Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » czwartek, 27 marca 2014, 18:30

diakon pisze:@up
Źle mnie zrozumiałeś chyba - Ja nie zastanawiam się dlaczego, bo wiem że chodzi o obroty - ale właśnie dlatego w mojej opinii jest to żałosne. Chińczycy albo nakopali albo naskupywali, albo nakradli tyle btc, ze teraz reszta giełd widząc tamten wolumen pokornie naśladuje. A tym bardziej na to źle będą wpływać złe newsy z Chin - a wiadomo, że kraj niedemokratyczny jak Chiny raczej nie pozwoli na istnienie btc bez srogich regulacji, jeżeli w ogole nie ban.
Gieldy sa od siebie zalezne, muszą mieć w miarę równe kursy tego samego towaru.
Bo inaczej ktoś kupuje taniej , sprzedaje drożej, na drugiej i ma zysk.
Kłopoty jakiegokolwiek kraju, który ma duże obroty w bitcoinach obniżą jego kurs.
Nie widzę w tym nic żałosnego. To są naczynia połączone.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fonetic » czwartek, 27 marca 2014, 18:42

Jak Chiny zbanują BTC to kiepsko widzę następne przebicie ATH w tym roku a nawet w następnym, tak jak kolega wyżej wspomniał większość obrotów jest w Chinach i jednak to lipna zachęta dla inwestora kiedy giełdy padają a kraje banują

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: diakon » czwartek, 27 marca 2014, 19:16

Widzę, że koledzy @garmont i @Chancellor nie zrozumieli mojej wypowidzi, albo ja się nieprecyzyjnie wyraziłem.
diakon pisze:Żałosne to jest, ale wygląda na to że kurs BTC stał się zakładnikiem rynków Chińskich
Obaj mnie przekonujecie, że tam jest duży wolumen, że są to naczynia połączone, że kraj który ma duże obroty, a są tam kłopoty obniży to kurs w tym kraju.

Oczywiście, że macie tutaj racje, i ja tak samo uważam, nie wiem w którym miejscu zasugarowałem coś innego. Jedyne co zrobiłem to własnie wyraziłem opinię.

http://sjp.pl/%BFa%B3osny

Zgodnie ze znaczeniem słowa "żałosny", wywołuje moją niechęć i wzbudza żal, że Chińczyki praktycznie sterują ceną btc wg własnego uznania, a jest to kraj o bardzo specyfinczym ustroju. Zbanowanie BTC w Usa bez konsultacji i długiego procesu było by praktycznie niemożliwe. A zbanowanie BTC w Chinach może się stać z dnia na dzień i nikt nikomy się nie musi tłumaczyć.

@fonetic
Tutaj się zgadzam, ban na btc w Chinach to wg mnie koniec baniek na długi czas, i szorowanie po dnach długo.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » czwartek, 27 marca 2014, 19:25

Nie no, OK, ale zauważ, że jedynym sposobem na zmianę tego żałosnego stanu rzeczy jest skuteczny i efektywny ban BTC w Chinach. Bo nawet gdyby chiński bank centralny stwierdził "kochamy bitcoina, możecie handlować bez ograniczeń i nie płacić podatków od zysków z giełd, a za trzy lata bitcoin będzie narodową walutą na równi z juanem" to wtedy tym bardziej Chińczycy będą sterować ceną BTC według własnego uznania. Po prostu co szósty człowiek na świecie to Chińczyk, just take it.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: diakon » czwartek, 27 marca 2014, 19:29

Może i masz rację, że rozwiązaniem byłby ban w Chinach, ciekawe jednak jak długo byśmy się po tym zbierali do kupy.

Co szósty człowiek na świecie to także Hindus, a jednak nie mają oni takiego wpływu :)

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fonetic » czwartek, 27 marca 2014, 19:34

Najlepsze jest to że każdy z nas czeka na bańke i na potencjalny zarobek a przeważnie jest tak że 95% się myli i to też jest trochę straszne, następnie ten zjazd u chinczyków jest trochę za duży jak na plotkę a jak się okaże to prawdą to zaryjemy pewnie tam gdzie DanV wywróżył, sam siedzę na fiatach i nie chcę żeby kurs spadł kosztem Chinczyków

e/ w nocy rysuje nam się ostry zjazd, pewnie stamp się obroni przy $400 ale houbi juz raczej nie
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 marca 2014, 19:37 przez fonetic, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » czwartek, 27 marca 2014, 19:35

Zbieralibyśmy się pewnie krócej niż myślisz. Konkretny i stanowczy ban w Chinach zwaliłby kurs poniżej $100, a kto wie czy nie w okolice $20. Przy takim kursie reszta świata mogłaby względnie tanio wykupić wszystkie chińskie bitki. A potem w górę...

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Narling » czwartek, 27 marca 2014, 19:51

Stan posiadania btc według kontynentów raczej przeczy takim tezom.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitBull » czwartek, 27 marca 2014, 19:53

fonetic pisze:Najlepsze jest to że każdy z nas czeka na bańke i na potencjalny zarobek a przeważnie jest tak że 95% się myli i to też jest trochę straszne
spokojnie fonetic, jeszcze jest czas zebys zwątpił :)

W styczniu każdy czekał na fale C, pozniej wszyscy zaczeli w nią wątpic bo rysowalo się wyjscie bokiem. No i znienacka wyszło C :)

Z bańką czuję, że będzie podobnie.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » czwartek, 27 marca 2014, 20:02

Chancellor pisze:Zbieralibyśmy się pewnie krócej niż myślisz. Konkretny i stanowczy ban w Chinach zwaliłby kurs poniżej $100, a kto wie czy nie w okolice $20. Przy takim kursie reszta świata mogłaby względnie tanio wykupić wszystkie chińskie bitki. A potem w górę...
Juz byl taki ban i z 1060 spadlo do 380
i od razu sie odbilo do 600.
Chinczycy pozno sie do bitkona przekonali,
juz bylo mnostwo nakopane.
Dlatego byc moze rzad Chinski nie chce sponsorowac zachodu
wpompowujac juany w bitcoina.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » czwartek, 27 marca 2014, 20:07

Tak czy inaczej jedyny mój dylemat teraz to kiedy kupić. Wyszedłem całkowicie na fiaty przy $550 i na razie się przyglądam. Na moje niedoświadczone oko na razie będzie jeszcze zjazd. Może jakiś trailing stop ustawię...

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » piątek, 28 marca 2014, 00:07

Pękło 500

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Walter_White » piątek, 28 marca 2014, 00:30

Chancellor pisze:[...] Może jakiś trailing stop ustawię...
Też o tym mysle, tylo jaki limit offset ustawić? minimum 30$ bo skoki sa dość duże.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 28 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maszynista » piątek, 28 marca 2014, 02:00

480 strzelilo. Mysle ze do soboty zobaczymy 400>

Send from VHS casette...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4047
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 28 marca 2014, 08:30

Czy wczorajsza chińska plotka została potwiedzona lub zdementowana?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » piątek, 28 marca 2014, 08:32

Walter_White pisze:Też o tym mysle, tylo jaki limit offset ustawić?
Ech, myślałem, myślałem i nie ustawiłem. No i oczywiście dołek był w nocy. Za to kupiłem trochę bitków teraz, no i oczywiście skręca w dół... ;-).

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » piątek, 28 marca 2014, 08:33

__kot__ pisze:Czy wczorajsza chińska plotka została potwiedzona lub zdementowana?
Została raczej zdementowana. Tylko, że to w sumie było dementowanie plotki przy pomocy innej plotki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4047
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 28 marca 2014, 10:36

Czyli można się spodziewać tego samego cyrku dzisiaj...

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitBull » piątek, 28 marca 2014, 10:36

Polansky pisze:Dodatkowo przez nastroje wzrostowe ( właśnie z okresu 600 - 700) , które miały miejsce w zasadzie całkiem niedawno + pompe na LTC przy wejściu na Chińskie giełdy ludzie mocno się obkupili. Część na pewno zrealizowała zyski i tak jak mówisz - siedzi na fiatach. Jednak reszta albo nie zdążyła się wyprzedać albo grają na dłuższy termin. Nie wierzę, że poziomiom 550 i potem 500 się nie wybroni. 400 jest dla mnie abstrakcją.
Wystarczył jeden dzień :D

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anty » piątek, 28 marca 2014, 10:37

jak oni w tych chinach ustawy przepychają? wszystko pod stołem? są jakieś oficjalne informacje od ich rządzących czy to wszystko są fanaberie tamtejszych tabloidów? czy była kiedykolwiek jakakolwiek oficjalna informacja na rządowej stronie albo czymś w tym stylu? w ich TV?

przydał by się ktoś kto tam mieszka żeby powiedział czy tam na prawdę gdzieś się o tym mówi poza bitcoinowym światkiem... ciekawe czy nie okazało by się że ich rząd nawet nie ma żadnego pojęcia o btc a całe te niby regulacje to wymysł spekulantów. Tak się zastanawiam bo jak na razie to nie słyszałem żadnego poważnego info na ten temat wszystko tylko plotki i jakieś arty na stronach których chyba nikt na serio nie traktuje.

Najlepiej to by było wynająć sobie jakiegoś chińczyka nie konieczni interesującego się BTC żeby nas informował :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive i 33 gości