nowy z aspiracjami na tradera

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » niedziela, 9 lipca 2017, 21:32

czesc
mam na imie patryk
bc juz w pewnym stopniu jest mi znany , uzytkuje go od dluzszego czasu do podstawowych spraw
od paru tygodni ciekawki mnie mocno pojecie tradowania oczywiscie z checi dodatkowego zarobku
na poczatku postanowilem zaczerpnac wiedzy na tyle ile zdolam a wiec czytam czytam .....
na ta chwile to co mnie trapi najbardziej ;
- jaka wybrac na poczatek sobie strategie analizty technicznej ;
swiece , figury ,strefy popytu i podazy , price action ?
czy w ogole ktora stosowac jako pierwsza ? ktrora daje najlepsze rezultaty ?
- czy jako pierwszy krok czytamy wykres przy urzyciu w/w metod i wtedy potwierdzamy go przy uzyciu wartosci ;
lini trenu , opru i wsparcia , rsi , ema , sma , macd , fibo

prosil bym o odpowiedz / podpowiedz poniewaz tyle artykulow i tematow na forum juz przeczytalem i utknelen na tym momencie
a chcial bym sie dalej ukierunkowac aby poukladac sobie to wszystko w glowie jak nalezy
z gory dziekuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: mecenas » niedziela, 9 lipca 2017, 21:41

smash23 pisze: oczywiście z chęci dodatkowego zarobku
@smash23, zauważ i rozważ w którym momencie pojawia się coś, co definiujesz jako "dodatkowy zarobek" i dlaczego jest "dodatkowy"?
Aby spełnił te kryteria zarobek ten powinien być dodatkiem do jakiegoś już zarobku. Zatem określ co jest bazą a co powinno być dodatkiem ponad bazę. Potem określisz oczekiwania, możliwości i koszty, aby dowiedzieć się czy przed dodatkiem jest znak "+", czy znak "-" i jakiej wielkości jest ta wartość dodana lub odjęta poprzez trading.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 lipca 2017, 21:47

@smash23, Musisz sam ustalić co jest dobre dla Ciebie. Dla jednego dobre będzie patrzenie na macd, dla innego na ema, dla jeszcze innego na 5 wskaźników i figury, a jeszcze inny będzie grał tylko na trendline.

Ja polecam zawsze rysowanie trendline, figur oraz analiza układów świeczek na dużych skalach. Dopiero potem średnie ma/ema, proste wskaźniki i fibo. Ale to dla mnie jest dobre - dla innego może być mniej przydatne. Musisz sam odkryć swoje narzędzia do analizy wykresów, nie ma innej recepty. Fajnie, że jest z czego wybierać. :) Nie ma idealnego zestawu ani najlepszego. To nie od wskaźników i kresek ale od tradera zależy jak bardzo są przydatne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » niedziela, 9 lipca 2017, 21:51

ogolnie posiadam juz stale zrodlo dochodu i w sumie dobrego dochodu
moze zaczne tak z racji ze uwazam sie za osobe ambitna az za bardzo czasem
chcial bym poprostu sprobowac swoich sil w czyms nowy ( cala technologia btc , kryptowaluty mnie fastynuje )
a jest to temat mega na czasie i chce byc jego czescia ;)
co do zarobku na poczatek nie licze na duzy zysk a nawet na straty , wiadomo
na start mysle ze kwota 5-8 tys nie bedzie stanowic problemu
a z racji tego ze czym sie nie zajmuje / zaczynam to chce to robic najlepie
j jak na dana chwile potrafie i rozwinac sie do mozliwe najwyzszego poziomu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: mecenas » niedziela, 9 lipca 2017, 21:57

smash23 pisze: uwazam sie za osobe ambitna az za bardzo czasem
Samokrytyka to ważna cecha, fajnie, że masz dystans do siebie. Nadmiar ambicji nie zawsze pomaga, prowokuje nadmiar oczekiwań.
smash23 pisze: na start mysle ze kwota 5-8 tys nie bedzie stanowic problemu
Szkoda każdej kwoty. ;)
W dobrym guście jest operować rachunkiem %.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 lipca 2017, 22:00 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 lipca 2017, 21:59

smash23 pisze: moze zaczne tak z racji ze uwazam sie za osobe ambitna az za bardzo czasem
chcial bym poprostu sprobowac swoich sil w czyms nowy ( cala technologia btc , kryptowaluty mnie fastynuje )
Crypto jest dla upartych, więc chyba dobrze trafiłeś. Ale to niełatwe rzeczy, wymagają naprawdę dużego zaangażowania i czasu i najważniejsze: nauki na błędach. Nie myśl o zyskach ale o zdobywaniu umiejętności, zyski powinny być tego pochodną, a nie czymś o czym się myśli ciągle, bo wtedy człowiek się mniej uczy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » niedziela, 9 lipca 2017, 22:15

sorki przesadzilem moze z ta kwota ;) 10-20 % mam na start o tak bedzie ok
oczewkiwania mam zawsze duze co do siebie
nie chodzi ma na poczatek juz o sam zarobek nawet , tylko chce sie tego nauczyc i byc w tym dobry
Wymazywanie poprostu myslalem o tym ze sa one ustawione w jakims stopniu od najbardziej trafnych do najmniej trafnych
a wiec zaczac nalezalo by od kazdej w celu prob i blebow a wtedy mozna okreslic ktora podpasuje mi najbardziej
jeszcze jedno , zaczac od tradingu
dniowego , 2 -5 dniowego
czy tygodniowego ? jak nowemu bedzie najlatwiej sie odnalezc na start ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: mecenas » niedziela, 9 lipca 2017, 22:16

mecenas pisze: Aby spełnił te kryteria zarobek ten powinien być dodatkiem do jakiegoś już zarobku.
smash23 pisze: ogolnie posiadam juz stale zrodlo dochodu i w sumie dobrego dochodu
Jeśli te dwie wypowiedzi mają powiązanie o którym myślę że mają, to nie taka była intencja w mojej wypowiedzi.

Trading rozumiany i oczekiwany przez Ciebie jako "dodatkowy zarobek" z założenia ma sens wtedy, gdy sprowadza ogólny wynik wysiłku i kosztów tradowania ponad wynik inwestycyjny instrumentu na którym spekulujesz.
Podam przykład:
1) Kupujesz dzisiaj akcje spółki xyz i sprzedajesz je za 5 lat. Na tej hipotetycznej jednej transakcji zarabiasz np. 50% (strategia "kup i trzymaj").
2) Od dziś spekulujesz aktywnie na akcjach spółki xyz przez najbliższe 5 lat. Wykonujesz dziesiątki transakcji i na tych kilkudziesięciu hipotetycznych transakcjach po odliczeniu kosztów zarabiasz np. 60% (trading).
Zatem "dodatkowy zarobek" wyniósł 10% ponad benchmark (bazę), czyli ponad strategię "kup i trzymaj". Wysiłek się nominalnie opłacił i w ten sposób spełnił kryteria aby być dodatkiem do jakiegoś już zarobku. 50 + 10 = 60
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » niedziela, 9 lipca 2017, 22:23

Mecenas tez myslalem nad tym ze lepiej jest jesli ;
np w trendzie wzrostowym nie inwestujesz tylko raz przez caly czas jego trwania ( wejscie na poczatku wyjscie na koncu )
tylko tradujesz zgodnie z trendem ( tak jak piszesz dziesiatki tranzakci ) podczas jego trwania
ogolnie nie zmniejsza to rachunku strat ? dzielenie trendu na poszczegolne etapy ?
a i przepraszam za moje slownictwo , pierwszy raz sie spotykam z wiekszoscia pojec i czasem moge pisac nie zrozumiale ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: mecenas » niedziela, 9 lipca 2017, 22:31

smash23 pisze: wejscie na poczatku wyjscie na koncu
Wystrzegaj się błędnych założeń a dojdziesz do lepszych wniosków ;)

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
mecenas pisze: Zatem "dodatkowy zarobek" wyniósł 10% ponad benchmark (bazę), czyli ponad strategię "kup i trzymaj". Wysiłek się nominalnie opłacił i w ten sposób spełnił kryteria aby być dodatkiem do jakiegoś już zarobku. 50 + 10 = 60
To był scenariusz pozytywny. W negatywnym łagodnym będzie 50 - 10 = 40.
Jak widzisz cała walka jest o "+" lub "-", dlatego pisałem o wartości dodanej lub wartości odjętej przez trading.

Rozważ też scenariusz, że spółka xyz traci w ciągu 5 lat np. -50%. Wtedy trading może w wersji pozytywnej zmniejszyć stratę, oraz w wersji negatywnej stratę tę powiększyć. Spekulacja to lawirowanie wśród prawdopodobieństw, nawet scenariusze są tylko prawdopodobieństwem.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 lipca 2017, 22:39 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » niedziela, 9 lipca 2017, 22:38

spoko rozumiem , nic nigdy nie idzie z gorki* ciagle
na ta chwile dziekuje za odpowiedzi i rozwianie moich watpliwosci
czytam i edukuje sie dalej , chcial bym juz zaczac wreszcie ale z podstawowa widza
na pewno bede sie jeszcze przypominal i pytal Was madrzejszych w tym temacie o rady ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: mecenas » niedziela, 9 lipca 2017, 22:40

@smash23, Ok, tak jak pisał Wymazywanie: najpierw edukacja.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: tonyxxl » niedziela, 9 lipca 2017, 23:06

smash23 pisze: zaczac od tradingu
dniowego , 2 -5 dniowego
czy tygodniowego ? jak nowemu bedzie najlatwiej sie odnalezc na start ?
nie ma czegoś takiego, tradujesz jak rynek pozwala. Raz kilka razy dziennie a bywa że przez tydzień ciężko coś znaleźć. Chyba że sobie poustawiasz SL i TP i wpadniesz sprawdzić co kilka dni czy zarobiłeś /straciłeś, ale to ma mało wspólnego z tradingiem. Codziennie coś się dzieje, codziennie są nowe informacje. Musisz być z nimi na bieżąco, śledzić nastroje i kursy i na bieżąco podejmować decyzje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 10 lipca 2017, 09:45

smash23 pisze: jeszcze jedno , zaczac od tradingu
dniowego , 2 -5 dniowego
czy tygodniowego ? jak nowemu bedzie najlatwiej sie odnalezc na start ?
To zależy od:
-czasu jaki masz na to
-zadowalających Cię ruchów
-możliwości ruchów ceny jakie daje coś na czym grasz

Jeśli masz dużo czasu siłą rzeczy możesz iść w granie szybsze i szukanie czegoś bardziej ruchliwego itd.
Na początek polecam skupić się jednak na topowych rzeczach z altów i koniecznie BTC. BTC masz mieć zawsze zanalizowane, obcykane, wiedzieć jaka figura jest grana, gdzie ważna linia trendu, jakie nastroje na rynku itd. W ogóle na nastrojach, emocjach też się skup. Warto czytać po to fora. To sporo daje. Wiesz już pewnie, że największa euforia jest na szczytach a w dołkach depresja. Musisz być o krok przed tłumem. Tłum jest tylko do tego żeby się deptali po piętach i szli bardziej niż potrzeba w każdą stronę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 10:08

ok juz mnie ukierunkowaliscie w dobra strone myslenia
wlasnie zawsze warto pytac wczesniej zeby samemu sie nie zaplatac* w jakis glupi tok rozumowania tylko isc w to co najwazniejsze
mam poustawiane juz topowe serwisy z krypto , forum i codziennie bede robil przeglad info
jak dalej czegos nie bede rozumial to bede pytal ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: ciecho » poniedziałek, 10 lipca 2017, 12:40

Hej @smash23 czy wybrałeś już jakąś bezpieczną giełdę ?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

nowy z aspiracjami na tradera

Postautor: smash23 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 12:45

czesc
mna sie nie sugieruje ja swiezak jestem pytaj starszych ;)
z tego co czytam to zadnej gieldy nie traktuj ja bezpieczna , nie trzymaj na zadnej wiekszych kwot
ogolnie tak jak kazdy poleca;
polskie bitmarkiet i bitbay
a zagarniczne poloniex i bittrex
te mi sie najczesciej przewijaja w tematach

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 39 gości