Kilka pytań początkującego

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań początkującego

Postautor: bizoop » środa, 15 czerwca 2011, 18:27

Witam

Jakiś czas temu, całkiem przypadkiem trafiłem na wyrażenie "Bitcoin", a że z natury jestem dosyć ciekawski, zacząłem grzebać. Tak trafiłem na to forum. Poczytałem trochę, porozglądałem się i w zasadzie, mam ochotę spróbować trochę dorobić. Tutaj pojawia się kilka pytań do Was (zaawansowanych):

1. Czy jest sens bawić się w to (zarabianie poprze BitCoin), jeżeli komputer nie będzie działał non stop? Jestem studentem, 2 kierunki na plecach i na "normalną" pracę w semestrze raczej nie mam czasu, więc taka "kasa z niczego" wydaje się być fajną sprawą, nawet, jeżeli będą to niewielkie kwoty.

2. Piec, jakim dysponuje to Phenom x4 2,8 GHz (ale on chyba nie ma aż tak dużego znaczenia, jak wyczytałem), GTX 460 1gb (pełnoprawna wersja, nie SE, Green etc) + 4gb ramu 1333 -więc typowy komputer z niższej półki do gier. Czy taka maszyna będzie w stanie zarobić na prąd, który zje podczas pracy? (warto dodać, że w moim przypadku komputer i tak chodzi większość dnia)

3. Ile (przy takim sprzęcie), można zarobić miesięcznie? (bardzo orientacyjnie -jest to kwestia 40zł czy 400?)

4. Podczas "kopania" komputer nadaje się do czegokolwiek innego? Znaczne obciążenie karty wyklucza gry i filmy w hd, ale do nauki (PDFy, wordy etc) powinno wystarczyć...

5. Czy jest sens składać bardzo tanią platformę, z jakąś niszową kartą graf (jakiś HD5770 czy coś) z nastawieniem na działanie tejże 24/7?

6. "kopanie" wymaga podpięcia do sieci? czy jest to proces odbywający się w zakresie samej maszynki?

Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania, bedę je umieszczał tutaj.
System BitCoin wygląda dosyć sensownie, więc może faktycznie warto się nim zająć...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: maky » środa, 15 czerwca 2011, 18:35

GTX 460 GB - 70 Mhash/s - 0,08 BTC/dzień - 2,4 BTC miesiąc (bieda)

prąd ok 200W

(((10*0,2312)+(14*0,5148))*0,200)/0,08 = 23,79800 (Twój koszt 'wyprodukowania' 1 BTC) (obecna cena 57,00)


Nie opłaca się.


P.S. Wzór uwzględnia taryfy nocne i dzienne i ceny z mojego rejonu...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Dyskutant
Posty: 151
Rejestracja: 13 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: volv » środa, 15 czerwca 2011, 18:39

Nie ma sensu moim zdaniem na tym GTX 460 ciągnąć.
Najtańszą kartą jaką opłaca się zakupić specjalnie do tego jest chyba radeon 5830.
Z tego co widzę jednak to powoli przestaje się opłacać ładowanie kasy w sprzęt. Może się mylę, ale ja mam obawy. Ze względu na wzrost trudności wydobycia. Zbyt częsty wzrost.
Mining to tylko skromny dodatek do idei bitcoin, więc prędzej czy później podejrzewam, że takie kopanie przestanie mieć większy sens.
Podczas kopania idzie korzystać z komputera, ale karty graficzne są w pełni obciążone.
Kopanie wymaga stałego podłączenia do sieci.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: bizoop » środa, 15 czerwca 2011, 18:50

hmm... no dobra. Więc, jeżeli mówisz, że kopanie to część systemu, co jest jego rdzeniem? operacje przypominające te w forexie? Gdzie i jak można wymienić bitcoiny na złotówki? można w ogóle? czy tylko bitcoin -produkt?

Dyskutant
Posty: 151
Rejestracja: 13 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: volv » środa, 15 czerwca 2011, 18:59

Są kantory bitcoin, gdzie możesz je wymieniać na gotówkę, lub kupować.
Aktualnie na spekulacjach i inwestowaniu w bitcoin można nieźle zarobić, przy odpowiednio wysokim wkładzie. Można jednak też stracić. Jest ryzyko.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: bizoop » środa, 15 czerwca 2011, 19:04

ehh... czyli wychodzi na to, że idea łatwej (niewielkiej) kasy poszła się sypać... no trudno ;)

Dyskutant
Posty: 151
Rejestracja: 13 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: volv » środa, 15 czerwca 2011, 19:06

Trudno powiedzieć co z tego wyjdzie. Ja zainwestowałem całkiem sporo w sprzęt. Mam jednak jak już napisałem spore obawy czy mi się to w ogóle zwróci.
Byłaby bajka, gdyby nie te wzrosty trudności. Minie może miesiąc i nie wiem czy się na prąd zarobi.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: bizoop » środa, 15 czerwca 2011, 19:13

rozumiem, że wzrost trudności jest postępujący?
Więc, jeżeli piecyk solo nie jest w stanie zarobić na siebie, a tym bardziej przynieść profitu, może warto rozważyć pracę w chmurze? Gdzieś tutaj na forum wyczytałem o jakimś polskim serwerze (polmine czy coś takiego), działającym na podobnej zasadzie. Jednostkowe zyski niewielkie, ale relatywnie częste no i nie trzeba mieć komputera opartego na 4x 6990...

Dyskutant
Posty: 151
Rejestracja: 13 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: volv » środa, 15 czerwca 2011, 19:18

Ja nawet nie rozważałem przez chwilę samotnego kopania. Do tego trzeba mieć armię maszyn, albo mieć duże szczęście i liczyć na cuda.
Bardzo dużo zależy od tego, czy cena podskoczy po wzroście trudności. Jeżeli tak to będzie się opłacało kopać. Jeżeli nie to mining niedługo będzie zajęciem niewielu.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: Prze_koles » środa, 15 czerwca 2011, 19:52

Może się zdarzyć, że np. przez miesiąc kopanie będzie słabo opłacalne albo nieopłacalne w ogóle. Ale potem cena znowu poszybuje w górę i znowu będzie się opłacało. Największym zagrożeniem jest tylko nagły krach całego systemu, ale nie wiem w jaki sposób by to miało nastąpić. To by było trochę przykre patrząc z jakim zaangażowaniem niektórzy tworzą te wszystkie biznesy Bitcoinowe itd.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: jakrzys » środa, 15 czerwca 2011, 20:13

Moim subiektywnym zdaniem, kto miał na tym zarobic na kopaniu-zarobił juz dawno, teraz zostały tylko "ochłapy" a btc jest popularyzowane po części po to, żeby Ci co już nakopali zrealizowali swoje zyski.
Pomogłem? 14SZE2i2wa3tPMa3AirrVGAznU95CFjsjK

Dyskutant
Posty: 151
Rejestracja: 13 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: volv » środa, 15 czerwca 2011, 21:06

Wielkich pieniędzy się już na tym nie zrobi, ale wydaje mi się, że można zakupić jeszcze sprzęt i kopiąc wyjść na zero. Wtedy przynajmniej sprzęt wychodzi "darmo".

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: Prze_koles » środa, 15 czerwca 2011, 22:38

Ehh, nie chcę nic mówić ale w lutym mówili dokładnie tak samo. Mało tego, kopanie było już tak mało opłacalne wtedy, że wielu minerów odpadło a trudność spadła. I co? Potem wystarczyło, że kurs poleciał w górę i opłaca się kopać jak nigdy. Po prostu to jest w tej chwili trochę cykliczne, jeżeli się przestanie opłacać, to nie na zawsze.

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: M.D » czwartek, 16 czerwca 2011, 10:37

Cześć

Może głupie pytanie - czy da się jakoś jednocześnie kopać na karcie i na procesorze?(wątpię ale wolę zapytać)

U mnie procesor wyciąga 140M a karta 200M

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: maky » czwartek, 16 czerwca 2011, 10:54

Matko, co to za procesor?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: M.D » czwartek, 16 czerwca 2011, 11:16

też się zdziwiłem bo pisaliście, że ledwo co wyciągają procesory, ale dzisiaj chchciałem sprawdzić w gui miner czy może procesor z kartą graficzną jakoś współpracować i może to są jakieś błędne wskazania ale mi tak pokazywał średnio - bo wachania dosyć spore.

Teraz siedzę na innym kompie ale z tego co pamiętam to jakiś amd 4x rdzeniowy.

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: M.D » czwartek, 16 czerwca 2011, 11:17

a zapomniałem napisać, że sprawdzałem czy razem pociągną kopanie i wyszło mi, że procesor przejmuje pracę a karta spada do 1-2M - więc stąd moje pytanie czy da się to jakoś pogodzić.

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: M.D » czwartek, 16 czerwca 2011, 14:24

Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie?

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: DavidPL » czwartek, 16 czerwca 2011, 15:53

Według mnie to jest niemożliwe. Musiałeś źle zinterpretować wyniki albo coś w tym stylu, bo najszybsza procesory wyciągają po około 20 MH/s
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

M.D
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kilka pytań początkującego

Postautor: M.D » czwartek, 16 czerwca 2011, 16:52

OK to to ja też wiem :) wrócę do domu to sprawdzę jeszcze raz - ale chodzi mi o to czy procek i karta mogą pracować razem ;) jednocześnie

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości