Proszę o radę

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Kikaczo » sobota, 9 grudnia 2017, 12:31

Witam

Mam w pracy komputer :
Phenom II x3 2.6
4 GB ramu
zasialcz 500 W (dobrej firmy)

i zastanawiałem się by kupić sobie jakąś kartę graficzną tak do 500 zł by kopać jakieś słabsze coiny.
Szkoda, żeby komputer tak sobie stał, jak mógłby coś pokopać, a prąd wiadomo darmowy :)
A karta pewnie się przyda, gdy na nim siedzę, a jak mnie nie ma niech kopie.

Dlatego prosiłbym o radę jaka karta by pasowała do tego sprzętu w tej cenie i jakie monety najlepiej by było kopać ?

Mi tak na prawdę nie chodzi o to, żeby zarabiać, bardziej na zasadzie zabawy, ale chciałbym żeby ta zabawa miała też sens, czyli że wiadomo będe kopać małe ilości, ale może za 5 lat coś przypadkowo urośnie na dużą skalę :)

Mógłby jakiś dobry człowiek doradzić ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: tonyxxl » sobota, 9 grudnia 2017, 12:48

Kikaczo pisze: a prąd wiadomo darmowy
Prąd kradziony a nie darmowy. Co to za podejście? będziesz z siebie robić złodzieja za 50 zł na miesiąc ? :roll: Janusz lvl hard i żal w ch... i zero ambicji.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: PolskiJezus » sobota, 9 grudnia 2017, 12:56

tonyxxl pisze:
Kikaczo pisze: a prąd wiadomo darmowy
Prąd kradziony a nie darmowy. Co to za podejście? będziesz z siebie robić złodzieja za 50 zł na miesiąc ? :roll: Janusz lvl hard i żal w ch... i zero ambicji.

Popieram. Chcesz okradac swojego pracodawce. Trochę godności....

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Kikaczo » sobota, 9 grudnia 2017, 13:05

Komputer i tak chodzi 24 godziny na dobę, a firma jest wielka z tysiącami komputerów|(licząc wiele oddziałów), a nie mały prywatny zakłąd Pana Janusza, bo wtedy bym tak na pewno nie robił. Ta firma zużywa miliony Wat i ma wynegocjonowane swoje ceny i stałe koszty, wzrost o parę WAT nie ma żadnego znaczenia, no dajcie spokój.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: bl4ck » sobota, 9 grudnia 2017, 13:20

@Kikaczo, co się będziesz pierdzielił? złóż od razu koparkę z 8 kart i schowaj pod biurkiem ...

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Excray » sobota, 9 grudnia 2017, 13:27

Kikaczo pisze: Komputer i tak chodzi 24 godziny na dobę, a firma jest wielka z tysiącami komputerów|(licząc wiele oddziałów), a nie mały prywatny zakłąd Pana Janusza, bo wtedy bym tak na pewno nie robił. Ta firma zużywa miliony Wat i ma wynegocjonowane swoje ceny i stałe koszty, wzrost o parę WAT nie ma żadnego znaczenia, no dajcie spokój.
Jak kraść to miliony. Skoro ma tak dużo tych komputerów to zacznij wynosić i sprzedawać. Zysk będzie większy niż z kopania. Zresztą po co się ograniczać do komputerów. Jest tyle rzeczy które można wynieść i opchnąć. Zresztą widać, że kreatywny z Ciebie Janusz. Po co się ograniczać do pracodawcy. Tyle rzeczy w około jest państwowych czyli niczyich. Brać i korzystać. A i bliżej się coś znajdzie. Sąsiad kołpaki ma ładne w aucie. Szwagier portfel zostawi na biurku. Do babci listonosz z rentą przyjdzie a Ty pierwszy otworzysz drzwi. Całe spektrum możliwości.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Kikaczo » sobota, 9 grudnia 2017, 13:43

Dobra temat do zamknięcia.
Typowe wypowiedzi gimnazjalistów. Pytasz o jedno a w zamian tylko same "mądrości" . Bardziej święci od papieża widzę. Wy pewnie nigdy nie przeszliście nawet na czerwonym świetle, bo przecież byłoby to złamanie wszelkich zasad.
Ja pisze że firma zużywa 20 milionów WAT na miesiąc a ze mną będzie o parę więcej i nie ma to znaczenia na koszty dla tej firmy bo i tak płaci stałą cenę, więc nikt tu nawet złotówki nie straci, a ty baranku piszesz o wynoszeniu sprzętu czy kradnięciu renty babci. Ja pier.... Poziom logiki lewicowej feministki. Lubię takich hipokrytów jak wy, można się nieźle uśmiać.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Excray » sobota, 9 grudnia 2017, 13:50

Złodziej to złodziej. Jeśli ja, typowy gimnazjalista widzę, że to jest wiocha, chamstwo i prostactwo, to aż boję się pomyśleć na jak mentalnie niskim poziomie jesteś Ty skoro tego nie zauważasz. Zamiast z nami dyskutować idź lepiej do supermarketu i najedz się bułek za darmo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: tonyxxl » sobota, 9 grudnia 2017, 13:53

człowieku, jak cię nie stać z pensji na 100 zł miesięcznie to weź pogadaj czy możesz dorobić extra forsę (po godzinach czy coś) jak normalny mężczyzna i kup sobie na giełdzie jakieś krypto jak już tak bardzo chcesz. Jedna karta i tak wykopie ci jakieś grosze więc nie rób z siebie debila.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Canis Lupus » sobota, 9 grudnia 2017, 13:56

dobra przestańcie się już pastwić nad chłopakiem. Pomysł wykorzystania pracodawcy oczywiście naganny, natomiast nie urządzajcie tu linczu. Napisał temat do zamknięcia jak go zjechaliście i wystarczy.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Kikaczo » sobota, 9 grudnia 2017, 13:58

Excray pisze: Złodziej to złodziej. Jeśli ja, typowy gimnazjalista widzę, że to jest wiocha, chamstwo i prostactwo, to aż boję się pomyśleć na jak mentalnie niskim poziomie jesteś Ty skoro tego nie zauważasz. Zamiast z nami dyskutować idź lepiej do supermarketu i najedz się bułek za darmo.
ale czy Ty potrafisz przeczytać ze zrozumieniem tekst pisany ? Jaki złodziej, jak nikt na tym nie traci ani złotówki. Nawet jakbym odpalił tam 10 koparek ASIC, to firma zapłaci tyle samo. Dotarło czy mam ci to narysować ??

Szympans by to chyb a prędzej zrozumiał :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Canis Lupus » sobota, 9 grudnia 2017, 13:59

no i się zaczyna jatka, którą chciałem powstrzymać.
Apeluję o spokój.
@Kikaczo, jednego gościa za kopanie cichaczem wywalili z pracy. Nie brnijmy już w to.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: Kikaczo » sobota, 9 grudnia 2017, 14:01

Ok ja już skończyłem. Jeżeli jest możliwość, niech admin usunie ten temat. Poszukam sobie odpowiedzi gdzieś indziej. Dzięki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: tonyxxl » sobota, 9 grudnia 2017, 14:04

Kikaczo pisze: Poszukam sobie odpowiedzi gdzieś indziej.
Zacznij od swojego przełożonego.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o radę

Postautor: pm7 » sobota, 9 grudnia 2017, 14:22

Kikaczo pisze: Mi tak na prawdę nie chodzi o to, żeby zarabiać, bardziej na zasadzie zabawy, ale chciałbym żeby ta zabawa miała też sens, czyli że wiadomo będe kopać małe ilości, ale może za 5 lat coś przypadkowo urośnie na dużą skalę :)
Bawić się można również uczciwie, w domu, jeżeli zaś masz nadzieję na wzrosty, często sensowniej jest kupić kryptowalutę zamiast ja kopać.

Temat zamykam.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości