Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 13 grudnia 2017, 21:13

socjolog2008 pisze: @domator shortujecie
Szortujemy, szortujemy. Ja sie dobrze czuje na takich zjazdach jak dzisiaj od 16:45
1k USD roznicy to jest fajny zysk - oczywiscie udaje mi sie zgarnac czesc tego tylko i jeszcze prowizje ale to i tak warte zachodu. A jak leci w dol to ja lubie :-)
Ostatnio zmieniony środa, 13 grudnia 2017, 21:17 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » środa, 13 grudnia 2017, 21:13

kantini pisze: Jak to jest możliwe, że nikt nie weźmie się za te tethery? Przesłane na bfx 25 mln bezczelnie w trakcie zjazdu.
Najsmieszniejsze jest w tym wszystkim, ze jeszcze napompuja tethera do tego stopnia, ze i zarobia na tych dodrukowanych:P nie wiem juz kiedy to bedzie, ale jak juz to wszystko peknie i zaczna wychodzic szczegoly to ktos nakreci o tym film. Niewatpliwie bedzie to skandal na miare Enronu i Wilka z Wall Street.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: VooCash » środa, 13 grudnia 2017, 21:20

Że tak spytam, shortujecie tzn gracie na spadki? W jaki sposób?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » środa, 13 grudnia 2017, 21:21

soulnecturn pisze: Aktualnie wygląda że realizuje SHS - poziom realizacji okolice 15000-15100 (stamp!).
nie powinno się wykreślić po najwyższych wierzchołkach linii ograniczenia spadku z najwyższego wierzchołka ewy i wierzchołka adama ? chyba gdzieś coś takiego widziałem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 13 grudnia 2017, 21:25

VooCash pisze: Że tak spytam, shortujecie tzn gracie na spadki? W jaki sposób?
SimpleFX.com lub bitmex.com
Uważaj na siebie 8-)
Na finexie xrp jest już tak spompowany (0.5$ fuck) że zaczynają ludzie przesyłać środki za pomocą BTG - uwaga na pompkę (ostrzeżenie meteorologiczne:)
Ostatnio zmieniony środa, 13 grudnia 2017, 21:33 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 13 grudnia 2017, 21:58

VooCash pisze: Że tak spytam, shortujecie tzn gracie na spadki? W jaki sposób?
Ja na krakenie na parze do BTC/EUR.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Matek » środa, 13 grudnia 2017, 22:06

chyba thetery poszły w ruch...

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » środa, 13 grudnia 2017, 22:16

Ślepy zaułek i znowu nowe ATH? Ile razy tak można ludzi robić w ch.. W końcu gdy wszyscy już się na tym poznają, większość pod to zagra i wtedy będzie krach :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 13 grudnia 2017, 22:26

Ten dziad nie spadnie. Ba pójdzie do góry ,ja gram wyłącznie na altach ale to znowu zabawa jak było do kontraktów do 10.12 to teraz do 18.12 a później znowu jakaś pierdoła informacja się pojawi. Wyłączyłem się chwilowo ze shortowania (znaczy zbieram na rosnących altach na tego shorta z an jakiś czas, nie teraz). Będzie 155 ATH i się nie ma co czarować że nie.. :shock:

Po raz n-ty napisze, nie cytujemy postu pod postem - Scibi

Uuu stary czytam i nie rozumiem. Ale spoko. Piszę co w danej chwili myślę (a dopisuje tu bo jeszcze pomyślisz że cytuje post pod postem). W takiej sytuacji robie sobie autoban żeby Ci zaoszczędzić roboty. Na 7 dni. See ya do 20.12 i sukcesów w tradingu)
Ostatnio zmieniony środa, 13 grudnia 2017, 22:42 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 693
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » środa, 13 grudnia 2017, 22:27

Matek pisze: chyba thetery poszły w ruch...
Dokładnie miałem o tym napisać :) I już kursik obroniony za fikcyjną kasę wykupione ile było trzeba, kłopot został zażegnany. Można, można ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » środa, 13 grudnia 2017, 22:29

bo to nie był Adam i Ewa tylko Adam i Transwestyta.... bez górnego ograniczenia . Ewa jest niżej niż Adam. Kurs Jest Ograniczony od strony Adama do Ewy po wierzchołkach...
z takiego związku nic się nie rodzi...
Ostatnio zmieniony środa, 13 grudnia 2017, 22:33 przez wizardking76, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 13 grudnia 2017, 22:32

@scibi co z tobą się wydarzyło kolego. Byłeś niebieski teraz jesteś moderator. Jakieś magiczne zasady - że nie można odpisać bo co ja niby cytuje. Gdzie masz ten swój regulamin co jak się pisze ,magiczną księgę ? Minusy stawiasz..jak cie to bawi. Baw się.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » środa, 13 grudnia 2017, 22:38

@socjolog2008, odpisze tutaj, nastepnym razem pisz na PW
Bylem niebieski, jestem zielony bo tak zdecydowano.
Cytowanie posta pod postem to zasada od dawien dawna znana, nie raz zwracano uwage na to na forum i ja bede jej dalej pilnowal by temat byl przyjemniejszy w czytaniu dla uzytkownikow.
Niestety nie bawi mnie to ze musze poswiecac swoj czas na korekrt osob ktore maja duzo postow za soba i wydawalobysie powinny znac zasady korzystania z for :)

Specjalnie dla Ciebie oraz innych :
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=5958
Punkt 9 ale polecam przeczytac wszystkie ;-)

Lenistwo w czytaniu regulaminu nie zwalnia z przestrzegania jego. Wkoncu chcemy by wszystkim sie korzystalo z forum lepiej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 13 grudnia 2017, 22:42

@scibi

ladny kolor, w smerfa w zabe:)
Ale nie przesadzaj z minusami, bo jak kurs leci szybko w gore lub w dol, to tutaj byl, jest i raczej bedzie offtop :D



Scibi:
Czyli mam wstawiać ostrzeżenia?
Minus po cos został wprowadzony, mam tez ich ograniczona ilość i nie uwazam bym przesadzal, jak ktos nie rozumie zasad dzialania plusów i minusów to nic nie poradze na to. Moge jedynie zaproponowac zalozenie odpowiedniego tematu z zapytaniem.
Kolejne posty niezwiazane z tematem beda kasowane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chillout » środa, 13 grudnia 2017, 22:52

Dlaczego LTC reaguje dokładnie tak jak BTC? :) Przecież to nierealne aby inwestorzy sugerując się jedną (BTC) krypto wykonywali ruchy na drugiej (LTC) powielając zdarzenia tej pierwszej (BTC)... czy ja czegoś nie rozumiem? :oops:

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lisek » środa, 13 grudnia 2017, 22:56

Jak btc spada to wszystko spada. Jak btc risnie lub boczniakuje to jedne krypto risna inne maleja. Ale kazdy suheruje sie kirsem btc.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kossa » środa, 13 grudnia 2017, 23:03

Dlaczego LTC reaguje dokładnie tak jak BTC? :) Przecież to nierealne aby inwestorzy sugerując się jedną (BTC) krypto wykonywali ruchy na drugiej (LTC) powielając zdarzenia tej pierwszej (BTC)... czy ja czegoś nie rozumiem? :oops:
Zasady są następujące:
Jak BTC spada szybko to alty spadają bardzo szybko.
Jak BTC spada powoli to niektóre alty stoją, inne spadają szybko.
Jak BTC boczniakuje to niektóre alty idą szybko w górę, inne stoją.
Jak BTC rośnie powoli to wszystkie alty rosną, niektóre rosną bardzo szybko
Jak BTC rośnie bardzo szybko to wszystkie alty spadają powoli.

Działa od 2013 roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 14 grudnia 2017, 00:27

Odnośnie tego HS. Ja już parę razy traciłem na pewnych i czysto wyglądających formacjach. Trzeba generalnie być sceptycznym co do każdej takiej formacji na btc do momentu jej potwierdzenia, bo są one często używane do manipulacji / testowania rynku przez większych graczy. Właściwie można dla btc ustalić nowe zasady i stwierdzić, że np. dla rysującego się HS tuż przed przebiciem linii neckline jest dobre miejsce na otworzenie małego longa, bo prawie na pewno odbije 8-) .

Temu HS trochę zabrakło do realizacji, wiec technicznie nikt nie może powiedzieć, że rynek jest manipulowany i formacje sprawdzają się odwrotnie niż powinny, ale jednak odczucia wszystkich są trochę inne.

Finex 1H
Obrazek

Pytanie, czy ten HS wyrysował się naturalnie (nie wierzę, żeby grupy manipulujące kursem na Finex angażowały się w rysowanie każdego ruchu) i kurs był potem ratowany przez tetherowców przed realizacją tej formacji? Jeżeli tak, to mogłoby oznaczać, że chociaż tłum chce już większej korekty, to te grupy planują przynajmniej robienie kolejnego ATH na poziomie wyraźnie oddalonym od obecnego.

Ale ten HS mógł być też wyrysowany celowo. Po pierwsze, biorąc pod uwagę, że jest to kolejny raz kiedy taka formacja rysuje się, a potem nie jest realizowana to budzi brak zaufania mniej doświadczonych graczy do analizy technicznej. W takiej zmyłkowej sytuacji mówi się o formacjach, których tak naprawdę nigdy nie było (bo nie została potwierdzone). Oczywiście jako że giełdy są miejscami, w których niczego się nie produkuje, a zarobek jednych jest równoznaczny ze stratami innych, to bardziej wpływowym grupom opłaca się, aby większa część osób (szczególnie tych, które zainteresowały się kryptowalutami na szczycie obecnej hossy i prawdopodobnie stracą to zainteresowanie wraz z nadejściem bessy) kierowała się tylko i wyłącznie emocjami. A trzymanie się podstawowych zasad gry technicznej, jak np. czekanie na potwierdzenia, odpowiedni volume może naprawdę uchronić przed sporymi stratami nawet na rynkach, które są w tak dużym stopniu manipulowane.

W końcu też ten niezrealizowany HS mógł być narysowany w celu przetestowania rynku - tu w grę wchodzi scenariusz jak za pierwszym razem, czyli planowanie co najmniej nowego ATH, lub grupy wpływające na kurs mogą powoli zaczynać "projektować" pęknięcie bańki, które będzie dla nich najbardziej korzystne i w ytm celu przeprowadzają odpowiednie testy rynku.
Brave New World

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » czwartek, 14 grudnia 2017, 00:42

Na Bitstampie nachylenie szyi jest w drugą stronę i tam HS się zrealizował, choć spadek nie osiągnął jeszcze poziomu wyznaczanego wysokością głowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 14 grudnia 2017, 00:46

@rha, no ale problem polega na tym według mnie, że jeżeli na Finex nie będzie znacznych spadków, to inne giełdy też się powstrzymają i tak samo odnośnie wzrostów. To finex ma ostatnie słowo, a może być on w znacznym stopniu manipulowany m.in. za pomocą tetherów.

Odnośnie Stampa to prawda, wygląda jak retest neckline od dołu.
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], everman, Google [Bot] i 45 gości