Kilka pytań o Dual Bios

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » piątek, 6 lipca 2018, 23:35

Kilka pytań o dual bios ( rx 580 nitro+se )

1. Czy w karcie są wgrane dwa biosy ?
2. Czy oba biosy są takie same jeśli pamięci się różnią ? ( samsung / hynix )
3. Czy jeśli chcę kopać na samsungach to wystarczy ustalić które przestawienie przełącznika odpowiada za samsunga i tam zmodyfikować bios ?
4. Czy odsyłając na ewentualną gwarancję mam wgrać oryginalne biosy do obu ustawień przełącznika ? ( przykładowo hynix'a nie ruszam, a zmodyfikowałem tylko samsung )

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 5 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Bomber » sobota, 7 lipca 2018, 01:40

O panie, zacznijmy od początku.
Samsung czy Hynix to producenci pamięci RAM na twojej karcie graficznej.
Nie bardzo rozumiem, ale
1. Nie wiem, ale jeśli karta ma dwa biosy, to jak jeden popsujesz, to odpalasz na drugim i naprawiasz pierwszy
2. Nie wiem jak w twojej, ale jak mamy dwa biosy, to jeden jest np wydajny a drugi cichy
3. Nie możesz mieć jednocześnie samsunga i hynixa na jednej karcie. Przełączniki modyfikują bios czyli oprogramowanie, a nie fizyczne elementy czyli pamięć.
4. Odsyłając wgraj oryginalne biosy, oba są samgunga albo oba hynixa.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: m.m » sobota, 7 lipca 2018, 12:41

....
1 tak
2 nie, różnią się tylko taktowaniem rdzenia
3,4 ....

nie wiem kto Ci takich bzdur do łba naładował ale samemu już pomyśleć / zweryfikować nie łaska ? sory to nie jest brak wiedzy.

BTW: najczęściej hynix i samsung to jeden bios.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » niedziela, 8 lipca 2018, 12:16

m.m pisze: ....
1 tak
2 nie, różnią się tylko taktowaniem rdzenia
3,4 ....

nie wiem kto Ci takich bzdur do łba naładował ale samemu już pomyśleć / zweryfikować nie łaska ? sory to nie jest brak wiedzy.

BTW: najczęściej hynix i samsung to jeden bios.
@m.m
a ty tu chłopie za psychologa na formum próbujesz robić, czy tak sfrustrowany jesteś i nieszczęśliwy w życiu prywatnym, że poprzez żałosne i nieudolne próby "obrażenia" kogoś samoocenę sobie podnosisz?
Na cholerę na forum o kryptowalutach takie debilizmy piszesz? Jaki ma to związek z odpowiedziami na moje pytania? jaki to ma związek z kryptowalutami?
P.s. Sorry geniuszu piszemy, przez 2 r ;P

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: m.m » niedziela, 8 lipca 2018, 13:23

Aizo pisze: @m.m
a ty tu chłopie za psychologa na formum próbujesz robić, czy tak sfrustrowany jesteś i nieszczęśliwy w życiu prywatnym, że poprzez żałosne i nieudolne próby "obrażenia" kogoś samoocenę sobie podnosisz?
Na cholerę na forum o kryptowalutach takie debilizmy piszesz? Jaki ma to związek z odpowiedziami na moje pytania? jaki to ma związek z kryptowalutami?
P.s. Sorry geniuszu piszemy, przez 2 r ;P
i to ja jestem sfrustrowany :shock: :lol: przyganiał kocił garnkowi.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » niedziela, 8 lipca 2018, 19:13

m.m pisze:
Aizo pisze: @m.m
a ty tu chłopie za psychologa na formum próbujesz robić, czy tak sfrustrowany jesteś i nieszczęśliwy w życiu prywatnym, że poprzez żałosne i nieudolne próby "obrażenia" kogoś samoocenę sobie podnosisz?
Na cholerę na forum o kryptowalutach takie debilizmy piszesz? Jaki ma to związek z odpowiedziami na moje pytania? jaki to ma związek z kryptowalutami?
P.s. Sorry geniuszu piszemy, przez 2 r ;P
i to ja jestem sfrustrowany :shock: :lol: przyganiał kocił garnkowi.


No proszę! Widzę, że obycie wielopoziomowe u Ciebie chłopie! Nie dość, że wirtualna psychologia to jeszcze gastronomia na wielką skalę ( te wszytskie kotły i garnki ci w głowie) !
Przypomnę, żebyś miał jasność gdzie sie znajdujesz. Jesteś na forum związanym z kryptowalutami. Tutaj nikogo twoje żałosne wynurzenia nie interesują. Zajmij się lepiej tematem głównym, a nie siedzisz i marne wrzuty, kompletnie nie zwiazne z tematem, wiecznie wkładasz. Aha! I przy okazji zainwestuj w dobry słownik językowy, oraz odśwież zasady interpunkcji, bo chwilami wstyd czytać te wypociny.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: redlumek » niedziela, 8 lipca 2018, 20:07

Aizo pisze:Kilka pytań o dual bios ( rx 580 nitro+se )

1. Czy w karcie są wgrane dwa biosy ?
2. Czy oba biosy są takie same jeśli pamięci się różnią ? ( samsung / hynix )
3. Czy jeśli chcę kopać na samsungach to wystarczy ustalić które przestawienie przełącznika odpowiada za samsunga i tam zmodyfikować bios ?
4. Czy odsyłając na ewentualną gwarancję mam wgrać oryginalne biosy do obu ustawień przełącznika ? ( przykładowo hynix'a nie ruszam, a zmodyfikowałem tylko samsung )
1. Tak są wgrane dwa identyczne biosy.
2. Nie różnią się. Są to dwa identyczne biosy. Drugi to backup pierwszego.
3. Co rozumiesz pod pojęciem kopać na samsungach?

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » niedziela, 8 lipca 2018, 22:34

redlumek pisze:
Aizo pisze:Kilka pytań o dual bios ( rx 580 nitro+se )

1. Czy w karcie są wgrane dwa biosy ?
2. Czy oba biosy są takie same jeśli pamięci się różnią ? ( samsung / hynix )
3. Czy jeśli chcę kopać na samsungach to wystarczy ustalić które przestawienie przełącznika odpowiada za samsunga i tam zmodyfikować bios ?
4. Czy odsyłając na ewentualną gwarancję mam wgrać oryginalne biosy do obu ustawień przełącznika ? ( przykładowo hynix'a nie ruszam, a zmodyfikowałem tylko samsung )
1. Tak są wgrane dwa identyczne biosy.
2. Nie różnią się. Są to dwa identyczne biosy. Drugi to backup pierwszego.
3. Co rozumiesz pod pojęciem kopać na samsungach?
Myślałem że przełącznik odpowiada za to na jakich pamięciach kopię , teraz już wiem że to tak nie działa.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: redlumek » poniedziałek, 9 lipca 2018, 08:17

Tzn myślałeś że producenci karty włożyli pare kompletów pamięci różnych producentów i przełącznikiem się je zmienia???

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: m.m » poniedziałek, 9 lipca 2018, 09:41

redlumek pisze: 2. Nie różnią się. Są to dwa identyczne biosy. Drugi to backup pierwszego.
nie jest, masz wersje boost i silent, czyli 1411mhz vs 1340mhz
redlumek pisze: Tzn myślałeś że producenci karty włożyli pare kompletów pamięci różnych producentów i przełącznikiem się je zmienia???
dokładnie... :mrgreen:
Aizo pisze: Tutaj nikogo twoje żałosne wynurzenia nie interesują
moja krótka wypowiedź wywołała u Ciebie potężny ślinotok, więc czytasz i się "interesujesz".

Zadajesz bardzo głupie pytania (wręcz durne), jesteś leniwy, nie umiesz korzystać z ogólnie dostępnej wiedzy i jeszcze obrażasz innych bo bardzo niechętnie ale jednak odpowiedzieli na Twoje pytania. Powodzenia :geek:

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » poniedziałek, 9 lipca 2018, 22:10

m.m pisze:


Aizo pisze: Tutaj nikogo twoje żałosne wynurzenia nie interesują
moja krótka wypowiedź wywołała u Ciebie potężny ślinotok, więc czytasz i się "interesujesz".

Zadajesz bardzo głupie pytania (wręcz durne), jesteś leniwy, nie umiesz korzystać z ogólnie dostępnej wiedzy i jeszcze obrażasz innych bo bardzo niechętnie ale jednak odpowiedzieli na Twoje pytania. Powodzenia :geek:
No prosze! Doktorze Freud-fora Pan chyba pomyliłeś :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Po jednym wątku pisanym w temacie kryptowalut, już Pan wiesz, że:
"zadaję głupie pytania", "jestem leniwy", nie umiem korzystać z ogólnodostępnej wiedzy", "obrażam innych"
I to wszystko wyczytałeś Pan z mojego pytania o bios!!
No szacun! Niesamowite zdolności dedukcji, do tego ten niezapomniany styl, oraz stylistyka!
Ciekawe, co będzie dalej?
Powiesz Pan, że mam 6 biologicznych dzieci, w tym po 2 z róznych narodowości?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: redlumek » poniedziałek, 9 lipca 2018, 22:37

Twojego pytania o bios? Czy raczej pytania jak przełączać pamięci hynixy na Samsung w jednej karcie? I to przy pomocy przełącznika od biosu?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: m.m » poniedziałek, 9 lipca 2018, 23:40

Aizo pisze: Po jednym wątku pisanym
jednym wpisie, dziękuje za uznanie.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » wtorek, 10 lipca 2018, 07:07

m.m pisze:
Aizo pisze: Po jednym wątku pisanym
jednym wpisie, dziękuje za uznanie.
uznanie? Problemy z czytaniem ze zrozumieniem, również się kłaniają. :P :P :P

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 19 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Damian_Pilch » wtorek, 10 lipca 2018, 08:49

I po co ta gównoburza :roll: Fakt @Aizo wykazał się lenistwem bo wystarczy obejrzeć chociaż jeden tutorial o kopaniu. Ale nie rozumiem tego że robicie taki syf :evil:

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » wtorek, 10 lipca 2018, 18:48

Damian_Pilch pisze: I po co ta gównoburza :roll: Fakt @Aizo wykazał się lenistwem bo wystarczy obejrzeć chociaż jeden tutorial o kopaniu. Ale nie rozumiem tego że robicie taki syf :evil:
Damian przejrzyj sobie historie m.m na forum i zobacz w jakiej formie odnosi się on do użytkowników.
Ja przeczytałem i mojego akceptu na to nie ma. Jeżeli inni się z tym zgadzają ich problem, ale poprzez to siła hejtu tego Pana rośnie z każdym dniem.
Jak czytam jego wpisy (czy tutaj, czy w innych wątkach) rozumiem dlaczego nikomu nawet nie chce się odpowiadać na ten bełkot, ale to nie jest forum, do robienia wycieczek personalnych.
Jak się komuś pytanie nie podoba, niech nie pisze. Odpowiedzi typu "nie wiem kto Ci takich bzdur do łba naładował ale samemu już pomyśleć / zweryfikować nie łaska ? " , czy też " Zadajesz bardzo głupie pytania (wręcz durne), jesteś leniwy, nie umiesz korzystać z ogólnie dostępnej wiedzy" to istna prowokacja.
Czego się spodziewa, po takich wpisach? A reputacja - 70 nie wzięła się dla pana m.m z kapelusza.

Ja się nigdy nie spotkałem z tego typu frustracją wycelowana w użytkowników.
I właśnie dlatego zareagowałem.
I zawsze w tego typu sytuacjach reagował będę.
Miłego.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: redlumek » wtorek, 10 lipca 2018, 19:09

No ale powiedz w czym m.m się mylił? Jakby to ubrał w ładniejsze słowa to już byłoby ok?

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » wtorek, 10 lipca 2018, 19:51

redlumek pisze: No ale powiedz w czym m.m się mylił? Jakby to ubrał w ładniejsze słowa to już byłoby ok?
na cholerę pisze takie komentarze?
To wątek "pomoc", wiec niech się nie udziela jak ktoś pyta o poradę a jemu się pytanie nie podoba.
Ominąć temat i iść swoją drogą trzeba.
Wylewanie jadu niczego nie rozwiąże :) To samo rzecz jasna tyczy się innych. Nie podoba sie nie pomagać.
Proste :)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: redlumek » wtorek, 10 lipca 2018, 21:12

Aby zadać pytanie to trzeba coś wiedzieć. Przynajmniej tyle aby nie być wysmiasmianym po zadaniu pytania.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań o Dual Bios

Postautor: Aizo » wtorek, 10 lipca 2018, 23:27

redlumek pisze: Aby zadać pytanie to trzeba coś wiedzieć. Przynajmniej tyle aby nie być wysmiasmianym po zadaniu pytania.

Zdradzę Ci jeden, bardzo ważny sekret.
Zapamiętaj go i wykorzystaj w przyszłości.

Pytania zadajemy wówczas, jak nie znamy na nie odpowiedzi.
Jak wiedzę posiadamy, pytań nie zadajemy.
Miłego.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości