Problem z H81 BTC R2.0 i widocznością 6 kart

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z H81 BTC R2.0 i widocznością 6 kart

Postautor: szuflad » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 21:52

Witam.

Kupiłem płytę H81 BTC R2.0 i pozostałe części. Podłączyłem całość risery (v07) oraz 6x RX 580 Armor 4G. Po uruchomieniu pojawia się komunikat:

Obrazek

W instrukcji płyty znaleźliżmy informację, że przy 3+ kartach faktycznie należy podłaczyć dodatkowe molexy. Tak też zrobiliśmy. Jednak sytuacja się nie zmieniała.

Niestety wspomniany wyżej klawisz "N" nie działa. Właściwie żaden klawisz nie działa, N, F2, Del itd. Nie da się wejść do UEFI, ani przy podłaczonych molexach ani bez. Do tego zgodnie z informacjami na innym forum przełączyliśmy płytę na Clear CMOS, następnie z powrotem, nic niestety nie pomogło.

Obrazek

Skończyły nam się pomysły, oczywiście moglibyśmy rozważyć wymianę płyty, ale chyba nie bez powodu jest to jedna z bardziej polecanych w naszych celach. Czy ktoś już z czymś takim walczył? Z góry serdecznie dziękuję za każdą pomoc!

P.S. Co ciekawe, gdy uruchamiam komputer na jednej karcie, da sie zbotować pendrive, system zainstalował się bez problemu, jednak klawisze do uruchomienia eui F2 or Del również nie działają podczas uruchamiania...

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z H81 BTC R2.0 i widocznością 6 kart

Postautor: smug » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 23:25

Brzmi jakby Ci nie działała klawiatura. Podłącz inną, albo zmień port USB.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z H81 BTC R2.0 i widocznością 6 kart

Postautor: szuflad » wtorek, 29 sierpnia 2017, 10:20

Klawiatura podłączona do innego komputera działa. Mało tego gdy podłączę jedną kartę i uruchomię system to w systemie też działa. Sprawdzałem na wszystkich portach USB 2.0 i 3.0. Dzisiaj jednak udało mi się załatwić relikt na PS2, sprawdzę wieczorem i dam znać czy coś się zmieniło.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z H81 BTC R2.0 i widocznością 6 kart

Postautor: jupp82 » wtorek, 29 sierpnia 2017, 17:48

Wyciagnij baterie i zrestartuj płyte.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z H81 BTC R2.0 i widocznością 6 kart

Postautor: szuflad » wtorek, 29 sierpnia 2017, 20:59

Tak jak pisaem wyżej płyta była restartowana. Klawiatura pod PS2 rozwiązała problem ... Wszystko działa, mam nadzieję, że komuś się przyda na przyszłość :)

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości