Wynajem lokalu pod kopanie

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: x157 » piątek, 11 sierpnia 2017, 22:31

krystian pisze:
x157 pisze:
@Artuj
Rok temu na sąsiednim osiedlu policja zrobiła nalot. Szukała kradzionych aut, komisyjnie otwierała wszystkie garaże. Kto nie mógł dojechać do godziny, lub nie było z nim kontaktu, otwierano w obecności sąsiadów.
I sobie wyboraź, że taki policjant dostaje gazem w oczy (lub czym gorszym).
Chyba Policja z Królowego Mostu ;-)
To jest normalne przeszukanie i wymaga jego zatwierdzenia przez prokuratora i możliwością odwołania do sądu.
Komisyjne otwieranie garażu w obecności sąsiadów ;-)))) żart !!! Może jeszcze Wójta i Plebana ?

Osobny garaż nie jest dobrym pomysłem. Widziałem podwójne super zabezpieczone drzwi a złodziej dostali się wybijając dziurę w ściance z pustaków. Potrafią wywiercić małą dziurkę i kamerę endoskopową sprawdzić co jest w środku. Dach też jest słabym punktem.
Nie pisałem o garażach przydomowych, tylko o szeregowcach ustawianych w bliskiej odległości do blokowisk.
Dostają zgodę na taki szeregowiec i jadą. Może mają asystę prokuratora, nie siędzę w przepisach.

Odwołanie się do sądu od przeszukania? Chyba żartujesz. Idea przeszukania nie miałaby wtedy sensu.
Jeden znajomy rozlewał spirytus z czech, inny handlował marychą. Za każdym razem wpadali do nich o 5 rano na przeszukanko. Czy był z nimi prokurator, może i był.

Komornik może w asyście policji wynieść wartościowe rzeczy z posesji, a policja nie może zrobić przeszukania? To byłoby nonsens.
Z garażami jest ten problem, że nikt w nich nie sypia, więc nalot o 5 rano jest bez sensu. Często też umowy najmu są spisane na kolanie, do końca nie wiadomo kto jest wynajmującym. Kolegi tata wynajmował garaż, gdy zmarł z garażu korzystał kolega. Płacił tak jak zawsze, więc nikt się nie interesował, że Wynajmujący już nie żyje.
Ja także nie pisałem o garażach przy domach a własnie o szeregowcach. Takie są najczęściej okradane. I tam właśnie nie umieścił bym koparek, moim zdaniem za duże ryzyko.
Ja "siedzę w przepisach" i wiem, że jest to przeszukanie i musi być na to postanowienie lub po fakcie zatwierdzone w terminie 7 dni. Dla czego uważasz, że nie można się odwołać do sądu ? Przecież żyjemy (jeszcze) w państwie prawa. Tak samo jak przy zatrzymaniu masz możliwość odwołania na przebieg i jego zasadność. Masz taką możliwość a co sąd na to to inna sprawa. Prokurator jeździ tylko na poważne akcje a nie do płotek. Policji i innym służbom wystarczy "uzasadnione podejrzenie". A najwcześniej można wejść na przeszukanie o 6 rano. Na komornikach się nie znam to się nie wypowiem.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: krystian » piątek, 11 sierpnia 2017, 23:24

x157 pisze:
Ja także nie pisałem o garażach przy domach a własnie o szeregowcach. Takie są najczęściej okradane. I tam właśnie nie umieścił bym koparek, moim zdaniem za duże ryzyko.
Ja "siedzę w przepisach" i wiem, że jest to przeszukanie i musi być na to postanowienie lub po fakcie zatwierdzone w terminie 7 dni. Dla czego uważasz, że nie można się odwołać do sądu ? Przecież żyjemy (jeszcze) w państwie prawa. Tak samo jak przy zatrzymaniu masz możliwość odwołania na przebieg i jego zasadność. Masz taką możliwość a co sąd na to to inna sprawa. Prokurator jeździ tylko na poważne akcje a nie do płotek. Policji i innym służbom wystarczy "uzasadnione podejrzenie". A najwcześniej można wejść na przeszukanie o 6 rano. Na komornikach się nie znam to się nie wypowiem.
Odwołać się można, ale już po fakcie. Zatrzymanie przeszukania jest trudne. Były sytuacje, że służby pomyliły mieszkania, a wpadając do niego łamali ręcę i nosy mieszkańców.
Możliwe, że od 6 rano. W każdym razie wcześnie rano.
I muszę przyznać, że jest to praktyczna godzina. Służby mają pewność, że "delikwent" będzie w domu. Bo z pracy do domu przychodzimy o różnych godzinach.

Generalnie, miałem na myśli z tymi garażami, że gdy już mają pozwolenie i zgodę na przeszukanie garażu, a nie ma właściciela, to po "otwarciu" drzwi i przeszukaniu, trzeba jakoś zabezpieczyć zawartość. Obecność właściciela sąsiedniego garażu daje "społeczną" pewność, że nic nie zginęło. Przyznam, że nie znam szczegółów. U nas chwilę zaczekali na właścicieli, kogo nie było, wchodzili do środka w miarę możliwości bezinwazyjnie. Wiadomo, że jak ktoś trzyma w garażu kradzione rzeczy, to raczej się nie stawi.

Ale zgadzam się. To bardzo niebezpieczne miejsce i tez bym nie trzymał w nich koparek.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Olgierd » piątek, 13 października 2017, 22:36

Witam wszystkich,
Wlasnie organizuje take pomieszczenia pod kopalnie w Polsce. Wymienie kilka informacji ktore tam beda, a Was prosze o informacje zwrotna co sadzicie o tym, oraz co byscie jeszcze widzieli wiecej w takiej kopalni ? Dzieki z gory :)

Czasami ludzie sie zastanawiaja jak trzymac koparki w domu, ale rozwiazaniem jest kopalnia, ktora bierze na siebie takie rzeczy jak:
- odpowiednie miejsce - 150m kwadratowych powierzchni przeznaczonej na kopalnie
- przestrzen dla koparki na metalowych szafkach
- halas - ktory nie przeszkadza w domu
- odpowiednia temperature pomieszczen
- tani prad ktory jest wliczony w oplaty miesieczne
- caly teren jest ogrodzony i zamkniety
- stala ochrone obiektu z bronia
- monitoring 24h na dobe
- zapewniamy internet, szybkie swithe, rutery i okablowanie
- ubezpieczenie koparki (jako opcja) od kradziezy, spalenia, zalania (czekam na wycene)
- uslugi serwisowe, czyszczenie, konserwacja, wysylka (wysylki gwarancyjne pokrywa wlasciciel koparki)
- podpisujemy umowe pomiedzy kopalna osoba ktora wynajmuje miejscew kopalni
- miesieczny okres wypowiedzenia na umowie
- * oplata miesieczna zostanie podana okolo 25-30 pazdziernika.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: KR2615 » piątek, 13 października 2017, 22:43

Olgierd pisze:[...]
- zapewniamy internet, szybkie swithe, rutery i okablowanie
[..]
To jest argument który mnie przekonał

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Olgierd » piątek, 13 października 2017, 23:00

informatyk pisze:
Olgierd pisze:[...]
- zapewniamy internet, szybkie swithe, rutery i okablowanie
[..]
To jest argument który mnie przekonał
Dzieki, dobrze wiedziec, dodal byc cos jeszcze odnosnie wymagan w takiej kopalni ?

Otwarcie kopalni bedzie w polowie listopada - poaczatek grudnia 2017. Glównie nastawiamy sie na sprzet oparty na X11 i AHS256, plus ewentualnie koparki na GPU. Dlaczego faworyzujemy urzadzenia takie jak antminery ? To proste, sa mniej problematyczne, oraz zajmuja mniej miejsca niz koparki GPU.

Calosc bedzie dzialala na zasadzie wynajmowania przestrzeni pod urzadzenia kopiace, gdzie bedzie tylko jedna oplata*. Miesieczny koszt za trzymanie koparki w tym miejscu, oplata zawiera wszystkie koszty zwiazane z utrzymaniem i ekspluatacja koparki.

Tak jak koparke GPU kazdy moze trzymac w domu, tak antminery sa znacznie glosniejsze (70-90db) i trzymanie tego w zaciszu domowym jest mocno klopotliwe. Wlasnie dlatego rozwiazaniem jest kopalnia :)
Ostatnio zmieniony sobota, 14 października 2017, 00:37 przez Olgierd, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: Prezes000 » sobota, 14 października 2017, 00:23

Olgierd pisze: gródnia
:shock:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wynajem lokalu pod kopanie

Postautor: projektt » wtorek, 28 listopada 2017, 22:26

Witam,

jakby ktoś szukał pomieszczenia k/ Trójmiasta, to mam bardzo dobre miejsce do 200 metrów2. Odpowiedno chlodzone duzymy wentylatorami.
Teren chroniony, posiadamy własny transformator 200 kW (tanszy prad). Światłowód, agregat pradotworczy 250 kW, ktory sie uruchamia zaraz przy zaniku prądu.

Jak cos, to prosze o kontakt.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość