Wynajem lokalu pod kopanie

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Robsonek » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 11:28

Drodzy,

Nigdzie nie mogę znaleźć takiego zagadnienia dlatego pozwolę się Was zapytać. Mieszkając w mieszkaniu trochę ciężko sobie pozwolić żeby chodziły np trzy koparki ASIC ze względu na hałas i wytwarzane ciepło. Co myślicie o wynajęciu lokalu pod koparki? Jakie wymagania powinien spełniać lokal?
Czy np taki garaż który ma mechaniczną wentylację, prąd z trójfazowy w cenie powiedzmy 400zł miesięcznie wynajmu to jest dobra opcja? Może ktoś z Was ma z tym doświadczenie lub zna miejsca w których bezpiecznie koparka może pracować.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Antonio » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:19

jeżeli w garażu jest dostęp do sieci to ok :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: artuj » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:03

Jestem w trakcie podobnej operacji. Przy przeniesieniu koparek w miejsce gdzie nie będziesz ich miał pod ręką, rozważ doposażenie w:
1. Listwę sieciową zarządzaną gdyby trzeba było maszyny zgasić siłowo albo zrestartować, ja kupiłem np. taką: http://allegro.pl/zarzadzalna-listwa-an ... 65392.html
2. Lista przeciwprzepięciowa na wypadek wyładować atmosferycznych. Nie wytrzyma bezpośredniego trafienia w linię, jednak 60.000A to już całkiem niezłe zabezpieczenie. W moim przypadku wybór padł na taką: http://allegro.pl/listwa-przeciwprzepie ... 85056.html. Ta listwa wpięta jest przed listwą zarządzalną.

Dobierz powyższy sprzęt do swoich wymagań. Powyższa konfiguracja wytrzyma max ~3200W. Może być konieczne zastosowanie lepszych list zarządzalnych serwerowych, albo konstrukcja własnej roboty sterowna jakimś arduino.

Pytanie też, jak będziesz miał dociągnięty internet bo przepięcie może pójść po tym kablu i może się przydać jeszcze takie coś: http://allegro.pl/zabezpieczenie-sieci- ... 68776.html.

Może jestem przeczulony, ale już kilka routerów miałem upalonych z powodu przepięcia albo wyładowania blisko anteny. Nie chcę aby to samo spotkało niezbyt tani sprzęt do kopania.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Robsonek » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:15

No proszę człowiek zielony w temacie i właśnie artuj wrzucił sporo cennych uwag.
Rzeczywiście trzeba brać wiele rzeczy pod uwagę...

Czyli na pewno muszę brać pod uwagę:
1. Możliwość zdalnego resetowania/wyłączenia całej sieci (przy takim twardym resecie koparka nie odczuje tego źle?)
2. Na wypadek burzy - zabezpieczenie zasilania i internetu.
3. Jest jakaś opcja zdalnego kontrolowania temperatury urządzenia/pomieszczenia?

Plan jest własnie na dwie koparki 1200W i jedną 800W. Nie jestem elektrykiem i właśnie tego się obawiam podłączenie pod zwykłe gniazdko 220 trzech koparek które będą brały 3200W jest możliwe? Rozglądać się za miejscem na przyłącze 3fazowe czy ewentualnie o większej ilości gniazdek?
Jeszcze mam pod ręką jedno biuro za grosze pod wynajem ale nie wiem czy nie będzie za dużo hałasu z tych trzech ASICów.

Ps. Gdyby ktoś na Śląsku ewentualnie miał jakąś gotową miejscówkę to można się zawsze jakoś dogadać :)

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: krystian » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:18

Wcześniej czy później ktoś skapuje co tam trzymasz, więc miejscówka musi być bezpieczna.
Jeśli są to garaże w blokach, to ok. Jeśli są na uboczu odradzam.
Pewnie nie obejdzie się bez dobrego alarmu z powiadamianiem na telefon.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: artuj » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:29

Zgadza się. Ja właśnie kombinuję nad mechanizmem który rozpyla gaz pieprzowy po uaktywnieniu alarmu (syrena nikt się nie przejmie, kamerami też). Próbuję przerobić coś takiego i zamontować na puszkę z gazem: https://www.petco.com/shop/en/petcostor ... rol-system

Kota już wytresowałem i działa, teraz pora wytresować włamywaczy podmieniając gaz na bardziej skuteczny. Co mi po sygnale na GSM, jak już koparek dawno nie będzie. Gaz pieprzowy daje szansę dorwać ich krztuszących się na miejscu :)

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Robsonek » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:40

Ok czyli generalnie z bezpieczeństwem średnio, brałem to pod uwagę więc miejscówka na pewno pod ochroną musi być. Czy na pewno myślicie że świadomość w naszym kraju jest aż tak na wysokim poziomie? Raczej większość ludzi nie ogarnie czym jest takie urządzenie więc może, aż tak pazernie na to nie będą patrzeć jak świadomość ludzka zatrzyma się na tym, że są to komputery/serwery, zwłaszcza w małej ilości.
Z drugiej strony bardziej niebezpieczne może być trzymanie koparki razem z kimś kto orientuje się w temacie :D

Rozważam jeszcze zrobienie jakiegoś silent boxa wyciszonego studyjnymi materiałami, na trzy koparki z wentylatorem i odprowadzaniem ciepła na zewnątrz ale.. to dużo zachodu, a taki wynajem wychodzi łatwiej i szybciej przynajmniej na początku.

Jeszcze jedne pytanko - jak czytałem o zakładaniu serwerowni to jest sporo wymagań BHP, przeciwpożarowych i innej papierologii - w przypadku koparek to też obowiązuje?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: krystian » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:08

Robsonek pisze: Ok czyli generalnie z bezpieczeństwem średnio, brałem to pod uwagę więc miejscówka na pewno pod ochroną musi być. Czy na pewno myślicie że świadomość w naszym kraju jest aż tak na wysokim poziomie? Raczej większość ludzi nie ogarnie czym jest takie urządzenie więc może, aż tak pazernie na to nie będą patrzeć jak świadomość ludzka zatrzyma się na tym, że są to komputery/serwery, zwłaszcza w małej ilości.
Z drugiej strony bardziej niebezpieczne może być trzymanie koparki razem z kimś kto orientuje się w temacie :D

Rozważam jeszcze zrobienie jakiegoś silent boxa wyciszonego studyjnymi materiałami, na trzy koparki z wentylatorem i odprowadzaniem ciepła na zewnątrz ale.. to dużo zachodu, a taki wynajem wychodzi łatwiej i szybciej przynajmniej na początku.

Jeszcze jedne pytanko - jak czytałem o zakładaniu serwerowni to jest sporo wymagań BHP, przeciwpożarowych i innej papierologii - w przypadku koparek to też obowiązuje?
jeśli zamierzasz kogoś zatrudniać lub koparki ubezpieczać (od pożaru, kradzieży, itp), to wtedy musisz się martwić o BHP; jeśli nie, możesz BHP olać.

Jakoś musisz to wentylować, a wentylatory hałasują, wzbudzają ciekawość. Ponadto zwierzęta: koty, kuny, itp, wszędzie potrafią wejść.

Alarm i porządna syrena załatwi sprawę.

@Artuj
Rok temu na sąsiednim osiedlu policja zrobiła nalot. Szukała kradzionych aut, komisyjnie otwierała wszystkie garaże. Kto nie mógł dojechać do godziny, lub nie było z nim kontaktu, otwierano w obecności sąsiadów.
I sobie wyboraź, że taki policjant dostaje gazem w oczy (lub czym gorszym).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: artuj » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:25

Jestem bardzo radykalny w tych kwestiach. To nie ja mam się martwić o włamywacza, tylko włamywacz ma się bać robiąc coś, czego robić nie powinien. Na drugich drzwiach będzie ostrzeżenie, więc nikt pretensji mieć nie może.

Gaz pieprzowy jest akurat bardzo delikatnym środkiem. Zakładam, że zanim się rozejdzie po pomieszczeniu zacznie delikatnie drażnić i jest szansa aby się wycofać. Mi też może coś nie wyjść po podłączeniu kabelków i sam mogę się stać ofiarą. Mam świadomość, że rozwiązanie skrajne ale wiem jak to jest z alarmami. Jak toś o 3 w nocy zrobi szybką akcję, to zanim ktoś w okolicy zareaguje i ubierze kapcie żeby podejść do okna to będzie już tylko słychać pisk opon.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Robsonek » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 15:03

Jakiś elektryk podpowie mi jeszcze czy to wszystko wytrzyma i na co zwracać uwagę? Trochę słabo by było wynająć lokal, a potem się okaże że po podłączeniu trzech koparek wybija korki za każdym razem albo co gorsza coś się przepala.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: artuj » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 15:18

Ja jeszcze zastawiam się nad produktami Proteng - http://sklep-ppoz.pl/pl/p/System-gaszen ... NG-IT/3570. Jak już coś się zapali, to lepiej to w miarę szybko automatycznie ugasić. Tylko mam obawy, że w przypadku otwartej obudowy koparek za dużo nie zdziała. Ale zawsze lepsze to, niż nic.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: zenono » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 22:47

Robsonek pisze:czy to wszystko wytrzyma i na co zwracać uwagę?
Podaj jakie wartości mają bezpieczniki główne i na jaką moc jest umowa z zakładem energetycznym. Bez tego to Ci można z fusów wróżyć. Przekroje kabli w instalacji elektrycznej też by się przydały.
W większości nowych instalacji na jednej fazie w trybie ciągłym da się powiesić te twoje 3 kW, jednak lepiej byłoby to rozłożyć na te minimum dwie fazy. Chyba, że nie przejmujesz się ryzykiem np. pożaru.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 10 grudnia 2016
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Morbias » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 23:14

Ja właśnie jestem w trakcie remontu przydomowego pomieszczenia które przeznaczam na kopalnie.

Elektryka profesjonalnie jest obecnie przygotowana + wentylacja mechaniczna.
Jak by ktoś był zainteresowany wynajęciem miejsca do zapraszam do współpracy na PW.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: artuj » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 23:43

@Morbias, czy w ramach wentylacji mechanicznej będziesz również instalował filtry powietrza? Jeżeli tak to jakiej klasy, G4 czy jeszcze wyżej?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 10 grudnia 2016
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Morbias » wtorek, 8 sierpnia 2017, 06:22

Myślałem własnie o G4, ale jeszcze to rozważam.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Robsonek » piątek, 11 sierpnia 2017, 13:42

Ktoś na allegro za 150 tys sprzedaje cały swój biznes kilka koparek + zabezpieczony, klimatyzowany lokal z darmowym prądem.. trochę dziwne nie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: ETH

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Saboor » piątek, 11 sierpnia 2017, 16:17

Niema czegoś takiego jak darmowy prąd. faktycznie dziwne...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: tonyxxl » piątek, 11 sierpnia 2017, 16:32

Saboor pisze: Niema czegoś takiego jak darmowy prąd. faktycznie dziwne...
jest często zryczałtowany, czyli taki średni dla każdego użytkownika garażu czy lokalu, zarządca nie musi wtedy podpinać osobnego sub licznika... dopóki ktoś się nie pokapuje że tutaj biznes się robi.

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: x157 » piątek, 11 sierpnia 2017, 19:26

@Artuj
Rok temu na sąsiednim osiedlu policja zrobiła nalot. Szukała kradzionych aut, komisyjnie otwierała wszystkie garaże. Kto nie mógł dojechać do godziny, lub nie było z nim kontaktu, otwierano w obecności sąsiadów.
I sobie wyboraź, że taki policjant dostaje gazem w oczy (lub czym gorszym).
Chyba Policja z Królowego Mostu ;-)
To jest normalne przeszukanie i wymaga jego zatwierdzenia przez prokuratora i możliwością odwołania do sądu.
Komisyjne otwieranie garażu w obecności sąsiadów ;-)))) żart !!! Może jeszcze Wójta i Plebana ?

Osobny garaż nie jest dobrym pomysłem. Widziałem podwójne super zabezpieczone drzwi a złodziej dostali się wybijając dziurę w ściance z pustaków. Potrafią wywiercić małą dziurkę i kamerę endoskopową sprawdzić co jest w środku. Dach też jest słabym punktem.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: krystian » piątek, 11 sierpnia 2017, 20:16

x157 pisze:
@Artuj
Rok temu na sąsiednim osiedlu policja zrobiła nalot. Szukała kradzionych aut, komisyjnie otwierała wszystkie garaże. Kto nie mógł dojechać do godziny, lub nie było z nim kontaktu, otwierano w obecności sąsiadów.
I sobie wyboraź, że taki policjant dostaje gazem w oczy (lub czym gorszym).
Chyba Policja z Królowego Mostu ;-)
To jest normalne przeszukanie i wymaga jego zatwierdzenia przez prokuratora i możliwością odwołania do sądu.
Komisyjne otwieranie garażu w obecności sąsiadów ;-)))) żart !!! Może jeszcze Wójta i Plebana ?

Osobny garaż nie jest dobrym pomysłem. Widziałem podwójne super zabezpieczone drzwi a złodziej dostali się wybijając dziurę w ściance z pustaków. Potrafią wywiercić małą dziurkę i kamerę endoskopową sprawdzić co jest w środku. Dach też jest słabym punktem.
Nie pisałem o garażach przydomowych, tylko o szeregowcach ustawianych w bliskiej odległości do blokowisk.
Dostają zgodę na taki szeregowiec i jadą. Może mają asystę prokuratora, nie siędzę w przepisach.

Odwołanie się do sądu od przeszukania? Chyba żartujesz. Idea przeszukania nie miałaby wtedy sensu.
Jeden znajomy rozlewał spirytus z czech, inny handlował marychą. Za każdym razem wpadali do nich o 5 rano na przeszukanko. Czy był z nimi prokurator, może i był.

Komornik może w asyście policji wynieść wartościowe rzeczy z posesji, a policja nie może zrobić przeszukania? To byłoby nonsens.
Z garażami jest ten problem, że nikt w nich nie sypia, więc nalot o 5 rano jest bez sensu. Często też umowy najmu są spisane na kolanie, do końca nie wiadomo kto jest wynajmującym. Kolegi tata wynajmował garaż, gdy zmarł z garażu korzystał kolega. Płacił tak jak zawsze, więc nikt się nie interesował, że Wynajmujący już nie żyje.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości