Kopanie na taryfie g12w

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: caps89 » wtorek, 8 grudnia 2020, 15:11

Hej wszystkim

Mam taki plan, żeby zakupić do obecnego komputera kartę GTX 1660 super ( ewentualnie inna podobną), zmienić taryfę na g12w i kopać na tym komputerze krypto w NiceHash. Komputer służyłby również do normalnej pracy. Czy wg was to ma sens? Czy chociaż zwróci się koszt zakupu karty ? Wg obliczeń na whattomine jest to opłacalne a koszt zwrotu karty to 2 lata (wliczając zużycie prądu). Jakby to zdało egzamin możliwe że bym dokupił więcej kart a nawet postawił koparkę. Aktualnie mam 1050ti i coś tam kopie ale bardziej hobbystycznie bo to żaden zarobek. Aha, prąd mam w tauronie. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: koparki » wtorek, 8 grudnia 2020, 15:20

@caps89 może g13 lepsza ? musisz przeliczyć. Lepsza zwłaszcza jak miną złote czasy miningu lub jak nadejdą ciepłe miesiące bo wtedy w określonych godzinach możesz wyłączyć.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: Zeyt » wtorek, 8 grudnia 2020, 15:27

Pytanie czy w 2 lata kurs nadal będzie na obecnych poziomach bądź wyżej, biorąc pod uwage wzrost trudności ;)
Czy cena prądu nie wzrośnie, czy ta karta za rok nie okaże się "przestarzała"
Czy nie lepiej kupić krypto które mógłbyś w te 2 lata wykopać, mniej pracy związanej z ustawianiem kopania, czyszczenia sprzętu
Miałem koparkę przez pewien okres czasu, więcej roboty z tym niż by sie mogło wydawać, a stopa zwrotu, powolna :lol:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: adiqq » wtorek, 8 grudnia 2020, 15:43

jeśli mam być szczery, to na 1 karcie nie ma to wiele sensu...wiem coś o tym, bo w ramach edukacji, mój syn w swoim kompie kopie na nicehashu 1660TI i prockiem. Oczywiście, komputer przeede wszystkim do grania, kopanie jest na samym końcu...Wcześniej miał tam RX570, potem 2070, teraz ma 1660TI
wiesz ile ukopał przez 1,5 roku? no, prawie 2 lata....0,013 btc
Nie wiem czy to ma sens...tyle wykopał, koszty prądu ponosiłem oczywiście ja, gdyby dodać do tego całkowite zużycie prądu przez kompa, to na pewno nieoplacalne by to było
Aha, w oryginale był zasilacz, który po roku padł ;) Następny już był mocniejszy i bardziej markowy.
2070 też poszła na naprawę gwarancyjną (kupiłem używkę z gwarancją) i dałem młodemu 1660Ti....
Takie zdarzenia musisz uwzględnic ;)
Ostatnio odkryłem coś takiego
https://www.neo24.pl/tp-link-mini-smart ... -p100.html
świetnie się to nada do kopania tylko w tanich godzinach....faktycznie G13 pewnie wyjdzie najtaniej, ale ja osobiśćie wolę G12w (mam dużo innych sterowników, których nie da się optymalnie w G13 ustawić)

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
Zeyt pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 15:27Miałem koparkę przez pewien okres czasu, więcej roboty z tym niż by sie mogło wydawać, a stopa zwrotu, powolna
co człwiek, to inne doświadczenie ;)
U mnie zaczęło się właśnie prawie 2 lata temu, jak skladałem młodemu nowego kompa...nie było bebechów, przyszła grafika RX570...więc na próbe dałem do mojego kompa i testowałem kopanie...i ta to się zaczęło i teraz mam tego już sporo...żałuję, że nie dałem się bratu namówić we wcześniejszych latach (on kopał już w 2013)...no ale...teraz w zasadzie to ja z powrotem wciagnąłem w to jego ;)
Na stopy zwrotu nie narzekam...nawet opłata mocowa która ma wejść od nowego roku mnie nie przeraża...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: Zeyt » wtorek, 8 grudnia 2020, 15:53

@adiqq No, zależy kto jaki tryb życia prowadzi, ja koparke trzymałem w Polsce, a mieszkam na zachodzie, czasem wywali prąd, czasem jakaś część typu riser padnie.
Ktoś ciągle musi tego doglądać, ale przyznaję że bakcyla też można złapać ;)
Nie wiem jak wygląda teraz cena i dostępność kart graficznych, ale jeśli spotkała by nas kolejna bańka, to stopa zwrotu oczywiście może szybko ulec zmianie.
Najlepiej pozbyć sie kart na szczycie, wtedy ich cena jest wciąż bardzo wysoka, trudność kopania też bardzo wysoka, a kurs leci.
Z tego co kojarzę w 2017 przy pękaniu, na niektórych kartach już wychodził ujemny zysk, i utrzymywało się to dość długo, a jak trudność kopania spadła, to jednocześnie wyszły na rynek nowe karty, bardziej wydajne.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: adiqq » wtorek, 8 grudnia 2020, 16:17

Zeyt pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 15:53to stopa zwrotu oczywiście może szybko ulec zmianie.
sztuka zrobić to tak, żeby przy niskich cenach też będzie plus...nie jest to łatwe, ale da się...
Zeyt pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 15:53Nie wiem jak wygląda teraz cena i dostępność kart graficznych
ceny poszły w górę masakrycznie, szczególnie te co są najlepsze do miningu...muszę mówić coś więcej??
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: koparki » wtorek, 8 grudnia 2020, 17:04

caps89 pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 15:11 zakupić do obecnego komputera kartę GTX 1660 super ( ewentualnie inna podobną), zmienić taryfę na g12w i kopać na tym komputerze krypto w NiceHash. Komputer służyłby również do normalnej pracy. Czy wg was to ma sens? Czy chociaż zwróci się koszt zakupu karty ? Wg obliczeń na whattomine jest to opłacalne a koszt zwrotu karty to 2 lata (wliczając zużycie prądu)
no nieźle , zwrot w 2lata ;) za dwa lata ta karta będzie mniej warta bo wyjdą nowe modele(chyba że siła nabywcza złotówki spadnie), więc raczej zwrot za 3 lata licząc fakt dewaluacji karty ;) Mining jedną kartą to takie "zarabianie na waciki" - dosłownie.
Oczywiście jest jeszcze nieznany czynnik ceny ETH i trudności, równie dobrze możesz obstawiać taką inwestycję w kasynie opartym o blockchain jakich w necie wiele ;) ustaw rzut kostką z prawdopodobieństwem wygranej na 75% (niezbyt duza wygrana ale stosunkowo małe ryzyko) , postaw wartość karty i będziesz miał rozwiązanie w kilka sekund zamiast czekać 2-3lata i się przez ten czas tym zajmować ;)
---

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: caps89 » wtorek, 8 grudnia 2020, 17:25

Dzięki panowie za pomoc, w takim razie nie będę się w to bawić. Faktycznie chyba lepiej dokupić po prostu krypto. Tylko poczekam na jakąś korektę :)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: fetek » czwartek, 10 grudnia 2020, 19:08

Panowie.. kopanie nie jest dla każdego, nikt nie powiedział że jest bezobsługowe i dla "idioty".

Ja lubię zabawę sprzętem więc mi kopanie bardziej odpowiada, do tego umiem tanio kupić i nie mam problemów z upłynnianiem sprzętu więc kopanie jest dla mnie po prostu bezpieczniejsze. Traktuje to jako hobby, nie nastawiam się na kokosy i bardziej martwi mnie POS ETH i brak sensownych alternatyw POW niż rentowność.

Kupno krypto w dołku popieram ale należy pamiętać że to też nie jest takie proste i mi osobiście trudno zaryzykować wysyłkę 20k pln do słupa na Malcie. Kupno krypto teraz.. coż, kto bogatym zabroni...

2-3 lata temu uprawialiście taką samą narracje, kto was nie posłuchał i kopał w kryzysie teraz liczy hajs a reszta... :evil:
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 grudnia 2020, 19:14 przez fetek, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: koparki » czwartek, 10 grudnia 2020, 19:13

fetek pisze: czwartek, 10 grudnia 2020, 19:08bardziej martwi mnie POS ETH i brak sensownych alternatyw POW niż rentowność.
bez obaw taka moc na rynku będzie zagospodarowana zapewne przez jakiś projekt na podobnej zasadzie jak ETC zaopiekował sie kartami 4gb.
AntyASICowy Monero mógłby się zaopiekować mocą po Ethereum gdy ten przejdzie na POS . Zresztą do POSa na ETH jeszcze duuużo czasu.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: adiqq » czwartek, 10 grudnia 2020, 19:56

jak kolega słusznie zauważył, do POS jeszcze droga daleka, nie ma sie co martwić na zapas...ja rok temu wyzbywałem się już profiaktycznie najpierw wszystkich kart 4gb a potem generalnie RX (bo były słabo opłacalne) a czas pokazał, że teraz stare 8gb Rxy radzą sobie całkiem nieźle...a karty 4gb nagle odnalazły się w ETC ;)
fetek pisze: czwartek, 10 grudnia 2020, 19:08Kupno krypto w dołku popieram ale należy pamiętać że to też nie jest takie proste i mi osobiście trudno zaryzykować wysyłkę 20k pln do słupa na Malcie. Kupno krypto teraz.. coż, kto bogatym zabroni...

2-3 lata temu uprawialiście taką samą narracje, kto was nie posłuchał i kopał w kryzysie teraz liczy hajs a reszta...
No ja też wolę kopać, ale dzięki kilku udanym inwestycjom (między innymi dzięki kolegom z tutejszego forum) mam teraz więcej sprzętu, niż gdybym tylko kopał. Łatwiej mi się inwestowało ETH wykopane koparkami niż te kupowane za FIATy :)
Przyznam, że te 2 lata temu, narracja tutaj była bardzo zniechęcająca, na szczęscie szybko okazało się, że diabeł tkwi w szczegółach i nie do końca było tak jak przedstawiali to niektórzy na forum...było minęło...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na taryfie g12w

Postautor: fetek » czwartek, 10 grudnia 2020, 22:04

adiqq pisze: czwartek, 10 grudnia 2020, 19:56Łatwiej mi się inwestowało ETH wykopane koparkami niż te kupowane za FIATy
o tym właśnie mówię, stracić bardzo łatwo a doświadczanie przychodzi z czasem. Ja raz próbowałem, straciłem niewiele ale polegałem... nie znam się, nie umiem, nie dotykam.
adiqq pisze: czwartek, 10 grudnia 2020, 19:56jak kolega słusznie zauważył, do POS jeszcze droga daleka, nie ma sie co martwić na zapas...ja rok temu
mam nadzieje bo jestem w trakcie budowy "bunkra" na lato :geek:

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości