Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Jaka jest Twoja strategia:

1. Czekam z bitami na odpowiedni moment
9
10%
2. Kupuję/dokupuję
6
7%
3. Sprzedaję partiami schodkowo
3
3%
4. Już sprzedałem wszystko
31
34%
5. Nie walczę z trendem, jak nie zdążę sprzedam w korekcie
2
2%
6. Nie mam strategi, kurs mnie zdezorientował
10
11%
7. Kupuję/sprzedaję czyli pływam po falach (DT)
15
16%
8. Shortuję
6
7%
9. Longuję
10
11%

Liczba głosów: 92
Początkujący
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: blagier » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:59

rha pisze:Przejdź do cytowanego posta Warto było patrzeć na zlecenia i transakcje od wczorajszej północy do około 3:00.
Ewidentne podciąganie na małych obrotach, aż po 2:00 zaczęli przyłączać się odzyskujący wiarę, a po 3:00 już ruszyło lawinowo.
Wystarcza robić serie małych zakupów w momentach niepewności.

Rzekłbym, że wszyscy są bardzo mocno "napaleni". Ci co się wyprzedali w rozsądnych cenach zaczynają żałować, a nowi niedoświadczeni spadkami myślą, że może iść tylko do góry. Wystarczy mały "zapłon" ze strony cwanego grubasa i mamy kolejny wybuch. Pytanie, kiedy w końcu ktoś z grubych nie wytrzyma i wyleje kubeł zimnej wody.

Przyznaję, że po raz kolejny zaskoczyła mnie euforia i szaleństwo. Człowiek chyba zawsze ma opory iść za tłumem w nierozsądnym według niego kierunku i przez to może nie wsiąść do pociągu. Naprawdę nie zaskoczy mnie wynik 5000 w ciągu najbliższych 24h, nie zamierzam jednak teraz łapać już tak konkretnie rozpędzonej maszyny.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:04

Im wyższy czub tym wyzszy spadek

Obrazek

PS: Idę do przedszkola :cry:
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:05 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0

Postautor: blagier » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:04

rha pisze:Przejdź do cytowanego posta Zastanawiają mnie wskaźniki na https://za.investing.com/currencies/btc ... ?cid=49798
Od kilku dni niemal wszystkie są ciągle na zielono (BUY/STRONG BUY), tylko te najszybsze są czasem czerwone.
Wiele wskaźników pokazuje stan "Overbought", lecz nie zmienia to zielonego stanu sumarycznego.
Czy te wskazania są błędne lub wręcz zafałszowane?

Też nie rozumiem na jakiej podstawie wyciągają to STRONG BUY. Dla mnie większość tych wskaźników co prawda nie pokazuje SELL, ale jeśli już mowa o BUY, to "RISKY", anie "STRONG".

@minerek
Co sądzisz o tym, że impet takiego spadku pociągnie nas jednak niżej niż 3200? Chociażby na 3000.

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1

Postautor: morte » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:08

Czasami najlepszy trade to brak trade'u. Nie ma co się kopać z koniem, trzeba poczekać na korektę :)

HS na 15m się zrealizował. Trochę spadło.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:10

Tak - jak zacznie sie falowa korekta to elliotowsko bedzie to tez mialo charakter schodkowy - czyli tak klasycznie 3100 pi razy oko potem lekkie gorkowe odbicie - ale nastepna korekta raczej flatem nie bedzie. Ewentualnie bedzie to flat a po nim zygzag - ja wlasnie boje sie takich korekt 2 X - rozwleczonych i nie dajacych obrazu szacowanego oporu
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:10

@new06, absolutnie to nie jest faza "institutional investors". (Między innymi dlatego uważam, że poziomy pięciocyfrowe w dolarach są realne - choć niekoniecznie w tej hossie-bańce. I oby nie w tej, bo nie można już bezpiecznie wsiadać do tego odrzutowca, a chciałbym jeszcze zająć wygodne miejsce, bo mój przydział z MtGox wydaje mi się jednak za mały.) Po pierwsze tacy inwestorzy nie mogą z powodów prawnych, regulacyjnych, braku wiedzy lub nietolerancji ryzyka wchodzić bezpośrednio w bitcoina. Nie ma ciągle zatwierdzenia ETF-ów. Co śmielsze fundusze hedge mają zaangażowanie w okolicach 1% kapitału. Nieliczni indywidualni inwestorzy z branży finansowej niewiele więcej. (Nie powołam się na artykuły ani wywiady, bo nie zachowałem linków. Taki obraz rysował się jednak 2-3 miesiące temu.) Dowodem na brak instrumentów pozwalających inwestorom instytucjonalnym - czy ogólnie, ludziom nie chcącym mieć do czynienia z szemranymi giełdami i niezrozumiałymi aplikacjami walletów - na wejście w ten rynek jest ciągle absurdalnie wysoka wycena Bitcoin Investment Trust (GBTC), instrumentu ETN opiewającego na ok. 0.1 BTC, kurs zamknięcia z piątku $616.55:

Obrazek

Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin. Po drugie, to co takie instytucje adresują do szerokiej publiczności w małym stopniu pokrywa się z tym, czym wewnętrznie się kierują. Wystarczy im zysk bez ryzyka z automatów HFT. Po prostu zaciekawieni atrakcyjnym rynkiem klienci zażyczyli sobie uwzględnienia nowej zabawki spekulacyjnej "bitcoin" w analizach GS, a GS spełnił to zapotrzebowanie.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:16

http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/145 ... a-bitcoina

Czytam artykuł obok tu na forum - gwarantuje że Kim tez kopie albo handluje - dobry sposob na obejscie embarga i generowanie dobrej kasy. To takie niespodziewane zjawiska pogodowe w ekosystemie Bitcoina
Make Bitcoin great again

Początkujący
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:19

Wymazywanie pisze:
artbit pisze:Przejdź do cytowanego posta Tak z ciekawości zapytam, czy zakładacie w ogóle taką opcję że nie będzie żadnej większej korekty, a kurs będzie cały czas piął się w górę z małymi dołkami pomiędzy, aż do końca roku osiągnie powiedzmy 10k$? Zakłada ktoś taki scenariusz za realny, czy to czysta fantazja?

Fantazja albo urojenia - charakterystyczne dla końcowych etapów baniek, najczęściej dla nowych inwestorów, którzy nie doświadczyli jeszcze nigdy pęknięć/mocnych spadków, a korzystają mocno ze wzrostów bańkowych. Też tak miałem kiedyś raz - pierwszy tydzień tradingu bańki BTC w kwietniu 2013.

Dodano po 4 minutach :
Ale oczywiście jest to możliwe tylko raczej mało prawdopodobne (tzn. 10k$ bez korekt, jedynie bardzo małych).

Dodałbym, że bardzo mało prawdopodobne. Ludziom w fazie manii takim jak @artbit przypominam o kalendarzu ważnych wydarzeń: https://xbt.eu Około 22.08 będzie aktywacja SW pod co jest teraz bania, więc pr. jeszcze przed tą datą zobaczymy korektę, tym większą im gwałtowniejszy będzie podjazd w górę. Wprawdzie po lock-in był jedynie z grubsza boczniak choć też spodziewałem się korekty widocznej wyraźniej w 1D, ale to oznacza dla mnie jedynie, że upadek przy przegrzaniu rynku może być jeszcze bardziej spektakularny z uwagi na brak porządnych wsparć w całym tym dwutygodniowym rajdzie. W każdym razie ja zacząłem już skupować popcorn bo może być niebawem w cenie :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:31 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 119
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:23

morte pisze:Przejdź do cytowanego posta Czasami najlepszy trade to brak trade'u.
Obrazek

Początkujący
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:27

Nie zatrzymało się na 4k. Nawet jak teraz odbije to wchodzenie nie jest zbyt bezpieczne.
Wrzucam dla przypomnienia potencjalne przystanki - okolice 3700 i 3200 - tu akurat wyznaczone przez bbands H4 dla finex.

http://imgur.com/a/TlNN1

@fusywszklanejkuli, obyś miał rację ;) .

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:28

Imho rysujemy prawe ramię HS.

Początkujący
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:28

fusywszklanejkuli pisze:Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin.

Uuu mamy tu lokalny kościół Elliotowców Dnia Ostatniego, uważaj, żeby się nie narazić bo zaczną ganiać Cię z pochodniami ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 119
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:31

fusywszklanejkuli pisze:Przejdź do cytowanego posta Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin.
W którym srodowisku? No właśnie też mi się wydaje absurdem tego typu stwierdzenie.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:32

:x

Wygrywać pięknie - to juz kiedys było - teraz liczy sie efekt. Koniec z tajnym kodem mędrców Syjonu - teraz wystarczy dobra pompka z dostepem do API

Dlaczego czytam o EW - bo moze duzo nie zyskuje na razie - ale ograniczylem straty do zera.

PS: Chociaz przyznaje ze dobra trojkotologia tu tez działa

Zwyciezcom zawsze zazdroszcze pozytywnie - po prostu mam za stary uklad krazenia :D
Make Bitcoin great again

rha
Weteran
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:38

fusywszklanejkuli pisze:Przy okazji, skoro już o instytucjach, to przywiązywanie w tym wątku jakiejkolwiek wagi do prognoz Goldman Sachs wydaje mi się komiczne. Po pierwsze, fale Elliotta, jako narzędzie analityczne, w tym środowisku są co najwyżej obiektem kpin. Po drugie, to co takie instytucje adresują do szerokiej publiczności w małym stopniu pokrywa się z tym, czym wewnętrznie się kierują. Wystarczy im zysk bez ryzyka z automatów HFT. Po prostu zaciekawieni atrakcyjnym rynkiem klienci zażyczyli sobie uwzględnienia nowej zabawki spekulacyjnej "bitcoin" w analizach GS, a GS spełnił to zapotrzebowanie.

Ależ właśnie z powodów wyżej wymienionych byłoby niekorzystnie dla GS gdyby jego pierwsze prognozy dotyczące nowej "zabawki" okazały się nietrafione. Ich trafność "musiała" być wysoka z dwóch przyczyn:
- samospełniających się przepowiedni ("skoro GS tak powiedział, to tak będzie, więc gramy pod to"),
- pewnej pomocy okazanej przez zaprzyjaźnionych inwestorów nieinstytucjonalnych w kluczowych momentach.
Komiczne może być jedynie ignorowanie takiego zjawiska. W przyszłości oczywiście te prognozy stracą na znaczeniu.
Piszemy "także" tylko gdy chodzi nam o "oraz", natomiast piszemy "tak że" gdy chodzi o "więc".
Nie zaśmiecajmy naszego pięknego języka. Szczegóły: http://tinyurl.com/takze

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: minerek » niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:45

Tak - musimy nauczyc sie zyc przy niedziałających prawach fizyki. Bo kto bogatemu zabroni wylaczyc grawitację. Tylko trzeba miec swiadomośc ze to on ma wlacznik i jak chce to ją wlaczy i glebnie wszystkim o grunt.

Czy ja wiem czy to jest dobry poziom do rozpoczęcia super-bańki ? Od dna lepiej sie startuje wykupiwszy wszystko od wątpiących.

Generalnie dzisiejsza sytuacja pokazuje potencjał Janusza - jak chce to wszystko kupi - może nawet stac sie trend-seterem.

Ja na pewno widzę ze intelektualizacja tego wszystkiego na razie szkodzi. Znam człowieka ktory usłyszał o bitach w kolejce przed kasą w Biedronce - kupił i poki co ma racje.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:28

Wymazywanie pisze:
artbit pisze:Przejdź do cytowanego posta Tak z ciekawości zapytam, czy zakładacie w ogóle taką opcję że nie będzie żadnej większej korekty, a kurs będzie cały czas piął się w górę z małymi dołkami pomiędzy, aż do końca roku osiągnie powiedzmy 10k$? Zakłada ktoś taki scenariusz za realny, czy to czysta fantazja?

Fantazja albo urojenia - charakterystyczne dla końcowych etapów baniek, najczęściej dla nowych inwestorów, którzy nie doświadczyli jeszcze nigdy pęknięć/mocnych spadków, a korzystają mocno ze wzrostów bańkowych. Też tak miałem kiedyś raz - pierwszy tydzień tradingu bańki BTC w kwietniu 2013.

Dodano po 4 minutach :
Ale oczywiście jest to możliwe tylko raczej mało prawdopodobne (tzn. 10k$ bez korekt, jedynie bardzo małych).

Tak się tylko zastanawiam czy powodem tych szaleńczych wzrostów nie jest popyt wsród Japończyków i Koreańczyków z Południa w związku z napiętą sytuacją w Korei Północnej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2306
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:29

Okolice 3960-70$ wydają się być ważnym miejscem (potencjalny sl/tp w razie nieobronienia i buy w razie obrony - mniejsza siła niż jako sygnał negatywny imo):

Obrazek

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@kozaki_wiesi, Nie do udowodnienia raczej, a jeśli nie masz przesłanek poważnych do takich hipotez, nie ma co się ich trzymać. Popatrz wolumeny z giełd japońskich i koreańskich.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Adres waluty: LSK,ETH

Postautor: Jazda » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:39

Wymazywanie pisze:Okolice 3960-70$ wydają się być ważnym miejscem (potencjalny sl/tp w razie nieobronienia i buy w razie obrony - mniejsza siła niż jako sygnał negatywny imo):

Obrazek

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@kozaki_wiesi, Nie do udowodnienia raczej, a jeśli nie masz przesłanek poważnych do takich hipotez, nie ma co się ich trzymać. Popatrz wolumeny z giełd japońskich i koreańskich.

No to mamy już ten poziom i zobaczymy co dalej ...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2306
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:41

Przebija, może się obroni ale już na włosku wisi. Jeśli przebije to całość tworzy formację HS na 15m (z prawym ramieniem węższym) z pełnym bearish targetem pod 3800$. 3800$ wydaje się być supportem, dlatego tam zakładam większy popyt i jakieś odbicie właśnie w jego rejonach. Jeśli jednak odbije teraz i obroni się, oznacza to, że chcą albo pompować dalej albo utrzymywać to wysoko w celu powolnej dystrybucji.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Przedszkole”