H81 + WIN 10 zwis przy różnych PCIE

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

H81 + WIN 10 zwis przy różnych PCIE

Postautor: Aizo » sobota, 7 lipca 2018, 20:35

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem że zależnie od tego do którego PCIE podepnę kartę to windows działa lub się zwiesza ?

H81 PRO BTC R2.0 , Win10 , RX580 Nitro+SE .

Na sześć gniazd przełączając jedną kartę otrzymuję :
1 gniazdo PCIEx1 zwis
2 PCIEx16 ok
3 PCIE x1 zwis
4 PCIE x1 ok
5 PCIE x 1 ok
6 PCIE x 1 zwis

Zwykle black screen, a jeśli już sie uruchomi to nie można go wyłączyć . Nie działa menu start i ctrl alt del .
Wejść czasami w menadżera urządzeń mogę .
W menadżerze wygląda to tak że w PCIE 2, 4 i 5 wszystko jest wykryte i wszystko działa, natomiast w 1,3 i 6 nie wykryte jest audio, a karta ma wykrzyknik .

Robiłem z mining.help. Użyte DDU i po podłączeniu karty w pierwszy PCIE zwis . Przełączanie karty do różnych PCIE dało wyniki jak powyżej.



Gdy Win10 wisi i wyłączę w menadżerze kartę to wtedy po ponownym uruchomieniu ( power on/off ) uruchamia się normalnie win10 . Karta jest wyłączona w menadżerze. Ale gdy ją tylko włączę to znów menu start nie działą i nie da się zrestartować kompa

Dodano po 4 godzinach 14 minutach 4 sekundach:
Chyba namierzyłem problem. To sterowniki AMD kolidują z WIN10 .Muszę jakoś inaczej je zainstalować

Dodano po 2 godzinach 6 minutach 18 sekundach:
Problem rozwiązany .

Pierwszej karty nie dałem rady zrobić, próbowałem przeinstalować system, inne sterowniki dać, biosy i itd .

Dopiero gdy podłączyłem inną kartę to instalacja AMD doszła do końca i mogłem podpiąć inne karty które już sie zainstalowały .
Nie wiem w czym tkwił problem z pierwszą kartą że nie puszczała do końca instalacji sterowników.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

H81 + WIN 10 zwis przy różnych PCIE

Postautor: m.m » niedziela, 8 lipca 2018, 13:37

za mało prądu, uszkodzony riser lub karta.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

H81 + WIN 10 zwis przy różnych PCIE

Postautor: Aizo » niedziela, 8 lipca 2018, 17:42

Karta już pracuje w innym slocie . Prądu było wystarczająco. Trafił mi się nowy uszkodzony riser.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości