Czy ktoś trzyma koparki w typowym data center?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś trzyma koparki w typowym data center?

Postautor: Kristofferson » sobota, 18 listopada 2017, 00:33

Zastanawiam się nad wstawieniem koparki do datacenter, które oferuje kolokację serwerów. Wiem, że nie móglbym w normalnej serwerowni użyć otwartego stelaża, ale są obudowy rack mieszczące np 6 gpu lub 3 antminery. Mnie akurat chodzi o gpu.
Czy ktoś z forum próbował takiego rozwiązania? Nawet nie chodzi mi o możliwości techniczne, ale formalne. Czy poważne datacenter pozwoli umieścić w swojej serwerowni sprzęt, który nie jest opatrzony logo Della, HP, czy jakimiś certyfikatami elektrycznymi?
Póki co trzymam sobie małą koparkę, z 2 kartami w obudowie PC w miejscu pracy i nikomu to nie przeszkadza, ale przy większych gabarytach i poziomie hałasu to już będzie stanowiło problem.
Wymyśliłem, że są 2 alternatywy - datacenter, albo firma pokroju Zet oferująca kolokację.
Zet wszyscy znają i raczej darzą zaufaniem, więc spoko, tylko mam niestety dość daleko. Co do datacenter to też żadne nie zniknie tak po prostu, a jest ich parę w pobliżu. Trochę natomiast miałbym obawy, czy umieszczać koparkę w jakimś kontenerze przystosowanym przez nikomu nieznanego człowieka / firmę, choć trochę takich ofert się przewija przez portale ogłoszeniowe i przez forum.
A może ktoś z forum może podpowiedzieć, gdzie szukać rozwiązania? Może jakaś znajoma kolokacja na Śląsku (jestem z Katowic)?
Z góry dzięki za jakąś podpowiedź.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś trzyma koparki w typowym data center?

Postautor: l3sny » sobota, 18 listopada 2017, 01:29

teraz sie trzyma w urzędach celnych głównie ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś trzyma koparki w typowym data center?

Postautor: Kristofferson » niedziela, 19 listopada 2017, 11:58

Jednak wolę serwerownię :P

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości