Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Rozmowny
Posty: 84
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: trickster00 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 01:26

kierownik pisze:Tutaj https://forum.bitcoin.pl/dyskusja-na-te ... -1860.html Bitmar napisał, że LTC dzisiaj pokazało jak silną jest kryptowalutą, ale z moich obliczeń, że BTC poleciało dzisiaj max 34% (z 910 na 677) a w tym samym czasie LTC zanurkowało o 43% (z 33 na 23). Więc albo nie umiem liczyć, albo też jakoś tej siły nie widzę ;)
ja tej siły też nie widziałem - ktoś sterował kursem, ścianki non stop stały i teraz też je widzę.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 23 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: clb33 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 01:58

Nie sądzicie ze właśnie minęliśmy punkt "Bull Trap" na tym wykresie? Może pora opuścić statek? :P

http://fixwillpower.com/wp-content/uplo ... bubble.jpg

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 24 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: diabLEEca » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 03:02

Moim zdaniem nie - podobnie jak obecny wykres LTC w skali 6h - http://bitcoinwisdom.com/markets/btce/ltcusd - wyglądał wykres BTC w okolicach 17-20 listopada (LTC wtedy jeszcze nie obserwowałam, ale też widać, że wtedy mocno wzrosło i już nie spadło do poziomu sprzed 18 listopada). Cena była wtedy za mocno napompowana przez Chiny, więc przyszła większa korekta, ale zatrzymała się już wyżej niż przed pompowaniem. Uważam, że tym razem będzie podobnie i z BTC, i z LTC, ale decyzję każdy podejmuje sam.

PS Problem polega na tym, że bardzo wiele osób inwestujących w bitcoina, LTC i inne alty zna ten wykres i zasady działania "normalnej giełdy" - więc ci, którzy nastawiają się na krótkoterminowe zyski, sami dopasowują trend do tego wykresu (o, był bear trap, to teraz będą pompować, no to kupujemy --> uwaga, jest już tak wysoko, że zaraz zacznie spadać - sprzedajemy --> spadło, to teraz jeszcze można odkupić i sprzedać na bull trapie --> sprzedajemy, bo teraz to już poleci kompletnie, w końcu to klasyczna bańka). A później jednak okazuje się nie po raz pierwszy, że cena spada do pewnego pułapu i zaczyna z powrotem rosnąć, no i "pompuje się następna bańka", bo tego znów oczekuje wielu ludzi. :) Ale spora część inwestorów jednak traktuje kryptowaluty jako inwestycję długoterminową i widziała już np. poprzednie bańki bitcoina, co nauczyło ich, że po każdej recesji przychodzi jeszcze większy wzrost. Idąc tym tropem - nie sprzedają wszystkiego przy każdym spadku, tylko twardo trzymają i czekają, przyczyniając się do zmniejszenia skali tych spadków.

Rozmowny
Posty: 84
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: trickster00 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 11:48

kurs na btc-e jest tak sztuczny że nawet ciężko cokolwiek wywnioskować co się stanie jak przestanie być sterowany. LTC ma ogromny potencjał ale takie sterowanie nie może być zdrowe...

Dyskutant
Posty: 223
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: markla » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 13:58

jak tam? łapiecie noże? :P

Dyskutant
Posty: 223
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: markla » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 14:40

buy support do 25 jest dosyć spory, więc jak btc wybroni 1000 to będziemy mieli kolejny ltc skyrocket.

EDIT:
Robi się naprawdę tanio :)

EDIT:
Podbiłem troche LTC może się uda jakiegos panic buya wywołać :P

http://www.cryptocoincharts.info/orderb ... rket=btc-e

bil
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: bil » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 18:20

MACD już w interwale 12h wygenerował sygnał sprzedaży.. cena minimalna za 1LTC spadła do 23.51$ - zaczyna się ciekawie.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: szwedziq » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 19:43

Jak najkorzystniej kupić LTC i gdzie? kupowanie przez BTC-e ltc/btc jest 10zł droższe. Co polecacie?

sir
Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: sir » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 19:45

sir pisze:Sprzedać teraz, odkupić po pare $ jak ludzie zrozumieją że to bańka, dać tipa za to że nie stracilo sie 2/3 kapitalu:)
Chyba moje słowa pomału zaczynają mieć większy sens. Ja wciąż czekam :)
Były miner okradziony inwestor aktualnie daytrader

sir
Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: sir » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 19:48

@szwedziq kupic btc teraz przelac na btc-e wstrzymać się z zakupem i kupic z 10$ taniej :)
Były miner okradziony inwestor aktualnie daytrader

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: scg32 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 20:07

markla pisze:buy support do 25 jest dosyć spory, więc jak btc wybroni 1000 to będziemy mieli kolejny ltc skyrocket.

EDIT:
Robi się naprawdę tanio :)

EDIT:
Podbiłem troche LTC może się uda jakiegos panic buya wywołać :P

http://www.cryptocoincharts.info/orderb ... rket=btc-e
No to wywołałeś :):)

A tak poważnie zwracam się do tych wielkich :) Może już starczy tego zysku na 100% spadku :):) Dajcie innym zarobić :) Choć nie twierdzę że Wam wielcy nie urwałem na spadku czegoś dla siebie :):)

Dyskutant
Posty: 223
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: markla » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 20:59

scg32 pisze:
markla pisze:buy support do 25 jest dosyć spory, więc jak btc wybroni 1000 to będziemy mieli kolejny ltc skyrocket.

EDIT:
Robi się naprawdę tanio :)

EDIT:
Podbiłem troche LTC może się uda jakiegos panic buya wywołać :P

http://www.cryptocoincharts.info/orderb ... rket=btc-e
No to wywołałeś :):)

A tak poważnie zwracam się do tych wielkich :) Może już starczy tego zysku na 100% spadku :):) Dajcie innym zarobić :) Choć nie twierdzę że Wam wielcy nie urwałem na spadku czegoś dla siebie :):)
Nie wiem czy widziales co sie działo na chwilę przed 30usd dzisiaj, tylko ze dokładnie w tym momencie giełda padła na pol godziny i kurs też.
Na wykresie MACD rysuje się pierwsza pusta świeczka więc wygląda że bedzie OK :)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: scg32 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 21:14

markla pisze:
scg32 pisze:
markla pisze:buy support do 25 jest dosyć spory, więc jak btc wybroni 1000 to będziemy mieli kolejny ltc skyrocket.

EDIT:
Robi się naprawdę tanio :)

EDIT:
Podbiłem troche LTC może się uda jakiegos panic buya wywołać :P

http://www.cryptocoincharts.info/orderb ... rket=btc-e
No to wywołałeś :):)

A tak poważnie zwracam się do tych wielkich :) Może już starczy tego zysku na 100% spadku :):) Dajcie innym zarobić :) Choć nie twierdzę że Wam wielcy nie urwałem na spadku czegoś dla siebie :):)
Nie wiem czy widziales co sie działo na chwilę przed 30usd dzisiaj, tylko ze dokładnie w tym momencie giełda padła na pol godziny i kurs też.
Na wykresie MACD rysuje się pierwsza pusta świeczka więc wygląda że bedzie OK :)
no może odrobinę :) mnie zależy na poziomie 24 :):) i wszystko wskazuje na to że ten poziom osiągnie :) Linie trendu na 15 i 30 minut lecą w dół i na razie nie ma siły żeby to przebić :) Ludzie zaczęli wątpić że to się uda , przynajmniej na ten czas :) a z drugiej strony myślę czy uda się nabić bańkę teraz powyżej 48 to by było ciekawe :)

Dyskutant
Posty: 223
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: markla » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 21:27

Ja zerkam na macd 6h, bo ten puki co sprawdza sie najlepiej.

Rozmowny
Posty: 84
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: trickster00 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:24

czy takie MEGA sterowanie kursem nie wyjdzie nam bokiem? Ktoś ewidentnie trzepie ludzi na hajs i to mocno - czy ktoś był kiedykolwiek świadkiem aż tak "dogłębnego" sterowania i jest w stanie przewidzieć do czego to doprowadzi?



PS. Zauważyłem że jak nie leci po naszej myśli (kurs nie rośnie) to nagle wszyscy wieszcze którzy wcześniej "wszystko przewidzieli" teraz nic nie piszą, nie komentują. Dziwne?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: scg32 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:45

trickster00 pisze:czy takie MEGA sterowanie kursem nie wyjdzie nam bokiem? Ktoś ewidentnie trzepie ludzi na hajs i to mocno - czy ktoś był kiedykolwiek świadkiem aż tak "dogłębnego" sterowania i jest w stanie przewidzieć do czego to doprowadzi?



PS. Zauważyłem że jak nie leci po naszej myśli (kurs nie rośnie) to nagle wszyscy wieszcze którzy wcześniej "wszystko przewidzieli" teraz nic nie piszą, nie komentują. Dziwne?
z reguły tak to bywa :)

a jeśli można tyle zarobić czy też zarobić :) na takich wachaniach to ci "wielcy" odkryli to na LTC kiedy odbiło się od 2 :):)

Rozmowny
Posty: 84
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: trickster00 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:59

no trudno ^^

w takim razie ktoś z większym doświadczeniem może odpowie - warto sprzedawać/kupować jak kurs tak sterowany? Nie wiadomo czy jak odpuści to będzie spadek czy wystrzeli?

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: kierownik » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 23:00

O jakim sterowaniu piszesz?

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 31 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: amon » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 23:06

Moim zdaniem trochę histeryzujecie odnośnie sterowania kursem na LTC. Owszem kurs ładnie pokazuje częste niecne internwencje grubasów, którzy rzucają nim jak chcą, ale jest cóż, widać, że LTC jeszcze się aż tak nie rozpłynęło po wystarczającej liczbie osób, żeby wyglądało to jakoś naturalniej. Zgrzyty są tutaj częste i większe bo i pewnie więcej jest osób, które dzierżą ogromną ilość tych monet. Jeżeli jednak nie będziecie reagować zbyt panicznie na powtarzające się akcje pump/dump, które w ostatnim czasie mają tendencję spadkową to wydaje mi się, że nie grozi takim osobom krzywda. Podejrzewam, że jeżeli bańka na BTC nie pęknie zbyt szybko to LTC się spokojnie "odkuje". Na razie po prostu widzę tutaj straszenie płotek i zabieranie im monet niskim kosztem. Panic sell na LTC momentami przybiera rozmiary tragikomiczne. Reasumując, wydaje mi się, że warto trzymać, nie pękać i nie zwracać ogromnej uwagi na poczynania grubych, oni się pobawią, nachapią ale ostatecznie im też zależy żeby obrać kierunek północ. Ale należy pamiętać, BTC jest bardzo niestabilne, LTC to jednak tylko alt o parterowej użyteczności, musicie wiedzieć, że to spekuła do potęgi, takie zachowanie kursu jest w gruncie rzeczy raczej spodziewane.

Ale to tylko IMHO. ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 23:08

Chińczyki strasznie zrzucają bomby blokują totalnie wzrost ltc.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 28 gości