Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bruce » czwartek, 13 lutego 2014, 17:19

Unpredictable pisze:Kto ma fiaty na goxie ten zarobi krocie ;)
Mozesz dolaczyc do tych szczesliwcow.
Wplaty na goxa chyba ciagle dzialaja :mrgreen:
-----

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Rhistel » czwartek, 13 lutego 2014, 18:40

Coinn pisze:Wywiad z Karpelesem dla Forbes:
http://www.forbes.com/sites/leoking/201 ... criticism/

Gox ma plan na rozwiązanie problemu:
"We have proposed a solution that would allow people sending bitcoins to track sent coins no matter what happens in terms of malleability (a solution that can be applied quickly and without breaking anything)"

Bitcoin Fundation myśli nad poprawkami w protokole żeby całkowicie usunąć malleability, ale nie stanie się to szybko. Jest szansa, że "tymczasowy" sposób Goxa pozwoli uruchomić niedługo wypłaty.
" Who is to blame?

When asked whether the problem was caused by the Bitcoin protocol itself or Mt. Gox’s implementation, Karpeles told Forbes that the Bitcoin client is simply not designed to handle the sort of load that Mt. Gox experiences."

Skoro klienta Bitcoina nie wytrzymał obłożenia jaki miał GOX to jakim cudem to działa u Chińczyków? I swego czasu na Btc China a potem na Houbi?
Przeciez przy nich Gox miał 2-3 krotnie mniejsze obroty dzienne.

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 31 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amon » czwartek, 13 lutego 2014, 19:00

Rzekomo miały/mają takie obroty. Zresztą BTC China przez długi czas nie miała prowizji, obrót może i spory, ale samych BTC do zrobienia tego obrotu nie musiało być znowuż tak dużo, jak wygląda sytuacja z Huobi nie wiem, jednakże bardzo ostrożnie podchodzę do tych ich rewelacji dotyczących ich olbrzymich obrotów. Po prostu wygląda to na zwyczajny fake.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » czwartek, 13 lutego 2014, 19:07

Ale BIDy na Stampie 8-) Ciekawe jaki tam jest plan :?

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Polansky » czwartek, 13 lutego 2014, 19:08

Gox stoi na 480 a btc-e leci. Powoli do 600... Ciekawe.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kierownik » czwartek, 13 lutego 2014, 19:11

Nie wiem po co tak śpieszycie się z kupowaniem BTC. Wyluzujcie, pociąg nigdzie szybko nie odjedzie ;) Nie lepiej poczekać aż "bilety" będą tańsze? W nowej bańce (o ile taka będzie) każdy zdąży jeszcze wskoczyć, przecież nowa bańka to jak do tej pory wzrost 500%, wiec po co teraz łakomić się na przykładowo 10% tańszy zakup?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bruce » czwartek, 13 lutego 2014, 19:17

kierownik pisze:Nie wiem po co tak śpieszycie się z kupowaniem BTC. Wyluzujcie, pociąg nigdzie szybko nie odjedzie ;) Nie lepiej poczekać aż "bilety" będą tańsze? W nowej bańce (o ile taka będzie) każdy zdąży jeszcze wskoczyć, przecież nowa bańka to jak do tej pory wzrost 500%, wiec po co teraz łakomić się na przykładowo 10% tańszy zakup?
Zobacz jaka kolejka przed kasa biletowa. Jak droznik zagwizdze
to nieliczni sie zalapia na tanie bilety ;)
-----

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » czwartek, 13 lutego 2014, 19:19

Przecież nie wszyscy kupują. A to, kto będzie miał rację to zobaczymy za jakiś czas... Załapać się za 300, czy za 800 $ - nieważne. Ważne, żeby było widać że pociąg zamierza odjechać - a nie stoi zepsuty na bocznicy... ;)

Na razie wszystkie oczy na Stampa - o co chodzi? Bronią tego spadku jak niepodległości od kilku dni. Czy to ma być nowy GOX? Czy tamtejsze rekiny wiedzą, że żadne bity z GOXa im nie grożą? :twisted:

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ag999 » czwartek, 13 lutego 2014, 19:21

A ja niepoprawny, ciągle czekam, aż ogłoszą, że PKP kompletnie zbankrutowało i już żaden pociąg nigdzie nie pojedzie. Cała masa upadłościowa nic nie warta...
Ale może jestem głupi, zazdrosny i naiwny ;-)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Rhistel » czwartek, 13 lutego 2014, 19:22

amon pisze:Rzekomo miały/mają takie obroty. Zresztą BTC China przez długi czas nie miała prowizji, obrót może i spory, ale samych BTC do zrobienia tego obrotu nie musiało być znowuż tak dużo, jak wygląda sytuacja z Huobi nie wiem, jednakże bardzo ostrożnie podchodzę do tych ich rewelacji dotyczących ich olbrzymich obrotów. Po prostu wygląda to na zwyczajny fake.
Załóżmy że stosują to co nasza Warszawska Giełda do 2011r. czyli obroty liczone podwójnie: ktoś sprzedawał 100 akcji ktoś te 100 akcji kupił, obrót był 200 mimo że handlowano 100 akcji. Przypuszczam że według tej zasady liczone są Chińskie giełdy, to i tak dawało by im minimalnie większy lub taki sam obrót realny w zestawieniu z Goxem.

I skoro im się portfel nie wykrzaczył, oznaczało by to że w przypadku Goxa jest to tylko wymówka, a w całej sprawie mogło by chodzić o zrobienie wielkiej kasy dla tych którzy w tym siedzą.
Stąd np. działające ciągle boty które w chwili obecnej sprzedają BTC. Co mogło by oznaczać że plany na panikę są większe.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kierownik » czwartek, 13 lutego 2014, 19:23

bruce pisze:Zobacz jaka kolejka przed kasa biletowa. Jak droznik zagwizdze
to nieliczni sie zalapia na tanie bilety ;)
Żeby nie okazało się, że ta kolejka przed kasą biletową jest sztuczna. Poza tym na co liczysz, że cena BTC nagle skoczy o 100%? Raczej już nie w tej bańce. Wolę spokojnie poczekać i obserwować jak kurs spada, aż na forum zapanuje całkowite zwątpienie. Wtedy może coś odkupię, nie śpieszy mi się, bo jak zacznie się nowa bańka (musi minąć trochę czasu), to zdążę wskoczyć chociażby po te kilkaset procent.

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitdreamer » czwartek, 13 lutego 2014, 19:59

@kierownik Przypomnij sobie lipiec jak przy 65$ ludzie się przelicytowywali, że wejdą za 50$ a po 30$ to już za wszystko kupią. Kurs odjechał nagle na 90$, na chwilę wrócił na 67$ i to był już koniec promocji. Szczyt bańki z 2011 roku to 30$ a dołek po kwietniowej bańce był ok 2x wyżej.

Szczyt kwietniowej to 267$. W ostatnich dniach na chyba wszystkich giełdach zaliczyliśmy okolice 530$ a ludzie zapowiadają, że dokupią po 400$ a po 300$ to już za wszystko się załadują. Ciekawe czy się 300$ doczekają.

Dlatego są emocje czy ładować się już teraz czy czekać dalej.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anty » czwartek, 13 lutego 2014, 20:04

A bierze ktoś pod uwagę opcje ze kolejnej banki nie będzie czy to jest waszym zdaniem niemozliwe? Bo jeszcze sie tylko z taka teoria tutaj nie spotkalem.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » czwartek, 13 lutego 2014, 20:09

Kto się miał załadować, to się już załadował. Reszta chyba czeka na to CZY się załadować... Ja mogę odkupić nawet za tyle co sprzedałem, czyli gdzieś okolice 800$ czy nawet drożej. Warunek jest jeden - czysta atmosfera i powiew normalności na giełdach BTC. GOXa mogłoby już nie być szczerze mówiąc. Na jego miejsce widziałbym jakąś giełdę utworzoną w Niemczech (korzystając z prawnego uregulowania BTC).

Ja chcę zainwestować do cholery, a nie grać w ruletkę na giełdach krzakach :twisted: Ten cały Bitcoin Fund. ma plany na PR - powinni zacząć od tego. Brakuje poważnych miejsc na lokowanie ciężkiego kapitału, a bez tego następnych baniek nie będzie. Kto normalny przeleje teraz dziesiątki baniek $ na GOXa? Zostaje tylko Stamp, ale znając ten światek to zaraz i oni coś wywiną... ;)

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kierownik » czwartek, 13 lutego 2014, 20:19

anty pisze:A bierze ktoś pod uwagę opcje ze kolejnej banki nie będzie czy to jest waszym zdaniem niemozliwe? Bo jeszcze sie tylko z taka teoria tutaj nie spotkalem.
Skoro o tym mowa, to gdzieś kiedyś ktoś wspominał, że po 3 bańce jest długi okres "rezygnacji". Czy to nadal aktualne? Bo newsy (banowanie BTC przez niektóre rządy) to zapowiadają ;)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: testowex » czwartek, 13 lutego 2014, 20:20

Oczywiście, że kolejnej bańki może już nie być. Tzn. będzie na 99%, ale się okaże, że będą to bańki 300$, 150$, 50$, 20$ i 5$. Tak zakończy się smutny los świetnej idei jaką niewątpliwie był Bitcoin. Niestety, ale chciwość (w tym też nasza) zniszczyła tą ideę. Każdy chciał zarobić, wiele firm "poleciało w kulki". Szkoda tylko tych co nakupili BTC za oszczędności życia lub ich dużą część, w nadziei, że sporo zarobią. Wg. mnie Bitcoin wygasa, ludzie nie nabierają się kilka razy na ten sam numer. Ja już podziękowałem i sprzedałem BTC jakie miałem, zarobiłem na nich ponad 300% i jestem zadowolony, ale to już koniec. Poza tym wspomniany przez mtGOX błąd dotyczący możliwości zmiany adresu odbiorcy transakcji wyklucza traktowanie BTC jako coś poważnego i żadna gruba ryba nie wyłoży na to ani grosza z takim stanem rzeczy.

Sam radzę wszystko sprzedać tym co jeszcze mają BTC, najlepiej na giełdach zagranicznych, aby ściągnąć ten kapitał co został do Polski, a nie "wciskać" kit w postaci BTC naszym rodakom. By żyło się lepiej :)

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: MegaMol » czwartek, 13 lutego 2014, 20:30

Przyspieszyło po raz kolejny.
Gdzie stop tym razem?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » czwartek, 13 lutego 2014, 20:31

testowex przystopuj, to nie ta faza jeszcze. Przeskoczyłeś ze dwa poziomy :twisted:

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: testowex » czwartek, 13 lutego 2014, 20:35

konkor, trudno się pogodzić z prawdą, ale bełkot pseudo-ekonomiczny nie ma nic wspólnego z prawdą. Prawda już brzmi: sprzedaj i zapomnij, a nie jak niedawno: kup i zapomnij. Trudno się pogodzić, niektórzy tu mają BTC kupione za ponad 900USD. Pech. Te teorie bańkowe... i mądrości zawsze po fakcie. Tak, tak, tak wróżbito Macieju :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 lutego 2014, 20:36 przez testowex, łącznie zmieniany 1 raz.

Kox
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Krk

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kox » czwartek, 13 lutego 2014, 20:36

Armageddon jest blisko - jak nie Bruce to nikt nie powstrzyma zjazdu jak na rollercoasterze ;-)

Za duży biznes już za tym idzie żeby to miało upaść,ale póki co stalowych nerwów życzę - ciekawe ile shitcoinow wytrzyma...

wysłane z Motorola DynaTAC 8000X

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 25 gości