RX580 Crossfire? 2 różne prędkości kart

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX580 Crossfire? 2 różne prędkości kart

Postautor: MonsterX » czwartek, 1 lutego 2018, 13:48

Witam,
posiadam 2x SAPPHIRE RADEON RX 580 8GB NITRO+ SE + MSI Mortar B250M + Zasilacz 650W,
wszystko ogólnie działa i ma się dobrze ale z niewiadomego mi powodu jedna karta kopie 30mh/s a druga tylko 20mh/s ...
w Claymore pokazuje tylko temperaturę i wiatraki jednej karty, w GPU'z przy drugiej karcie nie ma pokazanego użycia pamięci,
w Afterburnerze po wyborze 2 karty wszystko jest na 0, ale w menadżerze urządzeń 0 błędów i widzi obydwie karty.

Nie ukrywam, że jestem początkujący w tych sprawach i nie mogę znaleźć nigdzie podobnych błędów.
Wie ktoś może jak temu zaradzić, co jest przyczyną tak dużej różnicy ?

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX580 Crossfire? 2 różne prędkości kart

Postautor: MonsterX » piątek, 2 lutego 2018, 15:10

Obecnie w Afterburnerze obydwie karty mają różne właściwości (po próbie wgrania na nowo sterowników),
jednak moc wydobycia w 2 karcie wciąż niezmienna nawet po próbie podkręcenia.
W konfiguracji programu dodałem z jakimi parametrami ma działać karta, stosuje się to jednak tylko do pierwszej karty,
druga działa sobie "jak chce". Pierwsza z mniejszymi parametrami wydobywa 32mh/s druga podkręcona prawie na maxa nic powyżej 20...

Mam wrażenie jakby druga karta pracowała cały czas w trybie "grafika" zamiast "obliczenia" jednak ustawienia Radeona są globalne, nie mogę ustawić każdej z nich osobno...

Dodano po 3 godzinach 26 minutach 36 sekundach:
Dzięki chłopaki ! :)
Temat rozwiązany
Obrazek

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX580 Crossfire? 2 różne prędkości kart

Postautor: m.m » sobota, 3 lutego 2018, 09:49

MonsterX pisze: jednak ustawienia Radeona są globalne, nie mogę ustawić każdej z nich osobno...
są indywidualne per karta, możesz się posiłkować rejestrem.
MonsterX pisze: Dzięki chłopaki ! :)
Temat rozwiązany
podziel się z innymi.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX580 Crossfire? 2 różne prędkości kart

Postautor: MonsterX » sobota, 3 lutego 2018, 10:04

Był włączony crossfire, czyli jedna karta wspiera drugą, a wystarczyło to wyłączyć w ustawieniach, bo włączyło się automatycznie :)

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości