Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kxmedia » niedziela, 21 lutego 2016, 00:47

zomos2 pisze:Wiecie co... W Polsce na prawdę nic nie ma. Teraz rozjazd jest lepszy niż między CN a resztą świata... tak o jeszcze kolejne 10 usd. Oczywiście w dół. Sprawdza się to co na polskiej GPW. Świat w dół GPWx2 w dół. Świat w górę GPW w bok albo w górę/10. To samo na polskich bitcoinach...
a jest w ogóle jakaś płynność na polskich giełdach ? i po co na nich handlować ?, nie lepiej spekulować na jakichś większych marketch gdzie ruch i wybór i możliwości wymian coinów jest nieporównywalnie większy ?
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: januszBiznesu123 » niedziela, 21 lutego 2016, 11:47

zomos2 pisze:Wiecie co... W Polsce na prawdę nic nie ma. Teraz rozjazd jest lepszy niż między CN a resztą świata... tak o jeszcze kolejne 10 usd. Oczywiście w dół. Sprawdza się to co na polskiej GPW. Świat w dół GPWx2 w dół. Świat w górę GPW w bok albo w górę/10. To samo na polskich bitcoinach...
Przejdź na okcoin, ja już od dawna tam jestem. (oczywiście CNY - zero prowizji)

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 22 lutego 2016, 11:13

kxmedia pisze:
zomos2 pisze:Wiecie co... W Polsce na prawdę nic nie ma. Teraz rozjazd jest lepszy niż między CN a resztą świata... tak o jeszcze kolejne 10 usd. Oczywiście w dół. Sprawdza się to co na polskiej GPW. Świat w dół GPWx2 w dół. Świat w górę GPW w bok albo w górę/10. To samo na polskich bitcoinach...
a jest w ogóle jakaś płynność na polskich giełdach ? i po co na nich handlować ?, nie lepiej spekulować na jakichś większych marketch gdzie ruch i wybór i możliwości wymian coinów jest nieporównywalnie większy ?
Uważam, że giełdy które działają jako polska spółka kapitałowa są najbezpieczniejszym możliwie miejscem gdzie mogę trzymać jakiś czas środki fiat. To się oczywiście może kiedyś zmienić, ale dotychczas w przypadku upadków giełd o takiej konstrukcji prawnej gracze otrzymywali zwrot złotówek z kont upadłych giełd. Nie da się ukryć, że to spory plus.

W przypadku składowania środków poza granicami Polski ich odzyskanie będzie dużo trudniejsze w przypadku ewentualnych problemów podmiotów tam zarejestrowanych. Proszę zauważyć - nie twierdzę że któraś z giełd jest mocno ryzykowna w chwili obecnej - piszę o potencjalnym ryzyku.

Na drugim miejscu umieściłbym podmioty zarejestrowane w UE. Jestem w stanie wyobrazić sobie wycieczkę grupy Polaków za granicę do sądu itp. Podobnie z zatrudnieniem prawnika w obrębie UE, powinno to być do przejścia.

Z kolei po przeciwnej stronie spektrum umieściłbym podmioty chińskie. Kompletnie inna kultura i inny system prawny powodują że w przypadku grubszych problemów podmiotów tam ulokowanych raczej niewiele można będzie zdziałać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 11:54

Bitmarket ratio long:short aż ~16:1 ;)
Może się dziać :mrgreen:

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 23 lutego 2016, 12:21

Wymazywanie pisze:Bitmarket ratio long:short aż ~16:1 ;)
Może się dziać :mrgreen:
16 to akurat mało jak na ostatnie czasy ;)

Jakieś typy na najbliższe czasy? Przyznam, że ja dopuszczam obie możliwości obecnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 12:49

Typy? Spadki do 2600-2650 (hammer może uderzyć niżej i brutalnie wyjśc poza linię trendu) i konsolidacja
na poziomie 2700-2800 przed dalszymi wzrostami.
Rozciągnięcie obecnej figury (patrz rysunek eko). Boczniak z rozwiązaniem na kwiecień, raczej z wyjściem up.
Zależy jak rysujesz figurę, może to być początek kwietnia lub nawet koniec.

Spadek poniżej 2600 byłby brutalny i oznacza to raczej kierunek 2000-2100.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 23 lutego 2016, 13:31

@ryopphdi
Bardzo duże obroty były teraz na tym spadku , widać że cena 430-450$ jest atrakcyjna do sprzedaży , cena około 370$ atracyjna do kupna.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 23 lutego 2016, 13:50

To lipa bo załadowany jestem po 440$ :/ Gdzie się ustawić ze sprzedażą, żeby stracić jak najmniej?

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 23 lutego 2016, 15:29

FlyingAtom pisze:@ryopphdi
Bardzo duże obroty były teraz na tym spadku , widać że cena 430-450$ jest atrakcyjna do sprzedaży , cena około 370$ atracyjna do kupna.
W jakiej skali czasowej patrzysz? Ja patrzę na 4h i nie widzę 'bardzo dużych'. Tzn są wyższe niż podczas ostatnich wzrostów - zgoda. Ale ich poziom jest zbliżony do świeczek z 06 lutego i wtedy były to okolice lokalnego dna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 15:37

GetBitCoin_pl pisze:To lipa bo załadowany jestem po 440$ :/ Gdzie się ustawić ze sprzedażą, żeby stracić jak najmniej?
Górna linia tego kanału to racjonalne wyjście w trybie max target:) (na okcoin to bardziej falling wedge, na finexie kanał):

http://i.snag.gy/nt7ov.jpg (finex, bo pytasz o dolce, chociaż ja prawie tylko okcoin/cny analizuję)

Aczkolwiek jeśli przebijemy dolną linię i nie wrócimy szybko, to po ptokach z targetu górna linia.

Swoją drogą spadek był oczywisty - 5 świeczek 3dniowych zielonych (!), potrójna korona na 4/6h rsi, pewnie dywergencja też była (już nie pamiętam).

Górna linia też może być przebita, ale na pewno stanowi opór.

Niestety dla byków, odbicie wygląda mizernie bardzo, muli mocno i formuje się prawdopodobnie bearish pennant
(niby wyszło ponad pennant ale bez presji, bez szybkiego wybicia; póki co duża szansa na zejście niżej).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janosik866 » wtorek, 23 lutego 2016, 16:27

Wymazywanie pisze:
GetBitCoin_pl pisze: Swoją drogą spadek był oczywisty - 5 świeczek 3dniowych zielonych (!), potrójna korona na 4/6h rsi, pewnie dywergencja też była (już nie pamiętam).
Uwielbiam takie teksty :D Przecież to było oczywiste, dzisiaj ... szkoda że nie wczoraj :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 16:36

Hehe ja nie z tych co po fakcie zgrywają mądrych.

Spadek był bardzo oczywisty. To była tylko kwestia czasu, w mojej ocenie 6-24h licząc od wczoraj-wieczór.

Zobacz sobie kiedy było ostatnio 5 zielonych 3-dniowych z rzędu. 8-)

Nie piszę cały czas na forum na temat mojej analizy kursu BTC, nie mam takiej potrzeby.

Do daytradingu polecam tradingview, forum jest dość martwe jeśli chodzi o dyskusje o btc, zwłaszcza w shortterm.

Osobiście sprzedałem ze 3 dni temu (ciut za wcześnie, ale to nic) no i wczoraj shortowałem, na razie jest bardzo ładnie:
http://i.imgur.com/3xl2EgS.jpg

(to tak, żeby się uwiarygodnić)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 23 lutego 2016, 17:55

ryopphdi pisze:
FlyingAtom pisze:@ryopphdi
Bardzo duże obroty były teraz na tym spadku , widać że cena 430-450$ jest atrakcyjna do sprzedaży , cena około 370$ atracyjna do kupna.
W jakiej skali czasowej patrzysz? Ja patrzę na 4h i nie widzę 'bardzo dużych'. Tzn są wyższe niż podczas ostatnich wzrostów - zgoda. Ale ich poziom jest zbliżony do świeczek z 06 lutego i wtedy były to okolice lokalnego dna.
http://www.bitcoinity.org/markets/bitfinex/USD
tutaj w skali 24h , jest około 11 M , przy wzrostach było 1 do max 2,5M

nie znam się na świeczkach , wykresach itd.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 23 lutego 2016, 18:42

FlyingAtom pisze: http://www.bitcoinity.org/markets/bitfinex/USD
tutaj w skali 24h , jest około 11 M , przy wzrostach było 1 do max 2,5M

nie znam się na świeczkach , wykresach itd.
Problem w tym, ze na bitcoinity wykres jest mało dokładny i precyzyjny. Przyjrzyj się na https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd

Zgadza się, że obroty dziś były większe niż w trakcie "małych korekt" podczas ostatnich wzrostów. Są za to porównywalne do dna "większej korekty" z początku lutego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 18:47

Dokładnie. Bitcoinity to najgorszy wykres, do analizy tylko na "oko".
Jest dobrą stronką ale tylko dla ludzi, którzy nic nie analizują.
Główna zaleta? Cena widoczna z daleka, dobre do zostawienia jak się coś robi kilka metrów dalej i spogląda.:)

Od siebie polecam bardziej niż bitcoinwisdom cryptowatcha oraz tradingview.

https://cryptowat.ch/okcoin/btccny/15m
https://www.tradingview.com/chart/bitcoin/?sort=recent

Update specjalnie dla Janosika :-) http://i.imgur.com/2yxn8Y0.jpg

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janosik866 » wtorek, 23 lutego 2016, 21:46

Wymazywanie pisze:Update specjalnie dla Janosika :-) http://i.imgur.com/2yxn8Y0.jpg
Super, gratulacje. Jak zaakceptujesz że nic na giełdzie nie jest pewne to dopiero wtedy zaczniesz zarabiać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 21:48

Czemu tak poważnie? :)
Dzięki za radę, idzie nieźle i to od dawna (więc nie zacznę bo już zacząłem:P).
Pozdrawiam.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janosik866 » wtorek, 23 lutego 2016, 22:26

To czy zarobiłeś x czy y zł to nie ma najmniejszego znaczenia. Masz złe podejście, uważasz że coś musi się stać, czy jest pewne.

Jesteś w błędzie, prędzej czy później dasz się ponieść i przelewarujesz. Dalej będziesz obstawiał że coś się musi się stać i że masz racje więc dodasz do stratnej pozycji. I to będzie koniec Twoich x czy y złotych.

EOT. Nie moje pieniądze nie mój interes :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 23 lutego 2016, 22:41

Stary, nie siedzisz mi w kieszeni, a zachowujesz się jakbyś za wszelką cenę chciał mi powiedzieć, że stracę.
Co to za podejście dziwne.
Rozczaruję cię, bo jest po prostu dobrze.
Do tego jakieś super rady. Uwierz, że ten spadek był dla mnie bardzo prawdopodobny, na 95% i nie potrzebuję Twoich rad.
Więc skończ z doradzaniem z fałszywym założeniem jakbym był 100% pewny czegoś i na pewno mi się noga powinie.
Dzięki. :)

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 23 lutego 2016, 22:56

janosik866 pisze:To czy zarobiłeś x czy y zł to nie ma najmniejszego znaczenia. Masz złe podejście, uważasz że coś musi się stać, czy jest pewne.

Jesteś w błędzie, prędzej czy później dasz się ponieść i przelewarujesz. Dalej będziesz obstawiał że coś się musi się stać i że masz racje więc dodasz do stratnej pozycji. I to będzie koniec Twoich x czy y złotych.

EOT. Nie moje pieniądze nie mój interes :)
Hmm, mam wrażenie że zarzucasz 'Wymazywanie' arogancję po czym sam zachowujesz się arogancko:
- 'Masz złe podejscie'
- 'Jesteś w błędzie'
- 'prędzej czy później dasz się ponieść'

Wyluzuj nieco janosiku.

Każdy ma prawo do cieszenia się chwilą zwłaszcza jeśli akurat dobrze mu idzie. ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 83 gości