Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 21 lipca 2017, 02:22

Smule pisze:1m... ? :D

po zaklepaniu bip91 powinna być lekka euforia, a potem spadek. Wątpię, że przebijemy dzisiejszy szczyt.
Zdecyduj się, bo albo euforia albo nie przebijamy szczytu, euforia zresztą z definicji nie jest lekka bo to określenie skrajnych emocji ;) Ja obstawiam, że nie przebijamy, przynajmniej nie za chwilę. Generalnie sytuacja na razie układa się jednak podobnie jak na lajtach co wcześniej sugerowałem, pompa pod lock-in i wyprzedanie tuż przed.

Co do AT to widzę, że niektórzy się obrazili na wykres lub rynek, ale w sumie było w zgodzie. Wprawdzie głowa i te rachityczne ramionka przypominały bardziej genitalia, ale co tam, z grubsza się zgadza :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 21 lipca 2017, 02:25

@mediabooker, Ale wymyślacie... Powrót nad linię trendu nie jest zdrowy. Cena drukowana chamsko. To nie zdrowe i niewiarygodne. BTC szaleje - normalnie FAKE roku. 8-)

Podejrzewam, że byłoby zdrowe, spoko itd., jakby wszyscy mieli BTC kupione poniżej 2400$.

Przez te kilka dni mógłbym zebrać z 5-15 osób, które wypierały na forum wzrost BTC. Po co? By czuć się lepiej nie kupiwszy? ;)

Cena jest ceną, nie ma co robić z rzeczywistości matrixa tylko dlatego, że nas zaskoczyła. Czysta psychologia. Nie ma co wypierać faktów.

Ps. Fajna korekta. :) Ale chyba dopiero tak pod 2600$ wypada się martwić. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lipca 2017, 02:27 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » piątek, 21 lipca 2017, 02:27

Czym się martwić? Im więcej spadnie, tym większy zysk przy odkupieniu. :D

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » piątek, 21 lipca 2017, 02:28

Zaraz wpadnie ostatni blok - pewnie Segwit2x. Czy będzie z tego euforia świętowanie i ATH. Nie przypuszczam. W 1m wygląda jakby miało się sypnąć.
Screen Shot 2017-07-21 at 02.26.59.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 21 lipca 2017, 02:33

Ufff shorty uśrednione i zamknięte na 0 znaczy bez straty, część zamknięta godzinę temu, następna przed chwilą (dobrze że finex pogłębił trochę), troszku zostawiłem i czekam co dalej

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
Na zielono :D
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » piątek, 21 lipca 2017, 02:34

Szybkie tempo tego zjazdu, oddali już 200$ od dzisiejszego szczytu. Czy to mieści się w granicy "normy" :?: :|

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 21 lipca 2017, 02:35

ergorg pisze:Czym się martwić? Im więcej spadnie, tym większy zysk przy odkupieniu. :D
To zależy czy ktoś siedzi na Obrazek czy na Obrazek ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » piątek, 21 lipca 2017, 02:40

Jeśli ktoś nie sprzedał na górce (albo wcześniej), wątpie by przeglądał to forum. Jedyna opcja, to jeśli ktoś trzyma w long.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 21 lipca 2017, 02:49

Ale na rynku nastroje nadal bycze póki co. Z 24700BTC w longach na finex z 1 w nocy zostało jeszcze 23700BTC
Zresztą nie ma co się dziwić - tygodniowa świeczka ma 1000$ (ponad 50%) :shock:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 21 lipca 2017, 03:02

Waha się teraz równo na górnej linii tego kanału wzrostowego, o którym wcześniej pisałem (był obrazek), biegnącego od dołka 1830. To sugeruje trend wzrostowy, nawet jeśli nieco spadnie i wróci do wnętrza kanału. Ta linia jutro w nocy dojdzie do 2900, pojutrze przekroczy 3000.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: reybanger » piątek, 21 lipca 2017, 03:17

Tudemunuje, a ja siedzę na LSK... Chciałem to przeżyć lewarując zyski altami, a tutaj proszę, mój kochany alt pomniejsza mi zyski. Wg. mnie niepewnośc która towarzyszyła nam ostatnimi dniami powoli odchodzi w niepamięć, spora dynamika, ciekawe wolumeny... widać to nawet po postach na forum - nadchodzi bardziej optymistyczny czas - co pokaże zobaczymy - ja stawiam na kierunek północny z małą korektą tego co się wydarzyło dzisiaj-wczoraj.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: matheo » piątek, 21 lipca 2017, 04:42

ekonokomik pisze: Może w grę wchodzi jakiś utajniony na razie supernews? Coś w stylu: Goldman Sachs zainwestuje 2mld USD w BTC.

Szczerze mówiąc dziwie się Twoim ostatnim postom. Pisałeś wcześniej, że newsy nie mają wpływu na kurs BTC.
Moim zdaniem niektóre mają, niektóre nie mają - w zależności na jakim etapie rozwoju BTC się znajdujemy. Pamiętam jak kiedyś wieeeelkim wydarzeniem było to, że WordPress przyjmuje dotacje w BTC. Na tamten czas to był huuge news - dzisiaj tyle istotny co zeszłoroczny śnieg.

Teraz doszukujesz się tajnego newsa tymczasem od 4 dni cała społeczność żyje jednym - BIP91.

BIP91 to nie jest news typu DELL akceptuje BTC, McAfee przewiduje pierdyliard $ za BTC w 2213 inacze obetnie sobie fujarę w TV bo takie rzeczy już rzeczywiście mają znikomy wpływ na kurs.

BIP91 to zakończenie prawie 3 letniej dramy, skłóconej społeczności i krok naprzód dalszego rozwoju BTC. To news ulgi i zakończenia dalszej niepewności. Przed 16.07 (twitt od Bitmaina ) tłum pisał, żeby wstrzymać się z zakupami do 1.08 i najlepiej wycofać wszystkie BTC z giełd. Zagrożenie HF i ogólna niepewność i niezrozumienie tematu. Dodatkowo alty zaczęły przejmować marketcap bitcoin w zastraszającym tempie naruszając jego pozycję jak nigdy dotąd. Jak w takich warunkach cokolwiek miało się ruszać ku północy? Ten twitt to jest game changer i odzyskanie nadziei w BTC. Zluzowanie ciśnienia, które tworzyło się już zbyyyt dłuugo i wszyscy byli tym zmęczeni. To furtka do kolejnych implementacji jak LN. Na wszystkich twitterach nastroje zmieniły się o 180stopni (co widać też na załączonym obrazku https://www.coinigy.com/s/i/5971561cbd117/ dzisiaj nawet było YouTubowe party z okazji LOCK INa :) ).

Jeśli to https://www.coinigy.com/s/i/5971561cbd117/
(idealnie po twicie od Bitmaina kurs zawrócił na północ i idealnie co do kilku minut BIP91 zatwierdzenia ostatniego bloku nastąpiła sprzedaż newsa)
nie pokazuje wpływu tego newsa na nastroje i kurs to ja przepraszam bardzo, pomyliłem pokoje i zamykam drzwi.
Gdyby nie ten news bardzo możliwe, że czekałaby nas kolejna fala spadkowa, who knows?

Sam rzadko to robię ale czasami warto wyjść poza wykresy i zobaczyć jakie nastroje panują obecnie w społeczności. Nie da się śledzić wszystkiego naraz ale tego co dzieje się od 4 dni nie można było nie zauważyć.

Moja, krótka ocena tego co wydarzy się w kolejnych kilku dniach/tygodniach.
Na początek musimy schłodzić trochę ten dzisiejszy rajd. Może to potrwać kilka dni albo może nawet tygodni. Gram teraz pod taki trójkąt https://www.coinigy.com/s/i/59715ce1595c6/
Jednak w dłuższej perspektywie uważam, że nastroje się zmieniły na tyle że jest dużo większa szansa na zaliczenie nowego ATH i dalszy rajd w górę niż trend bearish. Tak jak pisałem - dla mnie to game changer news koniec 2 letniej dramy i ulga w nastrojach.


Możliwe targety ?

Cofnijmy się na chwilę do 2013r gdzie była bańka do 266$ a po niej szaleńczy rajd na prawie 1200$.
Posługując się narzędziem Trend-Based Fib Extension. Można zauważyć, że praktycznie wyrzuciło nas poza poziom 4.236.
https://www.coinigy.com/s/i/597160f213b25/

Gdyby analogicznie porównać starą bańkę do nowej wg tych samych poziomów fibo mielibyśmy możliwe strefy rozładunku zaznaczone parabolami. https://www.coinigy.com/s/i/59715f1e9a4dd/

Biorąc pod uwagę fakt, że każda kolejna bańka jest procentowo niższa od poprzednich pierwsza niższa strefa rozładunku pod poziomem 3.618 zgadzała by się z analizą Goldman Sachs. Dodatkowo poziom 4000$ to zawsze równy psychologiczny poziom oporu i może powodować lęk wysokości. Te trzy czynniki mogą się na siebie nałożyć i jeśli tam nie nastąpi pęknięcie bani to przynajmniej jest możliwa chwilowa korekta.

Kolejny poziom 4.236 wypadałby analogicznie do bańki z 2013r. Dla odważnych też można go brać pod uwagę. Kto wie gdzie dolecimy jak nabierzemy dobrego momentum (dlatego wolałbym poczekać jeszcze na to przebijanie ATH).

Oczywiście są różnice w bańkach chociażby takie, że stara trwała 5mc (licząc cały trend od dołka do szczytu) ta trwa już ponad półtora roku.

To jest bitcoin. Tu możliwe jest wszystko. Jeszcze parę lat temu ktoś sobie kupił pizzę za 10000 BTC :)
Shortowcom zalecam dużą ostrożność w momencie gdy nabierzemy rozpędu. Cytując klasyka "Markets can remain irrational for longer than you can remain solvent".

Jeszcze jedno zdanie co do altów. Wg. mnie możliwe, że przy kontynuacji trendu BTC może odzyskiwać swoje miejsce króla w szeregu i procentowy udział w całym marketcapie krypto http://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage
Z racji tego, że prawie wszystkie alty miały już swoją bańkę. Korelacja może wrócić do starych nawyków. BTC - up --> Alty - Down i odwrotnie. Widać zresztą, że już nie odbijają tak ochoczo jak kiedyś. Ale to już tylko taka moja mała myśl, która niekoniecznie może się spełnić (chociaż wszystko to co napisałem powyżej też może się nie spełnić bo to daleko idące przepowiednie:)). Trzeba na bieżąco obserwować co się dzieje a nie ślepo upierać się przy swoim scenariuszu.

Peace

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » piątek, 21 lipca 2017, 05:59

he he no 2800$ gdzieś z tyłu głowy się spodziewałem że może być, ale to co widzę rano... :shock:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 21 lipca 2017, 06:51

ducatus pisze: No nic, teraz dla uspokojenia nerwów idę na pierwszą od prawie 5 lat fajkę, bo zaraz mnie tu szlag trafi...
Nie wracaj do nałogu w takiej chwili! Idź pobiegać! (Chyba spóźnione).

@Wymazywanie, @Fibo, pewnie odsypiacie nieprzespaną nockę, ale:

Jak widzicie zasięg tej korekty? Wskaźniki na M30 H4 podpowiadają, że prawdziwy spadek dopiero przed nami. Te z mniejszych interwałów (szczególnie M15 - M10) wyglądają byczo.

@Fibo wspominał o 300 baksach, czyli by to było już?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lechu » piątek, 21 lipca 2017, 07:48

Czyżby btc szykowało się na wieczne wzrosty jak nie przymierzając indeks SP500?
https://stooq.pl/q/?s=^spx&c=mx&t=l&a=lg&b=0
Generalnie w komentarzach na temat sp500 ludzie się pogodzili z brakiem korekt :)

A tak już wracając do kursu to bez rozdrabniania się 3d/1d to mamy piękne b, zdrowe i soczyste jak przystało na ulubione przez forumowiczów sformułowanie bulltrap ;) Czas na porządne c, które jasno zakończy te wycieczki w kosmos na jakiś czas.

Ja się w tej edycji więcej nie bawię.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lipca 2017, 08:31

Wymazywanie pisze: OK ustalmy, że nic nie wiem i AT to gówno i wzrosło i nie miałeś BTC i Ci przykro.
A potem przeczytaj post który Ci dawałem, że prostacki książkowy target z inv HS to 2400$ + ok. 600$ (a ściślej 574$).
Cały czas ja mówię o jednym a Ty o drugim. Ty o poziomach, z którymi jak najbardziej się zgadzam, a ja o dynamice. AT (której jestem akurat wielkim fanem) wyznacza nie tylko poziomy ale też tempo zmian. I tylko to tempo uważam za trudną do wytłumaczenia anomalię.

PS. Twoje sugestie, że jak początkujący rozpamiętuję niewykorzystane szanse są grubo nie na miejscu. :?
Drążę temat, bo gram na tym rynku nie od dziś i jeśli coś mnie tak zaskakuje jak wczorajsza dynamika, to trudno przejść nad tym do porządku dziennego, w końcu chodzi o pieniądze. Muszę albo zrozumieć co się zmieniło i co się dzieje, albo się wycofać. Bo ryzykować kasę nie rozumiejąc rynku to niezbyt mądre.

Weteran
Posty: 7524
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » piątek, 21 lipca 2017, 08:32

@prezes wrzucil nowy film


z ciekawa koncepcja kolejnej glowy z ramionami, tym razem nie inv

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lipca 2017, 08:36

matheo pisze: Szczerze mówiąc dziwie się Twoim ostatnim postom. Pisałeś wcześniej, że newsy nie mają wpływu na kurs BTC.
Twierdziłem, że zaskakujące newsy nie mają wpływu na trend, czyli kurs w mid i long. Mają duży wpływ na short, powodując takie właśnie szpile jak ta wczoraj. W przeważającej większości przypadków w historii, te "szpile newsowe" są potem dość szybko znoszone prawie w całości i kurs wraca do poprzedniego trendu.
W tym wypadku, po ładnym wyjściu z dołka, oczekiwany przez wszystkich trend jest UP, ale kurs i tak powinien w korekcie w dużej części znieść ten pik.

Pod tę zasadę ustawiłem wczoraj shorta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » piątek, 21 lipca 2017, 08:38

new06 pisze:@Fibo wspominał o 300 baksach, czyli by to było już?
Tak @Fibo wspominał ale z poziomu 200$ niższego... Od 20:15 rynek zrobił kolejną piątkę, a spodziewałem się tylko trójki. Ta piątka elliottowsko mi nie pasuje ale rynek na takim rauszu nie zawsze kreśli idealnie. Tak czy inaczej od nocnego szczytu mamy korektę, która powinna znieść ok. 38,2% wzrostów od niedzieli. Dobrze byłoby, gdyby przedtem rynek ponownie zbliżył się lub lekko naruszył nocny szczyt.
new06 pisze:@Wymazywanie, @Fibo, pewnie odsypiacie nieprzespaną nockę
Nie shortowałem, wybrałem tym razem spokojną nockę, ale gdybym grał to stopki byłyby na poziomie ok. 2820$... ;)
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lipca 2017, 08:42

Wymazywanie pisze: No a co do newsa, to jasne, że Bip91, a co innego... To dobry i gruby news i droga do bloków 2mb przecież. W końcu.
Dzięki. Popełniłem błąd lekceważąc od początku całe to zamieszanie wokół wielkości bloku i forka.
Przyjąłem, najwyraźniej błędnie, że większość graczy, szczególnie po takim dopływie nowych i zielonych jest niezorientowana w technikaliach i również lekceważy ten temat w swojej grze.
Wręcz wyśmiewałem ten temat przy sugestiach, że może mieć wpływ na kurs.
Przepraszam osoby z którymi o tym dyskutowałem.. Najwyraźniej nie miałem racji.

Jak to ktoś tu ostatnio zacytował: pycha kroczy przed upadkiem ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], serek312 i 54 gości