Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: mxxm977 » niedziela, 19 listopada 2017, 03:21

Witam,
pisałem w dziale przedszkolnym z pytaniem dotyczącym kopania na jednej karcie w akademiku.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=24618
Później znalazłem w tym dziale temat gdzie facet właśnie pyta o kopanie na jednej karcie. Postanowiłem spróbować swoich sił.

Pobrałem NiceHash Miner v.2... Beta. Odpaliłem. Zrobiło testy. Pokazała mi się wiadomość, że zarobek to około 4-5zł na dzień.
Skuszony darmowym zyskiem (może nie jakieś kokosy, ale zawsze na batony wystarczy) zrobiłem konto na BitGo.
Jeżeli dobrze myślę to mój adres do portfelu to długi ciąg znaków. Mam tu na myśli 3H84wwiHBaf8wXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ?
Wpisałem to do programu. Zadziałało. Nakopałem już prawie 1 PLN.
Problem taki, że nie mam tego nigdzie w BitGo. Jest jedynie gdy kliknę w "View Stats Online" w NiceHashu. Z tym, że ani się tam nie loguję, ani nic.
Pytania są następujące:
1. Czy wszystko skonfigurowałem poprawnie? Mam konto na BitGo, wpisałem do NiceHash'a ten długi ciąg znaków. Oprócz tego nic.
2. Czy kopię Bitcoiny (a właściwie małe części Bitcoin'a)? Czy coś w stylu Bitcoin Cash albo innego takiego?
3. Dlaczego szacowany dzienny zarobek z NiceHash'a waha się między 4, a 7 zł? Czy to nie trochę za duży przedział?
4. 265 H/s to według Was dużo czy mało jak na pojedynczego GTX'a 970?
5. Może kopać coś innego? Kiedyś zacząłem kopać LBRY. Miałem chyba 140MH/s. Lub może Ethereum? Ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie jaką walutę kopię? Czy współczynnik zysk/ czas jest zawsze taki sam?

I ostatnie, najważniejsze:
6. Czy według Was gra jest warta świeczki? Niby to ~150 zł miesięcznie przy 24/7 (opłata za prąd jest stała i wliczona w cenę akademika) ale jednak czy sprzęt zwyczajnie się nie zużywa szybciej? Na moim miejscu- kopalibyście czy odpuścilibyście z takimi przychodami?

Liczę na konstruktywne, merytoryczne odpowiedzi.
Z góry dzięki
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: slasta » niedziela, 19 listopada 2017, 10:09

@maxxam97,
1. Jeśli kopie to tak. Choć dyskutował bym na temat używania nicehash minera. Jego obsługo jest prosta ale nie jest za free jak to niby opisująna swojej stronie bo pewne opłaty są po prostu ukryte.
2. NiceHash kopie to co aktualnie uzna za najbardziej opłacalne i zamienia to na BTC to wypłaca. Zamiana raczej nie jest po najlepszym możliwym kursie dla kopacza wiec to tak naprawdę pierwsza ukryta opłata za korzystanie z tego minera. Druga kwestia to taka że przy obecnej sytuacji na BTC, tj. wysokie opłaty transakcyjne, automatyczna zamiana BTC w ogóle nie jest dla Ciebie korzystna. NiceHash wyśle Ci przykładowo tygodniowy urobek, bo osiągniesz minimum wypłata 0.001BTC, aby coś z tym zrobić musisz wysłać to na giełdę ale że opłata transakcyjna jest wysoka to taka transakcja może zjeść 30-40% twoich środków. Dlatego bardziej opłaca się trzymać alty bo transakcje są na nich tańsze niż na BTC.
3. Patrz wyżej, hashminer skacze po algorytmach i kopie to co uzna za bardziej opłacalne to raz , a dwa to są prognozy a nie informacja ile ukopałeś przez ostatnią dobę.
4. GTX970 powinien kopać mniej więcej:
Zcash (algorytm Equihash) = 314 SOL/s
Ethereum (algorytm Ethash) = 24 MH/s
Monero (algorytm CryptoNight) = 467 H/s
używając najlepszego minera dla danej waluty. Nicehash używa jednak swojego minera który ma trochę gorsze wyniki, IMO ten gorszy wynik to po prostu ukryta opłata, druga po automatycznej zamianie urobku na BTC. Co by nie było taki Claymore też ma 2%fee za używanie ale jest to jasno napisane, a taki hashminer tego nie podaje.
5. Oczywiście że ma znaczenie bo wartość ukopanego urobku może się różnić. Proponował bym sprawdzić w kalkulatorze opłacalności, np whattomine.com , który algorytm i która waluta , bo w oparciu o dany algorytm działa wiele walut, jest dla nas najbardziej opłacalne i zacząć go kopać bezpośrednio.
6. W celach edukacyjnych warto, w celach ekonomicznych raczej nie ma to sensu. Lepiej porostu bezpośrednio skupować co miesiąc za jakąś niewielką kwotę wybranego alta i trzymać go w skarpecie aż kurs urośnie albo pobawić się w trading.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: Kristofferson » niedziela, 19 listopada 2017, 12:16

Cześć!
Odpowiem może najpierw na pytanie nr 6. Właściwie to sam sobie na nie zaraz odpowiesz. Kopanie kryptowalut obciąża karty graficzne. Policz sobie ile wykopiesz np przez rok, potem sprawdź jaka jest wartość Twojej karty i porównaj, czy zwróci Ci się jej koszt, jeśli w ciągu roku kopania jednak odmówi posłuszeństwa.
Oczywiście wcale nie musi tak być, być może przez kolejne 3 lub 5 lat będzie sobie spokojnie pracowała i pompowała do Twojego portfela niewielkie ilości kryptowalut.
Owszem, można kupować krypto i traktować je jako inwestycję, ale moim zdaniem kopanie daje dużo większą frajdę i większy wpływ na zarobek. Trzeba do niego tylko trochę cierpliwości :)
Co do nicehash to fakt nie jest to najlepsza opcja, ale na pewno wygodna. Sam często korzystam. A nie widzisz w swoim portfelu zarobionej kwoty bo zgodnie z harmonogramem nicehash wysylają urobek na zewnętrzny portfel raz w tygodniu dla kwoty większej niż 0.01 BTC. Czyli raczej nie osiągnąłeś tego progu. Przy niewielkim urobku lepiej założyć sobie ich portfel i wypłacić z niego krypto, kiedy uznasz to za stosowne.
Tak jak pisze Slasta powyżej - problemem będą opłaty - może się okazać, że przy niewielkim urobku opłata za przesłanie BTC będzie większa niż wypłacana kwota. Może faktycznie warto w tym przypadku pobawić się altcoinami? Trochę więcej trzeba się nakombinować, ale możesz wyjść na tym dużo lepiej.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: mxxm977 » niedziela, 19 listopada 2017, 14:37

Dzięki wielkie za tak obszerne odpowiedzi. Już biorę się za odpisywanie.
@slasta, @Kristofferson,
1. Właśnie gdzies na stronie zauważyłem wzmiankę o kupnie NiceHash'a, były podane konkretne ceny. Następnie znalazłem tego NiceHash Minera, pobrałem, wszystko za darmo. Przejrzysty interfejs, jedno kliknięcie i wszystko startuje, wcześniej robi benchmarki pod kątem co najlepiej wydobywać... coś mi tu właśnie śmierdziało. Zbyt duży potencjał w aplikacji, żeby była za darmo.
2. Dlatego bardziej opłaca się trzymać alty? Co masz na myśli? Alty rozumiem jako alternative- czyli inne kryptowaluty, a nie bitcoiny?
3. Czyli właściwie te prognozy można o kant ... "szafy" rozbić?
4. Mówimy tutaj o zwykłej karcie graficznej, nieprzetaktowanej, niepodkręcanej?
2% fee to jeszcze nie takie kolosalne pieniądze. Na pewno mniej niż podatek przy umowie o pracę... :)
5. Wpisałem do tamtego kalkulatora następujące wartości
Obrazek
i odpaliłem kalkulację. Wyniki:
Obrazek
Co o tym sądzicie?
6. Masz na myśli co miesiąc/ tydzień kupować sobie trochę czegoś w stylu Etherneum czy Zcash i trzymać to z nadzieją, że kurs podskoczy? Nie ukrywam, że boję się trochę tego. Mam tu na myśli, że w przypadku gdy kopię kryptowalutę samodzielnie to nawet gdyby był krach i to wszystko walnęło to stracę co najwyżej czas poświęcony na kopanie.
Gdybym wkładał w to pieniądze bałbym o wiele bardziej.
Z jednej strony faktycznie, daje to większy przychód... ale musiałbym też coś w to włożyć. Nawet jeżeli włożyłbym w to 2000 zł to nie sądzę by kurs skoczył dwukrotnie w ciągu roku. A zostawiając kartę na rok mam mniej więcej te 1800 zł. O ile oczywiście nic się po drodze nie stanie.

Co do kopania zauważyłem wczoraj jeszcze jeden problem. Czytaj. dźwięk karty graficznej. Komputer jest raczej blisko łóżka. EVGA ma półpasywne, mocne chłodzenie (FTW) jednak gdy wchodzi na obroty te wiatraki są po prostu mocnosłyszalne.
Jakby nie patrzeć, zarobek rzędu 5 zł na dzień to jest półgodziny roboty gdziekolwiek.
Jestem dość obrotnym człowiekiem. Pracowałem za barem, za kasą, pisałem coś strony, byłem animatorem czasu wolnego, robiłem pizze...
7. Co sądzicie o tym by popracować dziennie te pół godziny lub godzinkę w barze 5 metrów od akademika, zarobione pieniądze wkładać na jakąś walutę (konkretnie, jaką polecacie?), a na weekendy czyli wtedy gdy mnie ani mojego lokatora nie ma w pokoju odpalać koparkę, co by uciągnęła kilka złotych.

Co do kosztów grafiki to dałem za nią (około rok temu) jakieś 1000 zł. GTX970 EVGA, z backplate'm w wersji FTW 2.0+ czyli z poprawionym chłodzeniem. Kopiąc 3 dni w tygodniu (weekendy) co tydzień przez rok uzyskałbym jakieś niecałe 1000 zł.

Jeżeli chciałbym "pobawić się altcoinami" to jak to zrobić? Masz na myśli wydobywanie altcoinów czy inwestycję w nie? Które konkretnie polecasz?

Pozdrawiam i przepraszam za taką ścianę tekstu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: wamak » niedziela, 19 listopada 2017, 15:04

Miałem kiedyś ASUS STRIX GTX 970 i wyniki były następujące:
Fabryczne ustawienia:
-Equihash: około 260 sol/s
-Ethash: około 19 MH/s
Podkręcona:
-Equihash: około 320 sol/s, ale przy poborze 200W! -Tu już nie chodzi o koszty. W pokoju, w którym się przebywa, robi się bardzo nieprzyjemnie.
-Ethash: około 22 MH/s
Przy power limit 85% i zarazem podkręconych zegarach udało się uzyskać 300 sol/s, pobór 140W, już bardziej znośny, ale nadal nieprzyjemnie.

Jeśli chodzi o Nicehash, używam to do algorytmu Equihash, bo w praktyce mi się bardziej opłaca, niż kopanie ZEC (wiele razy to sprawdzałem i zawsze lepiej wychodziłem na tym w nicehash nawet licząc 4% fee, niż kopanie ZEC, gdzie prawie nigdy nie uzyskiwałem zbliżonych wyników do tych w kalkulatorach).
W Ethash bardziej się opłaca bezpośrednio ETH w nanopool. To są tylko moje doświadczenia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: mxxm977 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:25

Dzięki za odpowiedź i opisanie jak to było u Ciebie.
Podobno ta karta od EVGI była troche lepsza od STRIX'a, ale to wszystko pewnie i tak zależy od sztuki.

Czekam jeszcze na obszerną odpowiedź @Kristofferson lub @slasta :D
Przede wszystkim chodzi mi o siódme pytanie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: slasta » poniedziałek, 20 listopada 2017, 08:56

@maxxam97,
5. z załączonego obrazka widać że różnicy w wartości urobku prawie nie ma czyli najlepiej kopać to co zużywa najmniej prądu czyli coś opartego na algorytmie Ethash
6. nie mówimy o wkładaniu w krypto połowy pensji że masz się bać tylko zakup za jakieś drobne, zamiast wydać na browar czy kebab możesz te 50/100zł mies przeznaczyć na zakup krypto np. ETH, DASH, LISK, BitcoinCash
7. z jednej strony odpalanie koparki na chwilę jest trochę bez sensu bo ukopie całe nic, ale z drugiej jak cały weekend komp stoi nieużywany i nikomu nie wadzi to nic nie stoi na przeszkodzie aby odpalić kopanie, urobek będzie warty całe nic ale może z czasem nabierze jakiejś wartości. Co innego jak dla kopania miał byś rezygnować z korzystania z komputera lub by to utrudniało, wtedy kopanie takich drobnych kompletnie nie miało by sensu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:41

@maxxam97
Musisz konto otworzyć w NiceHash.com i tam masz zakładkę wallet - generujesz adres i kopiesz NA TEN ADRES.
Jeżeli wstawiłeś w NH jakiś adres porfela obcego, to nie masz NIC.
Dopiero po ukopaniu odpowiedniej kwoty - chyba 0.065BTC możesz sobie przelać urobek z porfela NH na inny dowolny.

PS
Skąd wy wynajdujecie te portfele online?? BitGo - nazwa adekwatna - Twoje bity pójdą w p...
Do takich maleńkich kwot to może już lepiej załóż JAXX.
Zdecydowanie lepiej ELECTRUM.
A jak już uzbierasz 300zł z tego kopania to zdecydowanie KUP portfel LEDGER.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka konkretnych pytań początkującego- czy robię dobrze?

Postautor: mxxm977 » wtorek, 12 grudnia 2017, 00:54

Witam,
trochę odkop, ale wolałem to zrobić niż tworzyć kolejny temat.

Zrobiłem sobie portfel Electrum. Mam skromnego 1 LTC i czekam aż to skoczy do góry. Nie spieszy mi się. Mam nadzieję, że za rok wyciągnę z tego więcej niż to co zainwestowałem.
Co do weekendowego kopania to postanowiłem wcielić plan w życie. Jakby nie patrzeć te kilka złotych piechotą nie chodzi.
I właśnie, jak zacząć? Chciałbym kopać ETH z nadzieją, że kiedyś jeszcze jego cena wzrośnie a ja wtedy będę miał cokolwiek ukopane.
Mam jednego GTX 970 więc nie nastawiam sie na kokosy ale zawsze coś będzie. Tak jak mówię, rachunek za prąd jest stały więc o ile grafika się nie spali po drodze to wyjdę na plus.

Ewentualnie myślałem o dokupieniu drugiej grafiki lub sprzedaży GTX'a i kupnie dwóch przeznaczonych do kopania... ale to wyłącznie wstępny pomysł. Musiałbym sobie liczyć po jakim czasie by mi się zwróciła itd.

I tutaj prośba do Was.
Jak zacząć kopać ETH? Korzystałem z NiceHash'a ale chyba ostatnio coś upadł... Kopiąc LBRY po prostu ściągnąłem paczkę, zkonfigurowałem swoje konto i już. Tutaj też tego szukałem ale nie mogłem znaleźć... Jakiś link?

Co ogólnie sądzicie o pomyśle kopania na weekendach i między zajęciami? I co sądzicie stritce o kopaniu ETH? Dobra waluta do tego?

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości