Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Postautor: Górnik_515 » środa, 25 października 2017, 19:44

Cześć. Mam taki problem z moją koparką, którą cały czas rozbudowuję. Kopie sobie w ethermine.org na claymore miner. Aktualnie od ponad miesiąca sprzęt pracuje non stop (nie licząc paru incydentów jak wywaliło sterownik i jedna karta nie kopała przez 1 godzinę i musiałem zdalnie przez teamviewera zresetować). W tym tygodniu akurat wbrew logice jak nie miałem żadnych zawiasów to z dnia na dzień zjechało mi effective hashare o ponad 10%. Zazwyczaj było stabilnie o parę 3-4% mniejsze niż reported hashrate i na tych wykresach z poola miałem jakoś tak falowaną pomarańczową linię nieznacznie poniżej zielonej lub czasem pokrywającą się. W tym tygodniu już od paru dni zjechało mi hashrate o ponad 10% i zacząłem się zastanawiać jaka może być tego przyczyna? Cały czas sobie tylko ETH, nie robie dual-miningu. Nie zmieniałem kompletnie nic. Gdzie szukać przyczyn?
https://zapodaj.net/533fd4f5eaeb4.png.html

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Postautor: zenono » środa, 25 października 2017, 22:23

Przesiądź się na nanopool na dzień- dwa i będziesz miał duże szanse na wyjaśnienie.

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Postautor: tomko222 » środa, 25 października 2017, 23:58

Całkiem normalna rzecz - teraz trochę mniejszy luck, za jakiś czas większy i wyjdzie średnio tak jak ma wyjść.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Postautor: wamak » czwartek, 26 października 2017, 02:16

Też kopałem ETH na ethermine.org i też gdzieś od tygodnia hashrate spadł. Zauważyłem jednocześnie większą ilość "stale shares".

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Postautor: Górnik_515 » czwartek, 26 października 2017, 08:36

Ja podejrzewałem na początku problemy z internetem tzn ze stabilnością łącza. Nie korzystam zbyt często z internetu do którego jest podłączona koparka więc może zrywa połączenie co jakiś czat na minutkę i ja tego na wykresie nie zauważam ale hashrate efektywny spada. Migę to jakoś skontrolować czy na pewno internet jest ok?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Effective Hashrate dużo niższy od zgłaszanego

Postautor: wamak » niedziela, 29 października 2017, 03:50

Teraz ostatnie 3 dni miałem uruchomione kopanie zarówno na ethermine, jak i na nanopool jednocześnie.
Były to dwie osobne koparki, obie kopały w dualu (dodatkowo algorytm SIA na nicehsh).
Na nanopool efektywny hashrate mniej więcej się pokrywa ze zgłaszanym. Raz jest większy, raz mniejszy.
Na ethermine na początku hashrate pokrywa się, a następnie spada coraz bardziej. Na trzeci dzień strata wynosi aż 13%, mimo że luck jest dobry, nawet powyżej średniej.
Internet na obu jest ten sam. Nawet ta koparka "nanopool" ma gorsze warunki, bo jest podłączona do sieci poprzez transmiter PLC (koparka "ethermine" jest podłączona tylko kablem LAN do routera).
Ciekawe jest to, że na ethermine na początku zawsze jest ok, a póżniej dopiero hashrate efektywny spada.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości