Kopanie asic btc

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie asic btc

Postautor: Kamil99 » czwartek, 29 sierpnia 2019, 15:33

Cześć,
stoję przed kupnem 3-4 koparek insosilicon t3 57T. Posiadam gospodarstwo rolne, z duża nadprodukcja prądu z paneli fotowoltaicznych. Zastanawiam się nad opłacalnością przedsięwzięcia oraz doborem sprzętu. Czy dobrze wybrałem t3 czy może bardziej korzystne byłoby wykorzystanie koparek o mniejszej mocy, ale w większej ilości? Czy może skierować się w stronę kopanie innego coina? Proszę o rady dla poczatkującego minera.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie asic btc

Postautor: wamak » piątek, 30 sierpnia 2019, 10:23

Wygląda to tak, że Antminer S17 jest efektywniejszy energetycznie, to znaczy daje więcej TH/W, ale też kosztuje więcej. Bardziej się opłaca dla liczących cenę prądu, mniej się opłaca, gdy cena prądu ma drugorzędne znaczenie.
Skoro planujesz zakup 3-4 koparek, z których każda pobiera 3300W, to znaczy, że masz w dzień przynajmniej 10000W nadmiaru, tak?
Więcej starszych, słabszych Antminerów S9 nie opłaca się na tle tego, co planujesz kupić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Kopanie asic btc

Postautor: Bemx2k » piątek, 30 sierpnia 2019, 10:35

Kolega na bank nie policzył wszystkiego , na bank to się nie będzie opłacało .
Przeciętna instalacja fotowoltaiczna to 4-5kW w szczycie przez kilka godzin dziennie
żeby tanio zasilić sprzęt pobierający 10kW potrzebna jest instalacja co najmniej 30kW
żeby można było korzystać w nocy z oddanej w ciągu dnia do elektrowni energii.
BTC>ETH

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie asic btc

Postautor: adiqq » piątek, 30 sierpnia 2019, 12:36

j.w.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie asic btc

Postautor: slasta » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 09:29

@Bemx2k
dla sprzętu pobierającego 10kW potrzeba znacznie więcej niż 30kWp.

@Kamil99
Koparka pobierająca 1kW zużyje w ciągu roku ok 9000 kW energii (365dni * 24h * 1kW). Panele fotowoltaiczne niewykorzystaną energię oddają do sieci, odbierasz ją z 20% stratą. Zakładając że energia wykorzystana na bieżąco i odebrana ze stratą to 90%, rzeczywista wartość będzie raczej niższa, wyprodukowanej to do zasilenia takiej koparki za paneli PV potrzebował byś paneli o mocy 10kWp. 10kW żrące przez koparki to 100kWp paneli.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie asic btc

Postautor: adiqq » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 10:15

@slasta - to wszystko co napisałeś, to prawda. Ale jest jedno ale...nie opłaca się budować farmy PV, tak żeby było 100% pokrycia zużycia koparek.
I znowu muszę zacząć od taryf i cen. Dane dla mojego OSD. Taryfa G12w dla pracy ciągłej, to średnie zużycie 58,3% w taniej taryfie. (średnie, bo w miesiącach wygląda to tak: Styczeń-60,48%, Luty-59,77%, Marzec-58,6%,Kwiecień-59,17%, Maj-62,37% - wynika to z ilości weekendów i świąt, średnio-tygodniowo wychodzi 58,3%)
Dla Kwietnia, czyli 59,77% zużycia w taniej taryfie taryfa G12w wyjdzie o 22,6% taniej niż taryfa całodobowa.
Nie wiem, jak wielką moc instalacji założyć - załóżmy, że instalacja była 6kWp i w bardzo słonecznym kwietniu wyprodukowała 1000kWh (bo idealnie na południe, kąt dachu też ok) Zakładam na podstawie obserwacji - że około 60% produkcji to godziny drogiej taryfy, a 40% przypada na tanią taryfę.
i teraz 4 przykładowe wyniki (przeliczenia dla kursu $=4,15)
1 koparka 1000W/h-->720kWh/miesiąc - całkowite pokrycie zapotrzebowania, nadwyżka oddana do magazynu(uproszczenie, bo w dzień nadwyżka będzie oddana do magazynu, potrącone 20% a dopiero przy następnym rozliczeniu będzie do rozliczone)
2 koparki 1000W-->1440kWh - koszt 1kWh=0,02$
3 koparki 1000W -->2160kWh - koszt 1kWh=0,05$
4 koparki 1000W --> 2880kWh - koszt 1kWh=0,0655$
w G11(bez PV) cena w $ to 0,143$, w G12w(bez PV) to 0,111$ (orientacyjnie)
Widać wyraźnie z tych cen, ze nie opłaca się robić instalacji na 90-100% pokrycia, najbardziej opłaca się w tym przypadku wariant pośredni. Dla każdego on może inaczej wyglądać.
Trzeba też brać pod uwagę, że w miesiącach listopad-marzec przyjmuje sie produkcję około 18% rocznej. (różnie to bywa w poszczegółnych latach)
W miesiącach z mała produkcją, te liczby będą zupełnie inaczej wyglądały, to też trzeba brać pod uwagę.
Tutaj tez kolejna uwaga - nawet przy wariancie z 4 koparkami - będą nadwyżki przy największej produkcji - więc też będą oddawane nadwyżki do magazynu z którego będzie potrącone 20% (do instalacji do 10kW, dla większych 30%) Ale poziom autokonsumpcji będzie na tyle wysoki, że strata z tytułu 20% "magazynowej prowizji" będzie dużo mniejsza.
Aha, mam zrobiony arkusz pod to, mogę bardzo szybko przeliczyć to dla innych wartości tak zużycia prdu, miesięcznej produkcji czy % zuzycia w taniej taryfie ;)

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
Aha, kurs $ też jest parametrem
Specjalnie używam przelicznika do $, bo do wszystkich kalkulatorów opłacalności wpisuje się Mh/s i cenę prądu w $ ;)

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
No i kolejna kwestia...za pomocą specjalnej stronki, sprawdziłem sobie, jaka jest moja prognozowana produkcja - była ona podobna do średniej produkcji pewnego uzytkownia za lata 2015-2017 która gdzieś znalazłem...ale....w tym roku moja instalacja na dzień dzisiejszy wyprodukowała już 28,% więcej niż "prognoza", a na koniec maja spodziewam się wyniku w okolicy 42,8% lepszego od prognozowanego. Dlaczego o tym pisze? Bo skoro trafił się taki dobry rok, to może też trafić się i taki, że odchylenie będzie w drugą stronę...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie asic btc

Postautor: slasta » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 10:33

@adiqq
Tak zgadzam się z tym. Mój post miał tylko pokazać jak dużo prądu potrzeba do zasilania koparek. Jeśli op chce zasilić 3-4 koparki po 2kW każda to jego nadprodukcja prądu z PV może okazać się kropelką w morzu potrzeb.
Absolutnie nie jestem za tym aby specjalnie inwestować w PV aby zasilić koparki. Nie ważne czy to prądu z PV będzie 100% czy 10%. Przy obecnych trudnościach wydobyci zabawa w kopanie i inwestowanie w sprzęt to bardzo słaby pomysł, zwłaszcza w sprzęt dedykowany kopaniu BTC gdzie spadek nagrody z wydobycia można powiedzieć że siedzi już w salonie i za 1 tygodnie cena tego sprzętu spadnie o połowę.

Dodano po 9 minutach 47 sekundach:
Jeśli chodzi o produkcje prądu z PV to rok 2018 wypad bardzo dobrze, 2019 był raczej słaby, obecny również zapowiada się bardzo dobrze.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości