Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

W jakim przedziale Twoim zdaniem znajdzie się kurs do 19.11.2017

<4000
19
10%
4001-5000$
16
8%
5001-6000$
41
21%
6001-7000$
50
26%
7001-8000$
34
17%
>8000$
35
18%

Liczba głosów: 195
Gaduła
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: pael » wtorek, 14 listopada 2017, 17:19

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Wymazywanie pisze:
Przejdź do cytowanego posta TSJ gówno wiedzą o crypto.
Fakt. Tego samego dnia na BB ciułając swój cięzko zarobiony chleb zastanawiałem się dlaczego TJS nie boi się strat, choć jak rozumiem oni grają 50%slk.

Mimo wszystko możemy zakładać, że się nie znają na rzeczy posiadając ogromny kapitał to i tak prawdą jest, że inwestują akurat w BCH srogo, spodziewając się korekty na BTC dalej i licząc na powtórzenie ostatniej górki. Trochę dziwna sytuacja, bo nieco dyskusyjna w kwestii "kto jakiego ma skilla" na polu krypto.

wiekszosc osob jesli idzie o krypto-podstawy nie ma tam pojecia i zna rynek od 3miesiecy. co do AT i MM to na pewno jest tam kilku wyjadaczy ;-)
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » wtorek, 14 listopada 2017, 17:49

@pael, ba. to ja po chamsku Ci odpowiem z poziomu forum, że nawet nie wyjadaczy tylko samych narzędzi w kwestii skilla...

Na teraz w mojej opinii cały rynek głównych krypto się konsoliduje i wcale mnie to nie dziwi po takiej pompie... na BTC załączyłem SL i czekam na rozwój sytuacji. Pozdrawiam. 8-)

Spoiler:

kurs krypto dalej rośnie, ps.

Dodano po 53 minutach 54 sekundach:
@wymazywanie Rafał mówi że to ten weekend, ja mu mówię, by zbytnio nie pierdolił, bo może być następny. :mrgreen: [i jeszcze atom fruwa gdzieś tam w przestworzach no to nie wiem]

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0

Postautor: aneks » wtorek, 14 listopada 2017, 19:06

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Na teraz w mojej opinii cały rynek głównych krypto się konsoliduje i wcale mnie to nie dziwi po takiej pompie... na BTC załączyłem SL i czekam na rozwój sytuacji.

Argumentem do mocnego pierd*****cia może być potwierdzenie (na razie plotek) z Chin

https://twitter.com/cnLedger/status/930474362741833728

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 listopada 2017, 23:40

A tu co bomba uderzyła. Takie newsy można zinterpretować następująco (subiektywnie) jeżeli w tej chwili leci wkręta z prądem i kopalniami sha256 na BTC - to może to oznaczać przygotowania do wypromowania Bitcoina,który nie jest kopany Sha256 i nie potrzebuje takiej ilości prądu. A to znowu może wyprowadzić w niedługim czasie (rynek za chwile ruszy ,bo niby portfel już jest ale muł i się nie synchronizuje - giełdy czekają z wprowadzenie przesyłu BTG po forku)Bitcoin Gold na salony. Ma teraz może szanse - jak już rozpoczeli zabawę multi manipulator - to zabaw trwa. A Gold dziwnym trafem jest teraz ładnie zbijany..

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0

Postautor: ognos » środa, 15 listopada 2017, 00:10

socjolog2008 pisze:Przejdź do cytowanego posta A tu co bomba uderzyła. Takie newsy można zinterpretować następująco (subiektywnie) jeżeli w tej chwili leci wkręta z prądem i kopalniami sha256 na BTC - to może to oznaczać przygotowania do wypromowania Bitcoina,który nie jest kopany Sha256 i nie potrzebuje takiej ilości prądu. A to znowu może wyprowadzić w niedługim czasie (rynek za chwile ruszy ,bo niby portfel już jest ale muł i się nie synchronizuje - giełdy czekają z wprowadzenie przesyłu BTG po forku)Bitcoin Gold na salony. Ma teraz może szanse - jak już rozpoczeli zabawę multi manipulator - to zabaw trwa. A Gold dziwnym trafem jest teraz ładnie zbijany..

Koparki GPU mają porównywalny pobór mocy do koparek asic więc to kiepski argument. Portfele z dobrym łańcuchem się dobrze synchronizują, na starcie był jakis problem i powstały dwa łańcuchy.

BTG ma tylko szanse na papierze i w świecie spekulantów, do kopania się nie nadaje, bloki wpadają w przedziale 10s-70min, to stanowczo za dużo. System dostosowywania trudności do mocy działa bardzo kiepsko. Na hitbtc.com wszyscy zrzucają swoje btg.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » środa, 15 listopada 2017, 00:22

@ognos NIC poza BTC ,LTC,DASH,XMR nie ma żadnego zastosowania (myślę o sklepach akceptujących płatności za realne towary). Reszta to spekulacja - piszę o Gold w takim kontekście. Jestem crypto spekulantem przecież. Ciekawe z tymi łańcuchami ,to mamy Gold i Goldi (masz jakieś namiary na to info?)

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1

Postautor: ognos » środa, 15 listopada 2017, 00:31

socjolog2008 pisze:Przejdź do cytowanego posta @ognos NIC poza BTC ,LTC,DASH,XMR nie ma żadnego zastosowania (myślę o sklepach akceptujących płatności za realne towary). Reszta to spekulacja - piszę o Gold w takim kontekście. Jestem crypto spekulantem przecież. Ciekawe z tymi łańcuchami ,to mamy Gold i Goldi (masz jakieś namiary na to info?)

https://twitter.com/pool_gold/status/930074809605779456

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » środa, 15 listopada 2017, 00:40

Dzięki. Wygląda że tego nie kontrolują ,się łańcuch rozdzielił :mrgreen: ,ale że będą wyrównywač środki dla kopaczy w tym przedziale to :shock: I teraz co tu myśleć. Niech spada dalej ,dla mnie luzik - jeszcze nic nie mam ale jak mocno zleci to coś tam skrobnę. Zobaczymy. Tych łańcuchów rozdzielonych z Pierwszego mnoży się jak karaluchy - no to jest Hit 2017 z tymi forkami.

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » środa, 15 listopada 2017, 00:45

Ktos moglby oczyscic ten watek. Porobilo sie mnostwo offtopow :? :?

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: socjolog2008 » środa, 15 listopada 2017, 00:47

@prap0n kolego czy ci się podoba to czy nie to mamy w tej chwili dodatkowy sygnalizator ruchów na BTC - te nieszczęsne forki właśnie. Kiedyś się patrzyło na korelacje z innymi crypto i AT - a teraz jeszcze dodajemy ..a co na to BCC /BTG/B2X (jak sie jeszcze przebudzi).Teraz duży jak widać wpływ na cenę mają poboczne łańcuchy Bitcoin. Stety/niestety ale tak jest i już raczej będzie.

Początkujący
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0

Postautor: hashdee » środa, 15 listopada 2017, 00:51

Panowie, bo bawię się w stawianie kresek na wykresach. Obserwuje sobie co się dzieje na finexie od godziny.. powiedzcie mi jak czytać to co zaznaczyłem?

https://ibb.co/nNnMF6

rha
Weteran
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » środa, 15 listopada 2017, 01:40

Jak czytać? Że teraz przez parę godzin powinno się obniżać, choc powoli, bo ten zygzak staje się coraz bardziej płaski. W większej skali wygląda to jak proporzec, więc w pewnym momencie może pójść wyraźnie w górę, teoretycznie nawet o 800 USD, a praktycznie o tyle, na ile starczy komuś tetherów do pompowania.
Piszemy "także" tylko gdy chodzi nam o "oraz", natomiast piszemy "tak że" gdy chodzi o "więc".
Nie zaśmiecajmy naszego pięknego języka. Szczegóły: http://tinyurl.com/takze

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3211
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 listopada 2017, 02:23

socjolog2008 pisze:Przejdź do cytowanego posta NIC poza BTC ,LTC,DASH,XMR nie ma żadnego zastosowania (myślę o sklepach akceptujących płatności za realne towary).

No to się lepiej doedukuj, bo dużo shitcoinów ma akceptacje w małych biznesach i o niczym to nie świadczy. Tak samo jak akceptacje tych dużych.

Są 2 przypadki, w których akceptacje mają znaczenie:
-generują znaczący obrót.
-są płatnościami typu ekskluzywnego, nie ma innych.

Sądzę, że jedyne co spełniało te warunki były - a pewnie i dalej są - płatności darkmarketowe.
Fajnie byłoby znać dane co do płatności w Japonii - niepreferowana opcja i ciekawostka czy jednak jakiś regularny i znaczący obrót? Nie wiemy.

socjolog2008 pisze:Przejdź do cytowanego posta Reszta to spekulacja - piszę o Gold w takim kontekście.

Cały rynek włącznie z tym, co wymieniłeś, to spekulacja, nie żadna "reszta".

@socjolog2008, Chciwy małpiszonku zobaczysz, że nic nie zarobisz na Goldzie, więc nie lobbuj tu dyskretnie za tym przekręcikiem. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 listopada 2017, 02:41

Breakout z trójkąta wzrastającego (30m-1h najlepiej patrzeć) i równocześnie pewnie rozwijanie klina wzrostowego - target to górna linia, która już ma 2 dotknięcia. Kto sobie narysuje, łatwo dojdzie do tego targetu. Jak kto nie widzi, niech poczyta o klinach i znajdzie wzrostowy na skali 15/30m na Finexie, proste ćwiczenie.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
3

Postautor: Delhi » środa, 15 listopada 2017, 02:46

Wymazywanie pisze:Breakout z trójkąta wzrastającego (30m-1h najlepiej patrzeć) i równocześnie pewnie rozwijanie klina wzrostowego - target to górna linia, która już ma 2 dotknięcia. Kto sobie narysuje, łatwo dojdzie do tego targetu. Jak kto nie widzi, niech poczyta o klinach i znajdzie wzrostowy na skali 15/30m na Finexie, proste ćwiczenie.

W sumie to na 2h dobrze się to rysuje ale co tam kto lubi . 7000 ładny zarobek jak ktoś wszedł po 6400 . Ciekawe czy @ekonokomik zamknął longa czy dalej trzyma

Jestem ciekawy czy będziemy mieli powtórkę z 15-22 Września czyli : Wypad z klinu korekta około 15 % w dół i znów do góry i nowe ath :shock:

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 249
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » środa, 15 listopada 2017, 03:26

Wymazywanie pisze:Cały rynek włącznie z tym, co wymieniłeś, to spekulacja, nie żadna "reszta".

Upraszczasz. Sporo ludzi jednak bardziej inwestuje niż spekuluje (choć to trudne do rozróżnienia bo granica jest nieostra) czyli stara się ocenić fundament, np. tech, który stoi za danym coinem i na tej podstawie oszacować potencjał wzrostu w dłuższym terminie.

Poza tym piszesz tak jak by wykorzystanie w sklepach to były jedyne przypadki użycia pozaspekulacyjnego a przecież sama możliwość bezpiecznego przechowania (lub szybszego przesłania) wartości poza systemem bankowym / skarpetą, to też realna i pożyteczna funkcjonalność. Ba, to jest podstawowy use case crypto, płatności w sklepach to bonus, więc może dlatego znika z oczu czasami gdy analizuje się tzw. "realne wykorzystanie" BTC i altów. Dla mnie jest to ważne, spekulacja jest drugorzędna (choć po mojej aktywności na forum w tematach spekulacyjnych można by sądzić inaczej :D) i myślę, że nie jestem w tym odosobniony. Nie mierz całego rynku swoją miarką i swoim stylem gry ;)
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 listopada 2017, 03:43

akos pisze:Przejdź do cytowanego posta Upraszczasz. Sporo ludzi jednak bardziej inwestuje niż spekuluje (choć to trudne do rozróżnienia bo granica jest nieostra) czyli stara się ocenić fundament, np. tech, który stoi za danym coinem i na tej podstawie oszacować potencjał wzrostu w dłuższym terminie.

Tzw. inwestowanie w crypto to dla spekulacja długoterminowa po prostu.
Kupowanie crypto czy na godzinę czy na 20 lat - to dla mnie spekulacja, tylko w różnych ramach czasowych.
Satoshi Nakamoto

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 249
Reputacja postu: 
5

Postautor: akos » środa, 15 listopada 2017, 04:11

Szkoda czasu na toczenie sporów na temat znaczenia pojęć, bo jak sam przyznałem granica między inwestowaniem a spekulacją jest nieostra a jej ustalenie to w dużej mierze rzecz subiektywna. Możliwe, że masz całkowitą rację jeśli zawęzić temat do rynku krypto.

Jeśli o mnie chodzi to po prostu wszelkie próby oszacowania wartości waloru względem jego aktualnej ceny rynkowej (jakkolwiek udane czy precyzyjne by nie były) skłonny jestem uznać bardziej za podejście inwestycyjne niż spekulacyjne. Osobną sprawą jest czy taka wycena jest racjonalna i trafna. Z kolei np. tzw. granie pod pojedyncze newsy, fud / hype w krótkim terminie itp. to coś biegunowo odległego czyli czysta spekuła. AT zaś to narzędzie mogące wspierać jedno lub drugie podejście. W praktyce to się zresztą przeplata, stąd nieostrość w rozróżnieniu. To takie moje robocze podejście, ale mam wrażenie, że mające jakieś oparcie w tym jak się potocznie używa tych terminów.
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jeff » środa, 15 listopada 2017, 04:17

Cos dziwnego...
BCC nie spada tym razem przy wzroscie BTC...

CIEKAWE...

Początkujący
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0

Postautor: imbackagain » środa, 15 listopada 2017, 04:57

Jeff pisze:Przejdź do cytowanego posta Cos dziwnego...
BCC nie spada tym razem przy wzroscie BTC...

CIEKAWE...

Wczesniej kapital byl pomnazany przez przerzucanie z btc na bcc i z powrotem, wiec gdy jedno roslo to drugie spadalo. a teraz to zwykle wzrosty na btc

Wróć do „Przedszkole”