Wysypujące się karty

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » środa, 19 lipca 2017, 15:59

Cześć. Skompletowałem sprzęt, czas i dzisiaj wziąłem się za składanie.

Zainstalowałem WIn 10 x64 podłączając tylko jedną kartę. Wszystko okej.

Sterowniki dla karty: Radeon Crimson 16.7.2, zgodne z Win10 x64.

Menedżer urządzeń ją wykrywa.

Podłączyłem resztę i sytuacja jest taka. Karty się uruchamiają, ale po pewnym czasie słychać charakterystyczny dźwiękz każdej i jedna po drugiej przestają się kręcić. Obrazu niestety na monitorze nie mam wcale.

Jeżeli odłączę kartę, na której pierwotnie instalowałem system to ona podczas uruchamiania windy także wydaje ten charakterystyczny dźwiek i staje. Mimo tego obraz daje na monitor.

Asus Prime Z270-P
8x RX480 Sapphire Nitro +
Zasilacze 1x 650W, 1x 750W. Całość podczas uruchamiania razem pobiera niecałe 150W.
RAM 8GB DDR4
Procesor Intel G3900
SSD ADATA 128GB

Ma ktoś pomysł o co w tym może chodzić? Brałem przykład z filmu na YT od użytkownika Cryptomined i tam wszystko było dosyć proste. Tutaj jest katastrofa..

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=NtxMhBWcxW0

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Wysypujące się karty

Postautor: adam1226 » czwartek, 20 lipca 2017, 07:53

1300w i 8kart ktore moga brac i 200w kazda?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Lausion » czwartek, 20 lipca 2017, 08:09

Podstawową rzeczą na tej karcie jest aktualizacja BIOS, następnie dopasowanie sterowników(nie zawsze najnowsze oznacza najlepsze). Moc zasilaczy 1500W minimum, (najlepsza opcja 2 x 850W).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Wysypujące się karty

Postautor: adam1226 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:25

Lausion pisze: Moc zasilaczy 1500W minimum
nie zgodze się.
przy dobrze zmodowanych kartach idzie ograniczyć do 150w/kartę w picku
więc 1300w powinno wystarczyć ale jeden zasilacz z certyfikatem gold albo wyższym.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:27

Mam 1400W. Ponadto jak pisałem watomierz postawiony i na razie obciążenie jest bardzo małe.
Na razie muszę ogarnąć bios na płycie żeby te karty były widoczne i koparka dała się uruchomić. Potem jak zaczną pracować będę się martwił, żebym wyrobił się w mocy 1400W. Powinno się udać spokojnie to zrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Wysypujące się karty

Postautor: adam1226 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:29

zmeczenie
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 lipca 2017, 08:33 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:31

650+750 to jest 1400 czy nie? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Wysypujące się karty

Postautor: adam1226 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:34

jakie konkretnie masz te zasilacze? Najlepiej poszukaj tutorialu tu na forum i wg niego rob
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:45

CoolerMaster G650M i G750M. To jest 80 Plus bronze.

Plan na dzisiaj:

Format i instalacja win10. Albo zrobię to na zintegrowanej grafice, albo na 1 GPU podłączonej do slotu x16 bliżej procesora.

Odpalić bios i zrobić aktualizację przez internet do najnowszej wersji.
Dalej zmienić te ustawienia:

DMI Max Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIEX16_1 Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIe Speed [Auto] → [Gen2]
Restore AC Power Loss [Power off] → [Power on]
HD Audio Controller [Enabled] → [Disabled]
M.2_1 Configuration [Auto] → [PCIE]
Serial Port 1 [Enabled] → [Disabled]

Potem po uruchomieniu windy instaluje sterowniki kart graficznych AMD takie jak podawał cryptomined.
Instalować jakieś sterowniki poza tymi?

Instaluje TeamViewer i zaznaczam automatyczne uruchomienie razem z windowsem.

Zamykanie systemu

Podłączam całe 8 kart (6 na PCIE i dwie na M.2).

Odpalam komputer i klikam F2, idę do biosu. Zmieniam parametr:
4G Decoding na ENABLE i restart.

Odpala się komputer, ale zapewne będzie czarny ekran, więc wchodzę zdalnie przez TV i ogarniam błędy na kartach z kodem 43. Odpalam atikmdag-patcha-1.4.4 i powinno działać na zwykłym monitorze.

Jak myślicie? Będzie coś z tego? :D

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Maggix » czwartek, 20 lipca 2017, 09:16

Ja mam dwie koparki 8x480/580 4 i 8 GB. Koparki biorą 1050-1100 podczas kopania
Zasilacze to 2x evga750 g3 wszystko śmiga od miesiąca.
Tyle że trzeba taranować bios i Claymore. -Cvddc 890-940 zależnie od karty.

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » czwartek, 20 lipca 2017, 13:32

Witam ponownie!

Maggix zerknij PM :)

Bios zaktualizowałem z pendrive do wersji 0810, najnowszej na stronie producenta.

Dałem na start takie zmiany:

DMI Max Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIEX16_1 Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIe Speed [Auto] → [Gen2]
Restore AC Power Loss [Power off] → [Power on]
HD Audio Controller [Enabled] → [Disabled]
M.2_1 Configuration [Auto] → [PCIE]
Serial Port 1 [Enabled] → [Disabled]

Zainstalowałem winde, dałem sterowniki dla płyty asusa i sterowniki dla kart Radeona. Zainstalowałem TeamViewera i dałem jego start razem z windowsem, aby w razie W móc na niego wejść. Wyłączyłem kompa i podłączyłem 7 kart (8 się bałem bo jedna karta coś chyba mi szwankuje).

Odpaliłem system i menedżer urządzeń widział 5 kart. Dwie z nich z błędem Kod 12, czyli brak zasobów. Temat szczerze mówiąc olałem i wrociłem do Biosu, aby zmienić 4G Decoding na enable i restart. System po dłuższej chwili się odpalił i niespodzianka, widzi 7 kart. Trzy z nich z błędem 43, czyli jak opisywałem wyżej. Zainstalowałem patcha od AMD który miał ten problem wyeliminować i pełen nadziei podłaczyłem osmą GPU. Restart systemu i black screen. Karta niby obraz daje, bo monitor działa i nie wygasza się, ale nic nie widać.

Wszystko spoko, bo przecież coś takiego miało być. Idę na drugiego kompa i odpalam TV w celu zdalnego połączenia. Niestety dostaje komunikat, że komputer partnera nie ma dostępnego łącza. Czyli jednak system nie uruchomił się. Wracam do koparki. Wyłączyć guzikiem jej nie mogę także musze dac klik na zasilaczu. System się ładuje i daje komunikat o przygotowaniu do naprawy, potem diagnoza komputera i daje rezultaty. Windows proponuje zrestartować system i niby ma się wszystko naprawić, ale po restarcie znowu przygotowanie do naprawy. Jeżeli dam kontynuacja wznawiania działania Windows to on sam się restartuje i znowu przygotowywanie do naprawy.

Po dostaniu się do BIOS i zmianie 4G decoding na disable system normalnie się uruchamia, ale widzi 5 kart i dwie z błędem kod 12.

Zmieniałem też w biosie wartości Gen2 na Gen1 i jest identycznie.

Ktoś ma jakieś pomysłu co spróbować zrobić dalej?

Pozdrawiam!

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: storzo » piątek, 21 lipca 2017, 00:44

Moze to bedzie dziwne ale mam jeszcze jeden pomysl (mialem kod 43 -wylaczenie karty) pomoghlo jak obliczylem tak:
8 kart kazda po 3gb wiec 8x3=24GB stronnicowania pamieci.. wiec ustawilem potem juz nigdy nie widzialem kodu 43...
Wspomne ze w tym samym czasie wyczyscilem sterowniki wszystkich grafik i nie resetowalem kompa (gdyz windows sam by doinstalowal na starcie) zainstalowalem grafiki i po resecie tada wszystko ladnie mi sie wyswietlilo...

dodam ze w tej plycie glownej powinienes dodawac karty w tej kolejnosci:
1. Pciex 16
2-3 w malych pcie
4ta w dodatkowym pcie 16
potem 5 i 6 na m2
i dwie ostatnie w ostatnich malych pcie.

Ja tak zrobilem potem mi juz tak dzialalo AMEN.

Ps. Jutro bede u siebie w kopalni dam ci pelen raport biosu ustawienia ok:D?
Ps2. ja sie nie uda z windowsem rozwaz system simpleminer czy jak mu tam bylo zawsze bedize widzial wszystkie karty:D kwestia biosu:D
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: storzo » poniedziałek, 24 lipca 2017, 23:40

Jak obiecalem oto ustawienia MOJE dla Prime asus Z270-P dla 8 gpu:

advenced>>Platform Misc Configuration wszystko *disable

advenced>>System Agent SA Conf>> Above 4G decoding *Enabled
advenced>>System Agent SA Conf>>Graphic Configuration>> Primary Display *CPU Graphic // iGPU Multimonitor *disable// RC6 *Disable// DVMT *disable
advenced>>System Agent SA Conf>>Graphic Configuration>> DMI/OPI configuration *AUTO
advenced>>System Agent SA Conf>>Graphic Configuration>> PEG Port Configuration>> PCiex16_1 Link Speed *Gen3


advenced>>PCH Configuration>>PCI Express Conf.>>IOAPIC 24-119 Entires *Enabled

advenced>>On board Devices Configuration>> M.2_1Config *PCIE
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » wtorek, 25 lipca 2017, 22:44

Cześć.
Chciałbym na wstępie podziękować za podpowiedzi dla storzo i kistaj :)

Druga sprawa to czy mogę prosić o zmianę tematu na: 8 GPU na Asus Z270-P/Asus Z270-A

Będzie to bardziej przejrzyste i łatwiejsze do znalezienie dla kogoś kto będzie miał podobne problemy w przyszłości. ja wiem, że dużo informacji można znaleźć na forach zagranicznych, ale pamiętajmy że nie każdy ogarnia angielski. Na forum trzeba sobie pomagać, przecież po to ono jest.

Dzisiaj dostałem paczkę z nowymi płytami Asus Prime Z270-A. Zmieniłem z wersji P, bo sam wyczytałem, że jest bardziej stabilna. Czy to była dobra decyzja nie wiem. Wydaje mi się, że 90% sukcesu to odpowiednie ustawienie bios i odpowiednie sterowniki.

Przechodząc do rzeczy. Po południu zabrałem się z nadzieją do uruchomienia pierwszej koparki 8xGPU. Bios 0906. Karty Asus Dual RX480 4GB. W BIOS ustawiłem takie parametry:

DMI Max Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIEX16_1 Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIEX16_2 Link Speed [Auto] → [Gen2]
PCIe Speed [Auto] → [Gen2]
Restore AC Power Loss [Power off] → [Power on]
HD Audio Controller [Enabled] → [Disabled]
M.2_1 Configuration [Auto] → [PCIE]
Serial Port 1 [OFF] → [ON]
Setup Mode [EZ Mode] → [Advanced Mode]
PCIe Spread Spectrum Clocking [Auto] → [Disabled]

Nie robiłem 4G Decoding. Zmieniłem je dopiero po podpięciu 8 kart i wyczekaniu, aż zainstaluje 5 sztuk. Bardzo długo widział 5 kart, ale zmieniłem sterowniki. Znalazłem je na jakimś forum polecane przez cryptominera. Zapewne większość wie kto to jest. Sterowniki to Radeon Software Crimson 16.11.5 oraz Crimson Relieve 17.5.1

Jeżeli chodzi o pamięć wirtualną to chyba zostawiłem widełki od 1000 Mb do 64000 Mb. Szczerze niestety nie wiem jak to logicznie ogarnąć. Ktoś powie z czym to się je?

Po zmianie sterowników widział już 7 kart bez błędów. Wypiąłem jedną kartę, której nie widział i wpiąłem ją w drugie gniazdo M.2 przez przejściówkę. Poszło i 8 kart widocznych bez błędów :D :D W sumie około 4h od wypakowania mobo do uruchomienia zestawu.

Potem poskładałem drugi zestaw na RX480 Sapphire Radeon. Zrobiłem te same kroki, z tym że sterowniki wgrałem od razu te na których poszły asusy. Finalnie na teraz widzi mi 6 kart, a dwie są niewidoczne. Powiedzmy, że mam kartę na slocie PCIE4 która działa i kartę na slocie PCIE6 która dzieła. Zamieniam je i teraz działa druga, ale slot ciągle działa ten sam. Postawienie 8 kart moim zdaniem polega na tym, że trzeba losowo zmieniać wpięcia riserów, aż dojdziemy do momentu, gdzie widzi wszystkie? Tak to wygląda normalnie? :D

Macie jakieś pomysłu czy można jeszcze zrobić? Może spróbować na innych sterach. Polecane są też 16.7.2 lub 16.9.2
Może wgrać parcha na 6 kart AMD tzn. 6xGPU_mod_1_0_0_1

U Was postawienie 8GPU to tak samo metoda prób i błędów? Jutro spróbuję ogarnąć zestaw na drugiej partii takich samych Asus Dual i zobaczymy czy parametry jak na pierwszych pójdą. Myślę, że powinna być jakaś powtarzalność, ale chyba nie najlepiej z tym na tych płytach.

Pozdrawiam!

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: storzo » środa, 26 lipca 2017, 23:48

Mariusz040 pisze: Pozdrawiam!
:)
pierwsze: nie wiem czy to dobra decyzja ale jesli ci sie udalo zamienic P z A modelem i dziala to skces inni tak rozwiazuja problemy inni sie zmagaja z nimi az do skutku:D

drugie: stabilnosc nie ma zadnej racji bytu stabilnosc jest dla systemow nie dla urzadzen:D wiec wykluczam kwestie ze jakas stabilnosc jest na mb no chyba ze zasilania

trzecie: czemu usilnie modujesz PCIEX16 na gen 2? tutaj chodzi o to ze owa generacja pozwala na manipulacja GB/s na szynie PCIEX. Kiedys pisalem ze nie wazne ile ma wejsc PCIEX roznego typu MB a wazny jest fabryczny w plycie ilosc PCIEX obydwa modela A i P maja 20xPCIEX i sa rozdzielane na rozne predkosci. Teoretycznie mozna podlaczyc z rozszerzeniami 20 kart ale ze wzgledu na to ze rozne szyny sa fizyczne zastosowane to pozeraja z puli 20 PCIEX. Np.:x16 pozera 8-4 jednostki PCIEX same PCIEX4 moga od 1-2, a jedynki to jedna:D Kazda kolejna wykraczajaca poza fabryczna fizyczna mozliwosc szyna 20pciex nie bedzie dzialala wogole i co do niej podlaczymy nie bedzie nawet widoczne:D
Przyklad: 20 pciex: =2x pciex 16 (8), 4x pciex 4 (8), 2xm.2 (4) = 8+8+4=20 wszystkie wykorzystane szyny w limicie 20 wiec podlaczenie 8 kart mozliwe

Czwarte: 4gDecoding dowoli mozna wlaczaci wylaczac :) on odpowiada za mapowanie w strukturze 64bitowej wiec zalecane jest wlaczenie go na starcie gdyz jezeli jakakolwiek karta graficzna przekracza 4gb pamieci musi miec to wlaczone! tylko ma byc wylaczone dla kard z GRIDem

Piate: pamiec wirtualna musisz stala nie w widelkach a jak:? ano tak : suma wszystkich pamieci na GPU, jezeli masz 8 kart po 4gb to 8*4gb= 16GB wirtualnej pamieci

Szoste: nie wkladaj kart na zasadzie 7 i ostatnia. Tu chodzi o szyny, wpierw wkladasz wszystkie pciex16 potem x4 potem m.2 na koncu x1. Jezeli masz jakis problem z ostatnia karta to wpierw wkladasz w 16 ale jak masz 2 szyny to ostatnia opuszczasz reszte kontynuujesz (w przypadku jak masz wiecej szyn wraz z m.2). Zazwyczaj tym sposobem u mnie dziala:D

Siodme: czesto wejscia riserow do szyn lekko chodza w szynach wiedz za kazdym razem kiedy zaglujesz sprawdz cale okablowanie wszystkie usb kable zasilania a przedewszystkim osadzenie w szynie nawet niewielki przechyl moze powodowac przerwanie na sciezce w szynie.

Osme ostatnie: Nic nie jest metoda prob i bledow musisz to robic metodycznie aby np jak w moim przypadku przechodzic z punktu do punktu a nie wszystko instalowac nakladac na siebie a na koncu okazuje sie ze bledem byl kabelek nie dopiety albo zle 1 ustawienie.

PS.Przy zaglowaniu sterownikami nalezy czyscic do bialego system z pozostalosci po gpu driversach:D pozdrawiam!
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Mariusz040 » czwartek, 27 lipca 2017, 00:23

Dzięki za podpowiedzi! Dzisiaj postawiłem drugi zestaw na 8GPU a ten z 6 widocznymi kartami udało się zmienić na 7 sztuk.
Nie wiem dlaczego, ale Nitro+ nie chce ze mną współpracować :/

5. Okej. Dla sprostowania 32000 mam ustawić a nie 16000 :)

6. Mówisz, że ma to znaczenie gdzie wkładam risery? Po instalacji windy i sterowników wyłączam koparkę i zasilanie z niej i wkładam cały zestaw 8 sztuk. Chyba nie ma znaczenia, które gdzie włożę jako pierwsze? Chyba że mam to robić na wyłączonym systemie, ale pod włączonym zasilaczem.

Resztę chyba ogarniam i tak właśnie robię.

Pozdrawiam!

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: storzo » wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:30

Mariusz040 pisze: 5. Okej. Dla sprostowania 32000 mam ustawić a nie 16000
w przypadku jak masz wiecej szyn wraz z m.2

czyli jak masz wiecej niz 8 slotow:D
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Jin663 » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 23:47

Witam podłączyłem dziś drugą gtx 1060 i po instalacji sterowników kod12:/ ustawienia w biosie prawidłowe co może być przyczyną tego błądu z góry dzięki za info.

Dodano po 22 minutach 54 sekundach:
Płyta to mi b250 PC mate
Zasilacz napewno daje rade bo jest 1000w
Widnows 7
4gb ramu
Grafiki gigabyte działa normalnie
Msi gtx 1060 3gb OC kod 12...
LPT com wyłączony
4g enale
A co do reszty to powiem szczerze że nie wiem co z resztą w biosie.Po przepieciu kart (zamiana PCI to samo) karta reaguje wentylatory się kręcą.
Proszę o pomoc z góry dzięki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: tonyxxl » wtorek, 15 sierpnia 2017, 00:03

Jin663 pisze: Witam podłączyłem dziś drugą gtx 1060 i po instalacji sterowników kod12:/
przeinstaluj sterownik ręcznie (wybierz z dysku).

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysypujące się karty

Postautor: Jin663 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 09:14

dalej to samo:/ kod 12 jedna grafa chodzi a druga choć widoczna nie działa sterowniki najnowsze ze strony MSI.

Dodano po 52 minutach 47 sekundach:
sprawa rozwiązana a mianowicie: wyłączenie 4g w biosie i zwiększenie pamięci na pci w biosie z 32 na 48 i karty działają:)
Po wpięciu 3 karty sama się zainstalowała i działa również:)

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości