie się pewnie góra z 1-2 książek. Może jakiś przypięty temat np. Przedszkolu z propozycjami literatury zrobiłby przynajmniej część roboty? Nie tylko w kwestii samego Bitcoina ale i innych walut. Jest tutaj wiele wartościowych tematów odnośnie różnych krypto zaj... badziewiem, ale w dalszym ciągu w polskich internetach ciężko szukać chyba lepszego źródła wiedzy. Pozdrawiam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 25 stycznia 2018, 02:34

Też chętnie przeczytałbym książkę o analizie (jak to podniesie umiejętności), bo nigdy żadnej nie czytałem. Jak możecie rzućcie propozycje (tylko błagam aby nie o dogmatach sekty Elliotta). Taka, żeby nie zanudziła. Coś co olśni człowieka w spojrzeniu na rynek i niekoniecznie skończy się jak Lśnienie. Połowę mieszkania mam w książkach, które czekają na przeczytanie i wciąż dokupuję kolejne jak oszołom. Podejrzewam, że prędzej umrę niż zdążę je przeczytać, ale na dobrą o analizie znajdę czas! :) Musi to być taki killer-book, zaczynasz czytać, nie jesz pół dnia i nawet zapominasz iść do toalety z wrażenia wiedzy, która ci się właśnie objawiła z książki. Najlepiej niech to będzie pozycja omawiająca analizę techniczną z uwzględnieniem spierd...onej specyfiki tego pseudo-poważnego rynku, nie jakieś super klasyki z lat 80-90. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: invisible » czwartek, 25 stycznia 2018, 02:50

@warchlakozaur, są takie tematy. Tu masz kilka wartościowych wątków dla początkujących, może rzeczywiście warto je przypiąć do pierwszego posta również tutaj.

Najważniejsze:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=20791 - Literatura AT i nie tylko wg zbigesa :)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 09#p290977 - Szukam mentora
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=5160 - Dyskusja na temat kursu BTC, teraz wątek mało popularny, ale w celach edukacyjnych jak najbardziej warto zajrzeć.

Pozostałe ciekawe:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=120 - Analiza fundamentalna, techniczna a może statystyczna mecenasa
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=23434 - wartościowy wątek anagamideva :)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=88&t=26398 - HS w dołku, inv HS na górce, świeżynka od new06

Oraz do szybkiego zerknięcia:
https://www.gov.pl/documents/31305/0/le ... 9ffab37602 - Leksykon pojęć wg Piecha

Po przypięciu tematów post do usunięcia - bo i tak się zaraz zagubi...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » czwartek, 25 stycznia 2018, 03:03

Mówimy o podstawach. Zatem o czymś co pozwoli w ogóle mieć jakiekolwiek pojęcie i nie będzie to wypaczone przez np blogera, który zaczął pisać o AT, tylko w międzyczasie uszczuplił materiał o "mniej istotne" fakty.

Oczywiście że klasyki:
Analiza Techniczna Rynków Finansowych - John J. Murphy
Analiza Techniczna Rynków Terminowych - Jack D. Schwager

Od klasyków się wychodzi w każdej dziedzinie (czy jest to łyżwiarstwo figurowe czy nanotechnologie). Jedna z tych książek myślę że śmiało wystarczy, nie tyle żeby czuć rynek kryptowalut, ile nie kreślić głupot i rozumieć co mówią i kreślą bardziej ogarnięci koledzy.

Gdzieś była lista książek podczepiona ale sam nie mogę trafić. Trafiłem tylko na linki od @Wymazywanie https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p290719 ale dałbym sobie ręke uciąć, że wieki temu była już publikowana obszerna lista pozycji stricte książkowych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jeff » czwartek, 25 stycznia 2018, 04:05

Jak ktos chcial by poczytac cos ciekawego to polecam artykuly MarcPMarkets. Jest on jednym z najlepszych traderow krypto uzywajacych strategie price action.

https://www.tradingview.com/u/MarcPMarkets/

A tu artykol o podstawach strategii Price Action

https://comparic.pl/jak-zaczac-zarabiac ... ce-action/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 25 stycznia 2018, 05:47

Kurs wyszedł ponad linię trendu spadkowego od 07.01 i jest to spory sukces byków. Pozostało jeszcze górne ograniczenie klina wrzucanego przez @BitJanusz tu:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=442110#p442110
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 25 stycznia 2018, 07:25

Klin został również przebity (na ten moment tylko cień wystaje), właśnie chyba podchodzimy do drugiej próby.



Coraz lepsi ci blockchainowi raperzy:
Spoiler:
[youtube][/youtube]
/e

możliwe scenariusze:


Z podejmowaniem decyzji wstrzymałbym się z podejściem do którejś z granicy klina i pewnym przebiciem (duży wolumen, zamknięcie 1h ponad lub poniżej linii wsparcia/oporu)
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 08:26 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 25 stycznia 2018, 07:56

godzina 12 prawdę powie:)
Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » czwartek, 25 stycznia 2018, 09:39

Ostatnio nie mam zbyt dużo czasu i jeżeli już ktoś wrzucał coś takiego to przepraszam ale myślę ze warto się podzielić swoimi kreskami także https://pl.tradingview.com/x/t15X54Lt/ jak wyjdziemy śmielej ponad ta linie trendu spadkowego(biała) to istnieje duże prawdopodobieństwo testu górnej linii kanału spadkowego (żółta)po drodze są jeszcze dwa ważne miejsce do przebicia zaznaczone na pomarańczowo https://pl.tradingview.com/x/Dw6G85k8/ jeżeli natomiast odbijemy od białej LT to w sumie także jest już blisko do testu LT z (15.09-12.11.2017) Ogólnie to chyba najlepszym sposobem na opuszczenie tego dużego kanału spadkowego byłby boczniak i przebicie tej linii https://pl.tradingview.com/x/IrMinTBS/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 25 stycznia 2018, 10:09

Mamy wyjście dołem z klina. Proponowany target z mojej strony (proszę o ocenę):
Spoiler:
Obrazek
policzyłem go od pierwszego odbicia do szczytu klina w tym miejscu. Wysokość tę odjąłem od miejsca wypadnięcia kursu z klina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 25 stycznia 2018, 10:12

Jak widać w tym momencie rynek jest testowany poprzez taktykę ruchomego cienia. Zapewne któryś z większych graczy testuje siły poziomów wsparcia i oporu badając reakcje na ich przebicie. Rynek mimo bycia u szczytu klina nadal jest niezdecydowany co sugeruje wpierw fałszywe wyjście górą, a teraz testowanie wyjścia dołem.

Na 1h wyszliśmy dołem z klina, aczkolwiek na 4h nadal wystaje tylko cień. (Kwestia czy rysowanie klina opieramy o 1h czy 4h - rysując na 4h, i zmieniając na 1h dalej wyjście dołem jest testowane)




Pytanie do starszych stażem, jak lepiej rysować te linie? Rysowanie na 4h i zmiana na 1h, czy tylko 1h?

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Verdas » czwartek, 25 stycznia 2018, 10:15

Broni się jeszcze na takim wsparciu, dolna linia kanału rysowanego od 22.01. Jeśli by wytrzymało to możemy mieć fajną zmyłkę z tym spadkiem.
Obrazek

Edit: Na razie do niebieskiej linii idealnie w punkt doszedł tylko cień i kurs walczy nieco powyżej tej linii. Wykres ma możliwość wyrysowania teraz eleganckiego młota na 1H. Jeśli jednak do tego nie dojdzie i spadniemy to pewnie Twój zasięg @BitJanusz, będzie w mocy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » czwartek, 25 stycznia 2018, 11:50

Odkryłem ciekawą zależność i chciałbym się z nią podzielić i dowiedzieć się Waszej opinii. Wydaje mi się że w obecnym trendzie spadkowym RSI i przecinanie się linii MA jest ze sobą powiązane na wykresie 4h. W momencie przecięcia się linii i przegrzanego RSI następował ruch w przypadku overbought do góry, a przypadku oversold do dołu. Obecnie linie się prawie stykają a RSI jest overbought.

W 3 przykładzie linie się przecieły ale RSI nie było oversold i overbought. Zaznaczyłem sobie poglądowo.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:59

oiron666 pisze: Odkryłem ciekawą zależność i chciałbym się z nią podzielić i dowiedzieć się Waszej opinii. Wydaje mi się że w obecnym trendzie spadkowym RSI i przecinanie się linii MA jest ze sobą powiązane na wykresie 4h. W momencie przecięcia się linii i przegrzanego RSI następował ruch w przypadku overbought do góry, a przypadku oversold do dołu. Obecnie linie się prawie stykają a RSI jest overbought.

W 3 przykładzie linie się przecieły ale RSI nie było oversold i overbought. Zaznaczyłem sobie poglądowo.

Obrazek
Te RSI i MA jak masz ustawione? Bo u mnie wyglada zupelnie inaczej na 14/close (RSI). 4h BFX

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:11

@oiron666, Może się wydawać to co widzisz, że to wow, Eureka! i dobrze, że takie rzeczy widzisz, ale "czar" pryska w momencie jak sobie uświadomisz że i średnie jak MA czy EMA, i RSI to nic innego jak wyniki różnych działań właśnie na średnich czyli cenach z przeszłości. To po prostu garnki z tej samej gliny, ale w różnej ilości i różnie obrobionej, więc nic dziwnego, że są podobne i w wielu miejscach zbieżne. To różne pochodne ceny a ponieważ są z tego samego drzewa genealogicznego, nie dziwota, że widać podobne cechy, wszak geny są podobne. :mrgreen:

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
Oczywiście mimo tego są przydatne. Podobne sygnały z wielu wskaźników wzmacniają w graczu ogólną impresję. Ale nawet jak mamy podobne sygnały z 5 czy więcej wskaźników i to różnych, nie tylko średnich, to nigdy nie daje pewności i pewnie statystycznie też nie jest super biznesem grać zawsze co sugeruje kilka wskaźników naraz lub raczej jak rozumiemy czyli co sami sobie sugerujemy po ich oglądzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 9 maja 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pp.pixel » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:48

Na 1W MACD się przecięło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:58

prap0n pisze:
Te RSI i MA jak masz ustawione? Bo u mnie wyglada zupelnie inaczej na 14/close (RSI). 4h BFX
MA mam 30, a RSI mam 14/14/3/3. Domyślne na bitcoinwisdom.

@Wymazywanie absolutnie się zgadzam. Linie jednego wskaźnika przecinają się w skrajnych wartościach drugiego wskaźnika. Oba pochodzą od średniej. Wiem, że żadna magia ale ostatnie kilka tygodni pokazywało że wtedy akurat coś większego się dzieje ;) Mózg doszukuje się rozwiązań potwierdzających swoje wcześniejsze założenia. Aktualnie jestem prowzrostowy i szukam impulsu na 14k więc szukam rozwiązań które to w jakiś sposób potwierdzą. Nie uważam też że granie tylko pod to dałoby same zyski. Moje obserwacje sprzed korekty nie potwierdzały tego założenia. Dlatego w pierwszym poście wspomniałem że te ruchy działają mi tylko w obecnym trendzie spadkowym. Możliwe że odwrócenie trendu zniszczy moją koncepcję. Założyłem jednak że teraz zadziała i wszedłem na tym odbiciu od oporu za około 11200. Liczę na drugie podejście przecięcie linii i breakout :)

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:04

Obrazek

Moja 1 próba wstawiania, mam nadzieje ze jakość ok.
Ogólnie zakładam ze mamy klina i pod to jest analiza.
Kolorami zaznaczyłem podobieństwa. Co by nie pisać tych nudnych literek i cyferek :P

Niestety trzeba klikać by powiększyło ;/

ajj teraz widze ze ucieło ceny ;/
No zasięg docelowy w zależności jak mocno odbijemy od obecnej linii to okolice 14k $
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 15:32 przez sebastian86, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości