Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6756
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6579
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » czwartek, 30 listopada 2017, 23:34

Kolejny raz zarobiłem na pizzę i nawiałem z bull trapa w ostatniej chwili :mrgreen:

jak pojawiło się 176 BTC na bitstampie w jednym asku, to entuzjazm padł jak zdechła kawka. Koniec pompy.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Knjaz » czwartek, 30 listopada 2017, 23:36

Witam serdecznie.
Jestem bitcoinowym zoltodziobem, a że teraz tyle się o nich mówi, to postanowiłem zaczerpnąć trochę wiedzy o tym 'fenomenie'.
Czytam forum i czasem łapie słowa których nie rozumiem. Mogę prosić o rozwijanie wątpliwości?
ergorg pisze:Nie ma to jak grać sugerując się wykresem finexa, a ruchy w tym momencie głównie opierają się o stampa... :facepalm:
Co to jest stamp.
BitJanusz pisze:konkretna ściana przy 9875 - jeśli się przegryzą (ponad 150 BTC) to chyba jednak trzeba będzie wskoczyć :(
Czym jest ściana? Trudne do zrealizowania zlecenie?
Verdas pisze:Idą zrzuty, jak przetrwa retest to coś więcej będzie można powiedzieć.
Retest oznacza?
kapelusz pisze:W sumie teraz jak patrze to nawet Finexa nie przebiło jak pociagnie sie po świecach a nie knotach
Jak rozumiem, knot, to odchylenia od średniej, czyli świecy. Tak?
new06 pisze:Ten inv hs jest bardzo dobrze widoczny nawet na H1 akurat. Ale można mówić o potencjalnej realizacji dopiero po dobiciu do neckline na ~ 9850$. Target to chyba gdzieś 10500$. Czy będziemy mieli dzienną na zielono?
Inv hs? H1? Neckline to?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SGP511 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 30 listopada 2017, 23:45

BitJanusz pisze: nawiałem z bull trapa
Ja bym tak nie przesądzał. M5 zamknięte body powyżej lokalnej lt. Ostatnia m15 zamknięta powyżej neckline. Do następnej jeszcze 4 minuty, może się wybronić.
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 listopada 2017, 23:46 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 30 listopada 2017, 23:45

Knjaz pisze: Co to jest stamp.
bitstamp - jedna z giełd BTC
Knjaz pisze: Czym jest ściana? Trudne do zrealizowania zlecenie?
duza ilość zleceń w orderbooku po takiej samej lub zbliżonej cenie
Knjaz pisze: Retest oznacza?
no juz wykaż się trochę pomyślunkiem, to żadne fachowe słowo, po prostu ponowny test
Knjaz pisze: Jak rozumiem, knot, to odchylenia od średniej, czyli świecy. Tak?
knot lub inaczej cień swiecy - zapytaj wujka google o świece doji
Knjaz pisze: Inv hs? H1? Neckline to?
poczytaj o formacji głowy z ramionami w analizie technicznej, neckline to linia szyji a inv to odwrócona.... zalecam google - wszystko byś znalazł ale 1 post to się wysiliłem ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » czwartek, 30 listopada 2017, 23:52

new06 pisze:
Ja bym tak nie przesądzał. M5 zamknięte body powyżej lokalnej lt. Ostatnia m15 zamknięta powyżej neckline. Do następnej jeszcze 4 minuty, może się wybronić.
Pewnie, że może ale zobacz, że na obrotach w przywoływanym przez ciebie 5m najwyższe słupki to te czerwone. Bez pompiarza i spoofingu na bidach się raczej nie obędzie
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Knjaz » czwartek, 30 listopada 2017, 23:53

baggins pisze:
Knjaz pisze: Co to jest stamp.
bitstamp - jedna z giełd BTC
Knjaz pisze: Czym jest ściana? Trudne do zrealizowania zlecenie?
duza ilość zleceń w orderbooku po takiej samej lub zbliżonej cenie
Knjaz pisze: Retest oznacza?
no juz wykaż się trochę pomyślunkiem, to żadne fachowe słowo, po prostu ponowny test
Knjaz pisze: Jak rozumiem, knot, to odchylenia od średniej, czyli świecy. Tak?
knot lub inaczej cień swiecy - zapytaj wujka google o świece doji
Knjaz pisze: Inv hs? H1? Neckline to?
poczytaj o formacji głowy z ramionami w analizie technicznej, neckline to linia szyji a inv to odwrócona.... zalecam google - wszystko byś znalazł ale 1 post to się wysiliłem ;)
Dziękuję za odpowiedź.
Tak, zapewne znalazł bym sam. Ale ja przyznam się, że mam czasem problem z "oczywistymi oczywistosciami". W tym retesciezto się jakiejś większej głębi doszukiwalem.
Tych formacji doji jest pełno, przejrzę każda po kolei.
Kiedy piszecie o LT, to macie na myśli Linie Trendu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 1 grudnia 2017, 00:02

Knjaz pisze: Kiedy piszecie o LT, to macie na myśli Linie Trendu?
Tak.
bitloteiros pisze: Pewnie, że może ale zobacz, że na obrotach w przywoływanym przez ciebie 5m najwyższe słupki to te czerwone. Bez pompiarza i spoofingu na bidach się raczej nie obędzie
Właśnie ktoś spoofuje 64 bitami. Na finexowych Januszy powinno wystarczyć. Najgorzej, że godzinna wygląda jak g####o w porównaniu z tym jak mogłaby wyglądać.

Ten inv hs jest bezczelnie zmyłkowy. Bo jeżeli jest widoczny w H1, to liczy się najwyższy interwał. A tu godzinna zamknięta pod necklinem.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 00:04 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » piątek, 1 grudnia 2017, 00:03

Knjaz pisze: Tych formacji doji jest pełno, przejrzę każda po kolei.
nie szukaj info o formacjach doji tylko o samych świecach jak są zbudowane .... i kończmy offtop bo wpadnie Bitmar i nas zje...
PS tylko zaraz nie pytaj co to "Bitmar" :lol:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » piątek, 1 grudnia 2017, 00:19

Powoli tracę nadzieję na jakąś "większą" korektę (chociażby 8500$)... ale jeszcze cierpliwie czekam...
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 00:21 przez AniaS, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: gvesiosz » piątek, 1 grudnia 2017, 00:21

Podtrzymuje swoją prognozę, czasy 2012, 2013 - 14 roku już nie wrócą kiedy mieliśmy do czynienia z prawidzywmi bańkami gdy wycena bita mogla spaść kilkukrotnie. Porównywanie wykresów z tych okresów jest kompletnie bezsensowanne i to strata czasu.Poprzez akceptacje, liczne środki zainwestowane w infrastrukturę jesteśmy już w innym punkcie. Obecnie pęknięcie banki to spadek o 20-25 procent. W grudniu zapewne zobaczymy nowe ATH, duże fundusze wciaż będą pompować kasę w bita. A sytuacje takie jak wczoraj że kilkanaście milionów dolarów pozwala zrzucić cenę o 1000 usd będą już tylko historią.
Myśle że w nowym roku spokojnie zobaczymy 20-30 tysięcy USD i być może sporo więcej gdyby wybuchł kryzys.
Tylko 13-14 milinoów bitów będzie w obiegu a populacji miliardy :D :D

Giełdy ładnie się wyrównały, idziemy w góre zapewne.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 00:22 przez gvesiosz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » piątek, 1 grudnia 2017, 00:21

Biitstamp dzielnie żeżarł ściankę na 10000.
Dla Bitfinex też to nie powinno być problemem.

Puff. Pękła.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 1 grudnia 2017, 00:22

Ja jeszcze czekam na 10k na bitfinexie bo jest tam spora ścianka, jak się przebije (a nie zostanie przesunięte) to będzie sygnał na wzrosty.

Ok, ścianka >300BTC przesunięta ale tą wcześniejsza 250 chyba przetrawili.
I 10k na finexie. Ale obroty nie powalają.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » piątek, 1 grudnia 2017, 00:26

Jeszcze zmierzę zasięg inv. HS:
850 - stamp
1000 - finex
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » piątek, 1 grudnia 2017, 00:33

Zgadzam się z tym, że aktualnie świadomość społeczna jest juz zupełnie inna na temat BTC niz kilka lat temu...i takich korekt jak kiedyś 50%-70% + się póki co nie doczekamy...
Teraz większość moich znajomych już słyszała "coś" o BTC... A jeszcze 5-7 lat temu absolutnie z nikim nie moglam porozmawiać na temat BTC, dla kazdego to był "kosmos" i totalna abstrakcja...
Ja sama kilka lat temu mialam duze większe wątpliwości co do BTC niż teraz, mimo że mój kolega (specjalista od cybernetyki) przekonywał mnie usilnie juz wiele lat temu, że za BTC mozna będzie kupić kiedyś co najmniej dobrej klasy samochód...
Nigdy nie przypuszczałam jednak, ze BTC będzie warty nawet 1/100 tego co teraz...

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Czosnek Czesio » piątek, 1 grudnia 2017, 00:37

AniaS pisze: Powoli tracę nadzieję na jakąś "większą" korektę (chociażby 8500$)... ale jeszcze cierpliwie czekam...
Dokładnie tak samo, wiem ze w schemacie bańkowym występuje "return to normal" ale ten return to mamy 3raz powyżej 10 tysięcy. Korekta z 11,5 na 9tysięcy przy tych poziomach i pompie wyglada bardziej jak zwykla korekta przed dalszymi wzrostami niz cos poważniejszego. Oczywiscie chcialbym sie mylic

Przy tym co dzieje sie aktualnie na rynku ciezko mi wierzyć w prawdziwy spadek 60-80% bez bad newsa takiego jak upadek finexa czy niewypłacalność fiatów za tetery

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » piątek, 1 grudnia 2017, 00:40

@AniaS, w dłuższym okresie czasu nie widzę przeszkód żeby kurs spadł o 50%, a nawet i więcej. Nawet 70% obecnego ATH to byłaby prawie trzykrotność szczytu poprzedniej "bańki".

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
@Czosnek Czesio, W tej skali oraz rozciągłości trwającej hossy, właściwy spadek wraz z return to normal trwałyby razem od kilkunastu dni do miesiąca, a nie 2 dni.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 1 grudnia 2017, 00:43

Ja bym nawet rozważył opcję, że jeśli wszyscy się rzucą do zakupów, przekonani że "bardziej nie spadnie" to nawet załóżmy że grubas chce uwalić kurs... ale w świadomości nowych "januszy" jakikolwiek spadek to będzie promocja i znaczy żeby kupować. Dodatkowo wzrost popularności powoduje, że nowych graczy jest coraz więcej, więc plankton o dużej liczbie też ma znaczną chłonność.

Jeśli już, to spadku ceny bym się spodziewał raczej w przypadku powolnej stagnacji i bezwładnego osuwania się kursu w skali miesięcy (coś, czego się nie zauważa tak łatwo, jak np nie zauważa się rośnięcia drzewa).
Nawet reakcja na bad newsy będzie słabsza, bo my śledzimy media, a janusz nawet jeśli kupi BTC, to o jego banie np. w Brazylii dowie się rano z Onetu, bo nie ma raczej czasu (a przede wszystkim chyba) nie wie co/kogo śledzić.

Streszczając co mam na myśli: ludzie mogą przestać wierzyć w korekty. Wiem że to jest stwierdzenie ekstremalne ale (przynajmniej w krótkich okienkach czasowych) moim zdaniem może takie zjawisko mieć miejsce i mieć wpływ na to jak/czy/ile spada BTC.
Być może takim przykładem było zachowanie ludzi na BM gdzie 3x odbijali się od 30k PLN przy sporych spadkach na giełdach USD, pomimo iż tej granicy 30k PLN nie broniły żadne ścianki (zresztą głębokość przy sprzedaży na BM jest śmiesznie niska).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » piątek, 1 grudnia 2017, 00:50

Powtórzę się, jak zeszliśmy do 2980$, połowa forum czekało na falę C i drugie zejście. Kiedy zeszliśmy ostatnio do 5k$, było tak: "To nie możliwe, za szybka ta korekta, zaraz polecimy niżej". W tym momencie możliwe, że bedziemy mieć to samo i już zmierzamy po kolejne ATH. (Obym się mylił :D )
bl4ck pisze:I do tych co liczą na dalsze wzrosty przesłanie prawdy :lol: :lol:
Puknijcie się w głowę. Najlepiej weźcie dużą patelnię aby mocno zabrzmiało, echo puknięcia.
Żeby niektórzy nie musieli odpukać niedługo. :mrgreen:

/e Zaraz zamykamy świeczkę dzienną.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 00:53 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » piątek, 1 grudnia 2017, 00:53

ergorg pisze: Powtórzę się, jak zeszliśmy do 2980$, połowa forum czekało na falę C i drugie zejście. Kiedy zeszliśmy ostatnio do 5k$, było tak: "To nie możliwe, za szybka ta korekta, zaraz polecimy niżej". W tym momencie możliwe, że bedziemy mieć to samo i już zmierzamy po kolejne ATH. (Obym się mylił :lol: )
To co w sumie musiałoby się stać z kursem żebyś uwierzył w porządną korektę? Teraz to nic trudnego przewidywać że znowu wzrośnie skoro od miesięcy każda korekta kończy się nowym ATH.
Jest historyczna chwila, było/jest $10000, liczba wręcz idealna na zakończenie tych długotrwałych wzrostów i kilku miesięczne spadki. Oczywiście tak nie musi się stać, ale podwaliny są.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » piątek, 1 grudnia 2017, 00:56

@pabloj, Dla mnie w tym momencie porządna korekta to zniesienie fibo(0.382) od początku wzrostu (162$) ~7113$. Zmierzam do tego, że niekoniecznie to nastąpi.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości