Pierwsze kopanie - Czy wartości są OK?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsze kopanie - Czy wartości są OK?

Postautor: Scorpinch » sobota, 25 listopada 2017, 19:24

Witam,
w tym tygodniu rozpocząłem swoje próbne kopanie kryptowaluty. Postawiłem na kopanie XMR Monero.
Ogólnie może:
Używam programu MinerGate, ze względu na to, że jest bardzo prosty w obsłudze i jest zdolny do kopania CPU+GPU. SO to Windows 10. Kopię na laptopie i nie mam stacjonarki, bo stawiam na mobilność (dużo kilometrów robię w ciągu tygodnia + studia).
O laptopie:
Dell 7559
i7-6700HQ (4 rdzenie, 8 wątków) - 45W TDP (MG ustawione na 4 cores. 8 cores dawało mniej niż 70H/s)
GTX 960M 4GB - 75W TDP (OC zegara 1,2 -> 1,3 + Pamięć 2,5 -> 3,1) - stabilne, brak BSOD czy freezów. (Intensity 4)
8GB RAM DDR3L 1600MHz
Zanim napisze ktoś, że lapek mi się zesmali, to nadmienię, że max temperatura na GPU to do 60', a CPU do '70, wiatraczki załączają mi się jedynie na 1 i 2 level (jest ich 5). Wprawiałem laptopa w 80' podczas grania, więc wydaje mi się, że temperatury będą optymalne. Średnia Hashrate'u wynosi razem ~300+H/s (80 CPU + 220 GPU).
Może zadam kilka pytań:
Jakieś ogólne porady dot. zoptymalizowania poboru energii względem wydajności komponentów? Spróbowałem zmniejszyć napięcie procesora z 1,1V na 1,0V i TDP 45W -> 40W (Intel Extreme Tuning Utility), co nie zmieniło nic w Hashrate. W GPU jedynie OC, nie mogę zrobić power limit w MSI Afterburner.
Jaką kryptowalutę polecacie prócz XMR? Która byłaby bardziej opłacalna? Prąd akurat mnie nie obejmuje, więc podziękuję za komentarze typu "nie opłaca się, bo nie zarobisz". Robię to jak na razie testowo i dla siebie.
Czy kalkulatory są wiarygodne w jakimś stopniu?
Czy jak korzystam z kalkulatora i gdy kopię z CPU(45W) i GPU(75W), to wartości TDP łączę ze sobą(45W+75W=120W), czy obliczam oddzielnie dla obu komponentów? Niezależnie, czy wpisałem dzieląc na 2 komponenty, czy dodając razem TDP, to i tak kalkulator XMR podał mi, że będę miał nieznaczny profit.
A może jeszcze czymś się pobawić w MSI Afterburner i Intel Extreme Tuning Utility?

Jak na razie to wszystko. Jeśli zapomniałem czegoś dodać, to pytajcie śmiało.
Pozdrawiam :)

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości