Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: Kamilsonn » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 13:27

Witam serdecznie , posiadam lokal ( hale blaszana z płyt obornickich ).
Mam tam licznik oraz przyłącze trójfazowe.
Potrzebuje informacji na to jak przygotować pomieszczenia ,aby kopanie było jak najbardziej bezpieczne oraz efektywne.
Na razie mam informacje na temat podłogi antypylnej oraz do tego ,że kazde gniazdko musi być pociągniete bezpośrednio, jeden kabel jedno gniazdko nie można rozdawajac. Zatem jaka to powinna być instalacja ( jaki przekrój kabla , jakie bezpieczniki , jakie gniazdka ( z bezpiecznikiem czy bez ) z uzieieniem czy bez oraz z jakimi ceryfikatami. Jakie chłodzenie , mam 7 maszyn z 7 kartami graficznymi oraz 2 antminery. Czy adres sieciowy musi być stały ( ip? )
Nie jestem fachocem wszelkie tu pozyskane inforacje przekaże swojemu specowi ale musze wiedzieć czego potrzebuje.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: altcoin » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 14:08

Taka ilość pójdzie tylko na 3 fazach. Uziemienie, ochronnik 3f, hebel, różnicówka 3f z członem przeciążeniowym 20A, bezpieczniki szybkie 9x10A+1x2(6)A + 1x6(10)A, ochronnik sieci telekounikacyjnej. Do każdego gniazdka przewód 3x2,5. Do modemu/switcha wystarczy 2(3) x 1/1,5, światło 3x1(1,5)A.
Twoje pomieszczenie się raczej nie nadaje - im bardziej dziurawe tym lepsze. Jak chcesz mechaniczną wentylację to dodatkowo bezpiecznik na nią. Jak się znasz to pokombinujesz i w 200-300zł się wyrobisz, jak nie to przygotuj koło 1000zł z robocizną (bez wentylacji). W zasadzie powinien być projekt (500-2000zł)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: slasta » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 14:19

Ja jestem zwolennikiem przypisania adresów IP na stałe, ale użycie DHCP i przypisywanie adresów z automatu w niczym nie przeszkadza.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: altcoin » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 14:28

Adresy wewnętrzne lepiej jak są stałe - kilka razy szybciej można dojść co nie działa. Adres zewnętrzny może być zmienny, czy sam czy zlecisz komuś i tak trzeba przekierowywać porty więc, co za problem wstawić dyndnsa?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: Kamilsonn » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 21:52

Dziekuje Panowie ,
Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to zapraszam :)

Dodano po 7 godzinach 11 minutach 24 sekundach:
Dostałem dziś ofertę internetu światłowodowego jednego normalnego oraz łacza symetrycznego.
Mam pytanie ile koparka bierze prądu albo ile potrzebuje mieć uploudu?
Chciałbym zrobić odrazu przystosowanie do 20 sztuk.

1. OFERTA NORMALNA SWIATLOWODOWA : DO 1GB/S DOWNLOADU - DO 100 MB/S UPLOUDU. - 250 ZŁ NETTO MSC
2. OFERTA ŁACZA SYMETRYCZNEGO : 10/10 MB/S - 350 ZŁ NETTO MSC , 25/25 MB/S - 400 MSC , 50/50 MB/S 450 MSC, 75/75 MB/S 550 MSC , 100 / 100 - 650 ZŁ MSC

Która byście wybrali ?

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: Harey » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 22:03

Kamilsonn pisze: Która byście wybrali ?
żadną.

To rozrzutność, trzeba wg mnie od początku optymalizować koszty. Nie można przecież zakladać, że zyski będą na dzisiejszym poziomie a umowy abonamentowe zapewne na czas określony to spory koszt.
A koparki prawie "netu nie biorą".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 22:10

Wystarczy ci spokojnie zwykłe asymetryczne typu 10 mbit down/2up, ewentualnie bym pomyślał nad jakimś dodatkowym (może jakieś tanie LTE) gdyby to główne miało awarię.
A jaka ta hala jest duża? coś jak duży garaż czy raczej dużo większa? bo jak będzie lato a hala mała to dobrze trzeba rozmyśleć wentylację.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: Kamilsonn » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 23:08

30 - 45 m2 - generalnie taki garaż myślałem nad zrobienie wentylacji od dołu zwykłych dziur z filtrami ale nie wiem czy zbyt duzo wilgoci wtedy nie będzie oraz czy opłaca się montować klimatyzator mam dojście do działajacego za grosze

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: burzolak » poniedziałek, 12 lutego 2018, 02:35

Odnośnie wentylacji. Przede wszystkim pomyśl o filtrach powietrza. W ciepłe pory roku kurz, owady, pyłki i wilgoć.
Blaszane pomieszczenie można wyłożyć wełną lub styropianem w celu uszczelnienia, wygłuszenia oraz odizolowania ciepła.
Pomyśl też o zabezpieczeniach: kamera, czujniki zdalne sterowanie. Dobre zabezpieczenie obiektu.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: m.m » poniedziałek, 12 lutego 2018, 18:19

Kamilsonn pisze: 30 - 45 m2 - generalnie taki garaż myślałem nad zrobienie wentylacji od dołu zwykłych dziur z filtrami ale nie wiem czy zbyt duzo wilgoci wtedy
dużo wilgoci, sprzęt poleci, możesz pomyśleć o zamkniętym GWC.
Kamilsonn pisze: opłaca się montować klimatyzator mam dojście do działajacego za grosze
jeden przeciętny klimatyzator starczy na dwie koparki (2*12gpu) przy czym zje 1/3 prądu co one.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przygotowanie pomieszczenia - hali - przystosowanie prądu i innych

Postautor: burzolak » wtorek, 13 lutego 2018, 12:14

m.m pisze:..
Kamilsonn pisze: opłaca się montować klimatyzator mam dojście do działajacego za grosze
jeden przeciętny klimatyzator starczy na dwie koparki (2*12gpu) przy czym zje 1/3 prądu co one.
Jakieś inne rozwiązania poza klimatyzatorem?

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość