Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 września 2017, 16:17

Wolałbym trójkąt w innej postaci, tak jak przebiega czarna linia, ale nie można wykluczyć, że obecna (zbyt) stroma dolna linia wsparcia się utrzyma.

Obrazek

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 25 września 2017, 00:00

Z szybkich akcji na najbliższe kilka godzin:
https://www.tradingview.com/x/PzYXIj1t
Kolejny mały trójkącik. Z pierwszego wypadliśmy dołem. Z obecnego raczej wyjdziemy górą.
Mam nieodparte wrażenie, że o ile nie dostaniemy jakiegoś paskudnego newsa, to w ciągu kilku dni przebijemy linie trendu spadkowego. Pierwotnie w obszarze 3800-3900$ było ponad 4k BTC. Obecnie bity mocno się porozsuwały, część została wyprzedana przy kolejnych podjazdach do góry. Nie wygląda to już tak beznadziejnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 00:14

@Excray, Pomału :) daj się dorysować prawemu ramieniowi :mrgreen: Kilka dni OK... ale raczej do następnego weekendu - to jest imo prawdopodobny scenariusz.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 25 września 2017, 00:24

To może być prawe ramię formacji RGR, ale też może być duży trójkąt:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 61#p368861

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kaishaku » poniedziałek, 25 września 2017, 00:25

@Dovakhiin, mowisz o prawym ramieniu RGR? Nie uwazasz, ze skoro jestesmy w trendzie spadkowym, to formacja RGR traci na wiarygodnosci? RGRy sa zazwyczaj grane w trendach wzrostowych (a raczej na ich koncach :D).

Chociaz zachowanie wolumenu przy tworzeniu sie charakterystycznych punktow RGR jest niby zgodne.

EDIT: za poltorej godz zamyka sie swieczka na 1W wiec moze ktos bedzie chcial poszarpac wykresem. Nalozy sie to akurat na wyjscie w jedna ze stron z omawianego trojkata.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 00:41

Dovakhiin pisze: @Excray, Pomału :) daj się dorysować prawemu ramieniowi :mrgreen: Kilka dni OK... ale raczej do następnego weekendu - to jest imo prawdopodobny scenariusz.
Ojojoj, nie! Nie wiem, czy sobie to rozrysowałeś, ale jeśli piszesz, że prawe ramię do następnego weekendu, no to jest chyba nonsens. tedy prawe ramię byłoby znacznie szerze nie tylko od lewego, ale też głowy i miałoby szerokość mniej więcej obu razem. To dośc pokraczne by było, to nie byłaby HS wtedy. Spójrz jak nieprawidłowo to wygląda, dziwnie. Jednak niezbyt realne, by prawe ramie tak wyglądało. Ono powinno się rozegrać już - może ze 2-3 dni maksymalnie, ale na pewno nie więcej.

Obrazek

To, co się dzieje, to obrona linii trendu, jej umocnienie. Jeśli obrona będzie kontynuowana, to nastąpi raczej powolne wspinanie wzdłuż niej pow. 3800$. Potem wiadomo, pasek 3.8-4k i w tym przedziale może przebić linię trendu spadkowego (tą wersję szerszą, trudniejszą). Jeśli przebije szczyt potencjalnej głowy, to zaczęłaby się lekka euforia, nagle nieudzielający się kleiliby posty o wzrostach, o ATH, a Elliottowcy "ojej, źle dopasowaliśmy fale, ale już się zgadza bo /dowolny bełkot EW/...".

Nie wiem czy tam dojdziemy, ale jeśli linia trendu od low ok. 3k$ się obroni, to jest to możliwe. Wtedy nietrudno byśmy trafili na linię trendu spadkowego i nawet niedużym trudem (poprzez utrzymywanie ceny) - pasywnie (jak to nazywam) przebilibyśmy tą linię, ponieważ ona spada i potrzeba coraz niższych wartości cenowych, by ja przebić. 8-)

Obrazek

Na 4h zaczęło nowe odliczanie wzrostowe po korekcie, która doszła zaledwie do 5.

Obrazek

Na 1d nadal TD spadkowy, o 4 punktach, ale od 2 nie ma lower lowów, nie zdziwię się jak się odwróci niedługo tzn. zacznie proponować na dziennych zieloną jedyneczkę.

Obrazek

Ps. Na 1 obrazku żółtą linią dorysowałem jak "powinno" przebiegać prawe ramię. Powtarzam, takie że za tydzień się skończy to nonsens i to już nie HS.

Obrazek

Ps. Dodatek shortterm - mniejsza krzywa HS - komentarz na wykresie:

Obrazek

Scenariusz wzrostowy, któremu dawałem najpierw 15% szans jest dla mnie dużo bardziej realny i oceniam go na 55% a HS na 45%. Jest wyjątkowo ciekawie. Jeśli będzie wspinanie wzdłuż trendu od 3k i przebicie 3739$ w ciągu 24h, dodałbym 10% na rzecz wzrostu i wtedy głowa jest mniej prawdopodobna. :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2017, 00:51 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 00:46

kaishaku pisze: sa zazwyczaj grane w trendach wzrostowych (a raczej na ich koncach ).
Bzdura, bo jest RGR przy spadku, a ODWRÓCONE RGR przy wzrostach:) Potencjalny zasięg spadku wyznacza wysokość głowy odmierzona w dół od punktu przebicia linii szyi. Formacja głowy i ramion należy do jednej z bardziej wiarygodnych formacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 00:48

kaishaku pisze: EDIT: za poltorej godz zamyka sie swieczka na 1W wiec moze ktos bedzie chcial poszarpac wykresem. Nalozy sie to akurat na wyjscie w jedna ze stron z omawianego trojkata.
Dzięki za przypomnienie, trzeba obadać.

Patrzę tak na tą głowę i w sumie jak nieraz się kłócę o to że HS niekoniecznie we wzrostowym a inv HS w dołkach, no to ta HS tu dziwacznie by wyglądała. Oczywiście jest możliwa. Podejrzewam, że za 2800$ kupiłoby z 90% osób, które mają teraz fiaty i czekają na spadek. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 00:49

Wymazywanie pisze: Ojojoj, nie! Nie wiem, czy sobie to rozrysowałeś, ale jeśli piszesz, że prawe ramię do następnego weekendu, no to jest chyba nonsens
NIE, źle zrozumiałeś ( o odbicie mi chodziło, że następny week) :) prawie ramie osiągneło szczyt 23go września :) i leci w doł :)
teraz linia szyi będzie - strzelam 26 MAX początek 27go.
a dalej to w doł o wysokość szyi :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2017, 00:50 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 00:54

Dovakhiin pisze:
kaishaku pisze: sa zazwyczaj grane w trendach wzrostowych (a raczej na ich koncach ).
Bzdura, bo jest RGR przy spadku, a ODWRÓCONE RGR przy wzrostach:) Potencjalny zasięg spadku wyznacza wysokość głowy odmierzona w dół od punktu przebicia linii szyi. Formacja głowy i ramion należy do jednej z bardziej wiarygodnych formacji.
Wszystko prawda, ale jak mówisz, że prawe ramie do weekendu, no to jestem pewny, że tego nie rysowałeś sobie tylko pleciesz, bo się na HS zafiksowałeś po prostu jak 2/3 forum i tradingview i innych miejsc. HS musi kończyć prawe ramię ASAP, 2-3 dni max, inaczej to groteska a nie RS wyjdzie.

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
Dovakhiin pisze: NIE, źle zrozumiałeś ( o odbicie mi chodziło, że następny week) prawie ramie osiągneło szczyt 23go września i leci w doł
teraz linia szyi będzie - strzelam 26 MAX początek 27go.
a dalej to w doł o wysokość szyi
Pisałeś wcześniej dosłownie o "rysowaniu" RS do następnego weekendu czyli nawet tydzień. Ramię kończy się jak szyję przekracza. 26-27 koniec OK, ale już np. w sobotę czy niedzielę (30 ,1), to za rozwlekłe chyba.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 00:57

@Wymazywanie,
sorki za OT :D przepraszam, ŹLE się wyraziłem :D mogłem to ładniej napisać aby nie było niedomówień :)

23-go szczyt prawego ramienia.. teraz spadamy do linii szyi co widać :) a dalej to albo wysokość głowy w doł od jej linii szyi... albo negacja formacji i odbicie... ale na to nie liczę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Delhi » poniedziałek, 25 września 2017, 00:58

@Dovakhin

Maksymalnie czas dałbym do godziny 15:00 na tego HS . Jeśli formacja się nie zrealizuje szybko to dla mnie już ta koncepcja upada i @Wymazywanie może mieć rację z tymi powolnymi wzrostami. Wiele osób na fiatach niechętnie będzie wchodzić w longi ale w tym scenariuszu w końcu kiedyś będą musieli.

Ps. Poprawka - do 18:00 wychodzą równo 72 h :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2017, 01:00 przez Delhi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 25 września 2017, 00:59

@Excray, nie ma na razie trójkąta zniżkującego, zbyt mało odbić od linii ograniczających; przecież nie można wliczać wcześniejszych odbić od linii oporu jako należących do trójkąta. Poza tym, wielu - jak widać w tym wątku - zinterpretuje to jako głowę i ramiona.

@kaishaku, też nie jestem zwolennikiem nazywania kontynuacyjnej wersji tej formacji mianem głowy i ramion (wystarczy mi sam fakt wybicia ze strefy wsparcia lub oporu), ale popatrz sam: https://www.google.pl/search?q=%22in+th ... variety%22.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 01:07

@Dovakhiin, Spoko, nie ma problemu. Co do potencjalnej HS, to głowa też mnie średnio przekonuje, płaskacz z 3 góreczkami. Ale ramionka i ich stosunek do głowy jest już bardzo ładny. Tylko to miejsce... Szybkie 3k w panice, masywne odbicie do 4.1k... Nie wiem, czy ten rynek ma ochotę i energię na tak dużą dynamikę znów. Bo HS z bearish targetem czyli 2.8k, to jest dynamika i to spora, chyba, że będzie powoli tam leciało, a to chyba mniej prawdopodobne. Czy nasza HS to nie jest po prostu rysowanie pod marzenie wielu traderów z fiatami teraz czyli "Cholera, nie kupiłem 3k, ale zara znów będzie okazja i kupię!". :mrgreen:

Ja bardziej w alty obładowany niż w BTC, ale mocno kibicuję BTC i jednak wzrostowi (no i alty potrzebują spokój lub wzrost na BTC:).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 01:20

Na dobranoc, szczególnie dla tych, co się śmieją z analizy i figur - zobaczcie, jak perfekcyjnie
zrealizowała się inv HS i to na wskaźniku. ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 września 2017, 01:21 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 25 września 2017, 01:21

@Wymazywanie, naprawdę malutkie różnice są między szczytami ramion..oraz linia szyi też idealna co do dolara nie jest.. to są kwoty x<50 dolarów.. na wyższych interwałach nawet tej różnicy za bardzo nie widać..

chociaż... prawie ramie trochę naciągane zaczyna się robić.. nie ma takiego gwałtownego spadku, ehh kto wie czy 24go ok 9 rano nie powinno niżej iść w doł.. a tymczasem jednak zatrzymała się ta fala; /

sam już nie wiem co myśleć.. ale póki nie przebije lini spadkowej od ath to na jakieś pompy nie licze... prędzej konsolidacja aż do naturalnego przebicia kanału spadkowego, co prędzej czy później nastąpi samoistnie..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 01:42

Smule pisze: no właśnie, za dużo tego spamu odnośnie iHS/HS. to dość rzadka formacja
HSy właśnie są nierzadkie, często się zdarzają, stąd często jest opcja, że może się utworzyć i dlatego się o nich sporo pisze. Rzadko to np. diamenty (wielkie g... o nich wiem hehe i nie śpieszy mi się ich uczyć bo są zbyt rzadko:), jakieś megafony, kliny spadkowe rozsz. się (choć przy dużych zjazdach się zdarzają na BTC).
Smule pisze: Ale powiem wam co będzie - 1w doji za chwilę. także szykuje się ciekawy i decydujący nastepny tydzien.
No właśnie, nie wiem czy już spamować o możliwym Morning Star na 1w czy czekać do jutro/pojutrze. :) Morning Star na 1w to byłoby dla byków jak weekend w saunie z Penelope Cruz czy Adrianą Limą czy Michałem Piróg... Oj coś się spierdzieliło hehe, ten trzeci nie pasuje.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 02:22

Smule pisze: @Wymazywanie, to jest jedyny iHS/HS z prawdziwego zdarzenia jaki pamiętam na BTC. wiecej nie pamietam
Tylko jedyny pamiętasz? :shock: Hehe no to jest tylko Twój problem. :) Bo ich jest na każdej skali trochę. :) HSy to nie rzadkie formacje ale dość popularne.

TD 1d dało szansę w postaci zielonej jedynki:

Obrazek

A TD 1w kontynuuje bearish cykl.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3280
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » poniedziałek, 25 września 2017, 03:07

@Smule Akurat ten HS rysuje się niemal książkowo, może nawet za bardzo, jak by ktoś to przycinał niczym żywopłot ;) Dlatego zastanawiam się też na ile możliwa jest jeszcze taka zmyłka: przebicie trendu od dołka 3k, retest neckline na 3500 i tam, gdy już miśki będą pewne swego, niespodzianka i odwrót do góry. Gdybym miał więcej bitów to bym właśnie tak próbował zaganiać owieczki zwłaszcza, że teraz ten retest nastąpiłby na linii trendu 888$ więc byłaby to niezła sprężyna do zanegowania HS, która mogłaby mi pomóc zrealizować plan wkręcenia większości rynku w najbardziej rzucający się w oczy scenariusz. Finex, 4h:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 25 września 2017, 06:10

4H: Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości