Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

W jakim przedziale Twoim zdaniem znajdzie się kurs do 17.12.2017

Czas głosowania minął czwartek, 14 grudnia 2017, 09:51

<15000$
25
15%
15000-17000$
19
11%
17001-19000$
42
25%
19001-21000$
47
28%
>21000$
33
20%

Liczba głosów: 166
Początkujący
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: blagier » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:59

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:18 przez blagier, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:04

Im wyższy czub tym wyzszy spadek

Obrazek

PS: Idę do przedszkola :cry:
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:05 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0

Postautor: blagier » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:04

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:18 przez blagier, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1

Postautor: morte » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:08

Czasami najlepszy trade to brak trade'u. Nie ma co się kopać z koniem, trzeba poczekać na korektę :)

HS na 15m się zrealizował. Trochę spadło.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:10

Tak - jak zacznie sie falowa korekta to elliotowsko bedzie to tez mialo charakter schodkowy - czyli tak klasycznie 3100 pi razy oko potem lekkie gorkowe odbicie - ale nastepna korekta raczej flatem nie bedzie. Ewentualnie bedzie to flat a po nim zygzag - ja wlasnie boje sie takich korekt 2 X - rozwleczonych i nie dajacych obrazu szacowanego oporu
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 384
Reputacja postu: 
1

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:10

@new06, absolutnie to nie jest faza "institutional investors". (Między innymi dlatego uważam, że poziomy pięciocyfrowe w dolarach są realne - choć niekoniecznie w tej hossie-bańce. I oby nie w tej, bo nie można już bezpiecznie wsiadać do tego odrzutowca, a chciałbym jeszcze zająć wygodne miejsce, bo mój przydział z MtGox wydaje mi się jednak za mały.) Po pierwsze tacy inwestorzy nie mogą z powodów prawnych, regulacyjnych, braku wiedzy lub nietolerancji ryzyka wchodzić bezpośrednio w bitcoina. Nie ma ciągle zatwierdzenia ETF-ów. Co śmielsze fundusze hedge mają zaangażowanie w okolicach 1% kapitału. Nieliczni indywidualni inwestorzy z branży finansowej niewiele więcej. (Nie powołam się na artykuły ani wywiady, bo nie zachowałem linków. Taki obraz rysował się jednak 2-3 miesiące temu.) Dowodem na brak instrumentów pozwalających inwestorom instytucjonalnym - czy ogólnie, ludziom nie chcącym mieć do czynienia z szemranymi giełdami i niezrozumiałymi aplikacjami walletów - na wejście w ten rynek jest ciągle absurdalnie wysoka wycena Bitcoin Investment Trust (GBTC), instrumentu ETN opiewającego na ok. 0.1 BTC, kurs zamknięcia z piątku $616.55:

Obrazek

Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin. Po drugie, to co takie instytucje adresują do szerokiej publiczności w małym stopniu pokrywa się z tym, czym wewnętrznie się kierują. Wystarczy im zysk bez ryzyka z automatów HFT. Po prostu zaciekawieni atrakcyjnym rynkiem klienci zażyczyli sobie uwzględnienia nowej zabawki spekulacyjnej "bitcoin" w analizach GS, a GS spełnił to zapotrzebowanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:16

http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/145 ... a-bitcoina

Czytam artykuł obok tu na forum - gwarantuje że Kim tez kopie albo handluje - dobry sposob na obejscie embarga i generowanie dobrej kasy. To takie niespodziewane zjawiska pogodowe w ekosystemie Bitcoina
Make Bitcoin great again

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:19

Wymazywanie pisze:
artbit pisze:Przejdź do cytowanego posta Tak z ciekawości zapytam, czy zakładacie w ogóle taką opcję że nie będzie żadnej większej korekty, a kurs będzie cały czas piął się w górę z małymi dołkami pomiędzy, aż do końca roku osiągnie powiedzmy 10k$? Zakłada ktoś taki scenariusz za realny, czy to czysta fantazja?

Fantazja albo urojenia - charakterystyczne dla końcowych etapów baniek, najczęściej dla nowych inwestorów, którzy nie doświadczyli jeszcze nigdy pęknięć/mocnych spadków, a korzystają mocno ze wzrostów bańkowych. Też tak miałem kiedyś raz - pierwszy tydzień tradingu bańki BTC w kwietniu 2013.

Dodano po 4 minutach :
Ale oczywiście jest to możliwe tylko raczej mało prawdopodobne (tzn. 10k$ bez korekt, jedynie bardzo małych).

Dodałbym, że bardzo mało prawdopodobne. Ludziom w fazie manii takim jak @artbit przypominam o kalendarzu ważnych wydarzeń: https://xbt.eu Około 22.08 będzie aktywacja SW pod co jest teraz bania, więc pr. jeszcze przed tą datą zobaczymy korektę, tym większą im gwałtowniejszy będzie podjazd w górę. Wprawdzie po lock-in był jedynie z grubsza boczniak choć też spodziewałem się korekty widocznej wyraźniej w 1D, ale to oznacza dla mnie jedynie, że upadek przy przegrzaniu rynku może być jeszcze bardziej spektakularny z uwagi na brak porządnych wsparć w całym tym dwutygodniowym rajdzie. W każdym razie ja zacząłem już skupować popcorn bo może być niebawem w cenie :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:31 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 462
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:23

morte pisze:Przejdź do cytowanego posta Czasami najlepszy trade to brak trade'u.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:27

Nie zatrzymało się na 4k. Nawet jak teraz odbije to wchodzenie nie jest zbyt bezpieczne.
Wrzucam dla przypomnienia potencjalne przystanki - okolice 3700 i 3200 - tu akurat wyznaczone przez bbands H4 dla finex.

http://imgur.com/a/TlNN1

@fusywszklanejkuli, obyś miał rację ;) .

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:28

Imho rysujemy prawe ramię HS.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:28

fusywszklanejkuli pisze:Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin.

Uuu mamy tu lokalny kościół Elliotowców Dnia Ostatniego, uważaj, żeby się nie narazić bo zaczną ganiać Cię z pochodniami ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 462
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:31

fusywszklanejkuli pisze:Przejdź do cytowanego posta Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin.
W którym srodowisku? No właśnie też mi się wydaje absurdem tego typu stwierdzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:32

:x

Wygrywać pięknie - to juz kiedys było - teraz liczy sie efekt. Koniec z tajnym kodem mędrców Syjonu - teraz wystarczy dobra pompka z dostepem do API

Dlaczego czytam o EW - bo moze duzo nie zyskuje na razie - ale ograniczylem straty do zera.

PS: Chociaz przyznaje ze dobra trojkotologia tu tez działa

Zwyciezcom zawsze zazdroszcze pozytywnie - po prostu mam za stary uklad krazenia :D
Make Bitcoin great again

rha
Weteran
Reputacja: 412
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:38

fusywszklanejkuli pisze:Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin. Po drugie, to co takie instytucje adresują do szerokiej publiczności w małym stopniu pokrywa się z tym, czym wewnętrznie się kierują. Wystarczy im zysk bez ryzyka z automatów HFT. Po prostu zaciekawieni atrakcyjnym rynkiem klienci zażyczyli sobie uwzględnienia nowej zabawki spekulacyjnej "bitcoin" w analizach GS, a GS spełnił to zapotrzebowanie.

Ależ właśnie z powodów wyżej wymienionych byłoby niekorzystnie dla GS gdyby jego pierwsze prognozy dotyczące nowej "zabawki" okazały się nietrafione. Ich trafność "musiała" być wysoka z dwóch przyczyn:
- samospełniających się przepowiedni ("skoro GS tak powiedział, to tak będzie, więc gramy pod to"),
- pewnej pomocy okazanej przez zaprzyjaźnionych inwestorów nieinstytucjonalnych w kluczowych momentach.
Komiczne może być jedynie ignorowanie takiego zjawiska. W przyszłości oczywiście te prognozy stracą na znaczeniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:45

Tak - musimy nauczyc sie zyc przy niedziałających prawach fizyki. Bo kto bogatemu zabroni wylaczyc grawitację. Tylko trzeba miec swiadomośc ze to on ma wlacznik i jak chce to ją wlaczy i glebnie wszystkim o grunt.

Czy ja wiem czy to jest dobry poziom do rozpoczęcia super-bańki ? Od dna lepiej sie startuje wykupiwszy wszystko od wątpiących.

Generalnie dzisiejsza sytuacja pokazuje potencjał Janusza - jak chce to wszystko kupi - może nawet stac sie trend-seterem.

Ja na pewno widzę ze intelektualizacja tego wszystkiego na razie szkodzi. Znam człowieka ktory usłyszał o bitach w kolejce przed kasą w Biedronce - kupił i poki co ma racje.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:28

Wymazywanie pisze:
artbit pisze:Przejdź do cytowanego posta Tak z ciekawości zapytam, czy zakładacie w ogóle taką opcję że nie będzie żadnej większej korekty, a kurs będzie cały czas piął się w górę z małymi dołkami pomiędzy, aż do końca roku osiągnie powiedzmy 10k$? Zakłada ktoś taki scenariusz za realny, czy to czysta fantazja?

Fantazja albo urojenia - charakterystyczne dla końcowych etapów baniek, najczęściej dla nowych inwestorów, którzy nie doświadczyli jeszcze nigdy pęknięć/mocnych spadków, a korzystają mocno ze wzrostów bańkowych. Też tak miałem kiedyś raz - pierwszy tydzień tradingu bańki BTC w kwietniu 2013.

Dodano po 4 minutach :
Ale oczywiście jest to możliwe tylko raczej mało prawdopodobne (tzn. 10k$ bez korekt, jedynie bardzo małych).

Tak się tylko zastanawiam czy powodem tych szaleńczych wzrostów nie jest popyt wsród Japończyków i Koreańczyków z Południa w związku z napiętą sytuacją w Korei Północnej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3477
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:29

Okolice 3960-70$ wydają się być ważnym miejscem (potencjalny sl/tp w razie nieobronienia i buy w razie obrony - mniejsza siła niż jako sygnał negatywny imo):

Obrazek

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@kozaki_wiesi, Nie do udowodnienia raczej, a jeśli nie masz przesłanek poważnych do takich hipotez, nie ma co się ich trzymać. Popatrz wolumeny z giełd japońskich i koreańskich.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Adres waluty: LSK,ETH

Postautor: Jazda » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:39

Wymazywanie pisze:Okolice 3960-70$ wydają się być ważnym miejscem (potencjalny sl/tp w razie nieobronienia i buy w razie obrony - mniejsza siła niż jako sygnał negatywny imo):

Obrazek

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@kozaki_wiesi, Nie do udowodnienia raczej, a jeśli nie masz przesłanek poważnych do takich hipotez, nie ma co się ich trzymać. Popatrz wolumeny z giełd japońskich i koreańskich.

No to mamy już ten poziom i zobaczymy co dalej ...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3477
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:41

Przebija, może się obroni ale już na włosku wisi. Jeśli przebije to całość tworzy formację HS na 15m (z prawym ramieniem węższym) z pełnym bearish targetem pod 3800$. 3800$ wydaje się być supportem, dlatego tam zakładam większy popyt i jakieś odbicie właśnie w jego rejonach. Jeśli jednak odbije teraz i obroni się, oznacza to, że chcą albo pompować dalej albo utrzymywać to wysoko w celu powolnej dystrybucji.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Przedszkole”